Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zabezpieczenie tapicerki podłogi pod pedałami Octa 5E

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zabezpieczenie tapicerki podłogi pod pedałami Octa 5E

    Panowie,
    Jak utrzymać w prosty sposób czystość pod pedałami, tam gdzie już nie ma wycieraczki ?
    Jest ona tak dupnie skrojona, że pod pedałami jest non stop syf a samo odkurzanie nie wiele daje. Pozostają takie jasno szare miejsca po brudzie.
    Czy pozostaje tylko pranie tego fragmentu czy może ktoś stosował już jakiś patent w postaci impregnatów czy innych środków ?

    tap.JPG
    Pozdr,
    Lukas

  • #2
    Masz na myśli piasek który tam zostaje ?
    Octavia I Tour 1.9 TDI 2007
    Passat B7 2.0 TDI 2013 Czarny Deep

    Komentarz


    • #3
      Piasek, wtarty zastarzały brud.

      Po prostu wycieraczka kierowcy jest za krótka - kończy się przed pedałami i zawsze tam jest syf, nie doogarnięcia po jakimś czasie.
      pozdrawiam - Darek

      Komentarz


      • #4
        Dokładnie o to chodzi. Myślałem że są może dywaniki nie od ASO, które są dłuższe ale nic nie znalazłem.
        Zabezpieczacie to jakoś czy non stop odkurzacz?

        Komentarz


        • #5
          Impregnaty czy inne patenty tu nie pomogą. One są dobre na "płaskie " powierzchnie jak fotele. A dywan jest wiadomo jaki.

          Moim zdaniem rozwiazaniem będzie dywanik na miarę szyty u tapicera
          Octavia I Tour 1.9 TDI 2007
          Passat B7 2.0 TDI 2013 Czarny Deep

          Komentarz


          • #6
            Przetarła mi się wycieraczka kierowcy, więc kupiłem wycieraczki Geyer&Hosaja:

            Jest trochę lepiej, bo ten "języczek" pod pedałem sprzęgła jest dłuższy, ale to jeszcze nie to co bym chciał.
            Nie wiem czemu nie zrobią dłuższych, takich co by zasłoniły wyżej wykładzinę.
            Pozdrawiam,


            Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

            Komentarz


            • #7
              to może popróbować z wycieraczkami z innych aut?

              Komentarz


              • #8
                dziwne wycięcie ma ta guma faktycznie....
                a taki? podobno pasuje do OIII, a ma lepszą/pełną górę:
                500 Internal Server Error
                i można kupić sam "dywanik" kierowcy za 20 zł
                Ostatnio edytowany przez sew1981; 6296.

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
                  dziwne wycięcie ma ta guma faktycznie....
                  a taki? podobno pasuje do OIII, a ma lepszą/pełną górę:
                  500 Internal Server Error
                  i można kupić sam "dywanik" kierowcy za 20 zł
                  Wydaje mi się, że to foto nie jest konkretnie do modelu OIII.
                  Pod pedałami jest przetłoczenie i gdyby nawet, to były dokładnie takie jak na zdjęciu, to ciekawe jak by się to układało na wykładzinie w miejscu przetłoczenia.
                  Na stronie "producenta" Skoda Octavia III (od 2013) - dywaniki gumowe korytkowe - Motohobby wychodzi, że jeszcze stopery trzeba dokupić i razem z przesyłką wychodzi 37,90 zł za jedną wycieraczkę. Gdyby gdzieś można było to najpierw obmacać, to może bym się zdecydował.
                  Ostatnio edytowany przez spj; 5971.
                  Pozdrawiam,


                  Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                  Komentarz


                  • #10
                    Chyba tej firmy miałem w O I. Były OK tylko trochę mniej dopasowane od fabrycznych. Luźniejsze. Nie tak szczelnie wypełniały wycięcia podłogi.
                    pozdrawiam - Darek

                    Komentarz


                    • #11
                      Paweł, możliwe, ale porównując kształt innych ma tej stronie gum do OIII, są takie same, tylko różnią się górą, ale kształt zewnętrzny zbliżony:
                      500 Internal Server Error
                      (trzeba w wyszukiwarce wpisać OIII, bo bezpośredniego linku nie można wkleić)
                      tylko te beżowe i popielate są zupełnie inne.
                      Trzeba zadzwonić i zapytać myślę, bo myślę, że to jednak do OIII gumy, bo inne zdjęcia tego producenta też są do innych aut. Stopery jak kto chce
                      A chodzi o zapełnienie góry rozumiem przede wszystkim , bo faktycznie ori mają bardzo dziwny kształt, że są tylko pod sprzęgłem.
                      Ostatnio edytowany przez sew1981; 6296.

                      Komentarz


                      • #12
                        Ciagle bede sugerował szycie na zamówienie. Max 100 ziko
                        Octavia I Tour 1.9 TDI 2007
                        Passat B7 2.0 TDI 2013 Czarny Deep

                        Komentarz


                        • #13
                          Po prostu trzeba częściej sprzątać i sięgnąć podczas odkurzania po twardszą szczotkę, którą rozbije się zaschnięty brud. Wyczesać dobrze wykładzinę podczas odkurzania i po syfie śladu nie będzie. Jednak jeśli auto jest w tym miejscu zapuszczone to trochę trzeba będzie się pogimnastykować zanim wszystko zejdzie.
                          Moje 1.6 MPI BSE

                          Komentarz


                          • #14
                            Co do dywaników powiem tak.
                            Octavia to ma pełen wypas w porównaniu do mojego służbowego CLIO IV. Tu jest masakra.
                            Chyba zabrakło im materiału albo projektant pomniejszył rozmiar po kielichu

                            ...Moje Cappuccino MPi...

                            jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                            sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                            wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez naver Zobacz wpis
                              Po prostu trzeba częściej sprzątać i sięgnąć podczas odkurzania po twardszą szczotkę, którą rozbije się zaschnięty brud. Wyczesać dobrze wykładzinę podczas odkurzania i po syfie śladu nie będzie. Jednak jeśli auto jest w tym miejscu zapuszczone to trochę trzeba będzie się pogimnastykować zanim wszystko zejdzie.
                              Hmmm, twardszą szczotkę w odkurzaczach na stacjach to raczej nie uświadczysz Co masz na myśli "wyczesać" czym ? Taką szczotą dedykowaną ?
                              Ja na razie sobie poradziłem z tym, że "wyprałem" te miejsca za pomocą chusteczek do prania tapicerki i jest lepiej.

                              Komentarz


                              • #16
                                No mówię o tym, by odkurzyć "pod domem". Jeśli mieszkasz w bloku, to u rodziny, sąsiada, kogokolwiek u kogo można by wyciągnąć odkurzacz i na spokojnie wysprzątać.

                                Szczotka może być taka do materiałów, nieco twardsza, by ten zaschnięty piach rozbić i wtedy się ładnie odkurzy. Czochrając szczotką jedną ręką, a drugą będziesz trzymał rurę odkurzacza to na spokojnie to co uda się "wzbić" zostanie zassane do odkurzacza.

                                W sumie to i na stacji da się to zrobić, ale to odkurzanie będzie chwilę trwało, więc szkoda monet :P
                                Moje 1.6 MPI BSE

                                Komentarz


                                • #17
                                  Ja jestem zboczńcem jeśli chodzi o porządek w aucie(możecie nie wierzyć ja odkurzam auto średnio 4 razy w tygodniu ,odpuszczam sobie tylko jak jestem na urlopie i w weekendy) i u mnie nie ma tam brudu ,a wykładzina wygląda jak nowa. Nie przeszkadza mi ,że mieszkam w bloku , mam długi przedłużacz, czasami sąsiedzi ze mnie się śmieją, ale w moim aucie można śmiało jeść z podłogi

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez zadariusz1 Zobacz wpis
                                    Ja jestem zboczńcem jeśli chodzi o porządek w aucie(możecie nie wierzyć ja odkurzam auto średnio 4 razy w tygodniu ,odpuszczam sobie tylko jak jestem na urlopie i w weekendy) i u mnie nie ma tam brudu ,a wykładzina wygląda jak nowa. Nie przeszkadza mi ,że mieszkam w bloku , mam długi przedłużacz, czasami sąsiedzi ze mnie się śmieją, ale w moim aucie można śmiało jeść z podłogi
                                    Popieram!

                                    ...Moje Cappuccino MPi...

                                    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                                    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                                    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez zadariusz1 Zobacz wpis
                                      ... mam długi przedłużacz, czasami sąsiedzi ze mnie się śmieją, ale w moim aucie można śmiało jeść z podłogi
                                      nieźle, ale u mnie przedłużacz musiałby się składać z kilku bo z 9 piętra raczej jeden nie wystarczy

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Lukas345 Zobacz wpis
                                        ale u mnie przedłużacz musiałby się składać z kilku bo z 9 piętra raczej jeden nie wystarczy
                                        Dla chcącego nic trudnego

                                        ...Moje Cappuccino MPi...

                                        jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                                        sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                                        wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zwykle wystarcza urocza sasiadka ma parterze, ktora uzyczy pradu
                                          Spritmonitor.de

                                          Komentarz

                                          POWRÓT NA GÓRĘ
                                          Pracuję...
                                          X