Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pielegnacja skorzanej kierownicy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pielegnacja skorzanej kierownicy

    ahmed799, chyba twoja kobieta przeklnie znajomych z forum
    Jeżeli wydaje Ci się że co drugi Twój pomysł jest genialny... dopij wódkę i idź spać!

  • #2
    Pielegnacja skorzanej kierownicy

    Mam pytanie dotyczace skórzanej kierownicy. Czym to skutecznie wyczyscic i zabezpieczyc?
    Polecacie jakies srodki i tricki na ladna kierownice?

    Pozdrawiam,
    Była: Skoda Fabia Combi 1.4 BKY 2006
    Obecna: Skoda Octavia Combi FL 1.4 TSI 2011 CAXA
    Silnik obecnie smaruje Mobil1 0w-40

    Komentarz


    • #3
      gość, który obszywał w mojej poprzedniej O1 kierownicę skórą powiedział, że warto raz na ~2mc-e przejechać kierę zwykłym kremem nivea do rąk - tak robiłem i dzięki temu była zadbana

      Komentarz


      • #4
        matii, Ale tez czymś chyba trzeba umyć a nie tylko kremować.
        Ja u siebie zauważyłem ze tam gdzie często rekami dotykam to się błyszczy a w pozostałych miejscach jest matowa.... i na pewno od 2009 nikt jej nie czyścił.

        Od czego zacząć przy myciu i czym wolno i jak myć?
        Spalanie - Motostat.pl
        Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
        Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
        Sprzedam na OLX!!

        Komentarz


        • #5
          Wg mnie kierownice należy przede wszystkim odtłuścić - bo tak jak siemi1 mówi od spoconych rąk kierownica zaczyna się świecić... w każdym samochodzie z tym walcze...

          Ja osobiście myje kierownice tak jak cały środek ciepłą wodą z przysłowiowym "Ludwikiem" .. czsami dodaje odrobinę płynu do płukania
          Paseratti B8 1.8 TSI DSG

          VW Jetta 1.2 TSI

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Prim
            Wg mnie kierownice należy przede wszystkim odtłuścić - bo tak jak siemi1 mówi od spoconych rąk kierownica zaczyna się świecić... w każdym samochodzie z tym walcze...

            Ja osobiście myje kierownice tak jak cały środek ciepłą wodą z przysłowiowym "Ludwikiem" .. czsami dodaje odrobinę płynu do płukania
            A czymś potem zabezpieczasz czy tylko myjesz (szczotka/gąbka/szmatka?) i suszysz.
            Spalanie - Motostat.pl
            Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
            Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
            Sprzedam na OLX!!

            Komentarz


            • #7
              nie - tylko myje (można powiedzieć przecieram wilgotną) mikrofibrą/szmatką i sama schnie...
              Paseratti B8 1.8 TSI DSG

              VW Jetta 1.2 TSI

              Komentarz


              • #8
                uli07, polecam te oto kosmetyki:
                Cleaner: (none)

                Odżywka: (none)

                Używam i jestem bardzo zadowolony.
                Czarny Elegance

                Komentarz


                • #9
                  Dla tych dla których samochód nie jest ważniejszy od żony i dzieci i nie chcą wydawać na zestaw do pielęgnacji ponad 100zł polecam przypadkowo odkryty sposób.
                  Oprócz wiadomego wymycia kierownicy wodą z jakimś delikatnym mydłem, po wyschnięciu kierownice smaruję pomadką do ust Nivea.
                  Kiedyś córka wyciągnęła mi z podłokietnika pomadkę i wysmarowała kierę i od tamtej pory robię to już ja z premedytacją.
                  To sposób dla zwolenników tzw. prostych, domowych sposobów, więc domorosłych car-detailerów proszę o powstrzymanie komentarzy :lol: :lol: :lol:

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Prim
                    ...Wg mnie kierownice należy przede wszystkim odtłuścić -
                    Facet, który mi obszył kierownicę /robi to kilka lat/ dał mi jakiś "smalec"w woreczku aby ...ją właśnie natłuścić :roll:

                    Komentarz


                    • #11
                      bishop, skóra musi być oczywiście "natłuszczana" specjalnymi olejkami, które ja odżywiają i pielęgnują (to samo robimy ze swoją skórą na co dzień np. po goleniu używając balsamów).
                      Jednak, aby te balsamy mogły zadziałać na skórę, a nie na brud i tłuszcz na niej zalegający, trzeba najpierw z niej ten brud i tłuszcz usunąć.
                      Nic nie da żaden balsam, nivea czy inne tego tupu specyfiki, gdy zamiast na czystą skórą nałożymy go na brud znajdujący się na tej skórze. Bo niby co on ma wtedy pielęgnować i zabezpieczać, brud i tłuszcz na skórze???
                      To samo dotyczy plastików wnętrza auta. Aby je odżywić, najpierw trzeba je oczyścić z kurzu i brudu.
                      Czarny Elegance

                      Komentarz


                      • #12
                        Big, do usunięcia brudu rozumiem, że mocno rozcieńczony APC Megsa będzie za agresywny?
                        Pozdrawiam
                        Marcin

                        Komentarz


                        • #13
                          Enriquez, ja bym jednak polecał coś dedykowanego do skóry. APC może być tu jednak zbyt mocne.
                          Czarny Elegance

                          Komentarz


                          • #14
                            Ja używam do skóry w swojej skodzie oryginalnego mleczka Skody Leather Treatment.
                            Myć przed nakładaniem należy letnią wodą z dodatkiem mydła.

                            Komentarz


                            • #15
                              A w jaki sposób doprowadzić do kultury część kierownicy wykonaną z tworzywa?

                              Nabyłem drogą kupna kierownicę, skóra jest ogólnie ok, ale boki (zaznaczone na zdjęciu) są matowe, szorstkie.

                              Jest jakieś rozwiązanie tego problemu?
                              Załączone pliki

                              Komentarz


                              • #16
                                Czyszczenie APC a potem dressing do tworzyw.

                                Jeśli to nie pomoże to ponownie czyszczenie APC a potem pokrycie Autobrite Black Dye. To preparat typu "czernidło" - trwały i nie brudzi po nałożeniu.
                                DetailerShop.pl Poznań - Profesjonalne kosmetyki samochodowe
                                https://www.facebook.com/DetailingShopPoznan
                                http://allegro.pl/my_page.php?uid=36933472

                                Komentarz


                                • #17
                                  Koledzy możecie polecić kogoś do pomalowania kierownicy ?? Warszawa i okolice chodzi o jasna kierownicę w Audi a 4 poprzedni właściciel ciemną kierownice przemalował na jasno .... Kiepsko to teraz wygląda
                                  https://www.facebook.com/tapicerekpranie

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Jeśli byś chciał to możesz spróbować sam to pomalować są odpowiednie środki i to nie jest jakieś trudne :P
                                    www.autoszybykarad.pl

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X