Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - diesel

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• gruto tak jak himi piszę. Jak RSka to tylko benzyna. Chyba, że robisz duże roczne przebiegi.
    Rafał
    Czerwona Brzydula 1.4 TSI
    O3 2.0TDI Elegance (była)
    Citigo 1.0 Ambition

Komentarz

• Zamieszczone przez Roberto18 Zobacz posta
      Trasa Gliwice-Rotterdam z tempomatem 140 km/h i chwilami 150 km/h w Niemczech.

Trasa przez noc wiec ruch symboliczny wyszło na pierwszym tankowaniu 6.8/100 km, na drugim 7.1/100km

To jest normalne spalanie tego auta przy zapietym tempomacie z takimi predkosciami jadac ciagle. 4x4 pali jakies 0,5l wiecej od oski. Ale na mniej niz 6l w osce nie ma co liczyc

gruto Te RSy z wyprzedazy sa jeszcze bez AdBlue. Po lifcie pewnie i to pojawi sie przy wlewie. Miejsce akurat tam jest
      Spritmonitor.de

Komentarz

• Mój kloc (Passat 2.0TDI 170KM) podczas wyprawy do Zakopanego i przejeździe ~1000km spalił ciut poniżej 7l roby ON ECTO. W tym czasie nie był szczególnie oszczędzany, bo na "gierkówce" trzymałem zazwyczaj ~150km/h, a A4 ~180-200km/h, do tego ~100km po Zakopcu i okolicach z nierozgrzanym silnikiem.
        Adam... Używam:
        Rolka: e11FL 97KM/130Nm
        Passek: B6 175KM/366Nm

Komentarz

• Odnośnie niedogrzanego silnika.... jakie macie spalanie w dieslu powiedzmy po 2 km? U mnie w BXE po takim dystansie komputer wskazuje 4,7 - 5,3 litra ON. Dane powtarzalne bo to trasa jaką pokonuje codziennie do szkoły z synem. Średnia predkość z przejazdu to okolo 25-30 km/h.

Komentarz

• Zamieszczone przez jl79 Zobacz posta
            jakie macie spalanie w dieslu powiedzmy po 2 km? U mnie w BXE po takim dystansie komputer wskazuje 4,7 - 5,3 litra ON.

chyba coś komputer zaniża .

Komentarz

• Nie robie całego zbiornika w taki sposob ale z jazdy po miescie po obliczeniu z dystrybutora wynika ze komputer zaniża o jakies 0,5 litra.

Komentarz

• 2.0 TDI BMM 140KM 4x4

trasa - 6,5l
                miasto-7,5l
                korki- 8,5l

Komentarz

• BXE O2 z skrzynia biegow 6b od O3. 290kmh przejechane. opon 225 45 17

spalanie trasa Wroclaw-Jelenia Gora-Wroclaw 3.8L

spalanie autostrada 120kmh - 4,67L

spalanie autostrada 130-140kmh - 5L

miasto Wroclaw korki - 6.5L

Pozdrawiam

Komentarz

• Trasa około 1500 km z Lublina do Drvenika. Spalanie z kompa 5,5 l/100km. Przy tankowaniu praktycznie to samo wyszło na dystrybutorze max 0,1 l różnicy. Większość trasy licznikowe 145-150 na tempomacie, czasem na ograniczeniach ciut mniej, ale bywały odcinki że było sporo szybciej. Do tego dużo stania z włączonym motorem bo jechaliśmy na 3 auta i kolega chyba z 6 razy tankował lpg.
                    Jechał ze mną też kolega O3 kombi 1,6 tdi 115 koni. Wg kompa 5,4/100 choć tu bez tempomatu i w ramach porównań starego z nowym zastanawiam się czy to może mieć jakieś znaczenie. Auta dość mocno załadowane w O1 zestaw 2+3, w O3 2+2 plus pełne bagażniki.

Komentarz

• Odkopię trochę. 1.9 BXE. 95% miasto. Spalanie 9,9 litra O.o. Coś chyba nie tak...

Komentarz

• Moja skoda 1.9 diesel rok 2007 zajebiście mało pali ,nigdy tego nie mierzyłem ,ale wiem porównując z moim busem którym trudno mi zejść poniżej 10 l. na 100km niestety moja octavia nie ma wskaźników spalania ,ale jedno wiem pali zajebiście mało

Komentarz

• Rok 2000 diesel 1.9 110KM w trasie ok. 5,5-6l przy 90km/h. W mieście około 7/8 litrów. Auto ekonomiczne, ale naprawy już niekoniecznie (dwumas, turbina, itd.)

Komentarz

• Te 5,5-6 to chyba przy średniej prędkości z kompa 90, bo jak jazda w okolicach 90 km/h to chyba coś za dużo.
                            U mnie dziś 82 km w deszczu, średnia prędkość 76km/h, spalanie 4,0l/100km.

Komentarz

• o spalaniu mojej skodzinki ( 1,6tdi ) napisałem u benzyniaków teraz się poprawiam i piszę już właściwie
                              wyjazd na wakacje, paliwo w orlenie to lepsze, trasa Wrocław-Nadole ( koło Wejherowa ) i Nadole -Wrocław, całość prawie autostradami, 2 osoby + trochę bagażu, 1.6tdi kombi, w stronę Kaszub prędkość na autostradzie ok 140km/h spalanie ok 6,0 powrót prędkość ok. 120km/h spalanie 5,0 l czyli średnio 5,5 - całkiem przyzwoicie
                              jmors44

Komentarz

• koledzy maja ciezkie stopy, no u mnie miasto ciagle to rzadkosc, ale mieszanie 5l pali , 120km/h 4,5l na autostradzie, srednie caly czas mowie, czasem ze wsi na druga wies, 30km/h - 70 km/h to cos 4l pali ale jade jak dziadek do kosciola xD, a rekord 2,9l na odleglosci 150km srednie, z gor jechalem. tankuje Shell

Komentarz

Pracuję...
                                X