Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Moja fotorelacja z wizyty w Skoda Museum w Mlada Boleslav

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Moja fotorelacja z wizyty w Skoda Museum w Mlada Boleslav

    ahmed799, tobie nie odmówię
    Honda Civic VIII gen, 1.8 iVtec

  • #2
    Moja fotorelacja z wizyty w Skoda Museum w Mlada Boleslav

    Cześć wszystkim.
    Będąc na corocznym urlopie, zajrzałem do Mlada Boleslav do ich muzeum.
    Poniżej wrzucam linka do fotorelacji.
    Więcej info o muzeum tutaj:

    Link

    A fotki są tutaj:

    403 Forbidden

    Proponuję wybrać opcję "Pokaz zdjęć"

    Zdjęcia wykonane amatorsko ,więc z góry przepraszam za lekkie niedociągnięcia.

    Komentarz


    • #3
      Super fotki
      MOTUL, MILLERS, TANIE CZĘŚCI ZAMIENNE- BIAŁYSTOK!
      511-265-453

      Komentarz


      • #4
        paulob1, własnie za tydzień się tam wybieram
        Powiedz mi jakie są koszty wejściówek z możliwością zwiedzania fabryki? I czy przed muzeum jest jakiś parking gdzie można zostawić swoje auto?
        Czarny Elegance

        Komentarz


        • #5
          Big, są dwa parkingi. Jeden od strony wjazdu do centrum handlowego, które jest po drugiej stronie ulicy, a drugi tuż przy samym muzeum.
          Miejsca jest mnóstwo do zaparkowania. Wzdłuż drogi dojazdowej przy budynku salonu sprzedaży (widać na jednym z ostatnich zdjęć) nie radzę parkować. Tam są miejsca wydzielone dla pracowników oznaczone odpowiednimi znakami.
          Wejściówki 70 koron od osoby.
          Jeśli chcesz przewodnika, to albo po czesku, albo englisz, wtedy bodajże 300 koron.
          Wszystko masz w pierwszym linku, tym o muzeum.
          Warto obejrzeć, bo jest na co popatrzeć.... sam się dziwiłem jak oni to potrafią utrzymać w tak idealnym stanie. Wszystko błyszczy się jak przysłowiowe psie jajca
          Co do zwiedzania fabryki, to nie słyszałem o takiej opcji.W recepcji są przemiłe i całkiem niebrzydkie panie ( w końcu uroda słowiańska)
          Jest film do obejrzenia w specjalnej sali projekcyjnej.
          Nagrałem go i postaram się wrzucić na jakiegoś chomika...

          [ Dodano: Pon 12 Sie, 13 21:27 ]
          Wgrałem na chomika 2 filmiki w "małym" HD. Pierwszy to prezentacja fabryki, drugi (ten z większą wagą) to nagranie stanowiska interaktywnego.
          Aha, panie poinformowały mnie ,że można robić zdjęcia i filmować, ale nie dotykać :lol:

          [ Dodano: Pon 12 Sie, 13 21:27 ]
          Skoda Muzeum- filmiki - paulob1 - Chomikuj.pl

          Komentarz


          • #6
            paulob1, dzięki za obszerne info
            Ja czytałem, że na tygodniu można również zwiedzić fabrykę z przewodnikiem. Znalazłam to nawet w podanej przez ciebie stronie (dzięki !! ) . To to - Prohlídka muzea a závodu s èeským prùvodcem 140 Kè, czyli zwiedzanie muzeum i fabryki z czeskim przewodnikiem.
            Czarny Elegance

            Komentarz


            • #7
              No widzisz... ja tego nie doczytałem, a w recepcji panie nie zaproponowały, choć byłem w dniu powszednim.... ale to nic, bo i tak bym nie zdążył. Miałem kawałek drogi powrotnej do pokonania a trzeba było wrócić do pensjonatu do godzin wieczornych.

              Komentarz


              • #8
                A powiedz mi jeszcze jak jechałeś ? Na Wrocław, Jelenią Górę i Jakuszyce Trutnov, czy na Cieszyn-Brno i Pragę?
                Czarny Elegance

                Komentarz


                • #9
                  Jechałem od Karpacza drogą alternatywną przez Lubawkę, na Trutnov i przez Jicin do Mlada.
                  Bardzo fajna widokowa trasa. Można też przez Szklarską Porębę i Turnov bodajże, ale tam już winietkę trzeba z tego co się orientuję, a najtańsza jest tygodniowa za około 50 zeta.

                  [ Dodano: Pon 12 Sie, 13 22:40 ]
                  W Lubawce jakieś2-3 km przed przejściem granicznym jest lekkie odbicie w prawo, które można przeoczyć. Na szczęście GPS to wykrył i Krzysiu Hołowczyc dał komendę zawróć w prawo 8)

                  Komentarz


                  • #10
                    W Mladej byłem kilka lat temu - dwa razy i polecam

                    Co do trasy to wybieram trasę przez Szklarską + opcja z winietką (kosztuje grosze) - widoki super 8)
                    OII Combi 1.9 TDI BXE 2008 Ambiente ***234 kkm***
                    Opel Corsa 1.2 A12XER 150 Edition 2012 ***38kkm***

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez TomekM
                      Co do trasy to wybieram trasę przez Szklarską + opcja z winietką (kosztuje grosze) - widoki super
                      No własnie tak chcę też jechać. Tym bardziej, że docelowo jadę do Pragi, a do Mlada bedę jechał z Pragi właśnie.
                      Czarny Elegance

                      Komentarz


                      • #12
                        Przeciez jak juz macie winiete na Czechy, to po co pchac sie przez Polske i placic za A4 albo A2 :?:

                        Przez Ostrave na nasza A1 do Gliwic, a potem to juz jak tam wygodniej, czy A4 do Tarnowa czy na Radom do Lublina lub od Siewierza normalnie na Warszawe jak jechac w kierunku Ostrołeki


                        Moj sasiad pracuje w Mlada i jezdzi tylko przez Czechy
                        Spritmonitor.de

                        Komentarz


                        • #13
                          Dokładnie 8)
                          Ostatnio poznałem (zresztą na wczasach właśnie) małżeństwo z polskiego Cieszyna, którzy do Karpacza przyjechali przez Czechy, bo porządne drogi i mniej wariatów na drogach :lol:

                          [ Dodano: Sro 14 Sie, 13 08:51 ]
                          W związku z pytaniami o trasę....
                          W tym linku jest mapka dróg płatnych w Czechach:

                          An Error Occurred: Not Found

                          [ Dodano: Sro 14 Sie, 13 10:48 ]
                          Znalazłem jeszcze coś takiego:

                          ERROR: The request could not be satisfied

                          Jeśli jeszcze nie oglądaliście... ja to widziałem jakiś rok temu...

                          [ Dodano: Sro 14 Sie, 13 11:17 ]
                          ERROR: The request could not be satisfied

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Maicroft
                            Moj sasiad pracuje w Mlada i jezdzi tylko przez Czechy
                            swego czasu też jeździłem od razu na A1, po czeskiej stronie są dobre drogi ale trzeba uważać na radary.
                            przed wprowadzeniem opłaty na A4 jeździłem przez Nysę -> do Kudowy i dalej na Mladą.
                            od Katowic w sumie 5h. trzeba liczyć na dojazd.
                            OII sprzedana


                            Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                            Komentarz


                            • #15
                              swego czasu też jeździłem od razu na A1, po czeskiej stronie są dobre drogi ale trzeba uważać na radary.
                              Dokładnie, przy wjeździe do każdej miejscowości jest fotoradar z info jaką jedziesz prędkością. Jeśli przekraczasz, to zaświeca się komunikat "SPOVAL"

                              [ Dodano: Sro 14 Sie, 13 20:26 ]
                              Czy "SPOMAL"..... w każdym bądź razie chodzi o to żeby zwolnić..... a kamerka robi fotkę....

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez paulob1
                                swego czasu też jeździłem od razu na A1, po czeskiej stronie są dobre drogi ale trzeba uważać na radary.
                                Dokładnie, przy wjeździe do każdej miejscowości jest fotoradar z info jaką jedziesz prędkością. Jeśli przekraczasz, to zaświeca się komunikat "SPOVAL"

                                [ Dodano: Sro 14 Sie, 13 20:26 ]
                                Czy "SPOMAL"..... w każdym bądź razie chodzi o to żeby zwolnić..... a kamerka robi fotkę....
                                czasem jest sam radar z wyświetlaczem, czasem jest kamera. nie zawsze jest fotka. :diabelski_usmiech
                                OII sprzedana


                                Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                                Komentarz


                                • #17
                                  Byłem widziałem i ... chorobo z jednej strony fajne przeżycie i możliwość obejrzenia ciekawych aut, ale z drugiej strony niedosyt, bo .... nie ma wszystkich modeli Skody. No i co za debli (bo inaczej nazwać sie go nie da !!) wymyślił, aby część fajnych aut poustawiać na piętrach, jeden nad drugim, i nie dać ludziom żadnej możliwości dostępu do nich !!! Przecież można było zrobić jakiś schodki i chodnik wzdłuż wyeksponowanych na piętrach aut.
                                  Poza tym, było super Fajne auta zarówno L&K jak i Skody. Rowery i motocykle L&K oraz super prezentacje multimedialne. Ogólnie bardzo polecam, bo warto !!
                                  Czarny Elegance

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Właśnie po to możesz wykupić bilet całoroczny, bo ekspozycja się zmienia i z tego co wiem, to nie było szans wystawienia wszystkiego na raz, bo miejsca nie mieli. Reszta jest w specjalnym garażu, gdzie trzymają również prototypy.
                                    Któryś post wcześniej wkleiłem odnośnik do dwóch odcinków Legend PRL, gdzie jest o tym mowa.
                                    Ja planuję jeszcze raz tam jechać za jakiś czas.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez paulob1
                                      Ja planuję jeszcze raz tam jechać za jakiś czas.
                                      No to ja mam trochę inne palny. Planuję podjechać jeszcze do muzeów Ferrari, VW, BMW, Porsche i Mercedesa, oraz Lamborghini. Oczywiście będzie to rozłożone w czasie. W Skodzie już byłem i póki co się tam już nie wybieram.
                                      Czarny Elegance

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Do fabryki Lamborghini ja chcialem zajechac jak bede na F1, ale potrzebna jest zorganizowana grupa i chyba odpuszcze temat. A bede niedaleko, jakies 150-200 km
                                        Budowa domów energooszczędnych, szkieletowych
                                        www.nawmar.pl

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          jak sie uda to za kilka dni nawiedzimy to muzeum Skody w Mlada Boleslav :-) jest tez niby wycieczka do fabryki...
                                          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                          Spalanie - Motostat.pl

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Odkopuję....
                                            Chłopaki, ile czasu potrzeba na normalne zwiedzenie muzeum ? Planuję za tydzień
                                            SATYNOWA O2 Tour
                                            Z pozdrowieniami
                                            Bartek

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              TwoB, w 2 godziny ciężko dokładnie wszystko obejrzeć. 3,5- 4 godzin obejdziesz wszystko, porobisz fotki, poczytasz, obejrzysz film w salce i zdążysz jeszcze pobajerować panie w recepcji A ciała są nieziemskie 8)

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                paulob1, dzięki za info
                                                Zamieszczone przez paulob1
                                                i zdążysz jeszcze pobajerować panie w recepcji
                                                chyba żonę poproszę, żeby naszej Octavki popilnowała
                                                SATYNOWA O2 Tour
                                                Z pozdrowieniami
                                                Bartek

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez paulob1
                                                  A ciała są nieziemskie 8)
                                                  Potwierdzam , na samą recepcję należy policzyć więcej czasu niż na typowe "poproszę bilet"
                                                  Pozdrawiam
                                                  Northeusz

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X