Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

4 ślady

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • 4 ślady

    Mówi się o jakichś złomkach wyklepanych z przystanku autobusowego mających 4 ślady, takie ciut urban legends. Dziś wioząc potomstwo ze szkoły widziałem starą Vectrę kombi, kolor zielony rejestracja NOL... I tak sobie jadę leniwie w pewnej odległości za nim, patrzę i patrzę. . No i myślę że nawalony jestem albo z oczami słabo... Pierdzielony jechał bokiem! Miał 4 ślady a ja jadąc za nim widziałem idealnie cały jego bok. No jak w kreskówce jakieiś! A cholera telefonu nie miałem bo tylko po dzieci i nazad. No sam bym sobie nie uwierzył jakbym nie widział. A przegląd pewnie miał.... A jechał Bardzo ruchliwą trasą na której policji sporo (która ma to najwyraźniej w dupie...). Nawet dzieciakom pokazywałem też się mocno dziwiły że jedzie bokiem ale do przodu... Dżizas...
    Pozdrawiam
    perfex

    Octavia HTP

  • #2
    Kiedyś nawet zdjęcie zrobiłem jak widziałem przed sobą przekoszone auto Mercedes A-klasa. Przednie koło było tuż przy linii namalowanej na jezdni, a tylne dobre 10cm w bok...
    Adam... Używam:
    Rolka: e11FL 97KM/130Nm
    Passek: B6 175KM/366Nm

    Komentarz


    • #3
      Oj, często miałem podobne wrażenia. Jakby auto przede mną było "przetrąconym psem". Często były to stare Passaty kombi. Ale zawsze było tak, że przód był bliżej osi jezdni, a tył przetrącony w prawo - do pobocza. I też miałem wrażenie, że pacjent jedzie skosem. Zastanawiam się na ile było to złudzenie. Bo zawsze "przetrącenie" było w tę samą stronę. W dodatku obserwować mogłem tylko z perspektywy kierowcy, a więc siłą rzeczy widziałem takie auto bardziej z lewej strony, zwłaszcza przymierzając się do wyprzedzenia. Może po prostu rozstaw kół przednich był szerszy niż tylnych? Nie wiem. Fakt, że teraz rzadziej to widuję w nowszych autach.

      * Sprawdziiłem - Vectra B Caravan (bo pewnie o takiej mowa) ma tylko 5 mm różnicy w rozstawie kół (tylne węziej), a zatem 2.5 mm na stronę. Tego oko nie wyłapie, czyli auto pewnie było klepane z przystanku

      M.
      Ostatnio edytowany przez beaviso; 13733.
      666 4U

      Komentarz


      • #4
        O1 FL bezwypadkowe też może robić 4 ślady.
        Jadąc na geometrie może wyjść że jest problem z tylną belką że krzywa itd a ogólnie jest możliwość regulacji na kasecie o czym niewiele osob wie

        Komentarz


        • #5
          każda o1 nie tylko fl....miałem taką z salonu i na pierwszym przeglądzie kolo mówi walony tył....heheheh

          Komentarz


          • #6
            4 slady widywałem bardzo często, zgrozo nie tylko w osobówkach, a nawet w dostawczych czy ciężarówkę raz widziałem.
            to spaw w połowie "fachowo" zrobiony i stąd ten defekt

            Komentarz


            • #7
              NOL... to gdzieś moje okolice I tak dziwne, że jeszcze jechał, NOL'e to głównie statki kosmiczne

              NOL - niezidentyfikowany obiekt latający
              Była O2 RS 190 km / 436 Nm
              Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X