Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zaśniedziałe przewody - jakieś porady?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zaśniedziałe przewody - jakieś porady?

    Cześć!
    Jako że pacjent to Octavia I, a temat jest uniwersalny (nie dotyczy tylko jednego modelu samochodu), postanowiłem napisać tutaj (chociaż nadal nie do końca jestem pewien, czy to na pewno dobra kategoria). Dziś coś wybiło mnie z rytmu, a właściwie to głośnik wybił ostatnie rytmy z siebie (masło maślane ). Po wyciągnięciu głośnika, zastałem widok załączony w załączniku. Wsuwka, która była zlutowana z kablem, po prostu odeszła. Posiadam zamontowany wzmacniacz, niezbyt mocny - 400W, do którego podłączone są cztery głośniki. Przewód z którym mam problem podłączony jest pod powyższy wzmacniacz. Teraz oczywiste pytania: Dlaczego stało się w ten sposób? (Prawdopodobnie dlatego, że na przewodach była poprowadzona za duża moc), oraz przede wszystkim jak temu zapobiec?

    Oczywiście zaśniedziałe przewody nie tyczy tylko kabli odpowiedzialnych za dostarczanie prądu do głośników, zależy mi na odpowiedzi, bo gdybym w przyszłości chciał działać coś z elektryką, nie chcę popełniać tego samego błędu.
    Nie chcę też demontować wzmacniacza, niestety Octavia I (w wersji Tour) nawet z dobrym radiem ma słabe "granie", a zależy mi na dobrej jakości muzyki podczas jazdy.
    Załączone pliki

  • #2
    A to wogóle jest kabel miedziany czy wynalazek typu miedziowane aluminum. Konektor musi być zaciśnięty w właściwy sposób a potem ewentualnie to można pocynować. Drzwi to wilgoć i też przyda się uszczelnić koszulką.
    Seria 188KM/270Nm na 95RON

    Komentarz


    • #3
      Być może na styku konektora z przewodem w obecności wilgoci wytworzyło się mikroogniwo galwaniczne co doprowadziło do korozji połączenia. Trzeba unikać łączenia metali o różnych (dodatnich i ujemnych) potencjałach elektrochemicznych np. Al i Cu albo dokładnie zaizolować takie połączenie.
      Antyfotoradar Valentine1
      Harry II Classic+Sirio ML145

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X