Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Columbus "kradnie prąd"

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Columbus "kradnie prąd"

    piotrek_os, rano zauważyłem, że się zbliżamy do miliona i co jakiś czas sprawdzałem stan - więc to nie przypadek

    Swoją drogą szacun dla osób administrujących - bo szczególnie ostatnio forum działa wyśmienicie.


  • #2
    Columbus "kradnie prąd"

    Witam.

    Posiadam SO II z 2005 r. z radiem Columbus zakładanym w ASO.
    Panowie twierdzili, że to nie do tego auta, ale coś tam pokombinowali i podłączyli.
    Autko postało jeden dzień i prąd z akumulatora zniknął
    Po wyłączeniu stacyjki i wyciągnięciu kluczyka słychać ewidentnie, że w radiu coś "buczy" (mimo, że jest wyłączone).
    Wyciągnięty bezpiecznik powoduje zaprzestanie buczenia.
    Orientuje się ktoś może co trzeba zrobić, żeby radio współgrało z autkiem?
    Będę wdzięczny za pomoc.
    Ps. Sorrki za nowy temat ale nie znalazłem tego typu problemu z tym radiem.

    Pozdrawiam.

    Komentarz


    • #3
      poszukaj jest na ten temat troche. Czeka Cie wymiana Gateway'a i zakodowanie go , mialem ten sam problem wymienilem gateway na nowszy zakodowalem i juz nie rozladowuje aku przez noc .

      To co piszesz że buczy to wentylator

      Komentarz


      • #4
        Trochę taniej będzie wgrać łatkę DepositFiles, dzięki której możesz korzystać z nowych softów i starego Gateway-a.

        Komentarz


        • #5
          musisz wymienic CAN Gateway

          więcej info w tym temacie bo nie mam teraz już czasu szukać Forum - Octavia Club Polska

          i tu detale o gatewayu
          Link

          Komentarz


          • #6
            ToMo1978 mozesz cos wiecej na ten temat jak to wgrać i czy w 100% dziala ?

            Bo czeka mnie w drugim aucie wymiana gateway'a auto 2006 rok a navi z softem z 2011 i rozladowuje standardowo aku a moze bym poszedl "na latwizne "

            Komentarz


            • #7
              jackq77, działa bardzo fajnie. Przetestowałem na najnowszym sofcie (4020), który na 100% rozwala baterię posiadaczy starego Gateway-a. Ta łatka zawiera VUCI (kod Gateway-a) z softu 1200. Generalnie musisz wypalić ten obraz na DVD i postępować wg zaleceń podanych dla wgrywania nowego softu (kluczyk poza stacyjką, itd.). Dodatkową zaletą jest to, że ta łata ma w sobie fix klawiszy na kierownicy i maxidota dla Octavii przed liftem. Z wad to fakt, że po wyłączeniu radia (jeżeli ustawisz pokazywanie zegarka) nie pokazuje zegarka na nim oraz są problemy z kamerą cofania.

              Komentarz


              • #8
                Witam, kupiłem columbusa z softem 4120, w samochodzie mam gateway z końcówka AD, a mimo wszystko po wyłączeniu radia i kluczyka słyszę buczenie na radiu. Co powinienem zrobić żeby wszystko działało poprawnie? Był podlaczany do kompa i "niby" nawigacja została zakodowana.
                Z góry dzięki za pomoc

                Mam możliwość zmiany gateway na końcówkę S ale to raczej nic nie zmieni (ten i ten powinien obsługiwać). Chyba że soft navi muszę zmienić?

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez kristofer55
                  po wyłączeniu radia i kluczyka słyszę buczenie na radiu
                  a czy to buczenie nie ustaje po paru chwilach? bo tak czasami jest
                  sprawdziłeś, że pobiera prąd auto po zamknięciu? czy tylko buczenie jest objawem?
                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                  poprzednie modele:
                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                  Komentarz


                  • #10
                    kristofer55, w aucie po FL nie będziesz miał problemów z Gateway`em, tak jak zasugerował krzynol, po prostu Columbus ma z tyłu wiatraczek, który chłodzi radio nawet po jego wyłączeniu.
                    Pozdrawiam,
                    Andys

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez krzynol
                      Zamieszczone przez kristofer55
                      po wyłączeniu radia i kluczyka słyszę buczenie na radiu
                      a czy to buczenie nie ustaje po paru chwilach? bo tak czasami jest
                      sprawdziłeś, że pobiera prąd auto po zamknięciu? czy tylko buczenie jest objawem?
                      Tylko buczenie jest objawem, i chyba słyszę dzialanie dysku. Dzisiaj zweryfikuje czy po zamknięciu samochodu do 30 minut odcina prąd. Taka,informacje uzyskałem od sprzedawcy.
                      A jeżeli chodzi o pobór prądu to nie mam miernika żeby sprawdzić.

                      [ Dodano: Sro 09 Sty, 13 11:15 ]
                      Zamieszczone przez Andys
                      kristofer55, w aucie po FL nie będziesz miał problemów z Gateway`em, tak jak zasugerował krzynol, po prostu Columbus ma z tyłu wiatraczek, który chłodzi radio nawet po jego wyłączeniu.
                      Kiedy wiatrak się zalacza? Bo jak wlaczalem na kilkanaście minut to wiatrak nie działał

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez kristofer55
                        A jeżeli chodzi o pobór prądu to nie mam miernika żeby sprawdzić
                        to skąd wiesz, że "kradnie" prąd
                        zmierz
                        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                        poprzednie modele:
                        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez krzynol
                          Zamieszczone przez kristofer55
                          A jeżeli chodzi o pobór prądu to nie mam miernika żeby sprawdzić
                          to skąd wiesz, że "kradnie" prąd
                          zmierz
                          Bo słyszę że się wyłącza i po naciśnięciu power włącza się w sekundę, czyli jest w trybie czuwania. Zweryfikuje dzisiaj dokładniej. Dzięki za podowiedzi

                          Komentarz


                          • #14
                            Andys napisał/a:
                            kristofer55, w aucie po FL nie będziesz miał problemów z Gateway`em, tak jak zasugerował krzynol, po prostu Columbus ma z tyłu wiatraczek, który chłodzi radio nawet po jego wyłączeniu.


                            Kiedy wiatrak się zalacza? Bo jak wlaczalem na kilkanaście minut to wiatrak nie działał
                            Cóż, kiedy sprzęt (płyta główna, twardy dysk się zagrzeją), nie wiem jakie to temp. ale przy obecnych zewn. temp, pewnie 15 minut pracy radia nie wystarczy.

                            [ Dodano: Sro 09 Sty, 13 11:51 ]
                            kristofer55, jeśli zdobędziesz miernik, aby zmierzyć prąd pobierany przez samo radio, możesz wypiąć bezpiecznik od radia, miernik wpiąć w miejsce bezpiecznika, ustawić w zakresie A (nie włączać radia), następnie zamknąć śrubokrętem zamek maski silnika, uzbroić alarm i po powiedzmy minucie sprawdzić co wskazuje miernik.
                            Pozdrawiam,
                            Andys

                            Komentarz


                            • #15
                              Super, Dzięki za pomysl dzisiaj zweryfikuje. A jeszcze jedno pytanie, który bezpiecznik odpowiada za radio?

                              Komentarz


                              • #16
                                Jeśli mnie pamięć nie myli, jest to F15 w skrzynce bezpieczników obok akumulatora. Włącz radio, wyciągnij bezpiecznik, będziesz wiedział
                                Pozdrawiam,
                                Andys

                                Komentarz


                                • #17
                                  Sprawdziłem radio, przed zalaczeniem alarmu mam 1,70, a po włączeniu alarmu za ok minutę spada do 0. Rozumiem że wszystko jest ok?

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Nie wiem, czy przy wyłączonym radio pobór prądu 1,7A, czyli dwadzieścia kilka Watów to normalny pobór, ale jeśli po uzbrojeniu spada do 0, to radio z pewnością nie pobiera prądu
                                    Pozdrawiam,
                                    Andys

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Andys
                                      ale jeśli po uzbrojeniu spada do 0, to radio z pewnością nie pobiera prądu
                                      tak jest i to jest najważniejsze
                                      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                      poprzednie modele:
                                      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Witam
                                        wiem ze banalne pytanie ale jak sprawdzic pobor prądu
                                        gdzie musze sie podpiąć??
                                        własnie zmieniłem radio na Amundsena (RNS 310) i kradnie prąd
                                        podobno wymiana can gateway pomoże tylko gdzie on jest i na jaki wymienić??
                                        może ktoś pomóc??

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          zbigniev_DZG, napisałem przecież, że do pomiaru prądu pobieranego przez wyłączone radio, wystarczy podpiąć się amperomierzem w miejscu bezpiecznika radia. Jeśli chcesz się przekonać, czy coś innego pobiera Ci prąd po zamknięciu auta, zawsze możesz zdjąć klemę (polecam "-") i zamknąć obwód amperomierzem (czyli jedna sonda miernika do klemy minus aku, druga do zdjętej minusowej klemy). Pamiętaj tylko, że pomiar taki może służyć tylko i wyłącznie do sprawdzenia prądu pobieranego z aku, przy wyłączonych odbiornikach prądu (nawet jeśli podepniesz sondę amperomierza przez wbudowany do niego bocznik, std. prąd płynący przez miernik nie powinien przekroczyć 10A)
                                          Pozdrawiam,
                                          Andys

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            zbigniev_DZG, zrób tak jak opisał Andys, a na pewno sprawdzisz co i jak, jeżeli po ok. 1 minucie nie spadanie Ci do 0 to będzie musiał wymienić gateway. Jeżeli będziesz musiał wymienić to mam moduł 1K0 907 530S w dobrej cenie, odezwij się na priv.
                                            Gateway wymienia się banalnie prosto, musisz się położyć na plecach pod kierownicą i odgiąć materiał ochronny, będzie po stornie prawej wpięty z wtyczką niebieską, nie ma śrubek tylko plastikowe zaciski. Po wymianie będziesz musiał odpowiednio zaprogramować i będzie cykać :P

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              chłopaki dzięki za szybką odpowiedź
                                              no wiec sprawdziłem pobór prądu, na bezpieczniku radio pokazuje 0,06
                                              więc chyba ok, pamięć radia??
                                              całkowity pobór przy akumulatorze to ok 0,08-0,1 elektryk powiedział że to możliwe i nie mam sie czym martwić ale czy oby napewno? nie powinno być 0??
                                              drugi problem jak uruchomic w radiu funkcje pokazywania sygnałów z czujników parkowania?
                                              z góry dzieki za odpowiedź

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez zbigniev_DZG
                                                chłopaki dzięki za szybką odpowiedź
                                                no wiec sprawdziłem pobór prądu, na bezpieczniku radio pokazuje 0,06
                                                więc chyba ok, pamięć radia??
                                                całkowity pobór przy akumulatorze to ok 0,08-0,1 elektryk powiedział że to możliwe i nie mam sie czym martwić ale czy oby napewno? nie powinno być 0??
                                                drugi problem jak uruchomic w radiu funkcje pokazywania sygnałów z czujników parkowania?
                                                z góry dzieki za odpowiedź
                                                pocztyaj na temat OPS wszystko opisane.
                                                Mariusz. Octavia 1.9 TDI 140KM 2006r.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Podepne sie pod watek zeby nie zakladac nowego...

                                                  Zacznijmy od poczatku - auto Octavia Elegance z wrzesnia 2011. Przed odbiorem podmienione w salonie seryjne radio na Columbusa od Grygry.
                                                  Chlopaki w ASO mieli problem z zakodowaniem, wiec zakodowal mi to radio kolega Enriquez wprowadzajac polaczenie z maxidotem, kieroa, ustawienia dzwieku od Superba, itp.

                                                  Wyprowadzilem sie do Czech do Pragi i nie uzywam auta tak czesto jak w PL...

                                                  Objaw - auto stoi 4 dni nieuzywane - akumulator jest totalnie rozladowany. Wzywam Assistance, przyjezdzaja, podladowuja, dziala.

                                                  Po miesiacu to samo...

                                                  W zeszlym tygodniu - scenariusz sie powtarza tylko ze Asistance poniewaz to 3-cia tak historia zabiera auto do ASO. Auto stoi tydzien, jest testowane co zjada prad i pada werdykt - nawigacja, zjadajaca prad w stanie spoczynku.
                                                  W ASO nie chca sie do tego Columbusa dotkac, bo jak mi pan powiedzial musieli by policje wzywac, wiec po co mi to....nie bede wyciagac pochopnych wnioskow, ale prawda jest taka ze cos moze byc na rzeczy...

                                                  Co ja mam teraz zrobic z tym przypadkiem?
                                                  Nie mam pojecia jaki mam soft w NAvi - dostalem od Grygry, nie mam pojecia ile lat ma ten Columbus. Jedyne co wiem to to ze Octavia jest wyprodukowana we wrzesniu 2011 ;-)))

                                                  Prosze poradzcie jak to rozwiazac.

                                                  dzikei
                                                  Kiwal

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X