Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Taddy - fighter wielkiego formatu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Taddy - fighter wielkiego formatu

    -Wartburg 353 (na tylnym siedzeniu )
    -Łada Samara 1500 S (jak tata dał kluczyki )
    -Skoda Octavia I motor AKL
    -aktualnie Skoda Octavia II FL (jak w opisie)

    A do zarabiania na życie:
    -VW T4
    -VW T5

  • #2
    Taddy - fighter wielkiego formatu

    Kolejna "seryjna piątka" ustrzelona 22 lutego we Francji br przez Błażusiaka. Piąty raz z rzędu Tadek wygrywa serię Superenduro. Podobnie jak wcześniej 5x z rzędu zdobył Mistrza Ameryki w endurocrossie i 5x z rzędu rozjechał najlepszych w Erzbergu.
    Pozwoliłem sobie skrobnąć "3 słowa" bo wg mnie i nie tylko jest to wybitna postać światowego motorsportu a jakże mało u nas znana. Niesamowicie utalentowany motocyklista specjalizujący się od 2007 roku w enduro-crossie, którego lista sukcesów jest imponująca. Mający na swoim koncie wygrane (często wielokrotne) w największych zawodach Enduro Extreme na świecie.
    W skrócie - zaczynał od trialu - 8-krotny mistrz Polski, Mistrz Europy z 2004 roku. W 2007 roku z tego co pamiętam lekko wystawiony do wiatru przez trialowe "teamy" nie dostając miejsca w żadnym z fabrycznych zespołów pojechał z Bartkiem Obłuckim na Erzberg - mekkę hardkorowego enduro, najtrudniejsze z zawodów.
    Pierwszy bieg pojechał na pożyczonej chyba od Bartka yamasze, po czym od razu wyłapali go spece od marketingu KTM-a użyczając mu swojej maszyny. Jadąc w tak wymagających zarówno dla maszyny jak i zawodnika zawodach nieznanymi sobie motocyklami rozstawił największych tuzów po kątach i wygrał zawody na które pojechał "dla funu".
    Po pierwszej wygranej Tadek powiedział: „Bardzo się cieszę, że w ogóle mi się udało ukończyć wyścig, tym bardziej, że kilka razy pomyliłem drogę”.
    I tak kolejne 4 lata z rzędu. Dla wielu sukcesem jest samo ukończenie Erzbergu.
    Jako fabryczny jeździec KTM-a wygrywa zawody za zawodami. W dziedzinie ekstremalnego enduro jest niekwestionowanym czempionem od 7 lat.
    5x Mistrz Swiata w Superenduro (halowe enduro), 5x Mistrz Ameryki w Endurocrossie, 5x zwycięzca Erzberg Rodeo, złoty medalista Igrzysk X-Games, zwycięzca Hells Gate, Last Man Standing, w 2012 uhonorowany tytułem sportowca roku amerykańskiej federacji motocyklowej....

    Sukcesy Tadka (z jego strony blazusiak.com):

    2014
    .
    Mistrz Świata SuperEnduro
    ………………………………………………………………………..
    .
    2013
    .
    Mistrz Świata w SuperEnduro
    Mistrz Ameryki Północnej w Endurocross (AMA Endurocross Championship)
    Złoty medalista X-Games w Brazylii
    Złoty medalista X-Games Los Angeles, USA
    .
    2012
    .
    Mistrz Świata w SuperEnduro
    Mistrz Ameryki Północnej w Endurocross (AMA Endurocross Championship)
    ………………………………………………………………………..
    .
    2011
    .
    Mistrz Świata w SuperEnduro
    Mistrz Ameryki Północnej w Endurocross (AMA Endurocross Championship)
    Złoty medalista X-Games 2011
    Mistrz Erzbergrodeo ’11
    2010
    Złoty Medalista Pucharu Świata w SuperEnduro
    Mistrz Ameryki Północnej w Endurocross (AMA Endurocross Champion)
    Mistrz Erzbergrodeo ‘10
    2009
    Mistrz Ameryki Północnej w Endurocross (AMA Endurocross Champion)
    2. w Pucharze Świata w Enduro Halowym
    Mistrz Erzbergrodeo ‘09
    Mistrz The Tough One, Wielka Brytania
    Mistrz Hell’s Gate, Włochy
    2008
    2. w Pucharze Świata w Enduro Halowym
    Mistrz Erzbergrodeo ‘08
    Mistrz Hell’s Gate, Włochy
    Zwycięzca Rodeo-X Endurocross Linz, Austria
    2. w Tough One, Wielka Brytania
    2007
    Mistrz Erzbergrodeo ‘07
    Zwycięzca Endurocross Las Vegas
    Mistrz Last Man Standing, Texas, USA

    Teraz zaczął się 8 rok panowania, rozpoczęty od w/w 5-tego Mistrzostwa Superenduro. 29.05-1.06 ma jechać w Erzbergu po 2-letniej przerwie.
    Trzymać będę kciuki za kolejny sezon. Jak i za przygotowania do debiutu w Dakarze.

    Komentarz


    • #3
      W tym temacie może dopisze, że Tadka można było zobaczyć w tamtym roku w Bełchatowie i w tym roku też podobno ma się zjawić na kolejnej edycji
      Mamy światową sławę o której prawie wcale nie mówi się w TV.
      Życie to nie je..bajka

      Komentarz


      • #4
        tak jak o wielu innych gwiazdach nic się nie pisze

        tylko piłka kopana, skoki (taki ot masowy sport), biegi narciarskie itp gdzie akurat uda się zaistnieć

        Komentarz


        • #5
          Tadek faktycznie jest ultrawybitny w endurocossie bo po pierwsze inteligentny, po drugie ambitny, po trzecie pracowity a po czwarte ma trialowe korzenie co w tego typu dyscyplinie jest zajebistym atutem.

          [ Dodano: Nie 01 Mar, 15 17:55 ]
          Zamieszczone przez lukasz_vip
          W tym temacie może dopisze, że Tadka można było zobaczyć w tamtym roku w Bełchatowie i w tym roku też podobno ma się zjawić na kolejnej edycji
          Mamy światową sławę o której prawie wcale nie mówi się w TV.
          B ył, był w Bełchatowie
          O nawet tu był: 0:00>>0:02

          Komentarz


          • #6
            A ja tam nie zapraszam do Belchatowa :P
            Znow beda tlumy i tlok ....
            Moze jest jakis chetny na wystep ......? w koszulce OCP - jakas zrzute sie zrobi

            Taddy gora !!!!!!!!

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez yunior81
              A ja tam nie zapraszam do Belchatowa :P
              Znow beda tlumy i tlok ....
              Moze jest jakis chetny na wystep ......? w koszulce OCP - jakas zrzute sie zrobi

              Taddy gora !!!!!!!!
              Tłumy i tłok... Jakby ludzie nie dopisali, to by było z kolei gadanie, że impreza lipna bo mało ludzi, puchy i nudy.
              Jak dla mnie zajebista organizacja, wiadomo pierwszy raz z tak dużą imprezą to wpadki musza być, ale i tak lux.
              Jakby nie było, to największa tego typu impreza jaka się w Polsce odbyła w ostatnich latach.

              Komentarz


              • #8
                Ja z chęcią bym wystartował ale aktualnie bez moto jestem...
                Życie to nie je..bajka

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez lukasz_vip
                  Ja z chęcią bym wystartował ale aktualnie bez moto jestem...
                  Dla chcacego nie ma nic trudnego. Jest mnóstwo wypożyczalni moto które za 300-500pln za dobę wypożyczają sprzęt.

                  Komentarz


                  • #10
                    Wiekszy problem bedzie z serwisem...

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez yunior81
                      Wiekszy problem bedzie z serwisem...
                      Żaden problem, bo serwis też możesz sobie w pakiecie wziać.
                      Na jeśli Megawatt będzie imprezą cykliczną to może być tak jak na Romaniacs, gdzie możesz sobie przyjechać bez niczego, a wszystko załatwisz na miejscu.

                      404
                      404
                      404

                      Tym sposobem sporo zawodników ze Stanów, Australii, Nowej Zelandii tym sposobem startuje w kultowym wyścigu.
                      A jak już mowa o Romaniacs i Tadku, to Bałżusiak w klasycznym, wielodniowym enduro przepadł raczej bez większego echa.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez kazik4x4
                        A jak już mowa o Romaniacs i Tadku, to Bałżusiak w klasycznym, wielodniowym enduro przepadł raczej bez większego echa.
                        Wystartował chyba tylko raz jeśli się nie mylę w 2010 roku ale nie poszło, oficjalnie - odnowiona kontuzja barku i wycofał się.
                        Dlaczego dalej nie poszło? Nie wiem. Może kolidujące terminy ważniejszych dla niego imprez (z tego powodu nie brał udziału w Erzbergu w '12 czy '14 roku ), może coś innego - np może jednak nie daje rady na 5 dniowych "wytrzymałościówkach" gdzie cały dzień trzeba walczyć z terenem, ze sobą, nawigować i się ścigać. A taki jest Romaniacs. Może zwyczajnie nie podeszło to Tadkowi i olał to. On to wie najlepiej. W sumie może i dobrze, nie da się wszędzie jeździć i być najlepszym przez cały sezon. To też większe ryzyko kontuzji i wiele przez to do stracenia.
                        A w przypadku Tadka oczekiwania są zero-jedynkowe. Jak startuje to musi wygrywać. A z drugiej strony wiadomo, że nic dla niego nie liczy się tak jak Ameryka bo i nigdzie endurocross nie liczy się tak jak w Ameryce. Proste.
                        Sam o tym mówi wprost:
                        Red Bull Media House Webhosting
                        Swoją drogą taki Walker, Jarvis, Knight czy Lettenbichler i inni tylko tam gdzie Tadek nie startuje mogą poczuć smak zwycięstwa :wink:
                        Tadek zrobił w swojej dyscyplinie to co w WRC zrobił Loeb . Przenosi rywalizacje na inny wymiar i jego seryjne zwycięstwa są poza zasięgiem rywali. A nic nie jest wieczne. Tacy zawodnicy muszą wyczuć moment kiedy się wycofać żeby odejść w glorii i chwale i pozostać niezwyciężeni. Stąd strategia startów i wybór imprez jest tu niezmiernie ważna. Mam nadzieje i wierzę, że Tadek jeszcze kilka sezonów ma na takie decyzje.

                        Komentarz


                        • #13
                          Ja myślę, że klika sezonów da jeszcze radę spokojnie przejechać na szczycie. Jednak trialowa technika robi swoje. No ale rośnie Błażusiakowi nowy konkurent :P Oskar Kaczmarczyk, mający też solidne trialowe podłoże (zarówno cyklotrial, jak i moto), zaczyna gonić Tadka, a ma dopiero chyba 18 lat. W tym roku też był na Erzbergrodeo, na Megawacie był 4. Więc tak cicho liczę na to, że jak Taddy będzie kończyć karierę, to już będzie miał następcę z Nowego Targu!

                          Komentarz


                          • #14
                            Juz "niedlugo" kolejny megawatt :szeroki_usmiech

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X