Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

opony letnie - co myślicie

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Chciałem dopytać w kontekście opon z przeznaczeniem na zimę - na co należy zwracać uwagę przy ich wyborze? Dodam, że chodzi konkretnie o opony w rozmiarze 185/65R15. Zastanawiałem się przez pewien czas nad nalewkami, ale z drugiej strony, nalewki to trochę taki półprodukt. Używane, z racji tego, że są już wyeksploatowane, to również wydaje się być kiepski pomysł.
    Czytam jeszcze np tutaj pod linkiem: Wszystko co warto wiedzieć na temat opon na zimę – Puziosky Fighters
    o cechach opon zimowych, czyli co powinna zawierać w sobie. Ale będę też wdzięczny za wasze sugestie.

Komentarz

• Zamieszczone przez kowalski91 Zobacz posta
      ... Aktualnie mam Dunlop Sport Maxx RT2 225/45 R18 92 Y i zastanawiam się czy kupić te same oponki lub zastanawiam się nad:
      - Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3
      - Michelin PRIMACY 3
      - Nokian Powerproof
      Może ktoś miał okazję jeździć na tych oponach lub polecicie coś lepszego?
      Jestem w tej samej sytuacji. Własnie skończyły mi się Dunlop Sport Maxx RT2 225/40 R18 92 Y i szukam czegoś nowego. Na tych Dunlopach przejechałem ok. 100kkm. Jeżdżę w 95% trasy, dużo autostrad. Dość szybko.
      Dunlopy ogólnie dawały radę ale korci mnie żeby coś zmienić. Kolega kupił kilka miesięcy temu Nokian Powerproof w rozmiarze 17'' i jest zadowolony. Ma to samo auto co ja (OIIRS TDI), też po chipie.
      Wydaje mi się jednak, że Nokiany są zbyt miękkie (ale za to ciche) i obawiam się, że szybko znikną.
      Moim typem na dziś są Michelin Pilot Sport 3 lub 4. Mają bardzo dobre opinie i korci mnie żeby je potestować u siebie.
      Co sądzicie o moim wyborze ? Jakieś inne propozycje ?

OII RS BMN - [email protected] by R-Performance :-)
      SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

Komentarz

• Każda opona z miekkiej mieszanki bedzie szybko ginąć, znajomy tylko kupuje piloty sporty teraz w bawarze ma 5
        Moja wiśnia - Recaro itd --> http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=91570

Komentarz

• Ja wyznaję zasadę, że oszczędzić ma oponie raz na 3-4 lata nawet 500 zł się nie opłaca. Chyba, że ktoś jeździ tylko koło domu i w razie np. zimy (zimowe) może odstawić samochód na kilka dni.

Jak jeździ tak jak ja - w każdych warunkach codziennie, w zimie w góry, po autostradach dość szybko i każdego dnia niezależnie od warunków - to żadna oszczędność.

Jedna awaryjna sytuacja i może się zemścić. Opon nie kupujemy raz na miesiąc. Często jak policzymy tę oszczędność - na pierdoły wydajemy więcej. I nam nie szkoda...
          pozdrawiam
          Darek

Komentarz

• Wczoraj kurier przywiózł Continental Premium Contact 6. 205/55 R16, 91 V. To będzie mój czwarty komplet Contactów. W O I miałem 2, potem 5. W O III miałem 5. Teraz zobaczymy jak najnowsze w wersji 6 się sprawdzą.
            pozdrawiam
            Darek

Komentarz

• Zamieszczone przez looker Zobacz posta
              Jakieś inne propozycje ?
              Ja u siebie drugi sezon zjeżdżam Toyo Proxes Sport i jestem zadowolony, dość cicha opona, fajna trakcja na suchym, na mokrym potrafi gdzieś tam uciekać ale to głównie przy ostrym depnięciu.
              Jeszcze się na nich nie zawiodłem zużycie w normie, 60 tysięcy powinny zrobić.
              190 km / 436 Nm

Komentarz

POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X