Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

O1 - dołożone Symphony MP3 z sygnałem z CAN

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • O1 - dołożone Symphony MP3 z sygnałem z CAN

    Zamieszczone przez marlej108
    wiec chyba w ruchu miejskim ten SDI nie jest taki zly
    jedna rzecz, że nie jest, ale w ruchu miejskim sprawdza się praktycznie wszystko, a druga sprawa, to że swego czasu panowała swoista moda na przyklejanie znaczków w stylu SDI czy 1,4MPI na naprawdę mocnych samochodach :lol:

  • #2
    O1 - dołożone Symphony MP3 z sygnałem z CAN

    Witam,
    Dołożyłem do swojej O1 Symphony MP3 i ma ono sterowanie podświetlenie po CAN, o czym dowiedziałem się po fakcie a moja Octa nie ma takowego.

    1. Mam dwie wtyczki ISO w czarnej brakuje pinów 2,3,5

    2. Nie mam mini iso
    3. Symphony MP3 ma numer 1U0 035 156 F (o ile to jest ten numer bo obudowa radyjka jest mocno "ściuchrana")
    4. Mój moduł komfortu to: 1C0 959 799 B
    5. Nie mam MaxiDota ani kierownicy multifunkcyjnej.

    Jakie są możliwe opcje - poza odsprzedaniem radia
    1. czy przekodować radio ?
    2. Wgrać inny wsad. Z tego co znalazłem na forum to załatwi tylko problem braku podświetlania gdy włączą światła a radio i tak będzie się wyłączać po godzinie.
    3. Emulator CAN ? można coś takiego w moim wypadku ?
    4. Podłączyć mini iso do radia? - tylko nie wiem jak.

    Z góry dzięki za odpowiedź.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez dp2
      4. Mój moduł komfortu to: 1C0 959 799 B
      Tylko chyba ten moduł jest z CAN-BUS'em.
      1. Jaki rocznik jest twojego auta?
      2. Podaj numer licznika

      Komentarz


      • #4
        Ad 1. 2003
        Ad 2. 1U0 920 811 J

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez dp2
          Ad 1. 2003
          Ad 2. 1U0 920 811 J
          To w takim razie na pewno masz CAN-BUS'a.
          Wystarczy podciągnąć z modułu komfortu trzy kabelki (linka K-diagnostyka i Can H,L) i już masz wszystko (zdjęcie poniżej).
          Oczywiście dodatkowo do radia musisz dorobić wtyczkę mini-ISO (tą środkową) dla sygnału CAN.
          Załączone pliki

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez awiacek
            Zamieszczone przez dp2
            Ad 1. 2003
            Ad 2. 1U0 920 811 J
            To w takim razie na pewno masz CAN-BUS'a.
            Wystarczy podciągnąć z modułu komfortu trzy kabelki (linka K-diagnostyka i Can H,L) i już masz wszystko (zdjęcie poniżej).
            Oczywiście dodatkowo do radia musisz dorobić wtyczkę mini-ISO (tą środkową) dla sygnału CAN.
            K-Diagnostyka podpinam do kostki A na pin 3
            CAN L do kostki C pin 8
            CANB H do kostki C pin 9,
            zgadza się ?

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez dp2
              K-Diagnostyka podpinam do kostki A na pin 3
              CAN L do kostki C pin 8
              CANB H do kostki C pin 9,
              zgadza się ?
              Kod:
              Komfort                      ---->         Radio
              T23a/6   pin[6] fiolet       ---->    T20b/9 pin[9]         CAN-BUS L
              T23a/9   pin[9] fiolet/biały ---->    T20b/8 pin[8]         CAN-BUS H
              T23a/11 pin[11] szary/biały  ---->    T8d/3                    K
              T20 - Radio Mini ISO (zielony)
              T8 - Radio złącze dolne

              Może będziesz musiał jeszcze zakodować radio dla CANa
              Załączone pliki

              Komentarz


              • #8
                awiacek,
                Wielkie dzięki za pomoc z Twoją pomocą udało się i teraz cieszę się "empetrójkami". Poleciał do Ciebie "POMÓGŁ" !

                P.s.
                było zakodowane na 00205 i nadal nie działało podświetlenie. Przekodowałem na 00400 i teraz jest ok. Pytanie mam bo z oczywistych powodów już z radiem nie mam połączenia przez VAG - czy jest sposób (czysto z ciekawości pytam) żeby je później przekodować na komunikację po CAN?

                Komentarz


                • #9
                  Mógłbyś kolego dokładny model tego radyjka podrzucić ? Bo też potrzebuje coś zamontować u Siebie i myślałem, nad czymś oryginalnym z mp3

                  Żeby sprawdzić czy u mnie będzie działać to muszę sprawdzić nr licznika ??

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez ulysse
                    Mógłbyś kolego dokładny model tego radyjka podrzucić ? Bo też potrzebuje coś zamontować u Siebie i myślałem, nad czymś oryginalnym z mp3

                    Żeby sprawdzić czy u mnie będzie działać to muszę sprawdzić nr licznika ??
                    Na obudowie mam jeszcze rok produkcji 2007. Niżej masz numer


                    3. Symphony MP3 ma numer 1U0 035 156 F (o ile to jest ten numer bo obudowa radyjka jest mocno "ściuchrana")
                    W kwestii licznika może awiacek się wypowie bo ja się kierowałem jego wskazówkami.

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez dp2
                      było zakodowane na 00205 i nadal nie działało podświetlenie. Przekodowałem na 00400 i teraz jest ok. Pytanie mam bo z oczywistych powodów już z radiem nie mam połączenia przez VAG - czy jest sposób (czysto z ciekawości pytam) żeby je później przekodować na komunikację po CAN?
                      Przekodować zawsze można, bo radio i tak komunikuje się po K linii diagnostycznej.
                      Czy podciągnąłeś CAN'a do radia ?
                      Bo według tego kodowania 00400 to masz podświetlenie ze złącza A, ale gala ci pewnie nie działa - czyli nie zwiększa się siła głosu w zależności od prędkości.
                      Dodatkowo można zawsze sprawdzić czy radio jest widziane na CAN-BUS w blokach pomiarowych dla Gateway i/lub Zagarów o ile dobrze pamiętam to coś koło pozycji 120...140 (ale to teraz zgaduję)

                      [ Dodano: Wto 28 Cze, 11 20:10 ]
                      Zamieszczone przez ulysse
                      Żeby sprawdzić czy u mnie będzie działać to muszę sprawdzić nr licznika ??
                      Bo wtedy wiadomo czy obsługuje CAN'a, możesz też podać rocznik auta

                      Komentarz


                      • #12
                        Zgodnie z Twoimi wskazówkami wpiąłem się w w moduł komfortu i pociągnąłem przewody do mini iso. Po tym zabiegu mogłem przez VAG-COM'a na kanale 56 podłączyć się do radia. Tam ustawiłem kodowanie na 00400. Mam wrażenie że GALA działa, jutro jeszcze się upewnię na 100% i dam znać.

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez awiacek
                          Bo wtedy wiadomo czy obsługuje CAN'a, możesz też podać rocznik auta
                          2001 kwiecień.


                          Zamieszczone przez dp2
                          Cytat:

                          3. Symphony MP3 ma numer 1U0 035 156 F (o ile to jest ten numer bo obudowa radyjka jest mocno "ściuchrana")


                          W kwestii licznika może awiacek się wypowie bo ja się kierowałem jego wskazówkami.
                          To jest ten nr ? Bo po nim nie mogę nic znaleźć. Może ktoś podrzucić nr albo chociaż zdjęcie jak to radyjko wygląda ?

                          Komentarz


                          • #14
                            To jest ten nr ? Bo po nim nie mogę nic znaleźć. Może ktoś podrzucić nr albo chociaż zdjęcie jak to radyjko wygląda ?
                            Tak to jest ten numer (ja go miałem na obudowie). Na tej stronie http://www.dndservices.co.uk/technisat/ masz takie radio, a wygląda ono tak:


                            awiacek
                            GALA działa

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez ulysse
                              2001 kwiecień.
                              Teoretycznie MY2001 powinien mieć już CAN-BUS'a i można spokojnie szukać Sympony z MP3.
                              Na twoim miejscu jeżeli bym miał ori radio z obsługą CD - zmieniarki, to bym dołożył sobie zmieniarkę na SD KLIK i nie zmieniał radia. Ja miałem tak u siebie parę lat i mogę to polecić (nie trzeba zmieniać płyt itd.)

                              Komentarz


                              • #16
                                witam mam problem mały z radiem symphony i licznik z fisem i po wyjeciu radia i odłaczeniu go znikło mi podswietlenie klawiszy wyswietlacz jest, koowanie po podlaczeniu go bylo 405 zmieniałem na 401, 406, 407 i niema dalej podswietlenie a na 401 niebyło wyswietlane stacje na fisie zmieniarki nie mam ale mam zamiar dokupic na usb/sd adapter

                                [ Dodano: Nie 09 Lis, 14 18:41 ]
                                antena zgnita podstawa na dachu i przylutowane do bata na stałe bo gubiło mi radio w miescie nawet a teraz okej jest

                                Komentarz


                                • #17
                                  Witam kolegów...

                                  Czy do mojej skodzinki O1 2005 r., teraz mam SYMPHONY CD, podejdzie bez żadnych przeróbek SYMPHONY CD MP3 z superba, chodzi mi głównie, aby GALA mi działała jak teraz, nie było problemu z podświetleniem i aby moja skoda pamiętała kod do radia... czy po montażu nowego radia auto samo sobie przestawi kod na nowe radio, czy będzie trzeba interfejsem działać w komputerze auta?
                                  Załączone pliki

                                  Komentarz

                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                  Pracuję...
                                  X