Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia 2 1.2TSI 2010r.-silnik sam się kręci na 2tys obrotów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavia 2 1.2TSI 2010r.-silnik sam się kręci na 2tys obrotów

    Witam,

    Mój problem dotyczy Octavii 2 benzyna 1.2TSI 105KM rocznik 2010r. Nie jestem specjalistą, więc opiszę to tak jak ja to widzę. Jeden mechanik oddał mi już samochód i stwierdził, że nie widzi problemu.

    A chodzi o:
    - od jakiegoś roku sporadycznie zdarzało się że na rozgrzanym silniku (w dłuższej trasie np. przerwa na autostradzie) po krótkiej przerwie chcąc odpalić silnik, odpalał na 1-2 sekundy i gasł samoczynnie, należało odczekać 2-4minuty i odpalał bez problemu. Ostatnio występuje to co raz częściej i nadal TYLKO przy rozgrzanym silniku.
    - po drugie od miesiąca także przy rozgrzanym silniku (rzadko ale się zdarza), że silnik sam z siebie gazuje do 2tyś obrotów a raz nawet do maxa na luzie/postoju czyli ok. 4,5tyś obrotów. Zdarza sie to wtedy gdy puszczę pedał gazu. Gdy jadę (naciskając pedał gazu) z wbitym obojętnie jakimkolwiek biegiem silnik pracuje raczej normalnie i kręci się na tyle na ile mu wcisnę pedał ale gdy już puszczam i najczęściej wbijam na luz samochód już gazuje non stop ok. 2tys obrotów lub utrzymuje obroty i spadają dopiero po 4-5 sekundach do normy od puszczenia pedału gazu.

    Proszę o pomoc i wasze doświadczenia.
    Z góry dziękuję

  • #2
    W moim BFQ takie cuda z samoczynnym gazowaniem były jak padł czujnik pedału sprzęgła .

    Komentarz


    • #3
      Gdyby ktoś miał podobny problem do mojego to.... Wszelkie objawy minęły po wymianie sondy lambda, świec zapłonowych i przewodów zapłonowych. Może trochę kosztowało ale teraz samochód zapala od "strzała" hah

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X