Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY całoroczne - temat zbiorczy

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• pierwszy raport z ~1500km po założeniu wielosezonówek GY Vector 4Seasons V2 na przód do paska b7, 235/45/17 - relatywnie cicho i przyjemnie, przy 80kmh jakiś szum z kół jest, przy prędkościach autostradowych raczej słychać było szum powietrza (aczkolwiek zaznaczam, że przejazd w poprzedni weekend, gdy wiało okrutnie), przyczepność - jak na razie nie miałem konieczności awaryjnego hamowania, ale oceniam pozytywnie - również przy ruszaniu znacząco trudniej zerwać trakcję niż przy zimowych 205/55/16 (zimą nie było problemu, by zaświeciła kontrolka nawet przy zapięciu trójki w okolicach rpm dla max momentu obrotowego); spalania nie ocenię - auto kupiłem przed zimą, praktycznie od razu wpadły zimówki o wspomnianym rozmiarze, teraz zmiana na letnie o kilka % większym obwodzie, więc siłą rzeczy wzrosło - na autostradzie przy prędkościach 140-165kmh z licznika mam więcej o ok.0,5L/100. W każdym razie dodatkowo poziom stabilności auta przy prędkościach autostradych mocno wzrósł, a podatność na podmuchy boczne znacznie spadła.

Komentarz

• Może macie jakieś nowsze spostrzeżenia w kwestii zakupu i eksploatacji (lato/zima) opon wielosezonowych w typowym rozmiarze 195/65R15 91H ? Jakie sklepy polecacie?

Komentarz

• ja mam raport po 6000km z jazdy letniej na czterech goodyear 4Seasons 235/45/17 - wrażenia b. pozytywne:
        - przyczepność b dobrze, na mokrym również.
        - spalanie spadło mi w stosunku do jeżdżenia na poprzednich oponach letnich - przy tempomacie zapiętym na 160 różnica jest o jakieś 0,4L

ja zamawiałem ostatnie 2 sztuki z oponeo - najtaniej nie jest, ale w przypadku mojego rozmiaru tych goodyearów nikt inny nie miał na stanie - niby bywały taniej, ale dostawa 7-10 dni

Komentarz

Pracuję...
        X