Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

wasze ulubione produkty kosmetyki do aut

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • wasze ulubione produkty kosmetyki do aut

    cześć !

    każdy z nas dba o swój samochód czasami mniej a czasami bardziej . idąc tropem rozwoju dealingu oraz setek firm kosmetycznych chciałem zapytać was o wasze ulubione sprawdzone produkty prawdziwą garażową topkę

  • #2
    Może uściślij o co konkretnie chodzi bo produktów do każdego rodzaju materiału jest hoho i jeszcze więcej. Chodzi Ci o produkty do skór,lakieru,plastików ? Czyszczące, impregnujące ? Bo jakby wymieniać wszystko to bym osobiście musiał wypracowanie napisać

    Komentarz


    • #3
      ja uwazam ze warto napisac wypracowanie bo kazdy z nas ma juz cos co moze z czystym sercem polecic a wiadomo auto to nie tylko lakier jaki dbamy ale tez plastiki i inne elementy

      Komentarz


      • #4
        U mnie zawsze w garażu i w bagażniku:

        Komentarz


        • #5
          chusteczki do pupci niemowlaka to dobra rzecz, ale niektóre niestety się "mechacą" i zostawiają włoski. Niektóre inne z kolei zawierają jakiś środek pozostawiający smugi. W każdym razie w kategorii ultra low-budget to najlepszy produkt - zwłaszcza, jeśli masz małe dziecko i tak czy siak masz to na pokładzie.

          Komentarz


          • #6
            Nie no Panowie.... Proszę was... To już plak lepszy, to jest jakaś profanacja "kosmetyków do samochodu". Do tego mamy odpowiednie płyny chociażby wszem i wobec znane APC.

            Komentarz


            • #7
              Uwielbiam profanację i amatorszczyznę. :-)

              Komentarz


              • #8
                czuję nadchodzące starcie grożące ewolucją w klasyczny shitstorm zwolenników poważnych środków i amatorszczyzny; ale zupełnie na serio - plak akurat MZ wcale nie jest lepszy niż chusteczki do pupci - po plaku każdy plastik uzyskuje prestiżowy taksiarski połysk, który doprowadza mnie do szału i rozpaczy w słoneczny dzień (w przedniej szybie zamiast świata widzę precyzyjnie odbijający się kokpit).

                moim zdaniem temat powinien być podzielony na kategorie cenowe - i tak w kategorii '10PLN' uważam, że nasjkuteczniej posprzątam wnętrze kupując chusteczki do pupci, płyn do szyb i browara w biedrze. Natomiast mając do dyspozycji 50 czy 100PLN można to zorganizować inaczej i użyć czegoś znacznie lepszego - chętnie poczytam

                Komentarz


                • #9
                  Dokładnie jak pisze czernobyl . Jakieś 2 lata temu przesiadłem się z marketowych środków na trochę droższe . Z perspektywy kogoś kto sprząta po żonie raz na miesiącu wynik jest na plus, bo od tamtych zakupów kupiłem tylko dodatkowo Moje auto do kokpitu ( zapach mi pasuje) do elementów niestandardowych typu dywaniki i mata bagażnika. Większość rzeczy z Gyeona oraz ADBL

                  Jezeli ktoś nie lubi polysku to do sprzatania wystarczy APC adbl i mikrofibra (niby pierdy ,że nie ma róznicy ale jest ,mówię po Sobie) do nabłyszczania niektórych elementów używam gyeon cos tam satynowy pólmat daje fajny efekt i jest na prawde wyydajny . Do kół gyeon iron (dobry ale szybko go ubywa) . Opony też gyeon tyre cos tam . Szyby ADBL glass cleaner wydajny i robi robotę ale nie w połączeniu z fibrą a ręcznikiem kuchennym . Płyn i wosk Mothers .

                  Co do cen to jednorazowy wydatek jest spory ale w porównaniu do marketowych rzeczy kupowanych częściej i tak wychodiz mniej duzo mniej .
                  Pojemniści są też rózne ale jak wiemy w większych wychodzi taniej .Teraz jakbym miał wybierać to nie zastanawiałbym się ,bo markowe rzeczy są dużo wydajniejsze po 2 latach zużyłem ponad połowę .

                  Przerabiałem chusteczki i jakies szmatki typu koszulka skarpetka itd. Fibry dobrze mieć do każdgo środka osobna . APC króry rozcienczamy czyli z litra wychodzi nam w ch.... daje super efekt .




                  Nie jest to jakaś reklama ale wsio bralem od nas z forum ktoś z poznania by nie było ,że wskazuje konkretnie.

                  Komentarz


                  • #10
                    A do nakładania sosu na opony polecam:



                    Nigdy nie pamiętam czy komplet 10 szt kosztuje 1 zł czy 2 zł. Dobrze się trzyma za tę twardą część. I można dociąć na potrzebny wymiar/kształt. Na dłuuugo starcza. Starty kolor z gałki zmiany biegów tez tym odrestaurowywałem.

                    Komentarz


                    • #11
                      Tak jak napisał patryk23 APC to koszt w okolicach pewnie 30zł/L przy czym rozrabiamy to z wodą w zależności od zabrudzenia od 1:10 -1:50 więc uśredniając z litra zrobimy 20l i starczy nam to na 10-20 lat albo do końca życia, zależy kto jak często czyści plastiki.

                      Mogę podzielić się tym co obecnie używam bo uważam jest jest bdb. Przerabiałem dużo kosmetyków już i tak:

                      Lakier:

                      Szampon:
                      Daretodream
                      Shinygarage

                      Oczyszczenie lakieru:
                      Koch Eulex

                      Waterspoty:
                      Polytop Velox Care

                      Szybkie odświeżenie:
                      Koch FSE
                      ADBL QD1
                      Pro Staff CC Gold
                      Chemical Guys Pro Detailer
                      Auto Finesse

                      Twarde woski:
                      Soft 99
                      Poorboys World Nattys PBW

                      Ceramika:
                      Produkty CS-II polska
                      Siramik SC15

                      Polecam również pastę z teflonem z DaretoDream

                      Czyszczenie plastików
                      ADBL APC
                      Wurth R1

                      Czyszczenie elementów materiałowych:
                      Wurth R1 (nadaje się też do skór)
                      Koch MZR

                      Impregnacja plastików czy skór:
                      Środki z DaretoDream
                      Środki Echelon

                      Lakierowanie skór:
                      Produkty Colourlock

                      Szyby:
                      Płyn z DaretoDream

                      Odświeżenie plastikowych elementów (niemalowanych):
                      Koch Motorplast

                      Opony:
                      Środek z DaretoDream
                      Shinygarage Back2Black

                      Felgi czyszczę tylko wodą albo szamponem i wodą bo mam nałożoną ceramikę. Ale znam też produkty kwasowe i bezkwasowe do felg.

                      To chyba tak w skrócie Jak coś można pytać
                      Ostatnio edytowany przez atn; 6769.

                      Komentarz


                      • #12
                        Placka to nawet do samochodu służbowego nie używam.
                        http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
                        przedstawiam smerfetke

                        Komentarz


                        • #13
                          Oczywiście, placka lepiej używać do jedzenia.

                          Komentarz


                          • #14
                            jak plakiem kiedyś wypsikałem w O2 to środek zaczął trzeszczeć jak w Polonezie

                            Komentarz


                            • #15
                              Przyznam się, że używam plaka do plastików, ale nie tak jak piszą. Nie pryskam plastików bo wtedy robi się jakieś g....no. Plastiki jak są brudne po prostu myję. A plak tylko do starcia kurzu i lekkiego zapachu. Pryskam na szmatkę i wilgotną lekko zbieram kurz. Oczywiście mat bez połysku.

                              Co do wosku, to zawsze szybki. Kiedyś Nanowosk z Autolandu w spraju. Teraz od niedawna za poradą dawcio - szybki wosk z ADBL.

                              Kupiłem też krwawiącą felgę z ADBL, ale jeszcze nie użyłem. Używałem Extreme zcl Sonaxa.

                              Na opony nieraz zwykłe czernidło z Autolandu.
                              Ostatnio edytowany przez ruwado; 6444.
                              pozdrawiam - Darek

                              Komentarz


                              • #16
                                ruwado tak sie zaczyna a potem leca zakupy w sklepikach i kolejne kosmetyki

                                Komentarz


                                • #17
                                  Tak. Tylko jeszcze czas.....
                                  pozdrawiam - Darek

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Ja lubię generalnie kosmetyki naszego rodzimego Autolandu - uważam, że dobrze zrealizowano w nich zasadę porządnej jakości za rozsądną cenę. To jedna z lepszych firm na rynku w kategorii produktów "na każdą kieszeń". Używam od wielu lat ich czernidła do opon, wosku koloryzującego w emulsji, szamponów, sprayu do kokpitu oraz pianki do szyb. Jestem z nich zadowolony - dla mnie taka jakość jest wystarczająca. Dobre, bo polskie

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Octavek Zobacz wpis
                                      Ja lubię generalnie kosmetyki naszego rodzimego Autolandu - uważam, że dobrze zrealizowano w nich zasadę porządnej jakości za rozsądną cenę. To jedna z lepszych firm na rynku w kategorii produktów "na każdą kieszeń". Używam od wielu lat ich czernidła do opon, wosku koloryzującego w emulsji, szamponów, sprayu do kokpitu oraz pianki do szyb. Jestem z nich zadowolony - dla mnie taka jakość jest wystarczająca. Dobre, bo polskie
                                      z tych samych powodow, ale ADBL

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez bl Zobacz wpis

                                        z tych samych powodow, ale ADBL
                                        Też bardzo dobry wybór. To już nawet nieco wyższa półka

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          ja działam w oparciu o Shiny garage i baardzo dobrze sobie radza te prodkuty . maja tez kilka hitów ;
                                          - Citrus oil
                                          - wet protektor
                                          zdecydowana topka na naszym rynku
                                          co wiecej jest to w pełni Polski producent od nas z 3 miasta

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez lodowa Zobacz wpis
                                            ja działam w oparciu o Shiny garage i baardzo dobrze sobie radza te prodkuty . maja tez kilka hitów ;
                                            - Citrus oil
                                            - wet protektor
                                            zdecydowana topka na naszym rynku
                                            co wiecej jest to w pełni Polski producent od nas z 3 miasta
                                            Dobrze wiedzieć, zainteresuję się tymi produktami, skoro mówisz, ze są dobre. Chyba dotąd o nich nie słyszałem. Pozdrawiam Trójmiasto!

                                            Komentarz


                                            • #23

                                              Grunt to zachować umiar w wydatkach na czyszczenie. A zazwyczaj jak już pójdzie w tym kierunku, to poziom absurdu bardzo łatwo przekroczyć.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Dlatego tak jak Mnie polecił dawcio , ja też polecam ADBL. Szybko i efektownie.
                                                pozdrawiam - Darek

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis
                                                  Grunt to zachować umiar w wydatkach na czyszczenie. A zazwyczaj jak już pójdzie w tym kierunku, to poziom absurdu bardzo łatwo przekroczyć.
                                                  Ja uwielbiam mieć czysty samochód i dbać o niego. To trochę tak, jak nie lubię wychodzić z domu rozczochrany, w brudnych butach i byle jakich ubraniach. Po prostu źle się wtedy czuję. Stąd też dla mnie ta granica, o której piszesz, jest bardzo wysoko położona Może codziennie auta nie myję, ale jak trzeba, to nawet raz na dwa tygodnie nie jest dla mnie za często.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X