Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Orlen Pay

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Orlen Pay

    Hej.
    Czy ktoś korzystał i ma doświadczenie w metodzie płatności Orlen Pay?
    Ostatnio mocno to reklamują w spotach radiowych.
    Wiem, że ta metoda to nie nowość i wprowadzana była już wcześniej, ale były z nią problemy.
    Zastanawiam się czy skorzystać przy kolejnym tankowaniu, ale niektóre informacje z netu nie są optymistyczne,
    np. (aby nie zostawiać tu niepotrzebnie linków) wpiszcie "Orlen Pay i kłopoty" w Google, w 1 i 4 wyniku w zasadzie to samo, jedno na portalu, a drugie na fb, ale komentarze do jednego i drugiego wskazują na problemy. Ryzykować?
    Pozdrawiam,


    Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

  • #2
    Paweł, wczoraj założyłem sobie konto, ściągnąłem aplikację. W necie na YT widziałem filmik jakiegoś gościa - sprawdził i działa. Dołożyłem sobie jeszcze aplikację z wirtualną kartą Vitay.

    Wtedy zaczynasz płacenie wchodząc w Vitay. Potem klikasz - zapłać przez Orlen pay. Wtedy pojawia się obraz z aparatu do zeskanowania kodu QR z naklejki na dystrybutorze.

    Problem jest taki, że mam ponad pół baku, a teraz nigdzie nie jeżdżąc na długo mi to starczy. Nie wiem kiedy zatankuję......
    pozdrawiam - Darek

    Komentarz


    • #3
      Pytałem na forum cro.pl - jest temat w związku z ukoronowanym wirusem.

      Korzystali i działa. Ja jeszcze mam ponad pół baku.
      pozdrawiam - Darek

      Komentarz


      • #4
        Ja też się już w to uzbroiłem, ale tankowanie to nie wiem kiedy nastąpi, skoro Krecik stroi 99% czasu na podjeździe/garażu.
        Na pewno przy pierwszej próbie odrzucenia płatności nie będę próbował ponownie, aby poblokowało mi wielokrotność należności na karcie, bo takie przypadki się własnie zdarzają.
        Pozdrawiam,


        Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

        Komentarz


        • #5
          Ponieważ wcięło dane z pewnego okresu - przypomnę naszą dyskusję:

          - działa
          - tankowałem wiele razy i płaciłem w ten sposób - błyskawiczna faktura
          - nigdy nie miałem problemu - tylko raz (chyba po aktualizacji aplikacji) musiałem się na stacji paliw zalogować do Orlen pay

          Trzeba tylko pamiętać o limicie na karcie - nie limicie do płatności kartą, tylko limicie do płatności internetowych!!!
          pozdrawiam - Darek

          Komentarz


          • #6
            U mnie po zainstalowaniu były problemy z pinem, nie chciał przyjmować, potem mu przeszło.
            Po zmianie telefonu znowu powtórka problemów z pinem, poklikałem coś i też mu przeszło.
            Teraz korzystam już za każdy razem, skraca wizytę na stacji do minimum, najdłuższa jej część to tankowanie
            Pomimo problemów z pinem - polecam.
            P. S. Zmierzę wreszcie czas pobytu na stacji i się pochwalę.
            Pozdrawiam,


            Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

            Komentarz


            • #7
              Orlen Pay bardzo dobre rozwiązanie, aby nie stać w kolejkach jeśli tylko tankujemy paliwo bez innych zakupów. Orlen ostatnio poza tym wdraża "mobilnego kasjera", czyli pracownik na podjeździe- inkasuje przy dystrybutorze płatność za zatankowane paliwo (płatność tylko bezgotówkowo), oraz w budynku stacji są wdrażane tzw "szybkie kasy", czyli zapłata za tankowanie paliwa bez innych zakupów realizowana też bezgotówkowo, wszystko po to, aby przyspieszyć procedurę dla osób, które tylko tankują i chcą być szybko obsłużone.
              Sławek

              Komentarz


              • #8
                Ja korzystam i sobię chwalę.
                Chwilowo były.problemy bo apka z orlenPay mi się nie włączała a okazało się że mechanizm płatności jest w apce orlenu do zbierania punktów
                Pisałem z supportem i coś pisali że jak tel jest.odblokowany (mam redmi note 4x z zmienionym softem) to apka orlen Pay nie włączy się, no ale działa.
                Choć rejestrowałem się jak apka mi działała jeszcze.
                Omijanie kolejek do kas w drodze na wakacje śląsk-morze polskie - bezcenne

                Komentarz


                • #9
                  Ja korzystam od dawna, jak zaczęliśmy pisać z spj . Na dwa kuraki. Mój i żony. Raz musiałem pod dystrybutorem logować się po aktualizacji aplikacji. A tak to działa mam i Orlen pay i Vitaj. Bez problemów. Bezpiecznie i bez..... Hot psów, kaw itp Tankuję i odjeżdżam.
                  pozdrawiam - Darek

                  Komentarz


                  • #10
                    Ja mam pytanie: a jeśli ktoś ma biznestank ? Czy jest tutaj osoba, która ma biznetank, punkty vitay i jeszcze płaci pay orlen ? Da się to wszystko sparować w jedną całość ?

                    Komentarz


                    • #11
                      Nie mam biznes tank, ale chwila z wujkiem google dała odpowiedź na Twoje pytanie: ORLEN BiznesTank ORLEN PAY
                      Dodatkowo sprawdziłem w samej aplikacji i poza kartą vitaj i biznes tank, można dodać kare dużej rodziny.
                      Teraz czekamy na sprawozdanie z Twoich testów
                      Pozdrawiam,


                      Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                      Komentarz


                      • #12
                        Ja stałem się aktywnym użytkownikiem danej aplikacji, jestem zadowolony - jedyny problem pojawia mi się jak jestem na stacja ORLEN gdzie smartfon świruje czy ma brać internet z danych mobilnych czy z stacji paliw .. ale wystarczy pamiętać aby mieć WiFi wyłączone i jest OK. Nalicza mi zarówno rabat z tytułu biznestank jak również punkty club vitay

                        Komentarz


                        • #13
                          Kupowałem też już aplikacją płyn do spryskiwaczy, wystawiony bezpośrednio przy dystrybutorach. Szybko, bez odchodzenia od samochodu

                          Problem miałem z aplikacją raz - jak włączyłem ją po zatankowaniu, a uruchomiła się aktualizacja. Ześwirowało zupełnie, ale gość przy kasie odkręcił wszystko. Warto przed tankowaniem sprawdzić, czy Vitay lub Orlen pay nie domaga się aktualizacji.

                          A tak, to działa.
                          pozdrawiam - Darek

                          Komentarz


                          • #14
                            Od dwóch dni mam problem.

                            Podjeżdżam na stację Orlen, tankuję, chcę zapłacić: uruchamiam aplikację Vitay, przechodzę do zapłać Orlen Pay i

                            Aplikacja Vitay mieli się dość długo przy uruchamianiu, potem Orlen Pay, mieli się długo i pojawia się po raz pierwszy - autoryzacja 3 d secure. Mieli się ekran pojawia się po długim czasie ekran z potwierdzeniem 3 d - klikam pin aplikacji bankowej. Ekran dalej sie mieli, pojawia się biały ekran i po długim czasie - zakończ. Klikam zakończ, wsiadam i odjeżdżam. Po chwili, ajk juz jadę dostaję sms-a, że płatność się nie udała. Wracam na stację i faktycznie - jest niezapłacone. Zwaliłem to na karb słabego internetu na tej stacji, bo sama dziewczyna w kasie mówi mi, że faktycznie - jest tam słaby zasięg.

                            Wracam do domu i na domowym wi-fi uruchamiam aplikację Vitay - mieli się tak samo jak na stacji, jest komunikat o braku połączenia, że dane są nieaktualne, potem drugi ekran, że trwa to za długo i czy chcę przejść do ekranu głównego?

                            Dzisiaj tankuję drugi samochód na innej stacji Orlen. Tankuję, uruchamiam Vitay (mieli się tak samo), w końcu biorę przejdź do ekranu głównego, wybieram płać z Orlen Pay i to samo - pojawia się autoryzacja 3 d secure, nie możliwości jej dokonać, bo nie ma takie "przycisku" na ekranie, w końcu pojawia się jakoś aplikacja banku - klikam PIN... i nic. Sprawdzam w aplikacji bankowej - nie ma blokady na kwotę tankowania, więc pewnie nie przeszło. Od razu wchodzę do kasy i faktycznie: dziewczyna mówi, że płatność jest w toku, czeka i po chwili mówi, że ok, może przyjąć płatność. W tym samym momencie dostaję sms- o braku płatności z Orlen Pay.

                            Aplikacje aktualne, bank ten sam, ta sama karta płatnicza od początku.

                            Tak dobrze żarło i zdechło....
                            pozdrawiam - Darek

                            Komentarz


                            • #15
                              Jakiś czas temu był problem, bo podpięta karta płatnicza skończyła ważność, ale podpięcie nowej rozwiązało problem.
                              Ostatnio, czyli 25.09. płaciłem bez problemu przez Orlen Pay.
                              Będę płacił ponownie to dam znać.
                              Pozdrawiam,


                              Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                              Komentarz


                              • #16
                                Zobaczę co mi odpiszą na zgłoszenie. Może też odepnę kartę i podepnę jeszcze raz.
                                pozdrawiam - Darek

                                Komentarz


                                • #17
                                  W dniu wczorajszym zatankowane do pełna, płatność poprzez aplikację ORLEN Pay z podpiętą aktywną kartą debetową, brak problemów potwierdzone końcowym komunikatem:
                                  Płatność potwierdzona
                                  Szerokiej Drogi
                                  Pozdrawiam,


                                  Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    A masz od niedawna dodatkowe uwierzytelnienie 3d secure? Bo to coś tutaj w tym temacie się dzieje. Podobnie piszą ludzie w sklepie play.

                                    Ostatnio padłą też połączona aplikacja Vitay - co też potwierdzają komentarze w sklepie play.
                                    pozdrawiam - Darek

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Nie, nie mam.
                                      Mam zabezpieczenie płatności pinem w aplikacji.
                                      Pozdrawiam,


                                      Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        No, tak. Ja też, ale od kilku dni domaga się 3d secure, a nic nie zmieniałem.
                                        pozdrawiam - Darek

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Ja z kolei czekam na odpowiedź ze źródła odnośnie przypięcia do Orlen Pay karty zniżkowej Orlen w portfelu. Udało się to może komuś?
                                          Innych problemów brak, działa jak należy lecz zmuszony jestem póki co płacić przy kasie aby nie tracić rabatu
                                          Wirus -> 136 KM 310 Nm
                                          https://forum.octaviaclub.pl/forum/m...kombi-by-szere

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            No z tym 3d secure tez mnie dopadło. O dziwo nie na każdej stacji, ale tak jak przedpiszący biały ekran itp.
                                            TO było gdzieś pod Piznaniem.
                                            U mnie na śląsku na razie OK.... Na razie.
                                            Byle by tej apki nie spierdzielili

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Pisałem w tej sprawie maila na orlen pay, ale od wtorku totalna olewka.
                                              pozdrawiam - Darek

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Na Orlenie to ja tylko siku robię , nie dorzucam sie do biznesu Pana 0bajtka
                                                2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Mam podobne poglądy polityczne, ale czy to coś wyjaśnia w temacie aplikacji?
                                                  pozdrawiam - Darek

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X