Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Co tu się stało?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Co tu się stało?

    Zaparkowałem auto pod blokiem i poszedłem do roboty. Po wyjściu zobaczyłem na tylnym błotniku od kierowcy kupę małych, białych odprysków na lakierze wielkości lebka od szpilki. Na ciemnym lakierze paskudnie to wygląda. Jest ich ok 50 i tylko z tej strony auta. Nie mam pojęcia skąd sie wzieły, czy ktos obok ruszył ze zrywem i sypnął spod kół żwirem, czy jechała jakaś piaskarka...zagadka. Odpryski są chyba tylko na bezbarwnym ale czuć je pod palcem. Czy pasta typu tempo to zniweluje, czy czeka mnie grubsza polerka?
    20191007_182907.jpg20191007_182853.jpg20191007_182911.jpg

  • #2
    Może było już wcześniej tylko nie zauważyłeś.
    Ewentualnie kosiarka może?
    Polerka powinna pomóc.
    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

    Komentarz


    • #3
      Nie było na bank, niedawno nakładałem wosk to bym zauważył. O właśnie, może kosiarka, bo wczoraj golili trawniki między blokami. Może zebrała trochę kamieni i rozrzuciła dookoła.

      Komentarz


      • #4
        Umyj dokładnie ręcznie auto, wtedy będzie można rzetelnie ocenić stan tego elementu. Nie trzyj na sucho
        Jesteś pewien że to odpryski? Na tych zdjęciach widać tylko jasne plamki.
        Jeśli uszkodzona jest wyłącznie warstwa lakieru bezbarwnego to teoretycznie jest to możliwe do usunięcia, jednak defekty "typu odpryski" czyli punktowe ale za to głębokie są z reguły trudne do wyprowadzenia :/

        Niezależnie od tego, jeśli to rzeczywiście będą odpryski to poszukałbym świadków, sąsiadów uważnych czy nagrania z jakiegoś monitoringu. Jeśli ktoś kosił trawę przy Twoim samochodzie i robił to tak że spowodował uszkodzenia to powinien zapłacić za naprawę.
        DetailerShop.pl Poznań - Profesjonalne kosmetyki samochodowe
        https://www.facebook.com/DetailingShopPoznan
        http://allegro.pl/my_page.php?uid=36933472

        Komentarz


        • #5
          Na bank odpryski, czuć pod palcem delikatne wgłębienia. Raczej nie do bazy tylko na bezbarwnym. Są też dwa miejsca "wypukłe", tak jak by coś się tam wbiło i zostało. Zadziory takie.
          Kamer tam nie ma, rozglądałem się wczoraj. Ogólnodostępny parking, więc mogło się tam wydarzyć wszystko.
          Przelecę to Meguiar's Foam Cut Compound, może coś pomoże

          Komentarz


          • #6
            Odpryskow to nie spolerujesz, odprysk to brak lakieru a nie rysa na lakierze więc jeżeli to odpryski faktycznie to jedyne zakropic klarem, jak zrobisz "górkę " to nadmiar papierem 3000 wyrównać i spolerowac każdą kropkę z osobna i może ale nie musi być to widoczne później. A pasta tempo to gówno rysujace lakier.

            Komentarz


            • #7
              Może trawę koło parkingu kosili gdzieś w obrębie Twojego autka i kamyki uderzały może masz jakiś pas zieleni przed pracą?

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X