Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zacieki po myjni i białe plamy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zacieki po myjni i białe plamy

    Witam,

    Chciałbym się Was poradzić w dwóch kwestiach dotyczących mycia naszych Octavii.

    1. Po umyciu na myjni bezdotykowej i nastęnie aplikacji Shiny Garage Wet Protector mam takie zacieki jak na załączonym obrazku numer 1, czy wiecie jaki może być tego powód?

    2. Również po tym samym umyciu wychodzi mi takie białe plamy na bokach auta jak widoczne na rysunku numer 2. Jak mogę się tego pozbyć?

    Bardzo dziękuję z góry za wszelką podpowiedź.

    Dzięki!

    Pozdrawiam
    You do not have permission to view this gallery.
    This gallery has 2 photos.

  • #2
    Umyć samochód ręcznie. To najlepszy sposób. Myjna bezdotykowa nigdy nie umyje samochodu w 100%, zawsze zostaje brud, wystarczy przejechać sobie palcami po lakierze po myciu samochodu. Najlepiej to po myciu samochodu na myjni , jak już nie chcesz robić tego ręcznie , oszusz go ścierkami z mikrofibry , a dopiero potem używaj dodatków do nabłyszczania. Ja przynajmniej tak robię i efekt jest widoczny ;D

    Komentarz


    • #3
      shanzi

      Dziękuję za odpowiedź, pierwsza kwestia u mnie to brak możliwości umycia ręcznegow garażu auta bo mam podziemny, w jakich miejscach Ty to robisz? Jeżeli chodzi o wycieranie ścierkami to takie zacieki i białe plamy miałem po wytarciu mikrofibrami...

      Komentarz


      • #4
        Czasami warto zmienić myjnię na inną, myjnia myjni nie równa. Doskonale sprawdza się mleczko po myciu, a jak ktoś nie che zużywać za dużo energii to wosk na mokro i efekt jest fajny.
        Była Octavia II, jest Ford S-Max 2.0TDCi Titanium

        Komentarz


        • #5
          dieselinside1900 dzięki za odpowiedź.

          Rzeczywiście muszę spróbować innej myjni.

          Tak z czystej ciekawości zapytam, czy macie jakieś dobra miejscówki u Was w mieście ( u mnie Wrocław), gdzie jeździcie myć auta ręcznie na dwa wiadra?

          Komentarz


          • #6
            Zanim trafiłem na taką myjnię bezdotykową, która mi odpowiada odwiedziłem wcześniej 6 rożnych myjni tego typu. Różnice były naprawdę bardzo duże, co do samego zmycia brudu z auta i końcowego efektu. Oczywiście najlepiej sprawdza się myjnia ręczna i to najlepiej z wykorzystaniem swoich łapek.
            Była Octavia II, jest Ford S-Max 2.0TDCi Titanium

            Komentarz


            • #7
              No nie mówcie mi że we wrocku nie ma ręcznej myjni ?
              gdzie jedziesz płacisz i gościu z gąbeczką pucuje Wam auto A na koniec osusza?
              u mnie we wsi taka usługa kosztuje 23 zł. Mycie auta aktywną pianą, później rękawicą specjalną do mycia karoserii na koniec płukanie i osuszanie za pomocą mikrofibry i ręczników papierowych. Zabieg trwa około 20 min.
              Była O2 RS 190 km / 436 Nm
              Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
                Zabieg trwa około 20 min.
                Trochę daleko ale chętnie bym skorzystał

                ...Moje Cappuccino MPi...

                jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                Komentarz


                • #9
                  Może maja opcję z dojazdem do klienta ?

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez shanzi Zobacz wpis
                    Myjna bezdotykowa nigdy nie umyje samochodu w 100%, zawsze zostaje brud, wystarczy przejechać sobie palcami po lakierze po myciu samochodu.
                    dokładnie - ja po bezdotykówce jak biorę się za woskowanie - mikrofibra jest czarna!!!!! a lakier wydawał się czysty. Zwłaszcza jak się bierze ich wosk - zostaje biały osad.

                    Zamieszczone przez dieselinside1900 Zobacz wpis
                    myjnia myjni nie równa.
                    są takie, że prawie w ogóle brud nie schodzi! Jak wyschnie to jest masakra. ja też mam koło siebie 2 sprawdzone, na które jeżdżę - na 6 wszystkich.
                    pozdrawiam - Darek

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Przemek_i Zobacz wpis
                      Trochę daleko ale chętnie bym skorzystał
                      Gdzieś i u Ciebie w mieście na pewno taka myjnia jest
                      Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                      Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                      Komentarz


                      • #12
                        Zgadzam się z wami, że myjnia myjni nie równa, a to różne ciśnienia w "pistoletach" , a to dodatków za mało lub za duzo. Ja mam swój, sprawdzony sposób mycia . Po pierwsze nie spieszę się z myciem samochodu. Jeśli chce , żeby był efekt , poświęcam mu dużo czasu, w końcu to moja fura a nie samochód firmowy. Jak jadę na myjnie to najpierw go porządnie płucze z tego brudu (otoczki), potem dopiero jest mycie właściwe i spłukiwanie . Następnie szybko w jakieś wolne miejsce parkingowe ( myjnia z której korzystam ma dużo miejsca w okolo ) i oszuszam fure ścierkami z mikrofibry do sucha. I tu zawsze jestem w szoku bo te ścierki niby powinny być już tylko mokre, ale zbiera się na nich jeszcze dużo brudu. I do tak osuszonego lakieru wosk syntetyczny w płynie kawałek po kawałku lakieru. Z efektu jestem zadowolony .

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez stefanjrklb Zobacz wpis
                          1. Po umyciu na myjni bezdotykowej i nastęnie aplikacji Shiny Garage Wet Protector mam takie zacieki jak na załączonym obrazku numer 1, czy wiecie jaki może być tego powód?
                          Zacieki na zdjęciu wyglądają na pozostałości tego Wet Protectora.
                          W przypadku tego typu produktów ważne jest:
                          - spryskanie W TAFLĘ WODY. W praktyce jeśli jakiś inny stary produkt typu wosk pozostał na nadwoziu, choćby resztki, to wykazuje mniejszą lub większą hydrofobowość - woda zbija się w pojedyncze kropelki. Jeśli tam pryśniemy to może powstać zaciek. W taflę wody - ok, w kropelki - ryzyko.
                          - nie można czekać zbyt długo - jeśli jest ciepło lub wietrznie to jest ryzyko że zanim opryskamy produktem cały samochód to gdzieniegdzie zacznie zasychać - może powstać zaciek (z tego samego powodu karoseria powinna być chłodna). Czasem trzeba zrobić np pół auta i później drugie pół.

                          Zamieszczone przez stefanjrklb Zobacz wpis
                          2. Również po tym samym umyciu wychodzi mi takie białe plamy na bokach auta jak widoczne na rysunku numer 2. Jak mogę się tego pozbyć?
                          Jeśli od razu zauważysz to tego typu zacieki powinny zejść od zwykłego Quick Detailera. Jeśli on sobie nie poradzi to możesz użyć glinki. Unikaj tarcia suchą szmatką lub papierem.
                          DetailerShop.pl Poznań - Profesjonalne kosmetyki samochodowe
                          https://www.facebook.com/DetailingShopPoznan
                          http://allegro.pl/my_page.php?uid=36933472

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez shanzi Zobacz wpis
                            Zgadzam się z wami, że myjnia myjni nie równa, a to różne ciśnienia w "pistoletach" , a to dodatków za mało lub za duzo. Ja mam swój, sprawdzony sposób mycia . Po pierwsze nie spieszę się z myciem samochodu. Jeśli chce , żeby był efekt , poświęcam mu dużo czasu, w końcu to moja fura a nie samochód firmowy. Jak jadę na myjnie to najpierw go porządnie płucze z tego brudu (otoczki), potem dopiero jest mycie właściwe i spłukiwanie . Następnie szybko w jakieś wolne miejsce parkingowe ( myjnia z której korzystam ma dużo miejsca w okolo ) i oszuszam fure ścierkami z mikrofibry do sucha. I tu zawsze jestem w szoku bo te ścierki niby powinny być już tylko mokre, ale zbiera się na nich jeszcze dużo brudu. I do tak osuszonego lakieru wosk syntetyczny w płynie kawałek po kawałku lakieru. Z efektu jestem zadowolony .
                            potwierdzam najlepsza opcja na mycie pojazdu jezeli nei masz opcji na mycie własnoreczne . po kazdym myciu warto stosowac " wosk na szybko " recznie nakładany i nie masz slabów po wodze plus super efekt . bardzo dobry preparat do tego to schiny garage morning dew

                            Komentarz


                            • #15
                              Ja osobiście po umyciu na bezdotyku i no powiedzmy szczerze wytarciu samochodu stosuję Qucik Detailer np Meguiars ewentualnie Chemical Guys

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez lodowa Zobacz wpis
                                mycie własnoreczne
                                bezkonkurencyjne - żadna myjka bezdotykowa nie dorówna.
                                pozdrawiam - Darek

                                Komentarz


                                • #17
                                  Podstawa dla mnie to nienagrzany lakier i docieranie w cieniu ale nie oszukujmy się,że macie na to czas i sposobność w mieście. Myjnie bezdotykowe mogą jedynie waterspotów narobić albo zdjąć wosk o ile ktoś ma założony. Najlepiej znaleźć studio, ewentualnie myjnie ręczną ale jak patrzę nie raz co się dzieje na myjniach ręcznych to wolę sam poświęcić czas i ewentualnie mieć pretensje do siebie
                                  Champ20ns!

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
                                    No nie mówcie mi że we wrocku nie ma ręcznej myjni ?
                                    gdzie jedziesz płacisz i gościu z gąbeczką pucuje Wam auto A na koniec osusza?
                                    u mnie we wsi taka usługa kosztuje 23 zł. Mycie auta aktywną pianą, później rękawicą specjalną do mycia karoserii na koniec płukanie i osuszanie za pomocą mikrofibry i ręczników papierowych. Zabieg trwa około 20 min.
                                    Dołożyli do tego suszenie sprężonym powietrzem zakamarków (pod lusterkami, zamki, listwy na drzwiach itp) + nabłyszczanie opon.
                                    I + 7 zł = 30 zł za taką usługę.
                                    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      oolsztyniak super opcja ! idealna na zimę jak już samemu ciężko zadbać o pojazd szkoda ze w mojej okolicy nie ma takiego punktu ;/

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez stefanjrklb Zobacz wpis
                                        dieselinside1900 dzięki za odpowiedź.

                                        Rzeczywiście muszę spróbować innej myjni.

                                        Tak z czystej ciekawości zapytam, czy macie jakieś dobra miejscówki u Was w mieście ( u mnie Wrocław), gdzie jeździcie myć auta ręcznie na dwa wiadra?
                                        Nie wiem z jakiego rejonu miasta jesteś, ale możesz spróbować jeszcze bezdotyk na Obornickiej.

                                        Komentarz

                                        POWRÓT NA GÓRĘ
                                        Pracuję...
                                        X