Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

opony letnie - co myślicie

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• ichris
    odpowiedział(a)
    Z tych ww. wybierałbym między Falken, Hankook a Fuldą.

Zostaw komentarz:

• Ozdar
    odpowiedział(a)
    Rozmiar co prawda do Superba, ale czy ma ktoś porównanie trzech ostatnich pozycji, szczególnie nowe Rainsport?
    Większość z poprzednich postów poleca Hankook Ventus Prime 3.

215/55R17 98Y XL Matador MP47 Hectorra 3 FR
    215/55R17 94V Barum Bravuris 5HM FR
    215/55R17 98W XL Dębica Presto UHP 2 FP
    215/55R17 98W XL Falken Ziex ZE310EC Ecorun
    215/55R17 94W Hankook Ventus Prime 3 K125
    215/55R17 94Y Uniroyal RainSport 5
    215/55R17 98Y XL Fulda SportControl 2 FP

Zostaw komentarz:

• ichris
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez demmsi Zobacz wpis
    Muszę kupić opony. Rozmiar 195/65R15 91H max do 750zł chce wydać.
    Chodzą mi po głowie:
    1. Dunlop Sport BlueResponse
    2. Hankook Ventus Prime3
    3. Nokian Wetproof
    4. Goodyear Efficientgrip Performance
    5. Firestone RoadHawk

Co wybrać?
    Ja bym brał Hankooki

Zostaw komentarz:

• kylo125
    odpowiedział(a)
    Dziś przełożyłem przód na tył i jednak to chyba nie wina opon bo nic się nie zmieniło. Dalej wibruje cała buda a nie kierownica. Do tego wibracje zmieniają się w zależności od obciażenia. Np znikają zupełnie gdy przyspieszam. Także to chyba wina beemy i czeka mnie szukanie przyczyny.

Zostaw komentarz:

• kylo125
    odpowiedział(a)
    Dobra. Felgi miałem krzywe podobno wszystkie, ale prostowanie prawie nic nie dało i mimo tony odważników na 2 sztukach, trzęsie budą. Najgorzej w okolicach 120 -130. Powyżej 140 i poniżej 100 raczej nie trzęsie.Także zamierzam to reklamować. Mam nadzieję że się uda i jeśli uznają reklamacje to nastepne będą ok. Także jak to mówią tanie mięso psy jedzą, tanie jest drogie itp. Szkoda że taka lipa z tym telepaniem bo jakby nie to, to jeździ mi się na nich całkiem ok.

Zostaw komentarz:

• szmoła
    odpowiedział(a)
    Dużo kkm zrobiłem na DUNLOP SP SPORT FASTRESPONSE które bardzo polecam. Nowszy model Dunlop Sport BlueResponse - dobry , ale to już nie to ...

Dziś bardzo polecam Falken AZENIS FK510 - zakupiłem i już kilka tys. km zrobione... -> dają radę, są świetne....
    ... i cena dobra !!

rozmiar : 225/45 R17

Zostaw komentarz:

• SknerusMcKrak
    odpowiedział(a)
    Chodzą mi po głowie:
    2. Hankook Ventus Prime3
    3. Nokian Wetproof
    5. Firestone RoadHawk

Co wybrać?

Różnice w jakości są bardzo subiektywne, a nie chcesz wydać za dużo,
    choć nie jestem sprzwedawcą i nie mam profitów z rekomendacji (reklamy) mogę powtórzyć - jeśli używasz do normalnej jazdy i cenisz komfort spróbuj Nokian.
    Po wymianch w Polo mam Nokianty zimowe 14" a w Octavi letnie 15".
    Jak będzie czas na wymiany to dukupie powyższe. Chyba że coś się zmieni w cenach, w jakości...
    Pozdrawiam

Zostaw komentarz:

• xtremesystems
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez demmsi Zobacz wpis
    Chodzą mi po głowie:
    2. Hankook Ventus Prime3
    3. Nokian Wetproof
    5. Firestone RoadHawk

Co wybrać?
    ventus prime 3

Zostaw komentarz:

• kylo125
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
    Będziesz jeździł 1/3 wolniej na zakrętach

ale taniej

Napisz jak się sprawują.
    Zrobiłem już z 69 kilometrów na nowych chinolach także można powiedzieć że końkretny test już za mną. Co mogę na dziś powiedzieć to że nie są zbyt głośne. Mimo że rozmiar felg cal większy niż zimówki to nie czuć utraty komfortu, no i wreszcie jest spokój na dołach i koleinach. Jeśli chodzi przyczepność to się nie wypowiem, bo nie testowałem za bardzo, przy takiej średnio dynamicznej i spokojnej jeździe jedzie się na nich bardzo ok.
    Aha jeszcze jeden plus za wygląd bo zimowe kormorany wyglądają przy nich jak nalewki.
    Z minusów to mam krzywe felgi i chyba dwie będe musiał dać do prostowania bo powyżej 120-130 czuć drgania na aucie mimo tony odważników, ale to raczej nie wina opon.
    Reasumując, oby tak dalej i mam nadzieję że na mokrym też będzie ok.

Zostaw komentarz:

• Andrzej.P
    odpowiedział(a)
    Póki co rok w rok 20zł za wyważanie 4 kół. Koła przekładam samemu - przy okazji sprawdzam, czy przy hamulcach, zawieszeniu wszystko OK.

Zostaw komentarz:

• jmors44
    odpowiedział(a)
    wg mnie usługa nie podrożała od zeszłego roku, ja płacę taką wartość od co najmniej kilku sezonów i tak jak Ty mam gotowe koła, które tylko wymieniam, zawsze jednak proszę aby wymiana obejmowała także wyważenie kół, czy 60 zł to dużo to już oddzielna kwestia, spokojnych i zdrowych świąt !!!

Zostaw komentarz:

• paryzanin
    odpowiedział(a)
    taki mały offtopic.

zmieniałem koła na letnie, mam całe koła więc prosta operacja. Zszokowała mnie cena za tą trwającą 15 min obsługę - 60zł. Mówię do właściciela że zdrożało a on mówi że nie. Ja mówię że byłem jesienią poprzednim autem i płaciłem 20zł. A on na to ale tam miał pan stalowe felgi 14" a tutaj ma pan alusy 17", nowe, drogie auto itp.... Spodziewałem się że będzie drożej ale że o 200%? Troche przeginają )) Za 20zł nie chciało mi się brudzić ale 60zł to się jesienią będę zastanawiał.
    Ostatnio edytowany przez paryzanin; [ARG:4 UNDEFINED].

Zostaw komentarz:

• kylo125
    odpowiedział(a)
    Dwa pierwsze modele miałem/mam w tym rozmiarze. Wg mnie są ok i możesz brać choć w dunlopie po 3 sezonach pojawiły się wibracje przy szybszej jeździe które nie ustąpiły po wyważeniu. Dlatego zmieniłem na hankooki.

Zostaw komentarz:

• demmsi
    odpowiedział(a)
    Chodzą mi po głowie:
    2. Hankook Ventus Prime3
    3. Nokian Wetproof
    5. Firestone RoadHawk

Co wybrać?

Zostaw komentarz:

• kylo125
    odpowiedział(a)
    Mi może dziś zmienią a właściwie tylko założą na felgi. Koła przerzuce sobie sam. Samochodu do pracy używam więc raczej mi wolno.

Zostaw komentarz:

• ruwado
    odpowiedział(a)
    Na wtorek jestem umówiony na zmianę swoich zimowych na letnie Continental Premium Contact 6. Byłem dzisiaj u gumiarza.

Po południu Ministerstwo dało zielone światło - to jest czynność usprawiedliwiona życiowo

Zostaw komentarz:

• ruwado
    odpowiedział(a)
    Będziesz jeździł 1/3 wolniej na zakrętach

ale taniej

Napisz jak się sprawują.

Zostaw komentarz:

• kylo125
    odpowiedział(a)
    Szkoda że tylko w części. Ale pewnie więcej się nie dało za 1/3 ceny.

Zostaw komentarz:

• ruwado
    odpowiedział(a)
    Bieżnik w części jak w Conti

Zostaw komentarz:

• kylo125
    odpowiedział(a)
    Przyjechały chinole. Wyglądają normalnie jak opony.
    Ciekawe jak się bedzie jeździć.

Zostaw komentarz:

• maj0nez
    odpowiedział(a)
    Jeżdżę na Zetexach bardzo dobra opona.

Zostaw komentarz:

• SknerusMcKrak
    odpowiedział(a)
    W 2019 roku szukałem letnich opon, sprawdzałem na portalach oponiarskich.
    Kupiłem Nokiany, zaliczane do opon premium ale cena ze średnich.
    Producent fiński ale produkcja w Rosji.
    O wytrzymałości po jednym sezonie nie będę pisał.
    Opony miękkie do zwykłej eksploatacji, po zmianie z zimowych nie odczułem różnicy co w poprzednich było wyraźne.
    Co ważne nie ślizgały się na mokrym.
    Ogólnie zadowlony
    Pozdrawiam

Zostaw komentarz:

• kylo125
    odpowiedział(a)
    U mnie teraz osobówki i tak prawie ciągle stoją i nie wiadomo ile jeszcze stać będą. Więc stwierdziłem że bmw może stać na firemaxie .

Zostaw komentarz:

• jmors44
    odpowiedział(a)
    perfex, 200 koni nie mam, nie jeżdżę także nałogowo po torach a nowe opony kupiłem w 2017 r - Continentale Contipremium 5 po 290 zł za sztukę z montażem i wyważeniem, myślę, że nie drogo a jeśli nawet nie były tanie to chcę mieć pewność, że są przewidywalne, Ty jak chcesz to kupuj jakieś chińskie ( za 150 zł/szt. ?) ale nie opowiadaj bajek, że są pod każdym względem lepsze ( tzn pod jakim ? ), mnie wystarczy, że mamy już koronawirusa z Chin, za opony dziękuję !

Zostaw komentarz:

• kylo125
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez perfex Zobacz wpis
    O ile nie masz 200+ koni oraz nie jezdzisz nałogowo na torze to najtańsze mające pozytywne oceny w necie.
    Do zwykłego auta nigdy już nie kupię Michelin, Pirelli, Continental itp bo to wyrzucanie pieniędzy. W dostawczym miałem Conti (nowe) VanCo a aktualnie chińskie jakieś. I są pod każdym wzgledem lepsze i z połowę tańsze.
    Jak ktoś ma za dużo kasy niech da na Caritas czy WOŚP a nie finansuje producenta opon, który i tak klepie je w Serbii a niebawem zapewne będą to Chiny bo z 5€ taniej na sztuce. Telefony, odkurzacze czy telewizory mamy wszyscy chińskie. Ale opony ? ooo nieee. Głupota.
    Posłuchałem rady i zamówiłem chinole co prawda nie do skody ale do e61.
    W sumie z zimowych tanich kormoranów jestem nawet zadowolony to może i letnie budżety dadzą radę.

Zostaw komentarz:

POWRÓT NA GÓRĘ
Pracuję...
X