Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OII jako auto dla rodziny

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • OII jako auto dla rodziny

    Witam,

    powiększa mi się rodzina (pierwsze dziecko) i czas pomyśleć o czymś innym niż Mazda 3 2.0 150 km i AUdi A4 w sedanie. Mam do wydania ok. 25 tysięcy PLN, rocznie robię ok. 40 tys km. Większość to dojazdy do pracy (pod miastem, wiejskie drożki), ale raz w roku wyjazd na wakacje (Chorwacja itp).

    No i teraz kilka pytań:
    - kombi czy liftback? powiem szczerze jeżeli wózek by wchodził do liftbacka bez jakichś zbędnych wyrzeczeń to bym to nadwozie wolał
    - silnik? najlepiej benzyna. oczywiście, chce LPG. tyle że do tej pory jeździłem....1.8T 150 KM, ale wiem wiem że 1.6 jest słabe jeżeli chodzi o osiągi. Ale jak myślicie - czy dam radę przy tym użytkowaniu, bez załamania nerwowego? z szaleństw na drodze wyrosłem, chcę bezpiecznie się przemieszcząć. A w razie jak się wścieknę na Octę za brak osiągów, to sobie kupię jakąś starą, mocną V-kę na weekendy


    jakieś porady? Diesla zbytnio nie chcę.
    Ostatnio edytowany przez sprat; 23454.

  • #2
    Osobiście mam O2 kombi 1.6 w gazie
    Jak wiesz osiągów to nie ma najlepszych, ale jako auto rodzinne jak znalazł. Skoro mówisz że z szaleństwa wyrosłeś to dasz radę
    Wózek w bagażniku i jeszcze mam miejsce na zakupy
    W razie wu pytaj
    Mój szatan

    Paweł

    Komentarz


    • #3
      Dasz radę. Też mam O2 FL w kombiaku . Do przemieszczania się i raz w roku na wakacje obleci. Bedziesz zadowolony z przestrzeni

      ...Moje Cappuccino MPi...

      jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
      sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
      wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

      Komentarz


      • #4
        dzięki za info. Pocieszyliście mnie.
        Inna kwestia. Czy w bagażniku liftbacka zmieści się wózek dziecięcy i inne rzeczy? Czy raczej w kombi celować?
        Ostatnio edytowany przez sprat; 23454.

        Komentarz


        • #5
          Przy rodzinie 3 osobowej bagaże zawsze możesz zostawić na fotelu z tyłu jeśli wózek by zajął cały bagażnik.
          No i jak piszesz wyjazd na Chorwację też wchodzi w grę a to już więcej bagażu będzie. Osobiście celowałbym w kombi
          Mój szatan

          Paweł

          Komentarz


          • #6
            tak się jeszcze zastanawiam nad dieslem 1.6, ale troche mnie przerażają te wizje zakazów diesli za kilka lat, kto wie czy za rok-dwa nie pojawia sie w Polsce.

            Komentarz


            • #7
              Też dobra opcja
              Co do zakazu to LPG i po zakazie
              Mój szatan

              Paweł

              Komentarz


              • #8
                Nawet w liftbacku z wozkiem w bagażniku zostaje jeszcze sporo miejsca. Chyba że nie chcesz składać wózka to wtedy jakiś minivan najlepiej.
                Z resztą ja O1 liftback od zawsze jeżdżę na wakację z czego ostatnie dwa wyjazdynie w 5 osób i w bagażniku mieści się i wózek i bagaże na dwa tygodnie, ale wiadomo że już trzeba trochę planować co jest najbardziej potrzebne.

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X