Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• jimmi31
    rozpoczął temat Jaki olej do benzyniaka?

Jaki olej do benzyniaka?

Zamieszczone przez rekin
    Purchawa, widziany dziś o 11 przy wyjeździe z ul.Wolności i jadącego do Warszawy, obtrabiony przy ul.Krynoliny
    Ta Laguna byles? Cos tak wlasnie skumalem, ze na mnie trabilo tylko nie wiedzialem co. Pozdro!
    Zamieszczone przez rekin
    ps. Kiedy się ogolisz
    Wystarczy, ze przycinam brode.

• Addi
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez feecle Zobacz posta

Eni Eurosports 5W50 (dawniej Agip)
    Autentycznie z beczki wychodzi w dobrej cenie:
    OLEJ EUROSPORT 5W50 ENI AGIP LUZ, BECZKA FV 7283663104 - Allegro.pl

Zostaw komentarz:

• feecle
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez shanzi Zobacz posta
    Co z 5w50 polecacie w rozsądnej cenie ?
    Eni Eurosports 5W50 (dawniej Agip)

Zostaw komentarz:

• shok
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Kot72 Zobacz posta
    Po zeszłorocznym epizodzie z olejem 5W-30 ( nie wiem co to była za marka bo puszka była sygnowana vw-audi-skoda ) , gdzie zwłaszcza letnią porą ubytki po jazdach trasami szybkiego ruchu były spore , na wiosnę zalałem Eurola 5W-50 . Do chwili obecnej ( zrobiłem 3 tys km ) nie dolałem nawet kropli . Oby tak dalej .
    Moi znajomi poprzechodzili z 5w30 na 5w50 i nikt nie narzeka. Twierdzą, że spalanie oleju spadło im minimalnie jak u Ciebie.
    A jeden kolega po naprawie silnika ( m.in wymiana pierscieni) dostał zalecenie na przejscie z 5w30 na 5w50.

Zostaw komentarz:

• shanzi
    odpowiedział(a)
    Też o nim myślałem. Ok. To dzięki za rozwianie moich wątpliwości.

Zostaw komentarz:

• Dave
    odpowiedział(a)
    Valvoline VR1 5w50

Zostaw komentarz:

• shanzi
    odpowiedział(a)
    Co z 5w50 polecacie w rozsądnej cenie ?

Zostaw komentarz:

• Kot72
    odpowiedział(a)
    Też nie potwierdzam aby były jakieś skutki uboczne . W końcu to tylko kwestia górnej granicy .Mój praktycznie od nowości jeździł na 5W50 tyle że na mobilu . Taki mu lali w serwisie Skody na przeglądach okresowych ( książka - wpisy ) . Raz mu zalałem 5W-30 . Latem wcinał sporo . W porach chłodnych nie dolewałem . Już na 0W-20 nie przejdziesz więc nie ma strachu

Zostaw komentarz:

• Dave
    odpowiedział(a)
    Też bym go zalał 5w50 tylko gdzieś w zakamarkach internetu przeczytałem , że po zalaniu 5w50 nie ma powrotu na niższy. Nie wiem ile w tym prawdy. Wiem, że olej nie leczy ubytków spalania. Ja robię częste i krótkie odcinki, samochód jak się nagrzeje to go gaszę, bo jestem już u celu.
    Płukanka i lejesz co chcesz. Mity Januszy że nie można.

Zostaw komentarz:

• shanzi
    odpowiedział(a)
    Też bym go zalał 5w50 tylko gdzieś w zakamarkach internetu przeczytałem , że po zalaniu 5w50 nie ma powrotu na niższy. Nie wiem ile w tym prawdy. Wiem, że olej nie leczy ubytków spalania. Ja robię częste i krótkie odcinki, samochód jak się nagrzeje to go gaszę, bo jestem już u celu.

Zostaw komentarz:

• Kasztelan
    odpowiedział(a)
    Witam, zbliża się mój termin zmiany oleju , obecnie jeżdżę na Valvoline Max Life 5w40, ubywa go 0,2l na 1tkm. Myślałem nad zmianą oleju na Elf Evolution 900 Sxr 5W40 ? Warto zmieniać na inną oliwę czy zostać przy tej obecnej ?
    Na tym Elfie jeździłem 10 letnim Scenikiem. Jest ok, ale Valvoline nie znam więc trudno porównać.

Zostaw komentarz:

• Kot72
    odpowiedział(a)
    Po zeszłorocznym epizodzie z olejem 5W-30 ( nie wiem co to była za marka bo puszka była sygnowana vw-audi-skoda ) , gdzie zwłaszcza letnią porą ubytki po jazdach trasami szybkiego ruchu były spore , na wiosnę zalałem Eurola 5W-50 . Do chwili obecnej ( zrobiłem 3 tys km ) nie dolałem nawet kropli . Oby tak dalej .

Zostaw komentarz:

• shanzi
    odpowiedział(a)
    Ten też już przerabiałem. W sumie każdego tak samo ubywa.

Zostaw komentarz:

• Dave
    odpowiedział(a)
    Shell Helix Ultra

Zostaw komentarz:

• shanzi
    odpowiedział(a)
    Witam, zbliża się mój termin zmiany oleju , obecnie jeżdżę na Valvoline Max Life 5w40, ubywa go 0,2l na 1tkm. Myślałem nad zmianą oleju na Elf Evolution 900 Sxr 5W40 ? Warto zmieniać na inną oliwę czy zostać przy tej obecnej ?

Zostaw komentarz:

• Dave
    odpowiedział(a)
    5w40 wystarczy nie przesadzaj

Zostaw komentarz:

• Addi
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez bo86bo Zobacz posta
    Wymiana niebawem co polecacie na tą porę roku do O1 1.8T 132kw z LPG, obecnie lany Specol Gold 5w40. Czy zostać przy Specol? Wymiana oleju co 8-10tys
    Na tą porę roku gdzie w najbliższym czasie zapowiadają powyżej 30 °C bardzo dobry będzie Specol 10w50

Link

Zostaw komentarz:

• bo86bo
    odpowiedział(a)
    Wymiana niebawem co polecacie na tą porę roku do O1 1.8T 132kw z LPG, obecnie lany Specol Gold 5w40. Czy zostać przy Specol? Wymiana oleju co 8-10tys

Zostaw komentarz:

• AdiRuti
    odpowiedział(a)
    Przyszedł czas na zmianę oleju z 15 tys. km zejde do 10-12 tys. km, lecz będę chciał zrobić stage 1 i teraz pytanie czy jeszcze zejść z wymianą częściej czy nie ma potrzeby. Obecnie 5w30 w co warto iść tak na 101%?

Zostaw komentarz:

• sew1981
    odpowiedział(a)
    Ok, super, dzięki. Będę miał na uwadze

Zostaw komentarz:

• shok
    odpowiedział(a)
    Szkoda, że mam kawałek do nich bo bym podjechał popatrzeć. Ale jakbyś coś wynalazł na kroon-oil czego nie ma w PL to mogłbym podjechać i popatrzeć. A przy okazji wizyty w PL Ci to przywieść i wysłać. Cena powinna być niższa niż rynkowa, ale nie obiecuje.

Zostaw komentarz:

• sew1981
    odpowiedział(a)
    Leonn jak nie miałeś doczynienia to skąd wiesz?
    Pierwszy link jest z holandii. Ja bym nie był taki sceptyczny - warto wejść i zobaczyć szeroką ofertę u nich na stronie np. są oleje osobno na estrach i na pao oparte. Pełne syntetyki. W Polsce te oleje nie do dostania widzę...
    np. same na pao:
    Extreme - Booster Oil

To mogą być bardzo dobre oleje teoretycznie. Ale nie wiem, dlatego pytam tych co może mieli styczność

Zostaw komentarz:

• leonn
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez sew1981 Zobacz posta
    Ten drugi znajomy bardzo chwali, gdzieś w Niemczech dorwał.
    Jak się posiada F1 to można lać

Zamieszczone przez shok Zobacz posta
    Ja pierwszy raz słyszę
    A mi się kiedyś obił o oczy ten reklamowy lew z 2 linka w niederladji, ale pewnie jak wszystko od guli jest nic nie wart

Zostaw komentarz:

• shok
    odpowiedział(a)
    Ja pierwszy raz słyszę. Ale niektórzy forumowi handlarze i ich kumple to będą wiedzieć na pewno. Jak niektórzy z nich wiedzą jakie oleje są lane do silników Formuły 1 to wiedzą napewno co to za olej.
    Ostatnio edytowany przez shok; [ARG:4 UNDEFINED].

Zostaw komentarz:

• sew1981
    odpowiedział(a)
    ktoś słyszał o tych olejach?
    1. Booster Oil z Holandii? np:
    Engine oils - Booster Oil

2. Boost Oil z Niemiec:
    boost

Ten drugi znajomy bardzo chwali, gdzieś w Niemczech dorwał.
    Ostatnio edytowany przez sew1981; [ARG:4 UNDEFINED].

Zostaw komentarz:

Pracuję...
X