Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pakiet przeglądów 4 lata, do 60 000 km - warto?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pakiet przeglądów 4 lata, do 60 000 km - warto?

    Z racji, że auto się produkuje, to rozważam zasadność pakietu przeglądów. Na okres 4 lat i z limitem 60.000 km jest darmowy, ale w momencie rezygnacji z niego, otrzymuje się upust w wysokości 1000 zł. Czy ktoś może realnie ocenić jego przydatność? Wiem, że pakiet obejmuje robociznę i wymianę części, zgodnie z wytycznymi książkowymi, ale jak rozwiązana jest cykliczność tego typu przeglądów. Niby obejmuje on 4 lata, ale czy w grę wchodzą coroczne wizyty w ASO, czy może tylko co drugi rok?

  • #2
    Tak jak masz w terminarzu przeglądów i tak jak komp pokazuje. Jeśli olej chcesz częściej to na swój koszt. Wg. Mnie (ostatnio zrobiłem drugi przegląd z planu serwisowego, czyli 30.000 i 60.000) to obliczyłem , że dwa przeglądy z wymianami filtrów i oleju, z wymianą świec przy drugim - zostało mi w kieszeni około 1500 - 1600 zł.
    pozdrawiam - Darek

    Komentarz


    • #3
      Pierwszy przeglad ile kosztuje ?? 200zl robota + olej z filtrem 200zl - nic tam przeciez wiecej nie zrobia ??

      Drugi powiedzmy po tych 60kkm bedzie drozszy, bo tam dochodzi plyn hamulcowy po 2 latach i cos tam jeszcze, swiece NGK 300zl beda kosztowac ?? No 1000zl nie przekroczymy.

      Jak ktos robi ekstra serwisy olejowe w tym czasie to wiadomo wychodzi drozej.

      Niech daja lepszy rabat i tyle
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        Dzięki ruwado,
        czyli pierwsza wizyta w ASO po dwóch latach, a po roku na własny koszt olej z filtrami oraz klimatyzacja. No jest opcja do rozważenia Coroczna wizyta w ASO byłaby zbyt piękna

        Komentarz


        • #5
          Maicroft,
          taki niski koszt pierwszego przeglądu? Sądziłem, że więcej sobie życzą. Według cennika, koszt takiego pakietu to 2450 zł, hm?

          Komentarz


          • #6
            Pierwszy po 30.000 miałem kosz 580 zł. Drugi po 60.000 liczę tyle samo plus wymiana świec (szacowany na zleceniu 1.100 zł). Razem około 1680. A są sporo droższe ASO.
            pozdrawiam - Darek

            Komentarz


            • #7
              Na pewno wybrałbym pakiet gwarancyjny zamiast przeglądów. Jedna poważniejsza awaria np. skrzyni czy silnika po 2 latach to gruby wydatek. Tyle że ja oprócz niedużej kwoty za przedłużoną gwarancję (120.000 km), pakiet przeglądów do 60.000 mam za free. A przedłużona gwarancja w moich przebiegach to do 120.000 km. Wtedy starczy na 4 lata. 60.000 km właśnie mi za kilkadziesiąt kilometrów mija, a jeszcze 3 rok się nie skończył.
              pozdrawiam - Darek

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez marpol Zobacz wpis
                Czy ktoś może realnie ocenić jego przydatność?
                Policz sobie sam ile razy będziesz w ASO. Pierwszy przegląd oraz serwis olejowy po max 30kkm lub 2 lata. Następny przegląd za rok lub 30kkm, serwis olejowy za następne max 30kkm lub dwa lata. Przeglądy idą swoją drogą a serwis olejowy swoją drogą.
                Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                Komentarz


                • #9
                  Nawet Ci filtra powietrza nie wymienią bo teraz mają wymieniać co 90 tys. km. Jaja sobie robią.

                  Komentarz


                  • #10
                    U mnie wymienili bo sami pokazali że brudny.
                    pozdrawiam - Darek

                    Komentarz


                    • #11
                      Ja może starej daty jestem ale dlaczego koledzy wymieniają olej po 30 tysiach ? Niezależnie od tego co mówi ASO i książka w tym temacie. Do tej pory wydawało mi się, że co 15 lub raz w roku.

                      Komentarz


                      • #12
                        Ja wymieniam co 15.000 km. Tylko raz na koszt pakietu i Skody raz na swój.
                        pozdrawiam - Darek

                        Komentarz


                        • #13
                          Czyli ten pakiet tak wielkim profitem nie jest, no ale któż by się spodziewał prezentów To raczej pozostanę tylko przy pakiecie gwarancyjnym na 4 lata do 60 kkm, a wymiany we własnym zakresie i już.

                          Komentarz


                          • #14
                            Troszkę odgrzeję swój wątek. Otóż taki komunikat mi Octavia wyświetliła. Mam opcję darmowych przeglądów, ale czy wymiana oleju, przed planowym, po upływie dwóch lat lub po osiągnięciu 30 tysięcy kilometrów, obejmuje moją opcję. To znaczy, czy koszt wymiany oleju leży po stronie ASO, jeśli jeszcze "nie spełniłem"wymogów rzeczonej promocji przeglądów?
                            Załączone pliki

                            Komentarz


                            • #15
                              Chyba jeśli komputer wskazuje, to powinni zrobic.
                              pozdrawiam - Darek

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez marpol Zobacz wpis
                                Troszkę odgrzeję swój wątek. Otóż taki komunikat mi Octavia wyświetliła. Mam opcję darmowych przeglądów, ale czy wymiana oleju, przed planowym, po upływie dwóch lat lub po osiągnięciu 30 tysięcy kilometrów, obejmuje moją opcję.
                                Nie bardzo wiem w czym problem. Powinieneś jechać za 1200km lub 93 dni (zależy co będzie pierwsze). Na przegląd jedziesz za 9800km lub 301 dni, i jeżeli będzie to po przekroczeniu 60kkm lub 4 lat to płacisz z własnej kieszeni już. Przeglądu w ramach pakietu nie zrobią Ci wcześniej jak wskazania komputera.
                                Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                Komentarz


                                • #17
                                  Wiem wiem, że powinienem jechać za 1200 km, zastanawiam się tylko, czy będę płacił za olej i jego wymianę.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Przed przekroczeniem 4 lat i/lub 60kkm to nie będziesz. Masz wstawić się na przegląd jak jeden parametr będzie spełniony czyli za 1200km lub za 93 dni w zależności co będzie pierwsze.
                                    Ostatnio edytowany przez AdamB; 2174.
                                    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Ok, będę się umawiał z ASO i zobaczymy, jaka jest ich reakcja. Przyznam, że sceptycznie podchodzę do poniesienia przez nich kosztów. Zobaczymy.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Pakiet przeglądów jest wg. rozkładu jazdy producenta. Czyli wskazanie komputera muszą uwzględnić, o ile nie przekroczysz granicznych wartości 4 lata/60.000 km.
                                        pozdrawiam - Darek

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Ruwado,
                                          zdroworozsądkowo rownież tak interpretuję zasady tych przeglądów. Z drugiej strony spodziewam się rożnych tłumaczeń ASO

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Nie powinni nic tłumaczyć. Jak Ty byś chciał wcześniej, to nie zrobią, ale tego domaga się komputer! Więc nie nie mają do gadania. To jest wg. schematu przeglądów (wskazań komputera).
                                            pozdrawiam - Darek

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez marpol Zobacz wpis
                                              Ruwado,
                                              zdroworozsądkowo rownież tak interpretuję zasady tych przeglądów. Z drugiej strony spodziewam się rożnych tłumaczeń ASO
                                              Zupełnie niepotrzebnie. Ani razu nie miałem problemow. Za każdym razem wymieniałem filtr pyłkowy i powietrza i mimo że nie mieli tego w rozpiskach serwisowych to zawsze jeden z nich uznawali dodatkowo do pakietu. Zresztą każdy twój serwis w ramach pakietu , jego zakres jest autoryzowany przez centralę Skody.
                                              Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                To mnie chłopaki pocieszyliście Na dniach będę się orientował i umawiał na termin wymiany, to o szczegółach nie omieszkam poinformować
                                                Ostatnio edytowany przez marpol; 21572.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Jasne - czekamy.
                                                  pozdrawiam - Darek

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X