Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Machloje przy Amazingu...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Machloje przy Amazingu...

    Jakże dzisiaj się zdziwiłem, kiedy ujrzałem, że z Amazingu dla wersji Style wyrzucili podgrzewaną kierownicę i tempomat z ogranicznikiem prędkości. Pewnie żyłbym w błogiej nieświadomości, ale Jarek104 z Torunia, zrezygnował z współpracy ze Skodą i moją konfigurację przejął inny pracownik (Jarek mnie o tym nie poinformował, ech ludzie...) I mam teraz zgryz, czy jeśli zamwiałem "po staremu" Amazing, właśnie z kierownicą grzaną i tym tempomatem, to ASO może mi teraz dorzucać do konfiguracji dodatkowy koszt za te dwa elementy wyposażenia. Nota bene, bardzo chamski ten krok Skody. Pakiet Amazing nadal kosztuje 1800 zł, ale już jest uboższy niestety...

  • #2
    Moim zdaniem, zamówiłeś konkretny samochód z konkretnym wyposażeniem! Była wersja plus pakiet i szczegółowa specyfikacja co zawiera! To że się zmieniło to nie Twoja sprawa. Miałeś konkretne rzeczy w cenie. Jeśli teraz wychodzi, źe za te same pieniądze dostajesz połowę wyposaźenia, to jest to zwykłe oszustwo. I problem sprzedawcy! Zwłaszcza, że Cię nie poinformował. Ale może zamówione konfigurację zjeżdżają zgodnie ze starą specyfikacją? Nowe zamówienia idą po nowemu?
    pozdrawiam - Darek

    Komentarz


    • #3
      Zamówienia dokonałem 29 września, na którym jest uwzględniony numer konfiguracji, a w konfiguracji z kolei widnieje kompletny pakiet Amazing, niby to 750 zł w plecy, ale nie odpuszczę ze względu na uczciwą mą naturę i uczulenie na tego typu oszustwa...

      Komentarz


      • #4
        Moja OIII 2.0 TDI STYLE + Amazing i jakieś pierdoły zamówiona 18.09. dokładnie tak samo j/w. info od dealera, że sory ale nie będzie, albo za symboliczną opłatą 1800 zł.
        Napisałem do sprzedawcy, że zgodnie z konfiguracją i zamówieniem z dnia - wyposażenie uwzględnia podgrzewaną kierownicę oraz tempomat z ogranicznikiem(zwłaszcza że w konfiguracji jeszcze występował "pełen pakiet"). Jak nie będzie tego w wyposażeniu samochodu to żądam doposażenia w:

        TOP LED (600zł) za kierownicę podgrzewaną (550 zł) której nie dostanę
        PODGRZEWANĄ SZYBĘ PRZEDNIĄ (850zł) za darmo lub za małą opłatą w zamian za ogranicznik prędkości.

        Co się okazało??

        Da się wrócić do pierwotnej konfiguracji, jeszcze TOP LED dostałem z rabatem

        Nie miałem parcia na odbiór. (jak nie to bym zrezygnował i zamówił coś innego) za ponad 120.000 PLN wyjściowej ceny to już można powybrzydzać.

        Komentarz


        • #5
          Też będę się upierał, że zamawiałem "inne" auto O tyle mam niekorzystną sytuację, że ktoś innym mi tworzył ofertę i rabaty, a ktoś inny teraz nad nią czuwa, ale wierzę w wolę porozumienia ASO Ale trzeba przyznać, że trochę cichaczem Skoda wprowadziła te niekorzystne, dla klienta oczywiście, zmiany. jakiś taki niesmak powstał. Też nie mam parcia na termin odbioru.

          Komentarz


          • #6
            Dokładnie tak. Zamówienie z danego dnia = specyfikacja z danego dnia.

            Zamieszczone przez marpol Zobacz wpis
            O tyle mam niekorzystną sytuację, że ktoś innym mi tworzył ofertę i rabaty, a ktoś inny teraz nad nią czuwa
            a co Cie to..... nie ważne kto jest podpisany na papirku, a kto Ci autko wyda. Stan wyposażenia na dzień zamówienia jest ważny. Nie odpuszczaj.Zamówiłeś konkretny samochód, z konkretnym wyposażeniem. Za konkretne złotówki. I to jest wiążące. W razie czego, jak wyposażenie za tą samą cenę jest słabsze - postrasz sądem
            pozdrawiam - Darek

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez rava79 Zobacz wpis
              albo za symboliczną opłatą 1800 zł.
              symboliczną.... zależy dla kogo.
              pozdrawiam - Darek

              Komentarz


              • #8
                Kurczę, co za czasy, żeby mieć z tyłu głowy sąd. Człowiek w dobrej wierze działa, ufa drugiemu, a później okazuje się, że... Póki co czekam na krok ze strony ASO. Produkcja auta przypada na 50 tydzień, czyli powinien zdarzyć się prezent pod choinkę, ale póki nie będzie go pod oknem, to pozostanę umiarkowanym optymistą

                Komentarz


                • #9
                  Niestety, liczy się złapane Jelenia.... i wpłacenie zaliczki. A potem ......

                  Nie odpuszczaj.
                  pozdrawiam - Darek

                  Komentarz


                  • #10
                    Masz rację Ruwado, ale choćbym miał zostawić poroże, to nie dam się

                    Komentarz


                    • #11
                      Właśnie dealer pinformował mnie, iż importer/producent nie bierze pod uwagę daty zamówienia a datę produkcji samochodu. Bierze się to z planowania linii produkcyjnych dostosowanych do aktualnych zmian. Dzwoniłem do SAP, konsultant był zdziwiony i polecił napisać zażalenie do importera. Ale ten ma 14 dni na odpowiedź, czyli mogę ją otrzymać po wyprodukowania juz auta. Sprytna ta Skoda. Czy jest szansa na odzyskanie zaliczki i rezygnacji z zamówienia, co jednak rozważam, jako ostateczność.

                      Komentarz


                      • #12
                        Niestety mnie tez wydymali z tym amazing - problem jest taki, że w zamówieniu jest po prostu pakiet amazing nie wyszczególnione co tam jest :/

                        Komentarz


                        • #13
                          Ale w konfiguracji są elementy wyszczególnione, a w zamówieniu jest numer ID konfiguracji, tym bardziej, że przy zamawiania nikt o takich możliwościach zmian w wyposażeniu nie informował.

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez marpol Zobacz wpis
                            Ale w konfiguracji są elementy wyszczególnione, a w zamówieniu jest numer ID konfiguracji, tym bardziej, że przy zamawiania nikt o takich możliwościach zmian w wyposażeniu nie informował.
                            Dokładnie. Rozumiem że od jakiegoś dnia Amazing ma to a nie tamto. Ale diler powinien wtedy uregulować cenę. Jak płacisz za Amazing i kilka jasno podanych dodatków (klima, czujniki, radio i lampy led) np 2000 zeta, to trudno żebyś przyjął nowy Amazing za 2000 zeta z tylko zapalniczką z przodu.
                            pozdrawiam - Darek

                            Komentarz


                            • #15
                              Jak ja się cieszę pod każdym względem, że moją Octavię zamówiłem końcem sierpnia i dostałem ją jeszcze przed zmianami w Skodzie i przy okazji w cepiku (problemy z rejestracją) :-D
                              Zarówno ceny jak i wyposażenie mam takie jak ustaliłem że sprzedawcą.

                              Wy walczcie o swoje.

                              Odnośnie pytania o rezygnację z zamówienia i zwrotu zaliczki, to jeśli wpłaciłeś ZALICZKĘ, a nie ZADATEK, to śmiało możesz zrezygnować i otrzymasz zwrot zaliczki. Ja w każdym razie mam to zapisane w umowie zamówienia :-) Więc przeczytajcie swoje umowy.

                              Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesu i odbioru Skody zgodnej z zamówieniem :-)

                              Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

                              Moja "córeczka"
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...554967#1554967

                              Komentarz


                              • #16
                                Ciekawe, też mam zamówienie z października ale w zamówieniu jest napisane co pakiet zawiera i myślę że to będzie. W fabryce nie obchodzi ich co dany pakiet zawiera tylko porostu kody wyposażenia. A każde zamówienie ma swoje kody wyposażenia i tyle

                                Komentarz


                                • #17
                                  jak zamawiałęm w czerwcu była machloja w cenniku z pakietem dynamic. teraz sprawdzam też jest ten szwindel. drobny bo drobny ale jest

                                  Juz tlumacze


                                  Pakiet sportowy DYNAMIC (Sportowe fotele przednie z zintegrowanymi zagłówkami, tapicerka SAMPLE Biała albo SAMPLE Czerwona z

                                  obszyciami, listwy progowe, spoiler dla wersji Liftback. Nie zawiera sportowej kierownicy 3

                                  -

                                  ramiennej perforowanej

                                  to nie jest spojler z rs tylko taka malutka lotka.
                                  Problem z tym ze kupując 1.8 tsi w style jest ta lotka w standardzie bez pakietu dynamic. ja wlasnie kupujac 1.8 style chcac sportowe stołki i szycie wzialem pakiet. zapłaciłem za spojler ktory juz miałem z standardzie

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    W sprawie mojego, "wątpliwego Amazingu" zadzwoniłem zarówno na infolinię Skody, jak i bezpośrednio do SAP-u w Poznaniu i obaj moi rozmówcy byli zaskoczeni ponoszeniem przeze mnie dodatkowych kosztów, wynikających z wyrzucenia z pakietu grzanej kierownicy i tempomatu. Co pocieszające, otrzymałem wiadomość od dealera, że moja konfiguracja zachowuje cenę sprzed tego, dla mnie niezrozumiałego, kroku Skody. Jednak, póki nie otrzymaj PDF-a skorygowanej konfiguracji, to jestem umiarkowanym optymistą.
                                    Dzisiaj można przy dodaniu Amazingu zamówić również sportową, perforowaną kierownicę. Kiedy składałem swoje zamówienie, nie było takiej możliwości, chyba, że dokładając adaptacyjny tempomat za 2400 zł. Takie roszady zachodzą w skodowskiej polityce.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Jeszcze raz napiszę, co ja sądzę i to jest prawnie wiążące wg. mnie:
                                      - zamówienie pakietu Amazing do samochodu to jedno
                                      - pełna specyfikacja samochodu z zamówienia to drugie.

                                      Dzisiaj zamawiane Amazingi są inne (skład wyposażenia). Złożone zamówienia powinny być aktualne z dnia zamówienia - wszystkie składniki. Na taśmie samochód idzie nie z wyszczególnieniem pakietów, ale z każdym poszczególnym kodem danej pierdółki. I tak jak klocki LEGO - montażyści dokładają zgodnie z poszczególnymi kodami składniki wyposażenia.

                                      Już pisałem:
                                      Jak płacisz za Amazing i kilka jasno podanych dodatków (klima, czujniki, radio i lampy led) np 2000 zeta, to trudno żebyś przyjął nowy Amazing za 2000 zeta z tylko zapalniczką z przodu, bo się zmienił pakiet!!!! To by było złodziejstwo i oszustwo..

                                      pozdrawiam - Darek

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Masz rację Ruwado, dlatego od razu wykonałem telefony do tych dwóch źródeł, bo przyznam, że się zagotowałem. Na pocieszenie, byłem telefonicznie miło obsłużony Autko ma być wyprodukowane w 50 tygodniu, więc wierzę, że bez korowodów uda się je odebrać

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Trzymam wszystkie swoje kciuki
                                          pozdrawiam - Darek

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Dzięki, przydadzą się

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez marpol Zobacz wpis
                                              Masz rację Ruwado, dlatego od razu wykonałem telefony do tych dwóch źródeł, bo przyznam, że się zagotowałem. Na pocieszenie, byłem telefonicznie miło obsłużony Autko ma być wyprodukowane w 50 tygodniu, więc wierzę, że bez korowodów uda się je odebrać
                                              A kiedy zamawiałes? Ja zamawiałem. 2.10 planowo miałabyc produkcja 49 tydzień a teraz się okazało że będzie dopiero ostatni tydzień grudnia. Podobno nawał zamowien jest. Silnik 1.4 style Amazing i parę pierdół.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamawiałem 30.09, 1.8 TSI Style z Amazingiem, Dynamicem i kilkoma drobiazgami. Niby na zamówieniu jest informacja o odbiorze auta do 27.12, ale sceptycznie obecnie do tego podchodzę.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Te czekanie najgorsze :P

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X