Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O3] zabezpieczenie "skóry" kierownicy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O3] zabezpieczenie "skóry" kierownicy

    Witam i o poradę pytam
    Kierownica w mojej O3 została wymieniona na gwarancji, z racji wycierania się "lakieru", którym jest pokryta.
    Chciałbym uchronić nową kierownicę przed losem starej.
    Czym najlepiej zabezpieczyć tą plastikową świnię?

    Foto sprzed wymiany:


    Pozdrawiam,


    Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

  • #2
    Wg mnie pozostaje tobie tylko jakieś obszycie
    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...a-by-aryziomex

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez aryziomex Zobacz wpis
      Wg mnie pozostaje tobie tylko jakieś obszycie
      Czytałeś co napisał???

      Ma już wymienioną na nową i chce ją zabezpieczyć jakimś preparatem do skóry, żeby nie wyglądała jak ta zdemontowana (jak na zdjęciach).
      Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
      Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

      Komentarz


      • #4
        Witam.

        Co prawda nie o metodach na zabezpieczenie a o samym fakcie uszkodzenia.
        Przy jakim przebiegu i czasie zgłosiłes uszkodzenia?

        Pozdrawiam.

        Komentarz


        • #5
          BogMat sprawę wycierającej się z lewej strony kierownicy zgłosiłem do ASO na początku czerwca z przebiegiem około 44 kkm, Octa miała wtedy niecałe 3 lata i 3 m-ce.
          Na kierownicę czekałem prawie 2 m-ce, aby dotarła do ASO w Gdyni.
          Przez różnego rodzaju zawirowania zmieniona dopiero w połowie sierpnia br.
          Pozdrawiam,


          Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

          Komentarz


          • #6
            spj no to długo wytrzymała.
            Ja zgłosiłem po 3 miesiącach i 13kkm (O3 po fl). Poprzednia przed fl miałem przez nieco ponad 2 lata i ok 90kkm i z kierownicą nic się nie działo.
            Na gałce zmiany biegów mam takie same efekty.
            11.09 mam wizytę w celu wymiany kierownicy i gałki.
            Zobaczymy jak długo wytrzyma.

            Pozdrawiam.

            Komentarz


            • #7
              BogMat gałkę zmiany biegów mam już trzecią, nie licząc tej co wyjechała z samochodem z fabryki
              Gwarancja powoli dobiega końca, dlatego pomyślałem o jakimś sensownym zabezpieczeniu tego, ale nie chcę eksperymentować i dlatego proszę o poradę
              Pozdrawiam,


              Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

              Komentarz


              • #8
                Kolego koleś czytałem, ale dodatkowe obszycie czymś lepszym to chyba nie zbrodnia, jest to jakieś swego rodzaju zabezpieczenie, wiem że to już nie będzie to samo, ale skoro "lakier" się wyciera znaczy się chujowo coś zostało zrobione, i będzie to raczej bubel wszystkich skórzanych kierownic, jestem ciekaw czy w O3fl poprawili to czy nadal jest to samo. Jeśli jest lepiej to nie pozostanie nic innego jak zmienić na tą z O3fl
                http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...a-by-aryziomex

                Komentarz


                • #9
                  Proponuje ci zakup produktów firmy Colourlook do czyszczenia i koserwacji skóry.

                  Komentarz


                  • #10
                    aryziomex obszywać teraz nie mam zamiaru, chcę jakimiś środkami uchronić, na ile to tylko możliwe, przed zużyciem, a dopiero po kilku latach zastanowię się nad obszyciem, jak ochrona nie przyniesie efektu

                    Yarwa masz chyba na myśli produkty firmy Colourlock? Polecasz jakiś konkretny? Soft Clean + Leder Versiegelung?
                    Ostatnio edytowany przez spj; 5971.
                    Pozdrawiam,


                    Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                    Komentarz


                    • #11
                      Znalazłem coś takiego Jak pielęgnować skórzaną kierownicę, to oraz porada od Colourlock przekonała mnie do Soft Clean + Leder Versiegelung od Colourlock (ale z innego źródła) i aktualnie czekam na przesyłkę
                      Dam znać jak przyjdzie i użyję, a nastąpi to chyba w najbliższy weekend, więc relacja już wkrótce
                      Pozdrawiam,


                      Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                      Komentarz


                      • #12
                        Ja gdzieś czytałem , że ludzie zabezpieczają kierownicę pomadką do ust
                        Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                        Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                        Komentarz


                        • #13
                          Pomadką technicznie łatwiej "zabezpieczyć" gałkę....od biegów. Ale moze i kierownice się da.
                          Wszystko schodzi na psy w tej motoryzacji.

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Alonzo_ Zobacz wpis
                            Wszystko schodzi na psy w tej motoryzacji.
                            Po przesiadce z OII którą przejeździłem 7,5 roku i 190kkm na OIII widać spadek jakości materiałów. Auto jest delikatniejsze, ale kierownicę mam jak nową po 70kkm przebiegu .
                            Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                            Komentarz


                            • #15
                              Pisałem, że zdam relację, a więc oto ona:
                              We wspomniany wcześniej weekend dokonałem czyszczenia i konserwowania kierownicy Zestawem SOFT do czyszczenia skórzanej tapicerki samochodowej COLOURLOCK w swojej Octavii.
                              Wizualnie niewiele się zmieniło, jednak w dotyku kierownica stała się jakby bardziej aksamitna, jak od razu po wymianie, i taka pozostała do teraz, zobaczymy jak długo. Producent preparatów zaleca powtarzać procedurę co 3 miesiące.

                              Nie wrzucam zdjęć z Octavii z racji tego, że nie widać zmian - za krótki okres użytkowania nowej kierownicy.
                              Wykonałem natomiast czyszczenie i konserwacji na bliźniaczej kierownicy 3-letniego Roomstera, który ma za sobą około 21k km i kierownica nie była w nim czyszczona ani razu.
                              Tutaj nie tylko czuć, ale i widać różnicę. Właścicielowi nie powiedziałem, że to robię, tylko zapytałem po fakcie, jak już pojeździł trochę czy czuje jakąś różnicę. Tak jak się spodziewałem czuł i zauważył ją, oczywiście na plus.

                              Reasumując. Na chwilę obecną do czyszczenia i konserwowania mogę polecić ww. zestaw firmy Colourlock

                              Poniżej zestawienie zdjęć z Roomstera:



                              Oraz fotka w dużej rozdzielczości.
                              Pozdrawiam,


                              Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                              Komentarz


                              • #16
                                Witam kolegów. Mam octavie III z 2016 roku my 2017 i w okolicy przebiegu 9700 zauważyłem wytarcia lakieru tj. kierownica z szarej robi się czarna. W załączeniu zdjęcie. Jak uwas było z gwarancją bo ja usłyszałem odpowiedż, że to nie podlega gwarancji i najlepej bym sobie dał do prawdziwego tapicera i mi prawdziwą skóra obszyją. Po co nam kupującym mydlą oczy pakiet skórzany . VW Grup Polska Poznań odpisał, że przyczyną uszkodzenia jest zewnętrzny czynnik mechaniczny - nie potrafili tylko wskazać, że kierownicy nie trzymać .
                                Załączone pliki

                                Komentarz


                                • #17
                                  To wygląda tak, jakby coś czarnego było w rowkach/porach tej pseudo skóry.
                                  Próbowałeś to czymś zmyć?
                                  Może spróbuj tego LINK, to jest to samo co ja używałem, ale do jednokrotnego użycia. Do znalezienia też w niższej cenie na alledrogo.
                                  Pozdrawiam,


                                  Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Probowalem to zmywac i jak robie preparatem do czyszczenia to wiecej sie to sciera. Jak nie uda mi sie to na gwarancji zrobic to na wiosne wezme przefarbuje wszystko na czarno. Zwykla chusteczka jak sie potrze to tez czarne wychodzi. To tak wyglada jakby ta pierwsza warstwa sie scierala w tym miejscu.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      więc nie odpuszczaj z reklamacją. ja bym pisał do nich codziennie
                                      Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                      Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        W Gdansku - sprawa autentyczna, jeden z pracownikow salonu zareklamowal w swojej O3 obłażącą ze skóry kierownicę. Opisali co i jak oraz przede wszystkim niby opisali tak jak trzeba - to znaczy tak, zeby centrala uznala reklamacje. I co? I nie uznała....

                                        Ps. swoja droga mi w Skodzie Fabii obłaziła zwykla gumowa (czy plastikowa? z czego na w F2 byla?) kierownica i tez reklamowalem - odpowiedz - sam sobie uszkodzilem niewlasciwym uzytkowaniem, ale potem sie okazalo, ze facet przyjmujacy auta do napraw gwarancyjnych to kolega kolegi i po kolejnym jakze wnikliwym obejrzeniu auta jednak nagle stwierdzil ze to wada (bo tak bylo!) materialu. I mi te kierownica wymienili. W O3 jak narazie (odpukac!) problemu nie mam, ale widze ze to wcale nie taki rzadki przypadek... (nomen omen w VW Golfie przez dwa i pol roku skorzana kierownica nie miala nawet sladu uzytkowania...).

                                        ps. SPJ daj za jakis czas (pol roku? dluzej?) znac jak tam kierownica - moze faktycznie ten preperat sie przydaje...?
                                        http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                        Spalanie - Motostat.pl

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Witam kolegów. Kierownica do wymiany na gwarancji. Jak ASO odmawia to radze robić zdjecia i zapytanie wysłać do VW Poznań. Później żadać od ASO wglądu w dokumentacje serwisowa i jak w moim przypadku okazało się że inna usterke na kierownicy zglaszalem i mi odmówili naprawy gwarancyjnej. W czwartek bylem w ASO i kierownik serwisu bardzo sie zdziwił, ja miałem inna usterke kierownicy na zdjeciu na moja odpowiedź, ze to bylo zgłaszane i by mi okazali zdjęcie tej niby zglaszanej a w ich posiadaniu zdjecia niestety nie okazali. Za to zrobili nowe zdjecia i wczoraj dostałem telefon ze kierownica do wymiany.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Mam dokładnie ten sam problem w Fabii 3. Pierwsza wymiana kierownicy nastąpiła po 6000 km,teraz szykuje się już druga przy niecałych 25000 km. Gość,który ogarnia mi ceramikę na aucie powiedział,że to u nich czwarta Škoda z tym problemem. W ASO oczywiście zaprzeczają jakoby problem istniał.
                                            "chłopaki znad morza to jest gruba loża..."
                                            Taekwon-do tradycyjne na Pomorzu!



                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Wszystko teraz mamy eco niestety, nie ma co porównywać do materiałów z przed kilkunastu lat. Niestety, ale za jakoś trzeba płacić i to sporo. Takie przetarcia np. w Hondzie to zaczynały się pojawiać w okolicach 300tys. km, w Audi A6 miałem ponad 200tys. i skóra kierownicy była w bdb stanie. Terasz wszytko jest po prostu tandetnie zrobione z lichych materiałów, nie wiele mających wspólnego z oszczędnością, skoro trzeba je częściej wymieniać.

                                              Foto kierownicy z Hondy Accord, przebieg 317 tys. km
                                              Była Octavia II, jest Ford S-Max 2.0TDCi Titanium

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez spj Zobacz wpis
                                                Reasumując. Na chwilę obecną do czyszczenia i konserwowania mogę polecić ww. zestaw firmy Colourlock
                                                Wczoraj wymieniono mi kierownicę na nową, zabezpieczyłem tym preparatem. I teraz zastanawiam się jak często trzeba to ponownie czyścić i zabezpieczać...
                                                ŠKODA OCTAVIA MY2017 1.4 TSI 150KM Liftback

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez opoj76 Zobacz wpis
                                                  jak często trzeba to ponownie czyścić i zabezpieczać...
                                                  Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
                                                  Czyszczenie i zabezpieczenie tapicerki skórzanej teoretycznie powinno się przeprowadzać raz na 3-4 miesiące. Ale to dotyczy np foteli i oczywiście zależy od wielu czynników, jak intensywność eksploatacji, produkty używane do pielęgnacji, kolor tapicerki itp itd.

                                                  W przypadku ciemnej skóry zabrudzenia najłatwiej zaobserwować w postaci nierównomiernego połysku. Im większe przebiegi robisz, im więcej kremów do rąk używasz, im bardziej pocą Ci się dłonie, tym ten połysk wcześniej się pojawi.

                                                  U mnie czyszczenie kierownicy wypada w praktyce mniej więcej co dwa miesiące (ale prowadzę w rękawiczkach).

                                                  Jeśli używasz zestawu Colourlocka to pamiętaj że do regularnej pielęgnacji nadaje się cleaner w wersji Soft. Ten w wersji Strong powinien być używany tylko w przypadku szczególnie mocno zabrudzonej powierzchni.

                                                  DetailerShop.pl Poznań - Profesjonalne kosmetyki samochodowe
                                                  https://www.facebook.com/DetailingShopPoznan
                                                  http://allegro.pl/my_page.php?uid=36933472

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X