Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

opony letnie - co myślicie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Panowie co powiecie o kormoranach 205/55R16 road performance? opony tanie 679zĹ‚ . Musze coś kupić bo obecne letnie zjechane...Będę miał w tym roku kilka większych wydatków i dlatego nie chciałem zbytnio wydawac kasy:/ W necie opinie raczej pozytywne a czy koledzy coś dorzucą…?
    nasze auta: MÓJ SMOCZEK

    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

    Komentarz


    • Wiosną 2018r kupiłem Dębica UHP2 205/50/17.

      W Audi miałem Uniroyal RainSport 1 i RainSport2 (kapitalne opony na deszcz, naprawdę rewelacyjne),do Skody chciałem spróbować Dębicy tak chwalonej za niski hałas i sprawowanie się na mokrym.
      Audi i Skoda różnią się mocą, masą i zawieszeniem więc w prowadzeniu sie nie wypowiadam, natomiast na mokrym moim zdaniem lepsze są jednak Uniroyale. Natomiast odnoszę wrażenie, że DębicaUP2 jest cichsza.

      W O1 miałem letnie Barum Bravuris 205/55/16 z dużą ilością mięsa około 6 mm, kupiłem felgi 17 i musiałem kupić nowe opony, padło na Dębicę UHP2 i zdecydowanie Dębica są cichsze w porównaniu z Barum Bravuris i Dębica nie tak szybko odpływa w koleinach wypełnionych wdodą.

      Generalnie Dębica cicha i dosyć dobra na mokrym, w codziennym uytkowaniu jest OK, cena nie jest wygórowana. ale dokładając kilka PLN można mieć Uniroyal RainSport 3 (model 1 i 2 były bardzo dobre na deszcz, nie wiem jak "trójka"sie spisuje ale pewnie nie gorzej od "jedynki" i "dwójki")

      Komentarz


      • Ciekaw jestem jak te Dębica będą się sprawować za 2 lata jak trochę mięsa ubędzie. Kiedyś żona miała w aucie presto i po bodajże dwóch latach na mokrym opona kompletnie nie trzymała. Ani ruszając ani hamując. Póki była w miarę nowa była całkiem spoko.

        Komentarz


        • Mieszanki gumy tak jak i auta ewoluują również.

          Kiedyś Fiatem Tempra jeździłem na Dębica Vivo i już nowe były koszmarne śliskie... co nie oznacza, że dalej takie robią

          Komentarz


          • Kormorany beda słabe na mokrej nawierzchni. Nawet bym powiedział bardzo słabe.
            Ja też szukam dalej letnich opon. Odpadły z wyboru uniroyal i nexen. Wybiorę coś z firestone lub fuldy, chyba że trafię w fajnej cenie dunlopa.
            BADYL , jak słabo z kasą to dorzuć ze 30 zł i kupisz debice presto HP, dużo lepiej się sprawuje.
            O1-->O3--> ?

            Komentarz


            • Szukaj opon na allegro, Oponeo obecnie jest drogie. No i raczej poleciałbym fuldę ecocontrol HP cichsza od tych kormoranów.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez kabi_007 Zobacz wpis
                Kormorany beda słabe na mokrej nawierzchni. Nawet bym powiedział bardzo słabe.
                Ja też szukam dalej letnich opon. Odpadły z wyboru uniroyal i nexen. Wybiorę coś z firestone lub fuldy, chyba że trafię w fajnej cenie dunlopa.
                BADYL , jak słabo z kasą to dorzuć ze 30 zł i kupisz debice presto HP, dużo lepiej się sprawuje.
                Brałem pod uwagę również Dębicę, ale chciałem wiedzieć co myślicie o Kormoranach....suma sumarum wybrałem Dębicę właśnie poszło zamówienie pozdr
                nasze auta: MÓJ SMOCZEK

                Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

                Komentarz


                • Zamieszczone przez BADYL Zobacz wpis
                  Brałem pod uwagę również Dębicę, ale chciałem wiedzieć co myślicie o Kormoranach....suma sumarum wybrałem Dębicę właśnie poszło zamówienie pozdr
                  I jaki koszt wyszedł... ja zapłaciłem za Vredensteina 225 45 17 z początku 2018, 1050zł z przesyłką.
                  Champ20ns!

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez bo86bo Zobacz wpis

                    I jaki koszt wyszedł... ja zapłaciłem za Vredensteina 225 45 17 z początku 2018, 1050zł z przesyłką.
                    699 zł z przesyłką.
                    nasze auta: MÓJ SMOCZEK

                    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

                    Komentarz


                    • Ten sam rozmiar? Niemożliwe!

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis
                        Ten sam rozmiar? Niemożliwe!
                        pierwszy post na tej stronie....ja kupiłem
                        205/55R16
                        nasze auta: MÓJ SMOCZEK

                        Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

                        Komentarz


                        • A ktoś może zmieniał rozmiar z 225/45R17 na 225/50R17 - i może podzielić się spostrzeżeniami?

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez samtech84 Zobacz wpis
                            Oponeo obecnie jest drogie.
                            Ja jak kupowałem opony to cena na była dużo wyższa niż w innych sklepach stacjonarnych czy internetowych. Szkoda bo brałem opony do dwóch samochodów.

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez BADYL Zobacz wpis

                              pierwszy post na tej stronie....ja kupiłem
                              205/55R16

                              No a zacytowałeś znacznie droższy rozmiar...

                              Pierwszy post to u mnie jest 14 lat i 169 ekranów temu. :-)

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis

                                No a zacytowałeś znacznie droższy rozmiar...

                                Pierwszy post to u mnie jest 14 lat i 169 ekranów temu. :-)
                                gdzie zacytowałem? :O
                                nasze auta: MÓJ SMOCZEK

                                Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez BADYL Zobacz wpis

                                  gdzie zacytowałem? :O
                                  #4209
                                  Wczoraj, 12:13


                                  Komentarz


                                  • #4208 07:55 odpisałem na zapytanie kolegi bo86bo
                                    Nie odnosiłem się do kosztów jego opon tylko do swoich... tak jak brzmiało pytanie kolegi
                                    bo86bo
                                    stąd nieporozumienie
                                    nasze auta: MÓJ SMOCZEK

                                    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

                                    Komentarz


                                    • Ja kupiłem fulda sportcontrol 2 235/45 17 parametry mają takie same jak dunlopy sport maxx ,ale są cichsze 66 dB czyli o 2dB mniej od tych Dunlop-ów ,a cena dość dobra bo 343 zł/szt na oponeo ,więc 200zł zaoszczędzone względem Dunlop. Zobaczymy jak będą się sprawowały ,bo opinie są pochlebne
                                      Sebastian
                                      Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie ,po pewnym czasie zauważasz ,ze świni się to podoba
                                      Jest Passat B7 Highline by sebastian7905
                                      Była Black ELEGANCE by sebastian7905
                                      Wczasy nad morzem - klik

                                      Komentarz


                                      • Czołem. Przeskoczyłem ostatnio na trochę inny kaliber auta- do którego lecą 235/50 R18 97 V.
                                        W kręgu "przystępnych cenowo" producentów nie będących marką krzak to zainteresowały mnie Uniroyal Rainsport 3; Hankook Ventus V12 EVO2 K120.
                                        Generalnie- auto czterołap, 1600kg+, 200KM+. I co tu wybrać...

                                        Dodane:
                                        W poprzednim aucie miałem Pilot Sporty 3- były okropne jak było zimno (<13*C w ogóle nie chciały kleić)- w deszczu też nie były najfajniejsze...
                                        Im bardziej czcisz bogów wieczorem, tym chętniej następnego dnia rano zsyłają demony, by tańczyły w twojej głowie.

                                        Seat Leon FR 1.8TSI 2013

                                        Komentarz


                                        • Fulda Ecocontrol HP w rozmiarze 205-55-r16 już leży w garażu i czeka cieplejszych dni. Zobaczymy ile warta jest ta guma.
                                          O1-->O3--> ?

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez sebastian7905 Zobacz wpis
                                            parametry mają takie same jak dunlopy sport maxx ,ale są cichsze 66 dB czyli o 2dB mniej od tych Dunlop-ów
                                            Bo to nowszy model, a goodyear jest coraz bardziej optymistyczny z biegiem czasu. Zresztą, wszystkie opony z tego koncernu mają zaniżoną głośność na etykietach.

                                            I najważniejsze: To jest wartość dotycząca prędkości 80 km/h, więc realnie bez znaczenia, bo przy tej prędkości żadna opona nie doskwiera hałasem.

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis
                                              Bo to nowszy model, a goodyear jest coraz bardziej optymistyczny z biegiem czasu. Zresztą, wszystkie opony z tego koncernu mają zaniżoną głośność na etykietach.

                                              I najważniejsze: To jest wartość dotycząca prędkości 80 km/h, więc realnie bez znaczenia, bo przy tej prędkości żadna opona nie doskwiera hałasem.
                                              Wiesz pewnie masz rację ,ale wydaje mi się ,ze nie będzie większej różnicy ,więc po co przepłacać ,można było jeszcze taniej ,jeździłem kiedyś na Nexenach i powiem ,że jak dla mnie OK
                                              Sebastian
                                              Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie ,po pewnym czasie zauważasz ,ze świni się to podoba
                                              Jest Passat B7 Highline by sebastian7905
                                              Była Black ELEGANCE by sebastian7905
                                              Wczasy nad morzem - klik

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez sebastian7905 Zobacz wpis
                                                Ja kupiłem fulda sportcontrol 2 235/45 17 parametry mają takie same jak dunlopy sport maxx ,ale są cichsze 66 dB czyli o 2dB mniej od tych Dunlop-ów ,a cena dość dobra bo 343 zł/szt na oponeo ,więc 200zł zaoszczędzone względem Dunlop. Zobaczymy jak będą się sprawowały ,bo opinie są pochlebne
                                                czy wedlug Ciebie boki opony sa miekkie i cienkie? Latwo sie uginaja?

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez robertowicz Zobacz wpis
                                                  czy wedlug Ciebie boki opony sa miekkie i cienkie? Latwo sie uginaja?
                                                  gdzie to napisałem?
                                                  Sebastian
                                                  Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie ,po pewnym czasie zauważasz ,ze świni się to podoba
                                                  Jest Passat B7 Highline by sebastian7905
                                                  Była Black ELEGANCE by sebastian7905
                                                  Wczasy nad morzem - klik

                                                  Komentarz


                                                  • zle zrozumiales chodzilo mi ze jak je kupiles czy porownywales ich miekkosc wzgledem sport maxxow

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X