Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Reklamacja po remoncie silnika

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

Temat olejowy przestudiowałem, ale tak jak mówisz szkoda przepłacać, że względu na branie oleju. Mos2 od LM lałem przed remontem w nadzieji, że coś się poprawi... złudne nadzieję. Jestem ciekaw czy teraz coś da bo tani nie jest - pół banki MaxLife'a 5w40

Komentarz

Jeśli nie było robionego szlifu cylindrów + nowe nad wymiarowe tłoki, bądź tulejowania bloku + nowe tłoki z pierścieniami tylko nowe same pierścienie to branie oleju będzie na zasadzie loterii w jednym silniku spadnie prawie do zera, w drugim jakieś tam zawsze będzie.

Komentarz

Zamieszczone przez sew1981 Zobacz posta
        oolsztyniak, wątpie, że pracodawca się nie przejmuje, bo to jednak klientów odstrasza takie partactwo na dłuższą metę, jak za dużo tego, a nawet samą ubezpieczalnie również = poliska drożeje
        nie napisałem , że "błędy w sztuce" są normą ale, że się zdarzają. tylko w tym przypadku nikt nie umywa rąk i nie udaje, że coś albo tak było albo czegoś nie było.
        RS 190 km / 436 Nm
        CanAm Outlander 1000 XT-P
        Turystyczne wyprawy quadowe
        www.atvmoto.pl

Komentarz

Spala więcej o 1,5l oleju od innych na 10 tyś km. Przy cenach 12-15 zł / litr 5W-40 to wyniesie 18 zł więcej na 10 tyś km. Jest to zabójcza inwestycja w pojazd.
          Seria 188KM/270Nm na 95RON

Komentarz

Zamieszczone przez Sebastian_M26 Zobacz posta
            Spala więcej o 1,5l oleju od innych na 10 tyś km. Przy cenach 12-15 zł / litr 5W-40 to wyniesie 18 zł więcej na 10 tyś km. Jest to zabójcza inwestycja w pojazd.
            To jakaś ironia czy mądrości ?? Nie chodzi o cenę oleju, tylko kwestię spalania po remoncie. Szkoda dalszego komentarza.

Komentarz

poobserwuj to co będzie po wymianie i następnym razem zalej 10w/40 (proponuje z MoS2), pewnie wcześniej sam dodatek zalałeś MoS2 do 5w/40.
              możesz też dać Visco Stabil od LM do 5w/40,
              LIQUI MOLY STABILIZATOR LEPKOŚCI VISCO STABIL 300ML 2672 - LIQUI MOLY - Stabilizatory oleju - Chemia - Petrostar - Warszawa
              ale to...półśrodki, pomoże na chwile, ale lepiej zalać 10w/40 według mnie.

Komentarz

Myślałem o tym Visco Stabil, wszystkie produkty od LM obiecują różne korzyści po zastosowaniu. Boje się tylko, że to zadziała jak Motodoktor i zbytnio zagęści olej. A co do 10w40, to mimo tego brania oleju , szkoda mi przechodzić na półsyntetyk. Wiem, że może to w jakimś stopniu, jeśli w ogóle, ograniczyć branie oleju, jednak syntetyk to syntetyk.

Komentarz

dlatego LM bym sobie darował chyba. To nie motodoktor - jakość zdecydowanie lepsza, ale rzeczywiście półśrodek. 10w/40 z MoS2, to nie byle co, tymbardziej, że jest dopuszczalny do motoru Twojego bezproblemowo półsyntetyk. Lałem taki olej do nie biorącego 1.6 16v w Renówce i nic złego się nie działo z motorem, chodził dobrze, nie palił oleju. Wiadomo, że lepszy 5w/40, ale w wypadku brania oleju i z możliwością lania 10w/40 z normą do Twojego auta, nie zastanawiałbym się w Twojej sytuacji. Bo rozbierać silnika drugi raz nie ma sensu, coś tam zawsze weźmie teraz. 10w/40 myślę, że mniej. Też kiedyś miałem różne dylematy tego typu, bo auto mi brało też. Dodatki, 5w/50 próbowałem, ale dziś bym się nie zastanawiał nad 10w/40 do Niego - był to też prosty wolnossak 2.0.
                  Przejedź do następnej wymiany na tym co masz i obserwuj, jak będzie za bardzo wkurzało dolewanie 5w/40, to wróci się do tematu i tyle

Komentarz

Jak już jest temat dodatków typu motodoctor czy innych lepików to brakuje jeszcze żeby ktoś napisał że 10 czy 15W-40 jest gęstszy od 0W-40. Te silniki już w 1997 wyjeżdżały fabrycznie na 0w40, ale później janusze lali smoły typu 10 czy 15W.

Komentarz

To powiedzcie mi jeszcze czy jest sens zalać mu płukankę przed wymianą oleju czy dać sobie spokoj i wymienić sam olej i filtr ? Myślę, że temat reklamacji możemy zamknąć, także dzieki za wszelkie sugestie i podpowiedzi.

Komentarz

Zawsze przy płukance więcej brudu zleci także warto, jakąś tanią bo i tak 99,9% w nich to nafta. Ważniejsze jest żeby korek miski był odkręcony na 10-15 minut.

Komentarz

Ja robiłem wyminę oleju po ponad 2 tys. od remontu i po zalaniu płukanki LM pro-line olej był czarny, we filtrze też sporo syfu było. Ty już przejechałeś trochę kilometrów ale mimo to zalałbym płukankę i potrzymał ją nieco dłużej.

Komentarz

Tak też zrobię

Komentarz

Pracuję...
                            X