Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY całoroczne - temat zbiorczy

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Prawda, ale nie odczujesz tego na portfelu jeżdżąc 20 tys. km rocznie. Za to będzie dokuczał hałas opon bardzo przyczepnych.
    Zbierałem informacje przed świadomym zakupem o2 z końca produkcji. Jednak używane tsi nie nadaje się do zakupu. Szkoda, bo buda mi się podoba. :-(

Komentarz

• No chyba faktycznie tak jest tutaj: Opór toczenia opony – jak wpływa na nasze finanse? » Oponeo znalazłem sobie wzmiankę na ten temat. Opór odpowiada za około 0,25l więcej spalonego paliwa na 100 km. co przy 20 tys km w ciągu roku generuje już całkiem dużą sumkę.

Komentarz

• Ale o jakich Kleberach piszecie, że są takie złe?
        Mowa jest o konkretnym modelu Kleber Krisalp HP3 , a to czołówka wszelkich testów. Ja je kupiłem zanim testy się pojawiły, w ciemno gdy tylko pojawiły się na rynku. Świetna opona.

Komentarz

• Zamieszczone przez Klima Zobacz posta
          HP3
          ja miałem HP2
          pozdrawiam, ruwado

Komentarz

• HP3 niby w czolowce, ale wystarczy spojrzec na szczegolowe wyniki (np. ADAC) na mokrym, byla bliska odrzuceniu w tej kategorii. Na mokrym najsłabiej hamowanie - 2.7 to juz inna liga. Do nowego Golfa bym nie zakladal . Zresztą tansze opony koncernu Michelin od zawsze odstawaly na mokrym, wszelkie Energy Savery nalezy omijac. Primacy to inna bajka.

Komentarz

• Zamieszczone przez mmor Zobacz posta
              HP3 niby w czolowce, ale wystarczy spojrzec na szczegolowe wyniki (np. ADAC) na mokrym, byla bliska odrzuceniu w tej kategorii. Na mokrym najsłabiej hamowanie - 2.7 to juz inna liga. Do nowego Golfa bym nie zakladal . Zresztą tansze opony koncernu Michelin od zawsze odstawaly na mokrym, wszelkie Energy Savery nalezy omijac. Primacy to inna bajka.
              Jak już piszesz o ADAC i michelin, to dla porównania Michelin Alpin 5 ma wynik 2,9.

Komentarz

Pracuję...
              X