Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

TESLA - wątek dla miłośników aut elektrycznych

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    6 minut temu Elon Musk zamiescil zdjecie 1 wyprodukowanej Tesli Model 3 :-)

    Link
    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
    Spalanie - Motostat.pl

    Komentarz


    • #52
      Pierwsza wyprodukowana Tesla Model 3 na filmie. ta cisza w czasie manewrowania autem! :-)
      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
      Spalanie - Motostat.pl

      Komentarz


      • #53
        Tesla vs Audi
        http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
        Spalanie - Motostat.pl

        Komentarz


        • #54
          Jutro 28 lipca pierwsze modele Tesla 3 beda wydawane klientom.
          okazuje się ze w Kaliforni Tesla może kosztować zaledwie 25.000 dolarów.
          moim zdaniem dni aut spalinowych sa policzone. I stanie się to szybciej niż większość osób może sadzić.
          Tesla Model 3 can now officially cost only ~$25,000 in California after incentives | Electrek
          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
          Spalanie - Motostat.pl

          Komentarz


          • #55
            Obejrzalem na relacje na zywo, a tutaj jest link dla tych co by chcieli obejrzec rowniez.

            http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
            Spalanie - Motostat.pl

            Komentarz


            • #56
              Od soboty siedzę w Wilnie. w 3 dni zobaczyłem z 10 sztuk różnych Tesli - z tego z 5 po oknami mieszkania... Dużo tu ich jeździ - w żadnym polskim mieście nie widziałem ich aż tyle.
              Adam... Używam:
              Rolka: e11FL 97KM/130Nm
              Passek: B6 175KM/366Nm

              Komentarz


              • #57
                Miałem możliwość zapoznać się z modelem X w wersji P90. Fajny samochód, ale nie za te pieniądze, a do tego braki jakościowe we wnętrzu. Relacja będzie na mojej stronie w przyszłym tygodniu, jeżeli kogoś to interesuje
                Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga prawno-motoryzacyjnego na którym znajdziecie teksy prawne oraz testy najnowszych aut, w tym grupy VAG!
                https://www.facebook.com/prawoimotoryzacja/
                https://prawoimotoryzacja.blogspot.com/
                https://www.instagram.com/prawoimotoryzacja/

                Komentarz


                • #58
                  Zamieszczone przez Agamek12 Zobacz wpis
                  Od soboty siedzę w Wilnie. w 3 dni zobaczyłem z 10 sztuk różnych Tesli - z tego z 5 po oknami mieszkania... Dużo tu ich jeździ - w żadnym polskim mieście nie widziałem ich aż tyle.
                  Litwini to w ogóle walczą o fabrykę Tesli u siebie
                  http://kursy-adr.pl

                  Komentarz


                  • #59
                    Mam nadzieję jutro lub w poniedziałek posiedzieć i być może pojeździć Teslą jednego z podwykonawców :-)
                    Garść informacji o aucie. Właściciel twierdzi, że we wszystkich Teslach stosowany jest jeden i ten sam akumulator. Zmiana pojemności akumulatora następuje poprzez zmiany w aplikacji przesyłanej przez producenta (właściciel twierdzi, że ostatnio zaktualizowano mu parametry dzięki czemu akumulator ma 90kWh zamiast 85kWh).
                    Auto przyśpiesza do setki w 2,8s.
                    Pełne naładowanie wystarcza na przejechanie po śląskich drogach w granicach 500-600km. Jedno ładowanie wystarcza też, żeby przejechać tym autem z Katowic do Poznania.
                    Ładowanie najszybszą ładowarką (np. przy salonie Nissana w Katowicach) trwa 1h i jest bezpłatne, szybką ładowarką Tesli nieco ponad 1,5h.
                    W Polsce działa autopilot - właściciel przejechał na nim całą trasę Poznań -> Katowice.
                    Zasięg w warunkach zimowych (gdzie pracuje nagrzewnica) jest większy niż zasięg latem (kiedy pracuje klimatyzacja).
                    To tak z grubsza.
                    Adam... Używam:
                    Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                    Passek: B6 175KM/366Nm

                    Komentarz


                    • #60
                      No to bylo super jakbys sie przejechal Tesla :-)

                      Dla mnie to obecnie nr 1 producentow aut i gdybym zyl w USA to na 108% kupilbym Tesle Model 3. (S dla mnie za droga).

                      Ja w zyciu prowadzilem jedno auto elektryczne - pol roku temu BMW i3 (czy jak sie toto nazywa) - z zewnatrz takie sobie, wewnatrz tez (choc ma swoj specyficzny styl) ale komfort jazdy - nieporownywalny ze spalinowcami - przyspieszenie jest od samego poczatku - naciskasz pedal - i trach! - auto momentalnie pedzi. CISZA w aucie i na zewnatrz. ZERO SPALIN. A predzej czy pozniej energia z elektrowni tez bedzie czysta rowniez w PL.

                      Od kiedy zobaczylem wiele lat temu film pt. Who killed the electric car? - wiedzialem, ze auta na prad to przyszlosc. I mam nadzieje, ze bardzo bliska przyszlosc. Predzej czy pozniej auta spalinowe podziela los statkow parowych - ich technologia jest juz wyeksploatowana, przestarzala. Na dodatek na paliwie zarabiaja rozne nieciekawe kraje jak Iran, Arabia Saudyjska czy Rosja oraz jest to potencjalne zrodlo wysokich podatkow np. w panstwach UE.

                      Dlatego - GO TESLA! :-) Mam nadzieje, ze Tesla swoim Modelem 3 - "zamorduje" konkurencje ;-)
                      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                      Spalanie - Motostat.pl

                      Komentarz


                      • #61
                        Jeśli chodzi o tesle 3 to będzie raczej disc duże opóźnienie. Mieli wyprodukować 1000 sztuk do końca września, udało się tylko 250 sztuk . Czyli nic nowego dla tesli, normalka ze maja po kilka miesięcy opóźnień. Pierwsze 3 maja trafić na europejski rynek pod koniec 2018 roku, oczywiście czym wcześniej dokonało się rezerwacji tym szybciej dostaniesz. Pierwsi będą pracownicy tesli i ci co już maja tesle. Jeśli dopiero teraz zarezerwujesz 3, to nawet można i poczekać 1,5 albo dłużej Maja jakieś problemy na lini produkcyjnej, niby po rozwiązaniu problemów produkcja ma iść cala para, czyli 5.000 sztuk w tydzień. Sam czekam wiec mam nadzieje ze dadzą rade

                        Komentarz


                        • #62
                          Swietna recenzja :-)
                          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                          Spalanie - Motostat.pl

                          Komentarz


                          • #63
                            Drżyjcie spalinowe dinozaury i przeżytki...!

                            Tesla - nowy Roadster. Do setki rozpędza się .... w DWIE SEKUNDY :-)))))))))))))

                            - YouTube

                            i elektryczna ciezarowka - ok. 5 sekund do setki i zasieg 800 km :-))))))))))

                            Tesla Semi - elektryczna ciężarówka marzeń zaprezentowana – SamochodyElektryczne.org

                            Tesla Semi zwróci się w dwa lata? – SamochodyElektryczne.org





                            GO Tesla! :-)
                            Ostatnio edytowany przez marlej108; 1129.
                            http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                            Spalanie - Motostat.pl

                            Komentarz


                            • #64
                              W sumie już Ok 1000 Teslakow pałeta się po Polsce co widać na ulicach... kusi oj kusi.
                              Infrastruktura jest już na tyle rozwinięta ze jak nie supercharger to ChaDeMo w bagażniku i można zasysać te 180 km/h pod LeroyMerlin/Ikea bo swykla siła to trochę utopijny pomysł ale tyłek ratuje.

                              Komentarz


                              • #65
                                Dziś na Białym Krzyżu furorę zrobił ten del Tesli: Link
                                Na prawdę szokująca jest sytuacja jak stoisz sobie na parkingu i od tyłu podjeżdża do Ciebie auto i orientujesz się ze podjechało tylko dlatego, że silniki podnoszące drzwi tylne są głośniejsze niż dźwięk silnika (poważnie, zupełnie nie zwróciłem uwagi na dźwięk ubijanego oponami śniegu - dopiero nietypowy dźwięk mechanizmu podnoszenia drzwi zwrócił moją uwagę)
                                Adam... Używam:
                                Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                Passek: B6 175KM/366Nm

                                Komentarz


                                • #66
                                  Dokladnie :-)

                                  Jak prowadzilem BMW i3 to jadac ludzie z tylu w ogole nie reagowali, ze jestem za nimi na parkingu, bo nikt... tego auta nie slyszal. Ostatnio ide ulica, pustka... cisza .... i w tej ciszy... jedzie tesla Model S - zero halasu, nic. Cos pieknego, tylko dzwiek kol na asfalcie.

                                  I teraz zobaczymy co bedzie z Tesla Model 3 - bo dopiero w tym roku ruszaja niby z produkcja masowa, ale jak im sie uda i faktycznie mozna bedzie miec w USA auto o osiagach auta sportowego, przejezdzajace 100 km za 5-6 zl przy amerykanskich cenach za prad i kosztujace w wersji podstawowej (czyli dla mnie) te 35 tysiakow dolarow - czyli na polskie (1 dol x 3.42 zl) = 120.000 zl czyli tyle co Superb 1.8 tsi w Polsce w wersji Ambition z automatem bodajze po rabacie, a tam w USA jeszcze dochoda znizki od wladz stanowych za elektryczne auto (w niektorych stanach nawet 8000 dolarow!) to przeciez naprawde w USA czas aut spalinowych zacznie mijac (i bardzo dobrze!). Najwyzsza pora. Polska oczywiscie niczym kraj trzeciego swiata ze swoja infrastruktura dot. aut na prad.
                                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                  Spalanie - Motostat.pl

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    Polska, oprócz infrastruktury dla tych aut, to zwyczajnie nie ma tyle prądu, żeby choćby ich część wykarmić, gdyby stały się popularne. Na ten aspekt mało kto zwraca uwagę.

                                    403 Forbidden

                                    USA mają 61 elektrowni atomowych (łącznie 99 reaktorów), a my nie mamy żadnego. Żeby u nas dodatkowo wytworzyć energie dla tych fascynujących czystością pojazdów trzeba by spalić więcej węgla (bo inne źródła to znikomy odsetek) albo brakującą energię kupić u sąsiadów.

                                    Naprawdę jest mnóstwo ludzi, którzy myślą, że prąd bierze się z gniazdka, a tam przybywa znikąd.
                                    Ostatnio edytowany przez ; 44763.

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      Tu fajny artykuł
                                      5 faktów o autach elektrycznych
                                      ...DIESEL KOPCI , DIESEL CZADZI , DIESEL NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI... :-)
                                      mala ewolucja BKD ->BMN 205KM/458Nm

                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=26088

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        tutaj jeden z moich ulubionych dziennikarzy motoryzacyjnych i jego test Modelu 3 Tesli.



                                        a tutaj slynny w Stanach Edmunds i ich test:



                                        Czas samochodow spalinowych jest policzony, i choc u nas to nastapi pozno, to mysle, ze w USA, Chinach i zachodniej czesci UE juz za 10-15 lat auta elektryczne beda stanowily kilkadziesiat procent sprzedazy (tak - nie kilka, ale kilkadziesiat) - to tak jak z telewizorami lcd, ktore najpierw byly absurdalnie drogie a nagle w krotkim przeciagu czasu cenowo staly sie dostepne dla wszystkich i doslownie dokonaly masakry telewizorow tradycyjnych, ktore praktycznie zniknely z rynku. Podobnie smartfony zastepujace zwykle telefony, komputery przenosne wypierajace stacjonarne, itd.

                                        Zreszta kazdy kto sam prowadzil auto elektryczne - domysla sie o czym mowie - po prostu to jest zupelnie inna jakosc - przyspieszenie od razu, blyskawicznie, cisza, zadnego zmieniania biegow. Warto to samemu przetestowac.
                                        a co do znizek to jest znizka wciaz bodajze 7500 dolarow federalna i druga jeszcze zaleznie od stanu (np. 2500 dolarow) (to jest znizka w podatkach) - czyli ta Tesla moze w najtanszej opcji kosztwac potencjalnie nie 35.000 ale.... 25.000 dolarow, to niewiele wiecej niz moja Octavia wg ceny obecnie, ktora wychodzi absurdalne niecale 81.000 zl - czyli ponad 23.000 dolarow (a z obecnymi rabatami na auta do produkcji niecale 21 000).... To nad czym sie w ogole zastanawiac

                                        Oczywiscie w UE te auta beda drozsze niz w USA, tak jak spalinowe obecnie sa tez u nas drozsze.

                                        Pozyjemy zobaczymy.
                                        Ostatnio edytowany przez marlej108; 1129.
                                        http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                        Spalanie - Motostat.pl

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          Nie wiem po co ta kalkulacja. Amerykańskie ceny, amerykańskie upusty, ulgi, amerykańskie pensje, amerykańska cena prądu, amerykańskie realia.
                                          Sam piszesz że u nas to bedzie droższe, znaczy w Europie. A u nas bedzie jeszcze droższe bo jak będą ulgi to będą śmiechu warte wg mnie jak to było i w autach spalinowycj, jest w elektrycznych pomiedzy niektórymi krajami w Europiie a nami. A cena na nasze warunki i tak kosmiczna pojazdów.
                                          Nie wspominając skąd brać prąd w naszej podobno słabej energetyce i deficytowej (niedawno straszyło się nas blackoutami) i drogiej.
                                          To o czym piszesz to nie u nas. NIestety na razie żeby być ekologicznym trzeba być bogatym (krajem, społeczeństwem).
                                          Przynajmniej nie teraz, nie z tą technologią. Jak wynajdą sposoby na lepsze, tańsze i bardziej efektywne magazynowanie energii wtedy tak. Technologiczny przełom jest potrzebny. To moze być jutro, za tydzień , za rok albo 10 albo dłuuuugo nie. Dzisiejsza technologia wytwarzania baterii nie jest wstanie bez perturbacji surowcowej podołać takim ambitnym planom.
                                          Marzyć to można sobie o wszystkim. Pytanie czy ktoś poradzi sobie z tanimi i wydajniejszymi , mniejszymi akumulatorami i czy będzie chciał oddać ten patent od razu tanio ludziom.

                                          Ja to chciałbym mieć wybór a nie przymus. Żeby elektryczne auta wygrywały ekologią i ekonomią, i nikogo nie trzeba by do niczego zmuszać a konwencjonalna motoryzacja sama by odchodziła do lamusa wtedy. Sam bym kupił takie auto gdyby bylo w cenie podobnego spalinowego i choć 25% taniej bym mógł nim jeździć/a nawet w tej samej cenie co spalinowym (plusem byłaby prostota konstrukcji). Nie mówię 50% taniej. Nie potrzebuje takiej róznicy żeby chcieć to mieć (choć dziś jestem sceptyczny). Ale nie za 2x tyle co spalinowy model.
                                          Ale tak nie będzie. Wszystko bedzie odbywało się pod presją, siłą narzucone.
                                          Pożyjemy, zobaczymy.

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            Ta kalkulacja po to żeby uzmysłowić ze auto elektryczne wcale nie musi kosztować tyle co Ferrari,ale ze już zaraz może być dostępne dla przeciętnego zjadacza hamburgerów w USA. Na tym polega obietnica Elona Muska - ze Tesla Model 3 będzie dostępna dla każdego a nie tylko dla bogatych. Ze będzie być może tym czym fordowski Model T - ze będzie autem masowym. A gdy raz uda sie uczynić auto elektryczne powszechnym to powrót do aut spalinowych będzie nierealny- tak jak nie jest realne żeby ludzie nagle z telewizorów lcd i plazm przerzucili sie na powrot na kineskopowe.

                                            Go Tesla!
                                            http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                            Spalanie - Motostat.pl

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              Jeśli wczesniej nie splajtuje. Pewni ekonomiczni mędrcy twierdzą nie od dziś, że Teslę czekają cięzkie czasy. Projekt autonomiczny zeżarł sporo czasu i środków i nie wypalił, ze tesla 3 jest taką zapchajdziurą dla akcjonariuszy, a najwieksze koncerny zmuszone do podjęcia rekawicy zaczną odbierac Muskowi tlenu i czasu.....Słyszy się że akcje Tesli są mocno przewartościowane, sę swogo rodzaju dźwignią, a jedynym powodem takiej ich wyceny jest eco/elektro-histeria, że tylko w tym jest przyszłość i tylko Tesla zbawi motoryzacyjny świat - nie bez przyczyny nakręcana i pompowana bo na tym się daje duuuużo zarobić. Gdy przestanie się to opłacać balon zflaczeje. A wiemy że to możliwe, za 10-20 lat pojawić się może i pewnie pojawi inny Musk , który podobnie jak obecny bedzie potwafił zachwycić swiat jakąś inna, nową, superwizja i śwat po pewnym szale na tesle da się porwać - mocno pompowanej wtedy przez zainteresowane zyskiem instytucje finansowe nowej bańce....Ściema wiadomo jakich co jakiś czas wiele - zawsze paru cwaniaków musi na jakimś "fugazi" zarobić.
                                              Co z Teslą zobaczymy , ale trzeba przyznać że na dziś Musk faktycznie kreuje przyszłość. Tylko czy bedzie tym wielkim "odkrywcą", innowatorem/? Czy za 50 lat bedzie tylko wierszem w annałach motoryzacyjnej historii? Pożyjemy zobaczymy.
                                              W każdym razie obstawiam że różowo nie będzie. Europa nie chce energii jądrowej, nie chce węglowej, nie hcce z paliw kopalnych (do gazu też ma chyba awersję bo to stosunkowo czyste przecież paliwo i dlaczego nie jest pod nie technologia napedu silników rozwijana?) ...samymi wiatrakami (króte teraz poszły w odstawkę i farmy jak słyszymy plajtują) i solarami chyba się prądu na tak ambitne plany nie naciuła.
                                              Ale...pożyjemy, zobaczymy
                                              Ostatnio edytowany przez Alonzo_; 7050.

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                Mógłbym kolegę Alonza_ czytać godzinami. Stanowi antytezę powszechnego nachapaństwa na wszystko co nowe i błyszczące.

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  Bo ja z analogowego pokolenia jestem, do tego lubie wkładąc kij w mrowisko czasami...nie ma czym się chwalić.
                                                  Ostatnio edytowany przez Alonzo_; 7050.

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    Zamieszczone przez Alonzo_ Zobacz wpis
                                                    ...samymi wiatrakami (króte teraz poszły w odstawkę i farmy jak słyszymy plajtują) i solarami chyba się prądu na tak ambitne plany nie naciuła.
                                                    Ale...pożyjemy, zobaczymy
                                                    Wiatraki mają się świetnie, no może nie w Polsce bo żąd wprowadził takie a nie inne prawo. Buduję największe wiatraki na świecie i mamy pełno roboty. Firma ma zamówienia na najbliższe 5 lat i narazie musi odmawiać klientom. Mieszkam w Danii i tu już zdarzały się dni że cały kraj miał prąd tylko z wiatraków, niedługo zaczynamy budowę następnego parku Horns Rev 3 i wtedy to już często będą takie dni.

                                                    ...DIESEL KOPCI , DIESEL CZADZI , DIESEL NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI... :-)
                                                    mala ewolucja BKD ->BMN 205KM/458Nm

                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=26088

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X