Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

czyszczenie wnetrza auta

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • czyszczenie wnetrza auta

    Witam. Proszę o pomoc w doprowadzeniu auta do " normalnego" stanu. Po zakończeniu remontu mieszkania i przeworzeniu autem wielu przedziwnych bagazy typu narzędzia, materiały budowlane itp. Czas zabrać sie za porzadki. Ogólnie cale wnętrze wymaga dopieszczenia.Dodam ze nie interesuje mnie pedantyczne podejscie do tematu, ale żeby bylo czysto i pachnąco. Używam auta na codzien wiec nie jest to na pokaz ale dla polepszenia własnego samopoczucia i polepszenia komfortu podróżowania.
    Proszę o pomoc w doborze kosmetyków do czyszczenia i konserwacji kokpitu, tapicerki i szyb. Przydałoby sie również spolerowac przednie reflektory , ponieważ sa matowe.
    z góry dziękuję za pomoc.

  • #2
    Prawidłowa kolejność działań w tym przypadku (jeśli masz dostęp do odkurzacza piorącego):
    1. Załatwienie sobie jednego całego dnia wolnego.
    2. Wcześniejsze przygotowanie sprzętu, akcesoriów i kosmetyków. Piwko czy dwa z pewnością się również przydadzą
    3. Wyzbieranie wszystkich śmieci i niepotrzebnych rzeczy z samochodu.
    4. Dokładne sprzątnięcie wnętrza odkurzaczem.
    5. Zebranie wilgotną szmatką luźnego kurzu z deski rozdzielczej i innych tworzyw.
    6. Dokładne pranie ekstrakcyjne całego wnętrza (może z wyjątkiem podsufitki - sprawa ryzykowna).
    7. Czyszczenie wszystkich plastików + ew. odżywka
    8. Mycie szyb.
    Dobrze byłoby również umyć samochód z zewnątrz

    Sprzęt/akcesoria:
    1. Odkurzacz na sucho z małymi końcówkami
    2. Odkurzacz piorący z możliwie małą końcówką
    3. Kilka a najlepiej kilkanaście czystych szmatek z mikrofibry
    4. Szczoteczka z miękkim włosiem, taka jak do czyszczenia tapicerki skórzanej, np Furniture Clinic, Colourlock - do tworzyw sztucznych oraz szczotkowania bardziej zanieczyszczonych elementów z tkanin
    5. Pędzelek z plastikową obsadką, np pędzelki ADBL - czyszczenie tworzyw sztucznych oraz zakamarków

    Chemia:
    1. Do czyszczenia tworzyw sztucznych - Uniwersalny płyn czyszczący (tzw APC), np Nielsen Cyclone, ADBL APC.
    2. Do prania ekstrakcyjnego - Nielsen Nap Low Foam, ADBL, Tenzi Texwash
    3. Dressing do tworzyw sztucznych - np Poorboy's World Natural Look, Gyeon Preserve, Mothers Protectant
    4. Płyn do mycia szyb - np Mothers Revision, Tenzi Top Glass, Meguiar's Glass Clean

    Polerowanie reflektorów - podeślij kilka zdjęć, możliwie dokładnych i z bliska. Ocenimy stan.
    DetailerShop.pl Poznań - Profesjonalne kosmetyki samochodowe
    https://www.facebook.com/DetailingShopPoznan
    http://allegro.pl/my_page.php?uid=36933472

    Komentarz


    • #3
      Dziękuję bardzo za szczegółową odpowiedz. Nie wiem czy dam rade caly dzien " piescic" auto. Postaram się zrobić foty jak najwcześniej.
      może zadam głupie pytanie- czy apc należy zmyć woda z czyszczonej powierzchni czy wystarczy wytrzeć szmatka?
      Ostatnio edytowany przez pawloo84; 35365.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez pawloo84 Zobacz wpis
        Dziękuję bardzo za szczegółową odpowiedz. Nie wiem czy dam rade caly dzien " piescic" auto. Postaram się zrobić foty jak najwcześniej.
        może zadam głupie pytanie- czy apc należy zmyć woda z czyszczonej powierzchni czy wystarczy wytrzeć szmatka?
        wilgotną mikrofibrą zbierasz APC z czyszczonej powierzchni. Następnie tą fibrę 'wyzymasz' w ciepłej, czystej wodzie i używasz ponownie na kolejnym elemencie

        Komentarz


        • #5
          Ok. W week spróbuje zamówić wszystko co potrzebne i będę dzialal w wolnej chwili.

          Komentarz


          • #6
            Obiecane fotki reflektorow.
            Załączone pliki

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez pawloo84 Zobacz wpis
              Obiecane fotki reflektorow.
              U mnie nic się nie wyświetla
              DetailerShop.pl Poznań - Profesjonalne kosmetyki samochodowe
              https://www.facebook.com/DetailingShopPoznan
              http://allegro.pl/my_page.php?uid=36933472

              Komentarz


              • #8
                Kosmetyki kupione. ADBL apc i dessing bananowy + aplikator. Do mycia felg i szyb tenzi. W wolnym czasie będę dzialal.

                Komentarz


                • #9
                  Witam po długiej przerwie. Powiem szczerze. To mój pierwszy raz z detailingiem i nie mogę powiedziec czy chemia ktora stosowalem jest godna polecenia, poniewaz nie mam porównania. Moim skromnym zdaniem poszlo dobrze. Cleaner, dresing ,szczotka, aplikator od adbl oraz mikrofibra. Po umyciu i osuszeniu czyszczonych powierzchni, najbardziej podobało mi się aplikacja dresingu. Ladnie sie rozprowadza i ma przyjemny bananowy zapach.

                  Komentarz


                  • #10
                    pawloo84 jakieś foteczki może ?
                    Srebrna Szczała 1.6 Octavia I FL Classic - sprzedana po 15 latach
                    Jeszcze srebrniejsza Szczała 1.8T Octavia I FL Elegance

                    Zapraszam do obejrzenia mojego auta i luźnych pogaduch
                    Škoda Octavia I FL Elegance+ 1.8T 4x4

                    Komentarz


                    • #11
                      Ogarnąłeś reflektory?
                      Champ20ns!

                      Komentarz


                      • #12
                        Reflektory to obraz nędzy i rozpaczy, ciekawy jestem jaki jest stan na dziś.

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X