Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • johnnie
    odpowiedział(a)
    Panowie pomóżcie,

    chciałbym wymienić olej w mojej Octavii III 2014r. 1.6TDI CR z DPF silnik CLHA 300 000km przebiegu bo dotychcasowy właściciel używał jakiegoś dziwnego oleju z ASO trudno dostępnego na rynku tj. Mobil 3000 Formuła V (chyba tylko dla serwisow). Przewertowałem od kilku dni to i inne fora i chialbym wybrać coś dobrego, dodam że auto często jeździ po trasach, może ostatnio mniej, DPFa mam dosyć przypchanego ale dzięki tym przebiega po autostradach to jakoś się trzyma. Zastanawiam się nad (norma 504/507):

    1. Valvoline XL-III 5W30 - podobno dobry olej i nie drogi, dla mnie dostepny od reki np. w Inter Carsie
    2. Liqui Moly Top Tec 4200 5W30 - drogi, podobno szybko gubi parametry, ma opinie że gorzej wyszedł firmie LM niż inne ale jest łatwo dostępny - np w IC (kiedyś w A-klasie miałem LM Synthoil HiTech 5W40 - genialny był)
    3. Millers XF long Life 5W30 z aprobatą VW dla 504/507 - zachęcony dobrymi opiniami w necie wziąłem go pod uwagę, jest dostępny w co najmniej 2 sklepach stacjonarnych we Wrocławiu, opsany jest "mid SAPS" więc trochę się boję czy nie rozwali szybciej DPFa niż np. ten Valvoline?

    Wiem, że sa też inne polecnane w necie np. Neste, Ravenol, Eurol ale tego na półkach nigdy nie widziałem i wole coś dobrego i w miarę możliwości bezporoblemowo dostępnego, co radzicie?

    P.S. Castrola, Mobila 1 ESP odrzuciałem, podobnie jak Motule Specyfic i X-Clean+ bo mają mieszane opinie.
    Ostatnio edytowany przez johnnie; 49623.

    Zostaw komentarz:


  • Pidziek
    odpowiedział(a)
    Witam,
    Specol nie jest złym olejem, kwitu nie ma jak większość olejów na normę VW 504.00 ale ją spełnia.
    Opinie klientów są bardzo pochlebne.
    Cena poniżej 90zł/4L robi robotę niemniej jak oleju ubywa to lepiej zalać coś wyższej klasy np. NESTE 5W30
    Pozdrawiam
    Piotr Dziektarz
    Zmienolej.pl - najlepsze oleje i filtry

    Zostaw komentarz:


  • Klima
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez feecle Zobacz wpis

    Shell Helix Ultra 0W30 AV-L
    Total Quartz Ineo Long Life 0W30

    Obydwa mają oficjalną aprobatę VW504/507 (Specol jej nie ma) i są w cenie 120-130zł za 5 litrów. Shell AV-L jest oparty na bazie GTL i ma bardzo dobre parametry potwierdzone testami VOA.
    Jak to Specol SpecPremium C3 (niebieska bańka) nie ma aprobaty 504/507? Wg strony producenta, sprzedawców ma. Sam zalałem go do 2.0 CR110KM. Przejechane mam na nim ok. 5000km. Poprzednio lany był olej z ASO z wymianami co 15k km. Wg mnie Specol znacznie lepiej "myje". Czarny był po ok. 1000km od wymiany. Poprzedni, czyli olej z ASO pozostawał brązowy przez ok. 5000km od wymiany.

    Zostaw komentarz:


  • shok
    odpowiedział(a)
    Olej lany z beczki w Norauto to ponoć Total. Kumpel zmieniał u nich olej z normą505.01 i ponoć to Total. Ale on na olejach się nie zna.

    Zostaw komentarz:


  • wojtaszekm
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez tomek evo Zobacz wpis
    Że lepszy to moim zdaniem niekoniecznie. Total ma kilka naprawdę niezłych produktów jak np. 0W40 i jest w przystępnych cenach ale "średnia jakość" produktów Motula jest moim zdaniem wyższa.
    Tomek rozwiń stwierdzenie..... Dlaczego niekoniecznie?

    Zostaw komentarz:


  • tomek evo
    odpowiedział(a)
    Że lepszy to moim zdaniem niekoniecznie. Total ma kilka naprawdę niezłych produktów jak np. 0W40 i jest w przystępnych cenach ale "średnia jakość" produktów Motula jest moim zdaniem wyższa.

    Zostaw komentarz:


  • Gość
    Guest replied
    Tani dobry olej. Lepszy od promowanego Motula

    Zostaw komentarz:


  • oolsztyniak
    odpowiedział(a)
    Jakieś oponie o Totalu? Ktoś jeździ?
    Dość niska półka cenowa ale opinie w necie ma dość dobre
    Olej nie przejedzie więcej niż 10-12 tyś km.

    Zostaw komentarz:


  • Gość
    Guest replied
    Zamieszczone przez Bigus Zobacz wpis
    feecle widzę że polecasz shella. powiedz jak wygląda silnik po używaniu tego oleju?? Ma on właściwości oczyszczające??
    Dobry olej. Czyści ale chyba nikt przy wymianie nie odkrdca dekla by zobaczyć jak czysto

    Zostaw komentarz:


  • blackrs
    odpowiedział(a)
    to jak tam ktoś cos podpowie? kupowac dalej eurola czy zmieniać?

    Zostaw komentarz:


  • Bigus
    odpowiedział(a)
    feecle widzę że polecasz shella. powiedz jak wygląda silnik po używaniu tego oleju?? Ma on właściwości oczyszczające??

    Zostaw komentarz:


  • blackrs
    odpowiedział(a)
    coś sie zmieniło w temacie oleju do cfbg przez ostatni rok? lałem eurola 0w30 który był tak zachwalany ale moze jest cos jeszcze lepszego?
    tomek evo a ty odpiszesz na pw w kwestii zakupu czy mam odpuścic temat i iść do konkurencji?? :P

    Zostaw komentarz:


  • Pidziek
    odpowiedział(a)
    Tylko laboratoria przy zakładach produkcyjnych , w Polsce tylko kilka takowe ma dysponują własnym widmem spektralnym i na podstawie tego mogą stwierdzić czy dany lej jest oryginalny czy podrobiony.
    Każde inne posiadają szereg referencji i aprobat i wykonują je rzetelnie co wato zaznaczyć nie wszystkie w tych samych metodach ASTM co powoduje wypaczanie faktycznie niekiedy wyników.

    Pozdrawiam serdecznie
    Piotr Dziektarz
    Zmienolej.pl - najlepsze oleje i filtry

    Zostaw komentarz:


  • shok
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez feecle Zobacz wpis

    Kolega shok zwrócił uwagę na fakt, że laboratoria nie mają możliwości weryfikowania pochodzenia badanych próbek i że jest sceptyczny względem badań UOA/VOA zleconych przez osoby zajmujące się handlem olejów. Ma do tego prawo. Nie wiem więc dlaczego zarzuciłeś mu, że sugeruje fałszowanie tych wyników przez laboratoria.
    Dzięki bo już myślałem, że piszę nie zrozumiale.

    Zamieszczone przez tomek evo Zobacz wpis

    Udzielam się w innych watkach również tak dla Twojej wiadomości. Czemu uważasz, że jak np. ja zlecę badanie to wynik będzie inny?
    Ale ja nigdzie wcześniej nie napisałem, że chodzi mi o Twoją osobę. Ja nie mam osobiście nic do Ciebie. Po raz kolejny piszesz coś co ja nie powiedziałem.

    Do Ciebie zwróciłem się jedynie, że szukasz problemu gdzie go nie ma.

    Ja już ostatni raz wypowiedziałem się na temat forumowych handlarzy i ich udzielania się w tematach olejowych.
    W sumie to niech będzie tutaj " wolna amerykanka" i ten wątek zgaśnie podobnie jak całe forum.

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowany przez shok; 5726.

    Zostaw komentarz:


  • feecle
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez tomek evo Zobacz wpis

    W przypadku testów UOA zawsze mogą być przekłamania. Na czyście jest bardzo wiele analiz. A teraz wytłumacz mi jak można podrobić badanie VOA? I kto to insynuuje?
    Kolega shok zwrócił uwagę na fakt, że laboratoria nie mają możliwości weryfikowania pochodzenia badanych próbek i że jest sceptyczny względem badań UOA/VOA zleconych przez osoby zajmujące się handlem olejów. Ma do tego prawo. Nie wiem więc dlaczego zarzuciłeś mu, że sugeruje fałszowanie tych wyników przez laboratoria.

    Zostaw komentarz:


  • tomek evo
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez feecle Zobacz wpis

    Po co te insynuacje? Laboratorium nie jest w stanie zweryfikować jaki dokładnie produkt testuje (chyba że otrzymuje je w oryginalnym zaplombowanym opakowaniu). Czysto teoretycznie, istnieje więc możliwość, że laboratorium otrzymuje próbkę do analizy UOA z deklaracją pochodzenia z danego silnika po przepracowaniu na 15.000km, gdy w rzeczywistości wartość ta wynosi 5.000km.
    W przypadku testów UOA zawsze mogą być przekłamania. Na czyście jest bardzo wiele analiz. A teraz wytłumacz mi jak można podrobić badanie VOA? I kto to insynuuje?

    Zostaw komentarz:


  • tomek evo
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez shok Zobacz wpis
    W ogóle zamiast zajmować się szukaniem problemu gdzie go nie ma zacznij sie udzielać w innych wątkach a nie tylko olejowych. Bo nie ładnie to wygląda z Twojej strony. Forum upada a wpadasz tylko po to by w wątkach olejowych się udzielać.
    Udzielam się w innych watkach również tak dla Twojej wiadomości. Czemu uważasz, że jak np. ja zlecę badanie to wynik będzie inny? Uważasz, że jestem w stanie wymóc na producencie aby przygotował pod badanie specjalny olej? Nie wiem czy wiesz ile kosztuje wyprodukowanie takiego specjalnego oleju. W skrajnych przypadkach w grę wchodzą tysiące euro. I producent oleju ma odstawiać taką szopkę aby jakiś handlarz z Polski się pochwalił, że olej fajnie wyszedł w badaniu? A weryfikacja jest dziecinnie prosta bo zawsze ktoś inny może wysłać próbkę oleju sklepowego do badań i opublikować wyniki i jak będą różne (znacząco) od tego co zostało wcześniej opublikowane to się zrobi afera. Sugerujesz, że mogę być oszustem i bardzo łatwo Ci to przychodzi chociaż nie masz żadnych dowodów. Mógłbym zacząć snuć teorie, ze jesteś opłacany przez konkurencje dlatego próbujesz deprecjonować wyniki badań z niezależnych laboratoriów. I dorobić do tego całą ideologię i snuć niczym nie poparte dywagacja. Ale to jest bez sensu i do niczego nie prowadzi. Nie popadajmy w paranoje. A jeśli chodzi o badania to na szczęście jest coraz więcej opublikowanych wyników badań zlecanych przez różnych forumowiczów. Insynuacje to dla mnie bardzo niefajna forma prowadzenia dialogu. Bo bardzo łatwo się kogoś nie wprost odkaża nie majac jakichkolwiek dowodów i pozostając w zasadzie zupełnie bezkarnym. Nie pisze tu o tym aby nie być krytycznym ale należy zachować odpowiednie proporcje.

    Zostaw komentarz:


  • feecle
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez tomek evo Zobacz wpis
    Pod warunkiem, że zlecone są przez osoby niezależne do niezależnego laboratorium. Bo olej wysłany przez osobę, która z tego czerpie korzyść to zwykły śmiech na sali dla mnie.
    Zapytam wprost. Uważasz, ze laboratoria fałszują wyniki badań? To bardzo poważne oskarżenie i mam pytanie czy masz jakieś dowody na to czy tak sobie piszesz? Poza tym radzę zapoznać się z tym jak sprawa wygląda a nie wypisywać publicznie brednie i bezpodstawnie oskarżać innych o przestępstwa.
    Po co te insynuacje? Laboratorium nie jest w stanie zweryfikować jaki dokładnie produkt testuje (chyba że otrzymuje je w oryginalnym zaplombowanym opakowaniu). Czysto teoretycznie, istnieje więc możliwość, że laboratorium otrzymuje próbkę do analizy UOA z deklaracją pochodzenia z danego silnika po przepracowaniu na 15.000km, gdy w rzeczywistości wartość ta wynosi 5.000km.

    Zostaw komentarz:


  • feecle
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez wojtaszekm Zobacz wpis
    Krótkie pytanie do znawców tematu: silnik 1.6 TDI CR (wymagana norma VW 504/507) Z punktu widzenia ochrony silnika co polecacie Specol SpecPremium C3 wv 504/507, czy Total Quartz Ineo LongLife 0w30 (miałem w silniku tego Totala na zimę, teraz na lato wlałem Specola - cenowo porównywalnie (Total ciut droższy), ale który dla silnika będzie lepszy wg Was?
    Shell Helix Ultra 0W30 AV-L
    Total Quartz Ineo Long Life 0W30

    Obydwa mają oficjalną aprobatę VW504/507 (Specol jej nie ma) i są w cenie 120-130zł za 5 litrów. Shell AV-L jest oparty na bazie GTL i ma bardzo dobre parametry potwierdzone testami VOA.

    Zostaw komentarz:


  • shok
    odpowiedział(a)
    W ogóle zamiast zajmować się szukaniem problemu gdzie go nie ma zacznij sie udzielać w innych wątkach a nie tylko olejowych. Bo nie ładnie to wygląda z Twojej strony. Forum upada a wpadasz tylko po to by w wątkach olejowych się udzielać.

    Zostaw komentarz:


  • shok
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez tomek evo Zobacz wpis

    Zapytam wprost. Uważasz, ze laboratoria fałszują wyniki badań? To bardzo poważne oskarżenie i mam pytanie czy masz jakieś dowody na to czy tak sobie piszesz? Poza tym radzę zapoznać się z tym jak sprawa wygląda a nie wypisywać publicznie brednie i bezpodstawnie oskarżać innych o przestępstwa.

    A gdzie ja takie coś napisałem. Nie wtykaj mi słów których nie napisałem! Napisałem, że DLA MNIE jakiekolwiek badanie ma sens tylko jeżeli próbke wyśle osoba np. z forum a nie osoba zajmująca się handlem.

    Nie życzę sobie byś pisał na mój temat rzeczy których ja nie napisałem

    Zostaw komentarz:


  • shok
    odpowiedział(a)
    Xxxxx
    Ostatnio edytowany przez shok; 5726.

    Zostaw komentarz:


  • tomek evo
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez shok Zobacz wpis
    Pod warunkiem, że zlecone są przez osoby niezależne do niezależnego laboratorium. Bo olej wysłany przez osobę, która z tego czerpie korzyść to zwykły śmiech na sali dla mnie.
    Zapytam wprost. Uważasz, ze laboratoria fałszują wyniki badań? To bardzo poważne oskarżenie i mam pytanie czy masz jakieś dowody na to czy tak sobie piszesz? Poza tym radzę zapoznać się z tym jak sprawa wygląda a nie wypisywać publicznie brednie i bezpodstawnie oskarżać innych o przestępstwa.

    Zostaw komentarz:


  • shok
    odpowiedział(a)
    Oczywiscie ufam kolegom z forum, którzy nie mają interesu w polecaniu danego produktu. Potem wchodzę na stonę handlarza i zamawiam produkt, który mnie interesuje. O to cała filozofia.
    Ja nie wiem czego ty w tym nie rozumiesz.
    Jest dział ogłoszenia komerycjne i tam powinno się reklamować swoje produkty.
    A nie udawać niezależnego experta-sprzedawce bo to zwykły konflikt interesów.
    Zobacz sew i ja prosiliśmy o rade i zero odzewu. Minie kilka dni lub tygodni ktoś napisze jaki olej do 1.4 tsi i już temat tętni życiem, bo jest szansa komuś coś sprzedać. A tak nie powinien wyglądać ten temat.

    Ps. Już kolega nie potrzebuje rady kupił sobie Castrola.

    Zostaw komentarz:


  • Robert1
    odpowiedział(a)
    Nie ufasz handlarzom a każdy kto sprzedaje jest handlarzem więc jeśli kupujesz olej (sam go nie produkujesz)to komuś trzeba zaufać tak czy nie?

    Zostaw komentarz:

POWRÓT NA GÓRĘ
Pracuję...
X