Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

U Mickula w garażu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez greg505
    Mickul, gdzie sie przeprowadzasz? Moze blizej Krakowa? :szeroki_usmiech
    Jeżeli chodzi o okolice Krakowa to mam coś bliższego :P W razie czego uderzaj na PW.

    Zamieszczone przez 2.0-16v Michał
    greg505, nie oddamy go wam :twisted:
    Spoko, zostaję u nas. Przeprowadzam się z przyszłą żoną na własne M do Zabrza po prostu. :P

    Komentarz


    • Mickul, a jak tam Twoja wprawa w polerowaniu rys na przedniej szybie ?
      "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

      Komentarz


      • Mickul, to pasi bo bliżej będę miał
        http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
        przedstawiam smerfetke

        Komentarz


        • Mickul, siemka
          mam pytanko czy to juz czas i pora roku na pranie tapicerki :wink:
          mam u siebie niezły chlew w środku i chciałbym u Ciebie to wyprac
          Pozdrawiam
          Tomek

          Komentarz


          • Co do tapicerki możesz uderzać na PW. Sprawy lakierowe niestety idą na bok na długi czas - poważny defekt maszyny polerskiej

            Komentarz


            • Mickul, zapytam jeszcze raz :twisted: jak tam u Ciebie z poletka szyb :?:
              "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

              Komentarz


              • I tą relacją się z Wami żegnam. Cześć i czołem!

                Prace zacząłem w sobotę o godzinie 9:30. Standardowo, czyli mycie + dekontaminacja. W sumie zdziwiłem się ilością osadu na glince tym bardziej, że dekontaminowałem go z dwa miesiące wcześniej + woskowałem Fusso. Lakier na aucie mimo, że oryginalny (poza maską) to był bardzo zniszczony. I nie były to zniszczenia typu swirle od góry do dołu, ale po prostu mat, który nawet rysy maskował... (pod led lenserem i halogenem mało co było widać).

                Auto robi 100 kilometrów dziennie, więc trudno mi było utrzymać go w czystości (mam nadzieję, że teraz będzie łatwiej). Na początek zamieszczam kilka zdjęć przed:









                Klapę bagażnika jeszcze w zeszłym roku przepolerowałem. Pamiętałem ile się wtedy z tym namęczyłem, więc wiedziałem co mnie czeka. :thumbdown:



                Mały fakap. :-]



                No ale fusso dawał radę



                Krople, krople ewriłer. Słońcem się nie przejmowałem, bo mam praktycznie zero kamienia w wodzie.



                Jest i wetlook.



                To jeszcze jedna fotka na "czysto":



                Dobra, dosyć tego dobrego - jedziemy do garażu i demontujemy wszelkie elementy, które mogą być uciążliwe podczas korekty. Ściągnąłem listwy, lusterka, klamki, znaczki oraz kierunkowskazy - a że znałem swoje auto to zajęło mi to 25 minut. :P



                Oho, tu też kiedyś byłem z maszyną...



                Co miało zostać ściągnięte to zostało, resztę zamaskowałem.



                Trzy przejazdy futrem z WWL, jeden przejazd białym Flexi dla wyprowadzenia, żółty korek Rupesa i Koch = coś tam się dzieje.





                1000W + Led Lenser.





                Mat. :kox:



                Nie-mat. :kox:



                Klapa bagażnika - zwróćcie uwagę na sytuację za oknem - dzień.



                Co robi pedantyczny detailer, gdy nie może dostać się w okolice świateł? Demontuje je. I spójrzcie za okno - noc, czary!



                Pierwsze zdjęcie klapy wykonane zostało o 19:35, drugie o 20:35. Polerowałem tylko i wyłącznie białym Flexi, bo jest najtańszym padem, którego nie bałem się uszkodzić na wystających elementach. Wykonałem około 7 przejazdów.

                I koniec dnia pierwszego. Wszystkie rzeczy na podłodze szły do prania, więc proszę się bałaganem nie przejmować.

                Podsumowując - lewa strona lśni.



                Wstaję rano i co widzę? Prawą stronę, żal...



                I malowaną maskę, w dodatku twardo-miękką. Po zmatowieniu papierami 2500 i 4000 rys + pozostałości szpachli i braku odbicia potrzebowałem aż 13 przejazdów futrem żeby to wyprowadzić. Poszło około 10! mikronów (tylko) i oczywiście zarysowałem maskę fibrą.





                Połowa trzeciego dnia i koniec cuttingowania. Czas na inspekcję, a jeżeli wszystko będzie okej to składamy auto i myjemy.









                Tak, wszystko było okej. :acute:

                Auto umyłem na dwa wiadra, wypędzelkowałem i bla bla bla. Po osuszeniu i przedmuchaniu auta przyszedł czas na przejazd żółtym korkiem na żółtym rupesowym padzie (w niektórych miejscach nawet po dwa razy), a następnie finish kochem. Dalej to już tylko formalność, czyli IPA, IPA oraz Panel Wipe by Gtechniq.

                Na auto zostały nałożone następujące rzeczy:

                Felgi - Swissvax Autobahn
                Światła - Soft99 Nano Hard Clear, które jest wygraną w konkursie PSB, nic tylko pozostaje podziękować Wam za głosy. :song:
                Lakier - Gtechniq C1 + C2v3, jak C2v3 się skończy to będą słoiczki. :good:
                Plastiki - Gtechniq C4

                Przyznam się bez bicia, że praktycznie nie doprowadziłem auta do ładu po korekcie. Auto skończyłem w poniedziałek dzięki uzyskanemu wolnemu w pracy (thanks boss). We wtorek, gdy przyjechałem do studia to miałem chwilę na dokończenie swojego auta - szyby, opony, felgi, uszczelki i wykonanie kilu zdjęć. Efekty następujące:



























                Efekt dla mnie rewelacyjny, nic tylko postawić w gablocie i patrzeć. :song:

                Komentarz


                • Bardzo bardzo ładnie sie urobił po pachy ...
                  A że sie z nami żegnasz, to co to ma być ??
                  Sprzedam nowe sprezyny Lesjofors O1 tył

                  Jeżdżę w blasku
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...339092#1339092

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez Mickul
                    1000W + Led Lenser
                    Lepiej sprawdzają się Ledy 10W-20W czasem za mocne światło przeszkadza

                    poza tym robota PROFI!!!!
                    http://carsdetailing.blogspot.com/

                    Komentarz


                    • Elegancka robota i efekt godny pochwały. Ładnie się prezentuje.
                      Porazajacy dzwiek podwojnie doladowanego V8

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez zsolpyw
                        A że sie z nami żegnasz, to co to ma być ??

                        no właśnie ??
                        Póki się nie psuje nie ma co narzekać i szukać problemów :-)

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Mickul
                          uzyskanemu wolnemu w pracy (thanks boss).
                          Garaz Andorana ??

                          Komentarz


                          • Dzięki wszystkim, starałem się. :diabelski_usmiech A kończę, bo za niedługo wyprowadzam się z domu z tym cudownym garażem.

                            Komentarz


                            • Mickul, będzie nowy lepszy, szybszy
                              A swoją drogą, nie przeprowadzasz się może gdzieś bliżej 3miasta :?: :diabelski_usmiech
                              Moją Oliwkę będę chciał teraz niedługo ostro odświeżyć i zabezpieczyć...

                              Przy okazji meeega graty za wypucowanie toledziaka
                              O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
                              Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
                              Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

                              Komentarz


                              • Świetna robota i efekt zacny
                                DetailerShop.pl Poznań - Profesjonalne kosmetyki samochodowe
                                https://www.facebook.com/DetailingShopPoznan
                                http://allegro.pl/my_page.php?uid=36933472

                                Komentarz


                                • Trochę się natyrałeś ;-) Gtechniq robi robotę!! Też w tym tygodniu miałem kładziony C1+C2 na swoją nową kurę, efekt po gtechniq powala :twisted:

                                  Komentarz


                                  • Szybki update - ponad 1000km za pasem, równe dwa tygodnie od aplikacji. Poszła tylko aktywna piana.



                                    Efekt po:







                                    Komentarz


                                    • Adam zawsze pro
                                      Zapraszamy do oglądania/lajkowania FP i korzystania z usług
                                      Zaktualizuj swoją przeglądarkę | Facebook
                                      My "Silver"
                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=66739
                                      Pimpness Car Detailing - renowacja lakieru, pranie tapicerki, renowacja skóry, czyszczenie i konserwacja tapicerki skórzanej, renowacja reflektorów, powłoka kwarcowa, kompleksowe czyszczenie pojazdów.

                                      Komentarz


                                      • A co tutaj taka cisza? :shock:
                                        Po wizycie u Mickul'a, widać efekty na mojej starej Megane najbardziej zadowolona z tej polerki to jest moja żona. Jak zrobię jakieś sensowne zdjęcie to zapodam. :wink:

                                        Komentarz


                                        • Zarobiony i nie ma czasu pisać :twisted:
                                          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
                                          przedstawiam smerfetke

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez 2.0-16v Michał
                                            Zarobiony i nie ma czasu pisać :twisted:

                                            Tak to czasem bywa
                                            http://carsdetailing.blogspot.com/

                                            Komentarz

                                            POWRÓT NA GÓRĘ
                                            Pracuję...
                                            X