Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polerowanie auta

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    hm bardzo dobre pakiety mozesz zrobic za pomoca shiny garage oraz adbl zamaiast tradycyjnej glinki adbl wypuscilo specjalna gabeczke ktroa starcza na dluzej . ze shiny polecam wosk wax wear jedyna jego wada jest ciezkie nakładanie ale za to spelnia swoje zadanie bardzo dobrze . do pakietu dopisz sobie jakis quick detailer na codzien i juz

    Komentarz


    • #27
      Do użytku domowego to glinkopodobne coś od ADBL? Ja bym się chyba wstrzymał. Nie bez przyczyny powłoka jest ciemna. Studia po glince zazwyczaj i tak zrobią korektę, a taki ja czy taki on w domu przy swoim aucie pełnych korekt często nie uświadczymy. Czy jest sens w takim wypadku ryzykować, że nie doczyszczę glinki, bo nie mogę zweryfikować czy na pewno jest czysta i przy tym zrobić sobie dodatkowe ryski (które jak wspomniałem wyżej nawet jeśli powstaną to nie będą problemem, bo w następnym kroku zejdą), żeby zaoszczędzić na tej glince, którą kupi się raz w roku?

      aronus wosk możesz sobie wziąć próbkę od FK Kare - znalazłem za 25 zł puszkę - świetny jeśli chodzi o trwałość, a zakładam, że o to Ci chodzi, z jednego pudełka za niewielką kasę osmalcujesz auto parę razy, nie będziesz musiał wydawać dajmy na to stówki na Fusso czy Coli.
      Jeśli chodzi o smołę to MAC Pricbort jest skuteczny i litrowa butla kosztuje pewnie 30-40 zł. Deironizator ADBL Vampire koło 40 zł. Cleanera osobiście pod Fusso nie używałem, tak polecał DetailerShopP-ń twierdząc, że Fusso wtedy krócej leży. IPA to koszt 20 zł. Glinka 30-40. Takim zestawem w 200 może nawet się zmieścisz.

      Do tego można dorzucić szampon ADBL, fajnie się pieni - pachnie colą. Do 3 stów to jeszcze na ręcznik do osuszania i rękawice Ci starczy

      O właśnie jeszcze jakiś QD po normalnym myciu jak wspomniał kolega wyżej i ogolnie masz taki podstawowy pakiet.
      Ostatnio edytowany przez naver; 37615.
      Moje 1.6 MPI BSE

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez naver Zobacz wpis
        QD po normalnym myciu
        Muszę się zaopatrzyć w takie coś...
        Seba co polecasz?

        ...Moje Cappuccino MPi...

        jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
        sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
        wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

        Komentarz


        • #29
          Mam Poorboysa QD+ pachnie super jagódkami więc fajnie się z tym pracuje, ale ponoć ADBL też ma dobry QD.
          W sumie to z Poorboysa mam dwie butle, jedna nieużywana i schodzi to w takim tempie, ze jeszcze przez najbliższy rok nie będzie używana
          Moje 1.6 MPI BSE

          Komentarz


          • #30
            To w przyszłym tygodniu jadę do Chorkówki zakupić

            ...Moje Cappuccino MPi...

            jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
            sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
            wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

            Komentarz


            • #31
              Dużo ludzi poleca Q1 od ADBL ' co do wosku tak jak naver napisał FK, cena śmieszna a rzekomo robi robotę.

              Bardzo pozytywnie też wypowiadają się o ADBL SSW, które można aplikować także na mokry lakier Gdybym wiedział to co teraz to na bank poszedłbym w produkty ADBL a tak wyłożyłem w graniach 150zł za Fusso i Luxury Glossa i zapewne zostanę z nimi na bardzooo długo bo do użytku prywatnego to starczy i starczy.

              Sporo osób chwali wosk od Manufaktury Wosku.
              Champ20ns!

              Komentarz


              • #32
                Generalnie chciałem to zrobić we własnym zakresie, ale problem jest taki, że podczas polerowania łatwo można uszkodzić lakier. Trochę mnie to zniechęciło i zastanawiam się, aby zlecić to komuś, kto się na tym zna. Pytanie, gdzie na Śląsku zajmują się takimi usługami na tip-top?

                Komentarz


                • #33
                  Zamieszczone przez jareckib Zobacz wpis
                  Pytanie, gdzie na Śląsku zajmują się takimi usługami na tip-top?

                  Polecam kolegów Pimpness | Detaling Dąbrowa Górnicza
                  http://carsdetailing.blogspot.com/

                  Komentarz


                  • #34
                    Dobry kierunek.

                    To ja jeszcze zaproponuję jako alternatywę kolegów z Car Spa, ją oddziały w kilku miastach. W Katowicach oraz w Tychach.
                    Wrzucam namiar na Tyski oddział: Strona główna | Car SPA |

                    Przy Dworcowej.

                    Komentarz


                    • #35
                      To pytanie z innej beczki! DZiaj z ciekawości podjechałem do firmy zajmującej się detalingiem! Zapytałem o polerke! Przepowrowanie 500 zł z ochrona 800 a z jakimś ceramizwrwm który starcza podobno na ok 2 lata ok 1300 zł! Co myślicie? Zastanawiam się żeby przy okazji przyciemniania szyb zrobić podstawowa polerke żeby zlikwidować ryski i przetarcia parkingowe

                      Komentarz


                      • #36
                        Bądź ostrożny..
                        Po pierwsze to na 99% ceny netto.
                        Po drugie najprawdopodobniej przed cenami pojawiło się małe ale jakże znaczące słówko... "od"
                        Ale.. to i tak bardzo niewielkie kwoty.
                        Moim zdaniem słowa klucze to:
                        1. "przepolerowanie" - w przypadku powłok ceramicznych kluczowe jest przygotowanie powierzchni. Nawet jeśli powierzchnia lakieru jest w dobrym stanie to nie wystarczy samo odświeżenie na szybko, konieczna będzie dokładna, kilkuetapowa korekta. Rzadko zajmuje ona mniej niż kilkanaście roboczogodzin. Dodatkowo trzeba samochód do niej przygotować. Ponadto używa się nietanich akcesoriów, sprzętu i chemii. Wymaga to lokalu na odpowiednim poziomie i wiedzy. No i oczywiście ten usługodawca musi jeszcze coś zarobić. Bardzo ciężko będzie zmieścić się na tym etapie w kwocie 500zł, chyba że nadwozie jest naprawdę w idealnym stanie.
                        2. "ceramizer" - dobrej jakości powłoka, która wytrzyma 2 lata, w ilości wystarczającej na Octavię to koszt kilkuset zł. Całość procesów związanych z aplikacją takiej powłoki trzeba przeprowadzić niezwykle starannie i trwa to nierzadko i dwa dni. Ponownie wymaga lokalu na odpowiednim poziomie i wiedzy. I ponownie nikt tego nie zrobi charytatywnie. Więc dodatkowe 800zł wydaje się naprawdę mocno zaniżoną kwotą.

                        Podsumowując - 800zł za odświeżenie samochodu i zabezpieczenie dobrym woskiem wydaje się rozsądną ofertą. Ale 1300zł za gruntowną korektę lakieru + zabezpieczenie dobrą, dwuletnią powłoką ceramiczną? Moim zdaniem niemożliwe do wykonania prawidłowo za tak niską cenę.
                        DetailerShop.pl Poznań - Profesjonalne kosmetyki samochodowe
                        https://www.facebook.com/DetailingShopPoznan
                        http://allegro.pl/my_page.php?uid=36933472

                        Komentarz


                        • #37
                          Super, dziki za taka odpowiedz! Gość powiedział od 500 się zaczyna! Później zobaczy auto ryski i przetarcia o mówi ze lakier jest w dobrym stanie i za 500 może zrobić

                          Komentarz


                          • #38
                            za 1300 to raczej powłoka kwarcowa ci poponowano a ceramika raczej od 2 tys i jak zwracac sie do tylko do profesjonalisty bo w przeciwnym razie za rok mozesz meic kłopoty ... albo uszkodzenia lakieru badz totalny brak sladu po zabiegu .

                            wg mnie jezeli ktos dba o auto i ma warunki i potrafi dobrze zabezpieczyc woskiem stosujac predzej politure i myje auto recznei moze olac w tym wypadku zabawe w powłoki ...

                            Komentarz


                            • #39
                              Wiec myślałem żeby później samemu zabezpieczać częściej auto ale poerwsza polerke chciałbym zrobić żeby pozbyć się tych wszystkich rusek i otarć parkingowych

                              Komentarz


                              • #40
                                Patryk - nawet późniejsze, samodzielne dbanie o lakier wymaga pewnej wiedzy, cierpliwości i ostrożności. Czynności typu "mycie wstępne", "mycie właściwe na dwa wiadra", prawidłowe osuszanie lakieru, prawidłowa jego dekontaminacja, aplikacja cleanera i później wosku - to podstawy detailingu. Niestety - wymaga to czasu, cierpliwości i... pewnej (często niemałej, a później lawinowo rosnącej) kwoty pieniędzy na chemię i akcesoria. A najgorsze jest to, że to wciąga - chcesz ciągle, aby następnym razem było jeszcze lepiej, jeszcze większy look... Ktoś kiedyś wymyślił powiedzenie: "detailing to pasja, z której się nie wyrasta"...
                                Doświadczenie to coś, co nabywamy chwilę po tym, gdy było nam najbardziej potrzebne.
                                MOJA FURKA

                                Jeśli pomogłem - wciśnij "pomógł"

                                Tanie pobieranie plików: http://filefox.pl/poleca/Eidos71

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X