Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

CEPiK niezgodność przebiegu - jak sprostować błędny wpis??

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • CEPiK niezgodność przebiegu - jak sprostować błędny wpis??

  Przy okazji badania technicznego wyszła mi niezgodność przebiegu czyli w dniu badania samochód miał mniej niż w trakcie rzekomej kontroli policyjnej dwa miesiące wcześniej. Różnica to 4 tys. km. Problemem jest to, że wyższy przebieg to dane z kontroli policyjnej która nie mogła mieć miejsca w stosunku ani do mnie ani do mojego samochodu - po sprawdzeniu daty i godziny jestem pewien, że nigdzie w tym czasie nie mogłem jeździć (a autem jeżdżę tylko ja). Czyli najbardziej prawdopodobny jest błąd co do nr rejestracyjnego kontrolowanego pojazdu. Nie zmienia to faktu że w CEPiK mój przebieg świeci się na czerwono, a ja muszę udowodnić, że nie jestem wielbłądem, a dodatkowo usunąć nieprawdziwy wpis na co mnie ma procedury :-(
  Może ktoś z kolegów ma wiedzę/doświadczenie jak formalnie należy temat wyjaśnić i który organ jest właściwy do sprostowania CEPiK (minister czy WSA czy może inne propozycje) - może ktoś przerabiał podobny temat, bo widzę, że w sieci pojawiają się problemy z błędami diagnostów ale takiego jak mój - czyli wpisu na podstawie kontroli która nie była w stosunku do mojego pojazdu przeprowadzona - nie znalazłem.
  A swoją drogą chyba trzeba cyklicznie fotografować licznik przebiegu, bo jedno foto od ubezpieczyciela przy ubezpieczeniu to trochę mało.
  pozdrawiam
  sotdi

 • #2
  Ja mam różnice 50 tyś i nic nie wskurałem u nikogo ;/

  Wszyscy rozkładają ręce ...
  OIIFL Kombii - 198 Km / 457Nm - RS Inside and Black Look Outside
  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5-o2fl-2-0-tdi


  T: 500286848

  Komentarz


  • #3
   Napisz skargę do właściwego miejscowo Wojewódzkiego Komendanta Policji . Jeśli jesteś w stanie udowodnić że w danym miejscu i czasie nie byłeś kontrolowany to niech sprawę wyjaśniają i prostują . Na skargę muszą Tobie w terminie 30 dni odpowiedzieć .

   Komentarz


   • #4
    Z każdej kontroli są notatki sporządzane. Nie tylko dotyczące auta ale tez i kierowcy, Z opisu wynika że musi być tu rozbieżność, niestety ale chyba jesteś skazany na własny upór i przychylność policjantów.

    Komentarz


    • #5
     Idea spisywania liczników była dobra tylko wykonanie jak zwykle szwankuje... jedyna rada dla kierujących to samemu sprawdzać co wpisuje policjant i diagnosta aby uniknąć pomyłek i niepotrzebnego prostowania sytuacji. Najlepiej byłoby aby po każdej operacji wpisaniu stanu licznika do systemu właściciel auta dostawał sms-a z potwierdzeniem. Wtedy szybko można byłoby wyłapać błąd.

     Komentarz


     • #6
      Sytuacja powoli się rozwija - zacząłem od zapytania do Komendy Policji w swoim mieście. Dostałem info że byłem kontrolowany w Bydgoszczy - byłem tam raz jako małe dziecko ze 40 lat temu :-) W sumie tyle dobrego bo na 1000 procent nie ja ani nie moje auto było kontrolowane. Więc na razie czekam na odp. z komendy z Bydgoszczy która prowadziła kontrolę, potem poproszę o skorygowanie wpisu, a jeśli po korekcie wadliwy przebieg nie zniknie z Cepiku, pozostaje mi skarga do WSA na Ministra Cyfryzacji (chyba, że do tego czasu cepik trafi pod inne skrzydła) jako organu nadzoru. Generalnie wystarczy mi kwit, że jest usterka wpisu - jak dla mnie istotne znaczenie przy sprzedaży auta.
      sotdi

      Komentarz


      • #7
       Prawidłowo zadziałałeś . Daj znać jaki będzie finał sprawy .

       Komentarz


       • #8
        Zamieszczone przez paryzanin Zobacz wpis
        rada dla kierujących to samemu sprawdzać co wpisuje policjant i diagnosta aby uniknąć pomyłek i niepotrzebnego prostowania sytuacji
        Cenna rada. Będę o niej pamiętał.
        sotdi - Tobie życzę pozytywnego rozwiązania. Napisz jak się sprawa wyjaśni.
        Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
        Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

        Komentarz


        • #9
         Jak na zamówienie:
         Błędnie spisują stan liczników w samochodach. Niewinni właściciele aut do więzienia?
         sotdi

         Komentarz


         • #10
          Zatem wracam z ciągiem dalszym historii.
          Cepik mam już prawidłowy - brak jakiejkolwiek informacji o błędnym przebiegu. Info o rzekomej kontroli policyjnej zniknęło. System nie wyrzuca niezgodności.
          Gdyby ktoś miał podobny przypadek to w mojej sprawie działania "naprawcze" wyglądały następująco:
          1. list do komendy Policji w moim mieście zameldowania.
          2. Info z Policji że kontrola była w Bydgoszczy i przesłanie mojego listu do WRD Bydgoszcz.
          3. po około miesiącu tel z WRD Bydgoszcz z informacją, że faktycznie nie ja ani nie moje auto było kontrolowane (błąd w nr rej) i info że błędny wpis został usunięty
          4. sprawdzenie Cepiku - wpisu brak :-) ufff
          Przy okazji na portalu obywatel.gov.pl było info o dokładnej dacie i godzinie kontroli z zakodowanymi danymi jednostki kontrolującej - nie udało mi się jej rozszyfrować w oparciu o ogólnodostępne info w necie.
          W każdym razie mam nadzieję koniec tej historii :-) no jeszcze wizyta w stacji diagnostycznej i przedstawienie wydruku Panu diagnoście który od początku uznał że wykrył krętacza :-)
          sotdi

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X