Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Akumulator - jak kupić mądrze

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Akumulator - jak kupić mądrze

    Problem rozwiązany. Powodem usterki był zimny lut w sterowniku. Po prze lutowaniu połączeń problem z uruchomieniem znikł

  • #2
    Akumulator - jak kupić mądrze

    Uprzejmie prosze o pomoc lub wskazówki przy zakupie akumulatora.
    Jak kupić, by kupić dobrze? na co zwrócić uwagę? Jakiej firmy? Jakie dane, jakie parametry?

    Samochód - Reanult Scenic RX4, rok produkcji 2002 Samochód - to nie jest Octavia. Pytam jednak tutaj, bo już niejednokrotnie uzyskałem tutaj pomoc - poważne forum, poważni i rzetelni dyskutanci/użytkownicy.

    Silnik - 1.9, diesel dCi.
    WAŻNE: wnęka akumulatora w tym samochodzie jest bardzo mała, nie pozwala na umieszczenie tam baterii typu 278mm (długośc). Zamontowany dątąd był akumulator 242mm długości, a wnęka/plastik mierzona metrowką to 260mm.
    Dotąd uzytkowana była bateria oryginalna, oznaczona logiem Renault, 60Ah/580 - niestety zywot jej dobiega końca, objaw: auto w garażu w temperaturze +8°C odpali po nocy _jeden_ raz. Po zgaszeniu silnika drugi raz juz nie chce odpalić, nie ma siły kręcic rozrusznikiem. Akumulator była już ładowany.

    Inna ważna rzecz - moze coś zasugerujecie w zwiazku ze stylem uzytkowania wozu: bardzo krótkie czasy jazdy, małe dystanse po 2~3 km i jest wyłączane. Takie kursy robi 4 i wiecej razy dziennie, tym samym prawdopodobnie nie ma czasu się naładować akumulator po wygrzaniu świec żarowych i kreceniu rozrusznikiem.
    Powyzesz napisałem, gdyz wydaje mi się to ważne, ale prosze o korektę jeśli nie mam racji, jeśli to nie ma znaczenia.(taki a nie inny wóz /4*4/ jest niezbedny, droga do domu, odcinek 0,5km to po deszczach i roztopach to jezioro pełne błota i mazi, a bez opadów wysokie koleiny, dojeżdżam do domu tylko ja i ciągniki rolnicze, zwykłe osobówki nie przejeżdżaja)

    Wiem, że powninien być pojemniejszy nowy akumulator, ale ograniczeniem jest wielkość fizyczna, jego dlugość - krótka wnęka 260mm.
    Jednak przy gabarytach baterii 242mm nie można znaleźć większych pojemności niż 64Ah.
    jaki więc akumulator wybrać?
    Jakiej firmy?

    Uprzejmie dziekuję za okazaną pomoc, porady i wskazówki

    Na koniec kilka przypadkowych aukcji:
    Centra 64AH/640 242mm Link
    Bosch 61Ah/600 242mm Link
    VARTA 63AH/610 242mm Link
    BOSCH 74AH(??czy to nie pomyłka??)/680 242mm Link
    Czy ryzykować i kupować coś mao znanego? Jensen, Jazdon, Hummer, akumulatory ukraińskie?
    Może ktoś wskaże ciekawy akumulator na którejś z aukcji?

    Komentarz


    • #3
      satoot, z tych co podałeś wybrał bym Centrę. Kiedyś mając taki w felce miesiąc przed końcem gwarancji (3 lata) zaczęły się problemy. Wymienili na nowy i znowu 3 lata gwarancji. Niestety auto poszło w inne ręce. Dodatkowo bardzo dobrze działa Centra Assistance. Przyjechali do mnie do garażu po 15 minutach.

      Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
      Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
      Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

      Komentarz


      • #4
        3 lata temu kupiłem Boscha - był w cenie Centry. Brak jakichkolwiek problemów z akmulatorem. Przez ten okres ani razu nie doładowywałem akumulatora. Samochód sprzedany wraz z akumulatorem.
        Odradzałbym zakup akumlatora z allegro - nie masz pewności ile czasu leżał on u sprzedawcy a po drugie wiadomo jak firmy kurierskie traktują przesyłki.
        Z marketu też bym nie brał.
        Komfortowie kierunkowskazy - włączasz 1 a miga 3x
        Emulator czujnika poziomu oleju G266
        Napraw sterowników AIRBAG

        Komentarz


        • #5
          ZAP Piastów
          U mojej matki w Matizie jest akumulator(ek) 35 Ah firmy ZAP Piastów.
          Samochód ma 10 lat. Akumulator także...
          Jazda tylko na bardzo krótkich dystansach, start-stop. Samochód służy do robienia zakupów w okolicy, za miastem był najdalej z Gdańska do Gdyni
          Przez te 10 lat akumulator wyładował się tylko 2 razy. Raz, bo auto zostało na światłach, a drugi niedawno - bo auto stało w zimie prawie 2 m-ce nie ruszane. Kilka godzin ładowania - i w drogę Samochód zapala od strzału. Wiem, że silniczek 800 ccm, 3 cylindry to śmieszna sprawa, ale i accu to tylko 35 Ah z małym prądem rozruchowym. 10 lat na jednym akumulatorze w samochodzie używanym tylko na kilkukilometrowych dystansach (przebieg po 10 latach nieco ponad 40 tys. km) - czapki z głów. Samochód pod chmurką. ZAP Piastów, powiadam, pamiętajcie tą nazwę. Przynajmniej te 10 lat temu robili doskonałe baterie!

          M.
          666 4U

          Komentarz


          • #6
            Przez te 10lat wiele się mogło zmienić. Co do Boscha to raczej nie ma dobrej prasy. Szczególnie, że sami nie robią tych aku tylko robią je inni dostawcy,a Bosch nakleja tylko swoją nazwę.
            BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

            SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

            Komentarz


            • #7
              I nic mocniejszego faktycznie nie wejdzie?! Jesli tak to rzeczywiscie trzeba madrze wybrac. Powiem Ci tak...
              Ja wymienilem akumulator gdy przyszly pierwsze mocne mrozy, poprzedni mial 9 lat i byl fabryczny, chyba nawet ciut slabszy niz te ktore podales. Jezdzilem takie same odcinki jak Ty, praca-dom (ok 3 km), glownie po miescie i czasem kawalek dalej, ogolnie w wiekszosci auto nawet nie dogrzane nie mowiac o podladowaniu aku. Nie mialem problemow z paleniem, poki kilku krotnie w nie dlugim okresie czasu uzylem ogrzewania postojowego, ale mimo ze akumulator wyladowal sie do zera i byl stary to po doladowaniu dawal jeszcze rade. Przed zima zdecydowalem jednak kupic nowy.
              Co wybralem?! To co bylo fabrycznie czyli VARTE, tylko tym razem Silver i duzo mocniejszy.
              Forteczna Poznań - Akumulatory i prostowniki
              Wyhaczylem go za niecale 400 zl i jestem zajebiscie zadowolony, akumulator mniej poddatny na rozladowania i lepiej trzyma przy uzytkowaniu takim jak piszesz. Mysle ze jesli wybierzesz Varte mimo ze do Twojego auta pasuje slabsza to bedziesz super zadowolony. Ja praktycznie ciagle jezdze na krotkich dystansach (choc od kilku dniu juz wiecej), czesto przepalam "webasto", grzeje stolki itd. (+wzmak i subwofer). Ma co zrec prad, a auto pali od strzala, nawet kiedy przestoi pod chmurka weekend.
              Wielu poleca Centre i pewnie sie sprawdza, ja mimo ze mialem tansza do kupienia od Varty (+ dla Centry za gwar. na 3 lata i "Assistance", choc to akurat chyba jest lipa) nie kupilem jej, dolozylem pare zlotych i nie zaluje.
              Z czystym sumieniem polecam Varte Silver :!:

              Komentarz


              • #8
                U mnie w domu w Astrze jest Centra już prawie 3 lata. Auto jeździ na krótkich odcinkach w mieście i nigdy nie było problemu z odpaleniem . Tak więc polecam.

                Komentarz


                • #9
                  Kilka miesięcy temu w Auto-Świat był test akumulatorów, Bosch był jednym z najdroższych a w testach niemieckich redaktorów zajął ostatnie miejsce.
                  Osobiście polecam Varte.

                  Komentarz


                  • #10
                    Re: Akumulator - jak kupić mądrze

                    Zamieszczone przez satoot
                    Uprzejmie prosze o pomoc lub wskazówki przy zakupie akumulatora.
                    Jak kupić, by kupić dobrze? na co zwrócić uwagę? Jakiej firmy? Jakie dane, jakie parametry?
                    Z tych przytoczonych przez Ciebie używam Centry Futury o właśnie tych parametrach. Akumulator spisuje się bardzo dobrze, zima, mrozy itd raczej chyba nie robią na nim wrażenia. Ostatnio samochód miewał postoje po dwa tygodnie bez rozruchu, w tym przez te mrozy co bywały. Po tym czasie odpał od pierwszego strzału bez zastanowienia . Co do specyfikacji Centra twierdzi, że linia Futura przeznaczona jest właśnie na jazdy typu krótkie odcinki, częste rozruchy oraz samochody w wieloma odbiornikami prądu typu klimy, podgrzewania, przeróżne światełka i inne obciążacze. Poza tym 2 lata gwarancji Centra Assistance oraz 3 lata gwarancji producenta na akumulator. Wolę nie sprawdzać jak działają gwarancje, ale o samym akumulatorze mogę się wypowiadać pozytywnie .
                    Pozdrawiam
                    Northeusz

                    Komentarz


                    • #11
                      Może akumulator firmy Moll (vide test ADAC).

                      Komentarz


                      • #12
                        Żadne Centry i Bosche. Bierz Autocraft.
                        Link

                        Komentarz


                        • #13
                          Również polecam akumulator firmy Moll, podobnież te akumulatory są jeszcze w 100% robione w niemczech a nie w chinach.
                          Sprzedam głowicę do 1.9 TDI ASV. Info na priv.

                          Komentarz


                          • #14
                            a ja bym polecal akumulator bodajze autriackiej firmy BANNER - mialem taki uzywany przez 4 lata - auto stalo na zewnatrz i nigdy praktynie nie bylo problemu.
                            http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                            Spalanie - Motostat.pl

                            Komentarz


                            • #15
                              Bierz Centre. Bodajże na Futurę dają 3 lata gwarancji. Miałem do tej pory w 2 samochodach. 1-szy 6,5 roku w Renault 5 (nieludzko traktowany), 2-gi Daewoo Lanos u mnie padł po 2 latach, ale kupiony 4 lata wsześniej =6 lat. Gwarancji nie dam, ale jak kupisz to coś koło 6 lat powinien wytrzymać.

                              >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                              Komentarz


                              • #16
                                Wszyscy pomogli - bardzo dziękuję.

                                Jeszcze prośba dodatkowa:
                                czy wymieniając akumulator zlecić jakieś sprawdzenie elektryki wozu?
                                Robi się takie rzeczy, np. sprawdzić prąd ładowania?


                                Jakiej pojemności są akumulatory w ©kodach 1.9tdi? (w końcu podobne pojemności - co daje VW/Skoda do swoich aut?)

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez satoot
                                  Wszyscy pomogli - bardzo dziękuję.

                                  Jeszcze prośba dodatkowa:
                                  czy wymieniając akumulator zlecić jakieś sprawdzenie elektryki wozu?
                                  Robi się takie rzeczy, np. sprawdzić prąd ładowania?


                                  Jakiej pojemności są akumulatory w ©kodach 1.9tdi? (w końcu podobne pojemności - co daje VW/Skoda do swoich aut?)
                                  Jak kupisz akumulator w sklepie z serwisem to powinni wymienić w ramach ceny (przynajmniej ja tak kupiłem w Krakowie). W Octacii 1,9 TDI mam włożony akumulator centra futura 72Ah/720 A, a ładowanie to najlepiej sprawdzić przed sezonem zimowym, lub w razie problemów z odpaleniem, ale brak lub słabe ładowanie będzie się objawiać wcześniej(przygasające światła na wolnych obrotach, które po dodaniu gazu dadzą więcej blasku).

                                  >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez satoot
                                    Wszyscy pomogli - bardzo dziękuję.

                                    Jeszcze prośba dodatkowa:
                                    czy wymieniając akumulator zlecić jakieś sprawdzenie elektryki wozu?
                                    Robi się takie rzeczy, np. sprawdzić prąd ładowania?


                                    Jakiej pojemności są akumulatory w ©kodach 1.9tdi? (w końcu podobne pojemności - co daje VW/Skoda do swoich aut?)
                                    Jak pisze kabanos13 podczas kupna w serwisie/sklepie z akumulatorami powinni zmierzyć podstawowe parametry ładowania akumulatora. A jeśli nie to zawsze warto podjechać do elektryka, chociażby dla własnego spokoju. Jeśli ładowanie jest zbyt małe, albo coś sie dzieje innego z elektyką, co ma wpływ na ładowanie to nowy akumulator będzie niestety załatwiony, to tylko kwestia czasu.
                                    Pozdrawiam
                                    Northeusz

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      satoot, jesteś z Poznania, tak ? jak chcesz kupić aku Centra/Varta/Exide.... polecam sklep firmowy na tyłach małej stacji benzynowej na ul. Solnej - na miejscu wymiana aku w cenie zakupu + fachowa obsługa (byłem, zadawałem lamerskie pytania, na wszystkie dostałem odp. z uśmiechem na twarzy )
                                      SPOT Poznań:
                                      .....
                                      ruszyć (_)_) i przyjeżdżać !!! ZAPRASZAMY


                                      Error 503 Wojtas Unavailable :P

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Niech sprawdzą Ci podstawowe parametry. Mają przeważnie komputerki i dają z tego wydruk w formie paragonu .

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          ...Warto przy okazji pamiętać o przeczyszczeniu klem i biegunów akumulatora.
                                          Czasem są utlenione jak siedem nieszczęść, zwłaszcza klemy.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Ostatnie pytanie:

                                            Jak sprawdzić datę produkcji akumulatora?

                                            Jest jakieś zunifikowane miejsce, sposób w jaki zakodowana jest data produckji?
                                            Czy jest ta informacja wydrukowana, wybita na akumulatorze?
                                            Dużo osób zwraca uwagę, bym nie kupił czegoś starego, zleżałego, o gorszych parametrach.
                                            Jak to sprawdzić?

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              W niektórych akumulatorach data producji w systemie 4-cyfrowym wybita jest na górnej powierzchni elektrody :idea:
                                              Antyfotoradar Valentine1
                                              Harry II Classic+Sirio ML145

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Witam.
                                                Rozszyfrowanie kodów dla akumulatorów centra:

                                                YMxDDxx

                                                Y - rok
                                                M - miesiac
                                                DD - dzień

                                                Gdzie:
                                                A - styczneń
                                                B - luty
                                                C - marzec
                                                ....
                                                L - grudzień

                                                Pozdrawiam.

                                                >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Na stronach ADAC pojawił się nowy test aku: Fehlerseite 404
                                                  Załączone pliki
                                                  Silnik R18A2.
                                                  http://www.dadrl.org.uk
                                                  http://www.lightmare.org

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X