Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zabezpieczenie felg aluminiowych

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zabezpieczenie felg aluminiowych

    Zamówiłem nowe felgi i chciałbym je zabezpieczyć przed szkodliwymi pyłami z klocków hamulcowych oraz przed czynnikami atmosferycznymi
    na felgach teraźniejszych (zimowych) mam polimer , sprawdza się ale nie do końca tego oczekiwałem. Na felgi letnie chciałbym nałożyć inną powłokę. Felga będzie czarna.
    kłaść ceramikę? Zabezpieczy to lakier przed ewentualnymi odpryskami/rysami ?
    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

  • #2
    U siebie zabezpieczam po prostu woskiem... z tego co śledzę tematy związane z "detajlingiem" to nasuwają mi się na myśl dwie rzeczy:
    1. FX Protect Wheel armour - koszt w granicach 100zł
    2. Lakier bezbarwny ale stracisz na looku bo zepsujesz efekt klarem

    Przed odpryskami ceramika nie zabezpieczy ale na pewno będzie mniej przywierać brud jak pyłki z klocków. Ja smaruje Fusso i też w miarę się sprawdza a mam zakupione to jak zrobię to z 3-4 razy w roku to nic mi się nie stanie. Jednak jak chcesz mieć dłużej spokój to tylko ceramika ale jak tego nie robiłeś a chcesz mieć zrobione kozak oddaj do studia jakiegoś... sam zakup ceramiki kosztuje w granicach 100-200zł w zależności jaką będziesz chciał + własna robota. Pytanie czy warto samemu się bawić jak buteleczka zapewne starcza na jeden komplet


    30729782_1662225530480230_3868386185929232956_n.jpg
    Ostatnio edytowany przez bo86bo; 39487.
    Champ20ns!

    Komentarz


    • #3
      Ja na swoje będę kładł ceramikę.

      Komentarz


      • #4
        owinąć fele folią stretch, tak będzie najbezpieczniej i nie złapią żadnej rysy :-) nie popadajmy w paranoję...

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
          Zamówiłem nowe felgi i chciałbym je zabezpieczyć przed szkodliwymi pyłami z klocków hamulcowych oraz przed czynnikami atmosferycznymi
          na felgach teraźniejszych (zimowych) mam polimer , sprawdza się ale nie do końca tego oczekiwałem. Na felgi letnie chciałbym nałożyć inną powłokę. Felga będzie czarna.
          kłaść ceramikę? Zabezpieczy to lakier przed ewentualnymi odpryskami/rysami ?
          Na obu kompletach zimowych i letnich położyłem FX Protect Wheel Armour. Jak najbardziej mogę polecić. 15 ml za ok 85 zł starczy na komplet 18", 30 ml kosztuje koło 139 zł. Przy nowych zabawy na pewno mniej przed położeniem. Przy używanych... powiedzmy, że sporo (dekontaminacja, glinkowanie, choćby ręczne polerowanie, uzupełnienie ubytków, o myciu i litrach ipy nie wspomnę. W salonie detailingowym od 300+

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez jay-z Zobacz wpis

            Na obu kompletach zimowych i letnich położyłem FX Protect Wheel Armour. Jak najbardziej mogę polecić. 15 ml za ok 85 zł starczy na komplet 18", 30 ml kosztuje koło 139 zł. Przy nowych zabawy na pewno mniej przed położeniem. Przy używanych... powiedzmy, że sporo (dekontaminacja, glinkowanie, choćby ręczne polerowanie, uzupełnienie ubytków, o myciu i litrach ipy nie wspomnę. W salonie detailingowym od 300+
            Pytanie ile wezmą za położenie na nówkach bo może się okazać dużoo taniej bo jak wspomniałeś jest mniej przygotowywania. Bo jak w grę wchodzi ta kwota to lepiej te 300zł przeznaczyć na kosmetyki i pobawić się samemu
            Champ20ns!

            Komentarz


            • #7
              A to ze zdjęcia? To jest w stanie nadającym się do "zabezpieczania"? Bo tam lakieru brakuje...

              Komentarz


              • #8
                Warto zapytać czy położenie na nowych wyjdzie mniej (nie miałem tego problemu, ale prawda jest taka, że samo nakładanie jest bardzo przyjemne w porównaniu do przygotowania;P

                Generalnie powłoka reaguje z lakierem, więc wychodząc z założenia jak coś robić to porządnie dobrze by było uzupełnić ubytki lakierem zaprawkowym (po glinkowaniu). Niemniej jednak nie sądzę by położenie powłoki na ubytki miało zaszkodzić felgom, najważniejsze by lakier był dokładnie wyczyszczony.

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis
                  A to ze zdjęcia? To jest w stanie nadającym się do "zabezpieczania"? Bo tam lakieru brakuje...
                  Jakbyś potrafił czytać to byś wiedział,że to moje prywatne które smaruje woskiem a temat dotyczy nowego felungu innego użytkownika... jednak najwidoczniej czytanie ze zrozumieniem sprawia problemy
                  Champ20ns!

                  Komentarz


                  • #10
                    Czyli jednak nie zauważyłeś, że czegoś im brakuje. :-)

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis
                      Czyli jednak nie zauważyłeś, że czegoś im brakuje. :-)
                      Ja wiem czego im brakuje ale mowa jest o nowych felgach oolsztyniak więc wnioskuję,że faktycznie problemy z czytaniem ze zrozumieniem są znaczne.
                      Champ20ns!

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez marmal321 Zobacz wpis
                        owinąć fele folią stretch, tak będzie najbezpieczniej i nie złapią żadnej rysy :-) nie popadajmy w paranoję...
                        Albo zostawić w kartonie i nie zakładać wcale.

                        Felga będzie nowa.
                        Chodzi mi głównie o to aby maksymalnie długo felga trzymała się w dobrej kondycji.
                        Jak wiadomo wierzchnia warstwa lakieru bardzo lubi się po dwóch trzech latach łuszczyć.
                        Do tego wpływ chemii na myjni i klocki hamulcowe mogą przyśpieszyć ten efekt.

                        Zamieszczone przez bo86bo Zobacz wpis
                        Pytanie ile wezmą za położenie na nówkach bo może się okazać dużoo taniej
                        Zadzwoniłem do znajomka i zaproponował 200 zł za ceramikę na 4 kołach.
                        Więc temat z zakupem i zabawą w domu odpuszczam, oddam do fachowców.

                        Później wrzucę fotki z zabiegu przed i po nałożeniu ceramiki.
                        Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                        Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis

                          Zadzwoniłem do znajomka i zaproponował 200 zł za ceramikę na 4 kołach.
                          Więc temat z zakupem i zabawą w domu odpuszczam, oddam do fachowców.

                          Później wrzucę fotki z zabiegu przed i po nałożeniu ceramiki.
                          No i igła, jak masz zapłacić ok 100zł za ceramikę + bawić się to wychodzi na to samo. Nakładanie ceramiki to nie mycie auta czy nałożenie wosku, które można ogarnąć samemu

                          Champ20ns!

                          Komentarz


                          • #14
                            Jak mam zrobić krzywdę felgom a do tego babrac się cały dzień to chyba lepiej oddać do fachowców
                            Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                            Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X