Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

CEPiK niezgodność przebiegu - jak sprostować błędny wpis??

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• CEPiK niezgodność przebiegu - jak sprostować błędny wpis??

Przy okazji badania technicznego wyszła mi niezgodność przebiegu czyli w dniu badania samochód miał mniej niż w trakcie rzekomej kontroli policyjnej dwa miesiące wcześniej. Różnica to 4 tys. km. Problemem jest to, że wyższy przebieg to dane z kontroli policyjnej która nie mogła mieć miejsca w stosunku ani do mnie ani do mojego samochodu - po sprawdzeniu daty i godziny jestem pewien, że nigdzie w tym czasie nie mogłem jeździć (a autem jeżdżę tylko ja). Czyli najbardziej prawdopodobny jest błąd co do nr rejestracyjnego kontrolowanego pojazdu. Nie zmienia to faktu że w CEPiK mój przebieg świeci się na czerwono, a ja muszę udowodnić, że nie jestem wielbłądem, a dodatkowo usunąć nieprawdziwy wpis na co mnie ma procedury :-(
    Może ktoś z kolegów ma wiedzę/doświadczenie jak formalnie należy temat wyjaśnić i który organ jest właściwy do sprostowania CEPiK (minister czy WSA czy może inne propozycje) - może ktoś przerabiał podobny temat, bo widzę, że w sieci pojawiają się problemy z błędami diagnostów ale takiego jak mój - czyli wpisu na podstawie kontroli która nie była w stosunku do mojego pojazdu przeprowadzona - nie znalazłem.
    A swoją drogą chyba trzeba cyklicznie fotografować licznik przebiegu, bo jedno foto od ubezpieczyciela przy ubezpieczeniu to trochę mało.
    pozdrawiam
    sotdi

Ja mam różnice 50 tyś i nic nie wskurałem u nikogo ;/

Wszyscy rozkładają ręce ...
    OIIFL Kombii - 198 Km / 457Nm - RS Inside and Black Look Outside
    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5-o2fl-2-0-tdi

T: 500286848

Komentarz

Napisz skargę do właściwego miejscowo Wojewódzkiego Komendanta Policji . Jeśli jesteś w stanie udowodnić że w danym miejscu i czasie nie byłeś kontrolowany to niech sprawę wyjaśniają i prostują . Na skargę muszą Tobie w terminie 30 dni odpowiedzieć .

Komentarz

Z każdej kontroli są notatki sporządzane. Nie tylko dotyczące auta ale tez i kierowcy, Z opisu wynika że musi być tu rozbieżność, niestety ale chyba jesteś skazany na własny upór i przychylność policjantów.

Komentarz

Idea spisywania liczników była dobra tylko wykonanie jak zwykle szwankuje... jedyna rada dla kierujących to samemu sprawdzać co wpisuje policjant i diagnosta aby uniknąć pomyłek i niepotrzebnego prostowania sytuacji. Najlepiej byłoby aby po każdej operacji wpisaniu stanu licznika do systemu właściciel auta dostawał sms-a z potwierdzeniem. Wtedy szybko można byłoby wyłapać błąd.

Komentarz

Sytuacja powoli się rozwija - zacząłem od zapytania do Komendy Policji w swoim mieście. Dostałem info że byłem kontrolowany w Bydgoszczy - byłem tam raz jako małe dziecko ze 40 lat temu :-) W sumie tyle dobrego bo na 1000 procent nie ja ani nie moje auto było kontrolowane. Więc na razie czekam na odp. z komendy z Bydgoszczy która prowadziła kontrolę, potem poproszę o skorygowanie wpisu, a jeśli po korekcie wadliwy przebieg nie zniknie z Cepiku, pozostaje mi skarga do WSA na Ministra Cyfryzacji (chyba, że do tego czasu cepik trafi pod inne skrzydła) jako organu nadzoru. Generalnie wystarczy mi kwit, że jest usterka wpisu - jak dla mnie istotne znaczenie przy sprzedaży auta.
            sotdi

Komentarz

Prawidłowo zadziałałeś . Daj znać jaki będzie finał sprawy .

Komentarz

Zamieszczone przez paryzanin Zobacz wpis
                rada dla kierujących to samemu sprawdzać co wpisuje policjant i diagnosta aby uniknąć pomyłek i niepotrzebnego prostowania sytuacji
                Cenna rada. Będę o niej pamiętał.
                sotdi - Tobie życzę pozytywnego rozwiązania. Napisz jak się sprawa wyjaśni.
                Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

Komentarz

Jak na zamówienie:
                  Błędnie spisują stan liczników w samochodach. Niewinni właściciele aut do więzienia?
                  sotdi

Komentarz

POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X