Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

TESLA - wątek dla miłośników aut elektrycznych

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • TESLA - wątek dla miłośników aut elektrycznych

    Od kiedy pamiętam jestem autoholikiem. Samochody to jedna z moich pasji. I znając dość dobrze tę dziedzinę ludzkiego życia pokuszę się o stwierdzenie - najwyższy czas aby silnik spalinowy zdechł. Najwyższy czas na auta elektryczne w miejsce spalinowych brudasów.

    I co zabawne - to nie żadna firma o stuletniej tradycji przoduje w technologii aut elektrycznych - ale nowa firma Elona Muska - TESLA - nowicjusz na rynku samochodowym. Ale nowicjusz, który z miejsca pokonał uznanych czempionów i sam stał się dzięki swojej ciężkiej pracy błyskawicznie mistrzem.

    W ciągu ostatnich 3 dni dwa razy w Trójmieście natknąłem się na auto TESLA MODEL S - najlepsze auto obecnie produkowane na świecie. Mam nadzieję, że firma TESLA upowszechni auta elektryczne i przyczyni się do rozwoju motoryzacji elektrycznej swoim modelem 3, który pod koniec tego roku wchodzi na rynek, tak samo jak sto lat temu Ford model T sprawił, że motoryzacja spalinowa stała się dostępna niemalże dla każdego człowieka w świecie Zachodu.

    Go TESLA! :-)



    W powyższym filmiku jest czytany tekst genialnego wynalazcy - Nikoli Tesli (czyta: Jonathan David Dixon).

    "It is not a dream
    It is a simple feat of scientific electrical engineering
    Electric power can drive the world's machinery without the need of coal, oil, or gas
    Although perhaps humanity is not yet sufficiently advanced to be willingly led by the inventor's keen searching sense
    Perhaps it is better in this present world of ours that a revolutionary idea be hampered in its adolescence
    All that was great in the past was ridiculed, condemned, combatted, suppressed, only to emerge all the more triumphantly from the struggle.

    Our duty is to lay the foundation for those that are to come, and to point the way
    Yes, humanity will advance with giant strides
    We are whirling through endless space at an inconceivable speed
    All around everything is spinning; everything is moving;
    Everywhere, there is energy!"


    Gdybym żył w USA - Tesla Model 3 byłby moim kolejnym autem.



    ps. kazdemu zainteresowanemu czlowiekiem, ktory pcha motoryzacje do przodu - polecam te ksiazke:

    ​​​​​​​Link
    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
    Spalanie - Motostat.pl

  • #2
    TESLA z pewnoscia jest firma, ktorej udalo sie naruszyc status quo w motoryzacji i mam nadzieje, ze odniesie sukces.

    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
    Spalanie - Motostat.pl

    Komentarz


    • #3
      Tesla poszla juz o krok dalej.

      W sprzedazy ma power packi do gromadzenia energii oraz zaczyna sprzedaz dachow solarnych. W ten sposob po inwestycji w taki zestaw, koszt jazdy bedzie rowny praktycznie 0.

      Co do samych elektrykow kilka ofert mamy na rynku.
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        Oj zlała mnie Tesla w tamtym roku jak jechałem do pracy, odejście ma ładne. Za to ja je leję na autostradzie bo wtedy wloką się razem z tirami
        U nas sporo ich jeździ.
        Dla mnie Renault lepsze rozwiązanie zrobiło niestety się nie przyjęło
        Parę lat temu Renault sprzedawało w Danii chyba że 2 modele elektryczne i wybudowalo sieć stacji, gdzie bateria była wbudowana w podwoziu. Wjeżdżało się do stacji a robot zmieniał baterie na nową naładowaną(można też było na codzień ładować w domu z gniazdka). Dla mnie to było coś bardziej rewolucyjnego niż te drogie zabawki Tesli, bo likwidowało największą bolączkę aut elektrycznych, czyli zasięg.
        Załączone pliki
        Ostatnio edytowany przez PiotrekDK; 1814.
        ...DIESEL KOPCI , DIESEL CZADZI , DIESEL NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI... :-)
        mala ewolucja BKD ->BMN 205KM/458Nm

        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=26088

        Komentarz


        • #5
          Na Francji czy w Holandii mnostwo tego jezdzi, nawet na TAXI sa, ale Tesla ma 2 nowych konkurentow na swoim rynku ktorzy chca ja zdetronizowac i kto wie czy im sie nie uda. Elektryki niech sobie tam beda, ale poki tyle bedzie to kosztowac to trzeba bedzie w polsce wybudowac drogi dla rowerow jak w holandii bo polacy beda musieli popitalac na rowerkach jesli tradycyjne silniki zostaly by wycofane.

          Komentarz


          • #6
            Z Renault jest tak, ze oni sprzedaja auto, ale baterie sa ich wlasnoscia i moze stad wlasnie opcja gdzie mozna bylo je podmieniac.

            W Skandynawii jezdzi duzo Tesli, bo tam po pierwsze jest dotacja na takie auto przy zakupie, a potem przykladowo przeprawy promowe sa za darmo. Do tego w Norwegii to wiekszosc wyposazenia domu jest na prad, sam prad jest stosunkowo tani, no i to dodatkowy bodziec do zakupu przy przeliczeniu kosztow.

            Na allegro jakis czas temu byly 2-3letnie Tesle z przebiegami 100-150kkm. A wiec nie ma problemu robic tym autem takich przebiegow rocznych.
            Spritmonitor.de

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Maicroft Zobacz wpis
              Z Renault jest tak, ze oni sprzedaja auto, ale baterie sa ich wlasnoscia i moze stad wlasnie opcja gdzie mozna bylo je podmieniac.
              dokladnie baterie sa wlasnoscia Renault, moze to nawet lepsze rozwiazanie, kto wie. Kolega mieszkajacy w DE mial wlasnie jakis czas temu okazje kupic lekko puknieta Zoe za nie duze pieniadze, Raz ze ludzi stac na takie auta, dwa ze z tytulu posiadania elektryka maja wiele ulg i to sie kalkuluje, u nas narazie to wszystko raczkuje.

              Komentarz


              • #8
                Miałem okazję pojeździć elektrycznym Renault tyle, że Zoe. Przed jazdą byłem gorącym przeciwnikiem elektryki (uważałem że nie mają duszy ;-) ale po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów - jestem na tak. Oczywiście poprawy wymaga zasięg i czas ładowania (wymiana zespołu akumulatorów na naładowane to fajny pomysł na te bolączki) ale Zoe jest ładowany kablem. Nie pomyślano o czymś wygodniejszym dla użytkownika w obsłudze kabla np zwijanie jak w odkurzaczu. Kabel trzeba wozić w bagażniku, a że na dworze chlapa - to brudny kabel brudzi ręce, czasem ciuchy i rzeczy w bagażniku. W środku Zoe przypomina szturmowca z gwiezdnych wojen. Ogólnie tandeta. Na białym, kremowym i beżowym plastiku szybko widać zabrudzenia. Zasięg w obecnych warunkach wynosił około 70 km (ogrzewanie). Komputer po Warszawie nawet zaniżał tę wartość - auto przejechało więcej niż wynikało z danych kompa - dobrze że w tą stronę. Na postoju w uruchomionym aucie (ogrzewanie, radio, światła) komputer pokazuje zużycie na poziomie 1 kWh. Maksymalne przyśpieszenie - 69 kWh - ale to chyba limit wyświetlacza. Normalna jazda (70-80 km/h po płaskim) - 8 kWh. Więc na wyjazd, załatwienie kilku spraw i powrót - wystarczyło. Po "uruchomieniu" słychać wentylatory akumulatorów. Wolna jazda to odgłosy zawieszenia i opon, szybsza - opony, jęczenie silnika i wiatr. Nieprawdą są teksty o absolutnej ciszy. Po mieście hałas jest porównywalny z cichym autem benzynowym. W dowodzie rejestracyjnym była wpisana moc 46 kW ale nie wiem czy to prawda. Ogólnie jazda jak zwykłym autem z automatem z tą różnicą że Zoe ma świetny start - do około 75 km/h jest naprawę dynamiczne. Czas do 100 jest przeciętny ale do tych 75 - rewelacja. Jak na miasto auto jest aż za zrywne. Na trasie słychać jęk silnika i wiatr i powyżej 100 spada dynamika. Subiektywnie charakterystyka silnika jest o wiele przyjemniejsza niż w lexusie nx300h (ten musi najpierw wkręcić benzyniaka na obroty, narobić hałasu i dopiero jedzie - szkoda że nie korzysta więcej z napędu elektrycznego przy przyśpieszaniu). Mocne hamulce (z odzyskiem energii). Na łukach (np. kto kojarzy ślimaki mostu Łazienkowskiego) czuć bardzo wyraźnie dużą masę auta - "coś" chce przewrócić samochód na bok i nie pozwala mu skręcać.
                Zatem ogólnie - to chyba niestety będzie przyszłość
                sotdi

                Komentarz


                • #9
                  hybrydę to bym przeżył, why not,
                  ale pełnego elektryka w polskich realiach i stylu jazdy = zasięg, nie ma opcji, jeszcze trochę poczekamy. dziś to dla ludzi którzy poruszają się autem w sposób wyłącznie zaplanowany np. do roboty wyłącznie. Gorzej jakby była potrzeba użycia auta nagła, a aku pusty trochę nie ten teges że tak powiem.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
                    hybrydę to bym przeżył, why not,
                    ale pełnego elektryka w polskich realiach i stylu jazdy = zasięg, nie ma opcji, jeszcze trochę poczekamy. dziś to dla ludzi którzy poruszają się autem w sposób wyłącznie zaplanowany np. do roboty wyłącznie. Gorzej jakby była potrzeba użycia auta nagła, a aku pusty trochę nie ten teges że tak powiem.
                    Ja teraz przed zamówieniem nowej OIII chwilę zastanawiałem się nad passatem Gte ale jak zobaczyłem jaki mały bagażnik ma to se dałem spokój
                    ...DIESEL KOPCI , DIESEL CZADZI , DIESEL NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI... :-)
                    mala ewolucja BKD ->BMN 205KM/458Nm

                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=26088

                    Komentarz


                    • #11
                      Szkoda. Ponoc Passat Gte to świetna maszyna. Co Ty w tym bagażniku wozisz? Octa to dobre auto dla platnego zabójcy...duzy bagażnik...dwa ciała bez problemu sie zmieszczą..
                      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                      Spalanie - Motostat.pl

                      Komentarz


                      • #12
                        Jak dla mnie 400L to za mało.
                        ...DIESEL KOPCI , DIESEL CZADZI , DIESEL NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI... :-)
                        mala ewolucja BKD ->BMN 205KM/458Nm

                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=26088

                        Komentarz


                        • #13
                          Tesla model S napotkaną dziś na spacerze z psem.
                          i to na gdańskich tablicach ;-)
                          Załączone pliki
                          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                          Spalanie - Motostat.pl

                          Komentarz


                          • #14
                            W Katowicach przy Orlenie bardzo często można spotkać Tesle
                            Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga prawno-motoryzacyjnego na którym znajdziecie teksy prawne oraz testy najnowszych aut, w tym grupy VAG!
                            https://www.facebook.com/prawoimotoryzacja/
                            https://prawoimotoryzacja.blogspot.com/
                            https://www.instagram.com/prawoimotoryzacja/

                            Komentarz


                            • #15
                              u nas w 3miescie jedna tez bardzo czesto parkuje w Sopocie przy urzedzie miasta bo tam jest ladowarka.
                              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                              Spalanie - Motostat.pl

                              Komentarz


                              • #16
                                Panowie nie wiem czy wiecie.. a może zasoczę niektórych maniaków electric car ale TESLA w 2016 nie zarobiła nawet złotówki a wręcz stracila. Wynik finansowy na minusie. O tyle dziwne może że wszędzie się mówi że to gracz wyprzedzający rynek,że zaintersowanie jest ogromne że idą do przodu jak burza : ). 4 kwartał 2016 był na lekkim plusie. Auta fajne ale:
                                - Realny zasięg wersji z największymi bateriami to 600km nominalnie ( max 400 w realu - bez Klimy ) - więce nadal zasięg słaby jak na auto do podróży dłuższych
                                Jeszcze chwile musimy poczekać na tą rewolucję w motoryzacji.. wg. mnie min 5-10 lat.

                                Komentarz


                                • #17


                                  Tesla idzie jak burza i mam nadzieje ze im się uda - jesli model 3 odniesie sukces to motoryzacja na serio skroczy w nowa ere powszechnych aut elektrycznych.
                                  Model 3 może stać się tym czym byl model T Forda.
                                  Wyniki finansowe Tesla Inc. 4Q 2016

                                  a tu masz info o finansach Tesli.
                                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                  Spalanie - Motostat.pl

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    zobaczymy, teslablog...nie wiem czy to obiektywne źródło. Krzysiek piszę o lekkim zysku i byciu na minusie w sprzedaży tych aut, Ty piszesz Marlej o wielkich dochodach. Komu wierzyć? Nie wiem, ja widziałem Teslę ostatnio model S, jakieś 85 dopisek chyba miała. Czarna, na trójmiejskich blachach. Ładne to, ale też wątpię, że wiele osób to kupi w naszych warunkach.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      W Kalifornii nie tylko piękna pogoda, ale model 3 Tesli jest coraz intensywniej testowany - nagranie sprzed kilku dni.

                                      Czy Tesla Model 3 to XXI-wieczny odpowiednik Forda Model T?

                                      Oby!

                                      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                      Spalanie - Motostat.pl

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Ford T był dostępny dla większej ilości nabywców (tak mi się przynajmniej wydaje - sprawa ceny)
                                        Co Ty tak się najarałeś tą Teslą? są jeszcze inne elektryki przecież i hybrydy.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          i wlasnie Tesla Model 3 ma byc dostepny finansowo dla wiekszosci Amerykanow... i moze zmienic postrzeganie motoryzacji, to znaczy, ze auto elektryczne moze stac sie codziennoscia, a nie drogim dziwactwem, na dodatek zwykle paskudnym i o smiesznie niskim zasiegu.

                                          Pozyjemy, wkrotce zobaczymy.
                                          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                          Spalanie - Motostat.pl

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Polski samochód elektryczny. FSE 01 oficjalnie zaprezentowany - Money.pl
                                            prawie 100 tysięcy za fiata 500 w wersji el....raczej wiele klientów nie będzie....

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              U mnie na osiedlu jest Tesli kilka a może nawet kilkanaście. Auto popularne wsród Holendrów z kasą.Mój sąsiad ostatnio nawet przywiózł sobie kostkę brukową w bagażniku hehe

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Specyficzny test Tesli, momentami w sumie to zabawny ;-)
                                                http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                                Spalanie - Motostat.pl

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Pelne odliczenie vat - świetna wiadomość
                                                  Zakup aut elektrycznych w Polsce z pełnym odliczeniem VAT od 1 maja 2017r. – SamochodyElektryczne.org
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                                  Spalanie - Motostat.pl

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X