Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

TESLA - wątek dla miłośników aut elektrycznych

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez marlej108 Zobacz wpis
    Niestety roznica w zakupie nowego Priusa a O3 gigantyczna

    Mozna na to popatrzec inaczej.

    VW Golf GTE 1.4TSI + hybryda ktory ma te 204 jak byl w ofercie kosztowal 160tys
    VW Golf GTI 2.0TSI 240KM DSG kosztuje 129tys
    VW Golf 1.4TSI Highline 150KM DSG kosztuje 91tys
    VW Golf 1.5TSI Highline 150KM DSG kosztuje 92tys
    VW e-Golf o mocy okolo 130KM kosztuje 164tys
    Prius - 140tys
    Prius Plugin - 153tys
    Najtansza hybryda w Polsce chyba dalej pozostaje Yaris za 68tys za golasa, a te lepsze 90tys gdzie za te 70tys mamy dobrze wyposazona Fabie 1.0TSI, ktora bedzie spalac pewnie 1l wiecej paliwa.

    Hybryde wycofali, bo dla mnie sa dwie wizje tego auta, wsadzenie 1.0TSI i ciut mocniejszej hybrydy, aby wyszlo te 180KM i udawanie jaki super silnik spalinowy mamy pod maska, albo wsadzenie motoru 1.5TSI i sprzedaz z mocniejsza hybryda wlasnie w okolicach tych 240KM, zeby miec w ofercie mocne cos na benzyne i druga mocna wersje hybrydowa.

    Wiec jak to cos moze sie oplacac, gdy realnie taka hybryda zyskuje jedynie w miescie i to jedynie w specyficznym srodowisku, gdzie w trasie wrecz traci do spalinowca bo jest ciezsza. Ba nawet jakby podatek od benzyniaka wynosil 5000zl rocznie, a od hybrydy nic, to dalej jest to 70tys zl roznicy

    Ta technologia jest za droga.

    Wersja elektryczna jest slabiutka, jest ciut drozsza niz hybryda, ale teoretycznie koszty eksploatacji beda nizsze, pod warunkiem spelnienia w sumie kilku warunkow. Mamy dostep do bardzo taniej energii elektrycznej praktycznie tylko w domach jednorodzinnych z fotowoltaiki w ktora tez musimy zainwestowac znow spora sumke oraz jezdzimy glownie w zasiegu takiego pojedynczego ladowania i nie mamy naglych wypadow gdzies dalej, co skutkuje potrzeba szukania szybkiej ladowarki i tracenia czasu na takie doladowanie.
    Ostatnio edytowany przez Maicroft; 5.
    Spritmonitor.de

    Komentarz


    • fabia kosztuje 70 tysięcy? to jakaś abstakcja dla mnie....hehe tymbardziej jeśli b8 kosztuje 80.....ocipieli z cenami generalnie ostro, szczególnie małych ciut lepiej wyposażonych pierdzidełek....

      Komentarz


      • Fabia za 70 tysiecy??? Przylaczam sie do zdziwienia Sewa. Przeciez to jakis absurd!
        Sorry ale zeby tyle wydac to trzeba miec nierowno pod sufitem..
        Ps. swoje droga ubzduralo mi sie, ze najtanszy Prius to 120.000 zl w lepszej wersji a tu widze ze "od" 140.000 zł - sorry ale dla mnie absurd. To juz chyba lepiej Aurisa kombi hybryde, to podejrzewam ze kilkadziesiat tysiecy tanszy (???).
        http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
        Spalanie - Motostat.pl

        Komentarz


        • znajomy konfigurował rapida ostatnio w salonie.....wyszło 77....jakaś paranoja....
          ostatecznie udało mu się wyrwać rocznego superba 3, za 73....

          Komentarz


          • No i mamy pierwszy pożar Tesli u nas: Tesla spłonęła w Polsce. Nie zostało z niej nic. Przyczyny? Jeszcze nieznane

            Komentarz


            • Niektóre luksusowe i mega drogie marki tak mają ( raczej taką u nas jest i bedzie Tesla).
              Także zawsze można sie tym pocieszyć i odebrać odszkodowanie.
              Wykupujesz gapa i nie martwisz się za ile to potem sprzedasz

              Komentarz


              • tutaj ciekawy watek dotyczacy dlugodystansowego testu Modelu 3 wykonywanego przez slynne w USA Edmunds.

                Link
                http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                Spalanie - Motostat.pl

                Komentarz


                • Sprawdzamy realny zasięg samochodów elektrycznych

                  W koncu taki powiedzmy w miare realny test

                  To niech mnie ktos teraz oswieci jak to rzetelnie liczyc jesli chodzi o koszty.

                  W takim cyklu raczej jazdy w trasie wychodzi im 15kWh/100km To jest przeliczalne na ile kWh z gniazdka w domu ?? Tez 15kWh za 9zl ??

                  Pisza o ladowaniu z gniazda 1f 2,3kV przez np 14h, aby przejechac 231km Czyli 32,2kWh * 0,6zl (to tak pesymistycznie, bo jak ladujemy w domu to mamy np. licznik dwutaryfowy i noca stawka spadnie spokojnie do ~30gr/kWh) = 19,32zl za 231km czyli jednak 8,4zl/100km ??
                  Spritmonitor.de

                  Komentarz


                  • Tesla wg Brytyjczyków jednym z najbardziej awaryjnych aut.
                    Link

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Maicroft Zobacz wpis
                      Sprawdzamy realny zasięg samochodów elektrycznych - Auto Świat

                      W koncu taki powiedzmy w miare realny test ​​

                      To niech mnie ktos teraz oswieci jak to rzetelnie liczyc jesli chodzi o koszty.

                      W takim cyklu raczej jazdy w trasie wychodzi im 15kWh/100km ​​ To jest przeliczalne na ile kWh z gniazdka w domu ?? Tez 15kWh za 9zl ??

                      Pisza o ladowaniu z gniazda 1f 2,3kV przez np 14h, aby przejechac 231km ​​ Czyli 32,2kWh * 0,6zl (to tak pesymistycznie, bo jak ladujemy w domu to mamy np. licznik dwutaryfowy i noca stawka spadnie spokojnie do ~30gr/kWh) = 19,32zl za 231km czyli jednak 8,4zl/100km ??

                      Właśnie miałem napisać o tym artykule, że jak ich nie czytam za bardzo, to tu mnie zaskoczyli "in plus".

                      Co do wyliczeń to mniej więcej tak to wygląda jak napisałeś.....ale już na tzw "mieście" lub w trasie kończą się dobre czasy.

                      Ile kosztuje naładowanie samochodu elektrycznego

                      Komentarz


                      • tutaj facet opisuje ile go kosztuje uzytkowanie Tesli (oczywiscie Amerykanin)

                        te 100 kilometrow to serio wychodza zupelne grosze - zdaje sie ze ponizej 10 zl.

                        Mysle, ze serio wlasnie sie odbywa rewolucja w USA i nastepuje przelom dot. aut elektrycznych, ktore powoli stana sie produktem masowym. Z tym, ze Europa bedzie zapozniona, ba nawet Chiny nas wyprzedza, a Polska to juz zupelnie bedzie jak Trzeci Swiat w tym wzgledzie...przynajmniej na razie.
                        http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                        Spalanie - Motostat.pl

                        Komentarz


                        • U nas to dopiero myślą, czy zdjąć akcyzę na LPG......

                          Komentarz


                          • Tesla w Boguszowie-Gorcach Just a moment...


                            O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                            O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                            =================================================

                            Komentarz


                            • Tu ciekawe informacje dot. sprzedaży Tesli Model 3 w USA Tesla Model 3 = #1 Best Selling Car In The US (In Revenue) - CleanTechnica
                              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                              Spalanie - Motostat.pl

                              Komentarz


                              • Marlej kup sobie poprostu Teslę
                                może nie spłonie hehe

                                Komentarz


                                • Sew, chetnie przyjme Tesle w darze od Ciebie... nawet ryzykujac ze sie moze zapalic (w co watpie...).
                                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                  Spalanie - Motostat.pl

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez marlej108 Zobacz wpis
                                    Mysle, ze serio wlasnie sie odbywa rewolucja w USA i nastepuje przelom dot. aut elektrycznych, ktore powoli stana sie produktem masowym.

                                    Problemem jest tylko wodz tego pomyslu pod tytulem Elon Musk. Albo ostatnie jego afery to jest celowe dzialanie, aby zbic akcje, ktore on potem wykupi, a nastepnie calosc tego biznesu wystawic na sprzedaz, albo to jest jego normalne zachowanie ktore skonczy sie wielkim krachem.

                                    Rynek USA jest zupelnie inny niz ten w UE czy Chinach. Kto w Polsce widziale Fiata 500E czy E-Golfa. U nas to ciezko zobaczyc na zywo chociazby Golfa GTE
                                    Spritmonitor.de

                                    Komentarz


                                    • Hehe, Golfa elektrycznego widzialem przedwczoraj w Sopocie ladujacego sie przy urzedzie miejskim, a godzine temu w Gdansku Oliwie Tesle Model X :-)
                                      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                      Spalanie - Motostat.pl

                                      Komentarz


                                      • Marlej gdyby mnie było stać kupiłbym Tobie
                                        nie wiem, ja tak mam, że muszę przetestować, posiadać ewentualnie, żeby czymś się podniecać
                                        Marlej jechałeś chociaż taką Teslą raz?
                                        bo jeśli nie, to takie trochę jak ślinienie się do Pań z "filmów przyrodniczych" hehehe.....że tak żartobliwie powiem.

                                        Komentarz


                                        • w Tesli siedzialem, nie jechalem
                                          za to prowadzilem BMW i3 i jechalo sie swietnie. Podejrzewam, ze Tesla moze byc tylko lepsza.
                                          Ale jak pisalem - w PL czy szerzej w UE to przez najblizsze lata tylko teoria...
                                          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                          Spalanie - Motostat.pl

                                          Komentarz


                                          • Elektryki to nie taka nowosc, juz lata temu mozna bylo kupic elektryczna Pande I albo Citroena Berlingo elektryka.

                                            Link

                                            W UK duzo sluzb miejskich ma takie elektryczne autka do jazdy wlasnie po miescie. NIe musi szybko jezdzic, a dziennie wystarczy jak przejedzie te 120km.
                                            Spritmonitor.de

                                            Komentarz


                                            • Samochód konwencjonalny ma tyle zalet użytkowych że cieżko będzie to "przebić" Niestety bycie eko wymusza pewne niedogodności. A na to nikt nie chce się zgodzić. Mój pogląd na temat - jako konsumeta który może być eko pod warunkiem że nie dokłada do tego jest taki, że elektryk powinien być w cenie porównywalnej do spalinówki w danym segmencie. Wówczas jako drugie auto w domu, na dojazdy np żony do pracy 25 km móglbym się nad tym zastanowić. Niedogodnośc w postaci zasięgu i czasu ładowania rekompensowałby mi koszt przejechanego kilometra. I bylbym eko.
                                              Ale jeśli ja mam dać za elektryka worek kasy z kosztem przejechania km równym np 10 zł a po drugiej stronie mam świeże auto - 3 latka kosztującego 1/3 leafa, który spala paliwa na 100km za 20 zł to ....co tu komentować w takim biednym kraju jak nasz. Policzyłem że aby wyjśc na zero potrzebowałbym 73 lat. Tylko paliwo.
                                              Nawet kupując nówkę obecnego wozidła żonki w cenniku za 80 przy cenie leafa wg strony - "od 153 tyś" to potrzeba 45 lat.
                                              Gdzie sens i logika? Zapewne to wina tego ze jesteśmy biedni i zyjemy gdzie zyjemy.
                                              A na marginesie przy okazji ostatniego pożaru Tesli u nas czytałem wypowiedź jakiegoś inzyniera naszego, że ciśnienie na wydłużanie zasięgu powoduje że auta elektryczne sa niestey i będa na razie "łatwopalne". Zapalenie auta przez np przegrzanie niedopracowanych układów albo uszkodzenie (np baterii -jak miało to miejsce np w teslach przez za cienką podłogę pod baterią) bedzie prawdopodobne a wtedy akcja moze się odbywać szybko i co bardziej niebezpieczne gwałtownie. A jak widać w przypadku Tesli coś na rzeczy jest.
                                              Ostatnio edytowany przez Alonzo_; 7050.

                                              Komentarz


                                              • biedni to raz, a dwa auta mają chore ceny nowe, wszystkie, a elektryki to już w ogóle

                                                Komentarz


                                                • Są jednak zapaleńcy, którzy nie tylko przerabiają auta na elektryki



                                                  oferuje też zestawy DIY aby przerobić auto na elektryka Zaktualizuj swoją przeglądarkę | Facebook

                                                  i jeszcze tu:

                                                  Ostatnio edytowany przez cytrynowiec; 38273.

                                                  Komentarz


                                                  • Sprawdzamy realny zasięg samochodów elektrycznych

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X