Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Audience i CD ERROR

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Audience i CD ERROR

    Ja w Fabii I już mam prawie 360 tys. km i jak narazie (odpukać) bez większych napraw (tylko eksploatacyjne).

  • #2
    Audience i CD ERROR

    Witam,
    Czy ktoś z Was wie gdzie można naprawić zmieniarkę z Audience?

    Komentarz


    • #3
      Czyli zaciela sie plyta w srodku??

      Albo samemu rozebrac, albo udac sie do ASO
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        oscaro, zrób zdjęcie zmieniarki co jest w radiu to Ci powiem czy jestem Ci w stanie pomóc.
        Maicroft, CD ERROR może oznaczać totalnie wszystko :szeroki_usmiech
        BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

        SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

        Komentarz


        • #5
          Niby tak, ale czasem tylko plyta sie zaciela. Puki co nasz Audience dziala bez przeszkod
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • #6
            Płyty w środku nie ma. Zaraz po włączeniu zasilania mechanizm się załącza po czym wyskakuje błąd. Załączam zdjęcia zmieniarki.
            Załączone pliki

            Komentarz


            • #7
              oscaro, a zdjęcie od spodu? Jest jakieś info kto ją produkuje? Nie wygląda ani na Pioneera ani na Panasonica..
              BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

              SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

              Komentarz


              • #8
                Na układzie scalonym jest napis Pioneer.

                [ Dodano: Wto 01 Lip, 08 19:28 ]
                Jeszcze raz bo nie dodało się zdjęcie.

                [ Dodano: Wto 01 Lip, 08 19:33 ]
                To jeszcze raz tym razem mniejsze.
                Załączone pliki

                Komentarz


                • #9
                  oscaro, to chyba jakiś przedpotopowy Pioneer tam wsadzają, bo nowsze modele wyglądają już zupełnie inaczej. Ostatnie pytanie: policz ile przewodów ile w taśmie łączącej zmieniarkę z radiem - mam kontroler do zmieniarek Pioneera i jeśli tylko taśma ma taką samą szerokość to może uda mi się ją podpiąć do tego kontrolera i wtedy będzie wiadomo co jest nie halo bo wywali błąd jeśli rzeczywiście jest z nią coś nie tak.
                  Sprawdź jeszcze raz jak zachowuje się zmieniarka po podłączeniu napięcia. Powinna sprawdzać po kolei każdy slot, aby się upewnić czy jest tam płyta czy nie. Sprawdza wszystkie sloty i dopiero wyskakuje błąd czy też już wcześniej coś się dzieje? Są z niej jakieś dziwne odgłosy - chrupotanie albo coś takiego?
                  BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                  SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                  Komentarz


                  • #10
                    Teoretycznie zmieniarka jest z listopada 2005. Przewodów jest 18. Po podłączeniu napięcia zachowuje się tak jakby chciała sprawdzać sloty ale nie udaje jej się skończyć. Czas w którym mechanizm przejawia chęć do pracy to jakieś 3 sekundy po czym wyskakuje błąd. Dziwnych odgłosów nie słyszałem.

                    Komentarz


                    • #11
                      oscaro, nie chce Cię martwić, ale skoro nie jest w stanie skończyć inicjalizacji to widzę raczej marne szanse na naprawę jej. Jutro sprawdzę czy moje zmieniarki też mają tyle żył i wtedy jeśli będziesz miał ochotę to mogę spróbować Ci pomóc. Mogę podpiąć ją pod kontroler i wywali błąd z informacją co jest konkretnie nie tak. Mogę wtedy spytać kogoś z Pioneera jak to spróbować naprawić.
                      BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                      SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                      Komentarz


                      • #12
                        Audience - CD Error

                        Witam!

                        Czy ktoś rozwikłał w jakikolwiek sposób o co chodzi z komunikatem "CD Error" w radiu Audience MP3?

                        Kupiłem radio w idealnym stanie, ponoć sprawne, ale u mnie na stole, gdy podłączyłem do zasilacza 14,4 V wyskakuje ten komunikat. Ktokolwiek może potwierdzić, że podłączenie radia do samochodu cokolwiek zmieni...?

                        Komentarz


                        • #13
                          Tak, zamiast na biurku to będziesz miał "CD error" w samochodzie

                          Próbowałeś wkładać płytę Audio czy MP3?
                          BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                          SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                          Komentarz


                          • #14
                            Nie jestem w stanie włożyć płyty. Zmieniarka uważa, że ma w sobie 6 płyt (choć jest pusta), więc na próbę włożenia płyty wyświetla "CD full". Po chwili wyskakuje wspomniane "CD error".

                            Jak to w ogóle ugryźć? Rozebrałem to radio. Widzę, że nigdy nie było rozbierane. W środku stan idealny, zero kurzu czy zanieczyszczeń. Nie znalazłem niczego niepokojącego, jakość lutów wzorowa. Obejrzałem oscyloskopem różne przebiegi sterujące i magistralę komunikacyjną między mikrokontrolerem radia a zmieniarką. Wszystko ogólnie rzecz biorąc jest ok. Zmieniarka po włączeniu ma stałą komunikację z radiem... Nie mam trochę pomysłu na to. Schematu serwisowego nijak nie udało mi się znaleźć w internecie.

                            [ Dodano: Sob 12 Paź, 13 00:13 ]
                            Temat zajął mi cztery wieczory, ale rozwiązałem problem.

                            Sprawne radio po podaniu zasilania i jego włączeniu sprawdza czy ma w sobie płyty, od pozycji szóstej do pierwszej. Cechą charakterystyczną było to, że radio blokowało się na szóstej pozycji i nie przechodząc nawet do pozycji piątej wyświetlało "CD ERROR". Dziwnie to wyglądało, bo mechanizm jak gdyby nie mógł dojść do końca pozycji, w której dopiero to nastąpiłaby zmiana płyty (mechanizm zmieniarki jest naprawdę skomplikowany).

                            Po bardzo wnikliwych oględzinach i między innymi zdjęciach z tego forum zauważyłem, że jeden metalowy pionowy prowadnik (znajduje się po stronie dużego białego plastikowego prowadnika) wygląda tak jakby zeskoczył i nie był w stanie podnosić tych czarnych tacek. Włożyłem tam śrubokręt i naprowadziłem to na właściwą pozycję. Okazało się, że to było to! Zmieniarka zaczęła pracować. Problem dotąd się nie powtórzył. Poniżej przesyłam obszar, który trzeba przeanalizować.

                            Wszystko wskazuje na to, że ten jeden element zeskoczył w trakcie transportu (kupiłem używane radio), które było transportowane w pozycji radia pewnie innej niż normalnie się je wykorzystuje w samochodzie.

                            I jeszcze kilka podpowiedzi dla osób rozbierających/naprawiających radio:
                            - zmieniarka mocowana jest za pomocą czterech śrub, z czego dwie są pod tą dużą białą naklejką na prawej stronie radia;
                            - po odkręceniu śrub, żeby wyjąć zmieniarkę koniecznie trzeba odkręcić te dwa aluminiowe prowadniki z tyłu radia, bo inaczej nie będzie się dało rozgiąć bocznych ścianek;
                            - zmieniarka jest połączona elektrycznie jedną taśmą; nie ma obawy, że w trakcie demontażu się coś urwie, bo jest jej zapas;
                            - wszystkie podstawowe funkcje radia działają na stole i przy zasilaniu np. z zasilacza; obalam tezę, że trzeba się wpiąć w magistralę CANowską w samochodzie, by nie pojawił się CD ERROR; ten komunikat pojawia się z powodu braku możliwości wykonania inicjalizacji zmieniarki;
                            - można rozważyć dodanie dodatkowego radiatorka do tego dużego układu scalonego po lewej stronie na dole; w trakcie zwykłej pracy ten układ scalony osiąga temperaturę 95 st.C (zmierzyłem pirometrem); w upalny dzień temperatura ta osiągnie w samochodzie chyba powyżej 130 st.C co może być problemem i źródłem jakichś dziwnych zachowań radia; układ ten jest najprawdopodobniej regulatorem napięcia na potrzeby całego radia;
                            - nie wiem dlaczego, ale zmieniarka wymontowana z radia, ale połączona elektrycznie z główną płytą elektroniki nie chce przyjmować do siebie płyt; na stole da się tylko zaobserwować, czy zmieniarka prawidłowo sprawdza ile płyt ma w sobie; po zamontowaniu zmieniarki do głównej obudowy radia potrafi już "łyknąć" płyty;
                            - pobór prądu w trybie radia FM to około 0,7 A, przy odtwarzaniu CD to 1,2 A, a w trakcie pracy zmieniarki do 1,8 A; doliczyć trzeba do tego prąd zużywany zależny od ustawionej głośności (powyższe wartości prądu zmierzone przy braku podłączonego głośnika);

                            No to chyba tyle komentarza.
                            Załączone pliki

                            Komentarz


                            • #15
                              Odświeżę kotleta. Czy ktoś rozwikłał sposób działania zmieniarki? Mam Bolero i jest problem z odczytem CD po włączeniu radia.
                              W magazynku siedzi 5 płyt. Po włączeniu radia przy każdej wyświetla się CD ERROR. Żeby płyta załapała muszę ją wyjąć i włożyć ponownie wtedy działa aż do dłuższego wyłączenia. Dotyczy to wszystkich 5 płyt. Np. wszystkie płyty mają CD error, wyjmę 2-gą i włożę ponownie i ta płyta chodzi a przy pozostałych jest nadal błąd.
                              Wygląda to tak, jakby radio nie sprawdzało zawartości magazynka po uruchomieniu radia?
                              Ostatnio edytowany przez Przemm81; 48613.

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X