Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kupno samochodu a OC poprzedniego właściciela.

Zwiń
X
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Kupno samochodu a OC poprzedniego właściciela.

  Witam.
  Chciałbym poradzić się w następującej sprawie
  Kupiłem auto i miało ono OC kupione od 29.07.2017 do 28.07.2018 z tym, że została opłacona tylko połowa całej sumy. Ja postanowiłem, że nie będę kontynuował ubezpieczenia w tej ubezpieczalni i złożyłem teraz wypowiedzenie oraz zawarłem OC z inną. Rozumiem, że nie powinno tu być żadnej niespodzianki i tej drugiej części OC nie będę musiał płacić? Wnioskuję to po tym, że od dnia zwarcia nie minęło pół roku i za wyjeżdżone miesiące odpowiada te pierwsza rata, natomiast teraz w przypadku gdy ponad 6 miesięcy nie zostanie wykorzystane to drugiej raty nie będzie trzeba płacić.

  Pozdrawiam

 • #2
  Skoro złożyłeś wypowiedzenie pismem / emailem / pocztą to wszystko jest o.k. Nie musisz nic płacić .

  Komentarz


  • #3
   Zamieszczone przez Adamxx Zobacz posta
   kupione od 29.07.2017 do 28.07.2018 z tym, że została opłacona tylko połowa całej sumy ..... złożyłem teraz wypowiedzenie oraz zawarłem OC z inną. Rozumiem, że nie powinno tu być żadnej niespodzianki i tej drugiej części OC nie będę musiał płacić? Wnioskuję to po tym, że od dnia zwarcia nie minęło pół roku i za wyjeżdżone miesiące odpowiada te pierwsza rata, natomiast teraz w przypadku gdy ponad 6 miesięcy nie zostanie wykorzystane to drugiej raty nie będzie trzeba płacić.
   Nie byłbym tego taki pewien, że poprzednia firma nie upomni się o drugą połowę składki. Jak kupiłem Pandę dla mojej żoneczki to właśnie miałem taki przypadek. Zakup auta we wrześniu, auto miało opłaconą polisę w sierpniu, ale opłacona tylko połowa składki. Zadzwoniłem do ubezpieczyciela OC (Aviva) i zapytałem czy mogę wykorzystać owe nie całe pół roku. Odpowiedź była niezbyt satysfakcjonująca, aczkolwiek bardzo logiczna. Aviva prosiła o kopię umowy, moje dane itp. celem przepisania właściciela auta (auto przerejestrowane - i tu chyba jest haczyk) i re-kalkulacji składki. Tym samym można stwierdzić iż kontynuacja OC sprzedającego jest równoznaczna z przejęciem umowy, zobowiązania opłacenia drugiej połowy składki.
   Sądzę, że gdyby nie przerejestrowywać zakupionego pojazdu można by było swobodnie korzystać z OC przez te pół roku. Skoro auto zmieniło właściciela w dowodzie rejestracyjnym to i zmianie ulegają warunki umowy OC (wiek, zniżki, i inne okoliczności) a tym samym może być inna wartość składki za te pierwsze pół roki i następne.
   Złożyłeś wypowiedzenie po pół roku (przed upływem ważności OC) to tym samym zgodziłeś się na kontynuację, kto wie czy ubezpieczyciel nie dokona re-kalkulacji i nie zażąda dodatkowej opłaty za minione pół roku. Zastanawiam się jakie konsekwencje były by (odpukać w niemalowane) w przypadku kolizji z Twojej winy, czy czasem ubezpieczyciel nie próbował odmówić realizacji OC.

   Mam nadzieję, że nie wprowadzam Ciebie w błąd, ale tak to wyglądało u mnie z OC sprzedane przez Avivę.
   Ostatnio edytowany przez mrfazi; [ARG:4 UNDEFINED].
   Barbara czyli Superb IIFL 170KM DSG
   Moja była a'la RS-owa Czarnula - Krzysiek

   Komentarz


   • #4
    ja jak kupowałem 2 auta (wprawdzie opłacone za cały rok, z miesiąc przed kupnem aut OC) to zgłosiłem ten fakt przez infolinie - zakupu (nie pamiętam czy wysyłałem im umowę nawet, bodajze nawet jej nie chcieli....). Nawet rekalkulacji nie robili szczegółowo, tylko kazali wozić umowe, albo jej ksero schowku w wypadku kontroli policji, a w danych zmienili u siebie właściciela (rejestracja auta raczej dla nich jest mniej istotna, ważniejsza jest umowa i realny właściciel)- babola by nie walili, bo przeciez rozmowy maja nagrywane etc......Tak było w wypadku Generali i Proamy. Po roku wypowiedziałem normalnie, bo znalazłem tańsze w Axie. Także chyba co ubezpieczalnia to bajka inna....lepiej zadzwonić i się dopytac dobrze, nawet przez infolinie, podająć numer polisy.
    Ostatnio edytowany przez sew1981; [ARG:4 UNDEFINED].
    były m.in.:
    Corsiarz - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...light=corsiarz
    Pascuda - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=pascuda
    Superbaśka - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...t=superba%B6ka
    jest:
    Foka 2 turnier - niedługo opis

    Komentarz


    • #5
     Poprzednie auto kupiłem z OC opłaconym właśnie na pół roku.
     Kilka dni przed upływem terminu pojechałem do agenta, wypowiedziałem starą polisę i zawarłem nową.
     Nie było problemów żadnych.
     Ale ... było to przed tą całą nagonką na ubezpieczenie OC, fundusze gwarancyjne itd.
     Jak jest teraz? Ciężko powiedzieć. Jeśli wypowiedziałeś umowę u agenta mogłeś dopytać czy nie wiążą się z tym jakieś konsekwencje.
     CanAm Outlander 1000 XT-P
     Turystyczne wyprawy quadowe
     www.quadzik.pl
     www.atvmoto.pl

     Komentarz

     Pracuję...
     X