Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

CAR RADIO SWING- gniazdo MEDIA-IN - USB

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • CAR RADIO SWING- gniazdo MEDIA-IN - USB

    1mike, wysil się i przeczytaj ten wątek a znajdziesz odp. na wszystkie twoje pytania
    makos

  • #2
    CAR RADIO SWING- gniazdo MEDIA-IN - USB

    Link

    Zdaje sie, ze mozna przez takie gniazdo podlaczyc USB.


    Input MDI - Multimedia socket (MEDIA-IN)
    – Activate the AUX-IN socket by pressing the button and by
    subsequently pressing the function key .
    – The input MDI is located in the glove box.
    – Audio data in MP3, WMA, OGG Vorbis and AAC format from the
    external data sticker, connected to the multimedia socket, can be
    played via the radio.
    – External audio sources, which are connected to the AUX-IN socket,
    can be operated via the radio ⇒ page 7.
    It is possible to play back external audio sources via the loudspeakers of the radio
    in the vehicle.
    You can select another audio source on the radio at any time. As long as the external
    audio source is not switched off, it remains always active in the background.
    Please refer to the Owner's manual of the respective manufacturer for the operation
    of the external audio source.
    Use the standard jack plug 3.5 mm for the AUX-IN socket. If the external audio
    source does not have this jack plug, you must use an adapter.
    Adjust the play function volume of the external audio source
    The play function volume of the external audio source can be changed via the
    volume control on the radio.
    Depending on the connected audio source the output volume on the external
    audio source can be changed.
    You can also change the input sensitivity of the external audio source ⇒ page 4, in
    order for the play function volume of the external audio source to adapt to other
    audio sources or to avoid distortions of the play function volume.
    Adapter
    A special adapter is required to connect audio sources via the input MDI.
    We recommend that you purchase an adapter for connecting the USB devices, the
    devices with Mini USB output or an iPOD, at a ©koda Service Partner.
    Conditions for proper connection
    • Only USB devices with the specification 2.0 can be connected.
    • The version of the file allocation table FAT (File Allocation Table) of the
    connected device must be FAT16 (< 2 GB) or FAT32 (> 2 GB).
    Niestety nie mam chyba takiego gniazda zamontowanego w schowku.


    Wyglada ze oprocz gniazda MDI potrzebny bedzie adapter do USB.

    Czy ktos probowal podlaczyc takie cudo?

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez marq
      Wyglada ze oprocz gniazda MDI potrzebny bedzie adapter do USB.

      Czy ktos probowal podlaczyc takie cudo?
      Podłączam się do pytania.
      Morgoth

      Rozsądni ludzie dostosowują się do świata, nierozsądni nieugięcie starają się dostosować świat do siebie.
      G.B.Show

      Komentarz


      • #4
        Forum - Octavia Club Polska tu masz podobny temat
        O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

        Komentarz


        • #5
          Tam jest handelek, a nie odpowiedź.
          Morgoth

          Rozsądni ludzie dostosowują się do świata, nierozsądni nieugięcie starają się dostosować świat do siebie.
          G.B.Show

          Komentarz


          • #6
            MDI (Mobile Device Interface) to złącze
            umożliwiające podłączenie urządzenia
            zewnętrznego za pomocą przewodów
            z wejściem Aux-in, gniazdami USB lub z iPodem
            i sterowanie nim za pomocą radia lub nawigacji
            ©koda oraz odtwarzanie plików w formacie MP3,
            WMA, OGG, AAC. Dane z odtwarzanej ścieżki
            są pokazywane zarówno na wyświetlaczu radia,
            nawigacji oraz Maxi-DOT. Przewody dostępne
            w ofercie Oryginalnych Akcesoriów Skoda Auto.

            Zamieszczone przez _tm_
            Z tego co ja się orientuję to MDI to jest specjalne złącze wyprowadzone w schowku przed pasażerem. Koszt przy zamawianiu nowego samochodu to 500 zł. Do tego za kilkadziesiąt zł można dokupić kabelek do obsługi iPoda lub kabelek do USB.
            Zamieszczone przez shado
            Potrzebujesz kupić cały MDI, a do niego dopiero podpina się kabelek USB. Cała obsługa USB i iPoda robiona jest w MDI, a nie w radiu.
            są i odpowiedzi

            i jeszcze ze strony SAP
            Przewód połączeniowy MDI (Mobile Device Interface)

            AZO 800 001 - dla iPod-MDI
            AZO 800 002 - dla USB-MDI
            AZO 800 003 - dla mini USB-MDI
            AZO 800 004 - dla 3.5" jack-MDI
            O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

            Komentarz


            • #7
              Ja to wszystko już wiem i nawet mam zamówione do swojej Octy, kabelki w cenie.

              Za to za cholerę nie wiem jakiej pojemności pendraki łyka MDI, jak wyświetla tagi z mp3, jak wyświetla katalogi, do ilu katalogów można zagnieździć wgłąb i takie tam. To mi napisz, jak wiesz.
              Morgoth

              Rozsądni ludzie dostosowują się do świata, nierozsądni nieugięcie starają się dostosować świat do siebie.
              G.B.Show

              Komentarz


              • #8
                Tego też nie wiem. Ja zamówiłem sobie MDI z kablem do iPoda i też jestem ciekawy jak to będzie wyglądało i działało, bo pomyślałem na początku, żeby podłączyć iPoda pod aux i nie brać MDI ale patrzenie na niego podczas zmiany piosenki trochę by przeszkadzało w prowadzeniu, bo nie patrzysz na drogę tylko w okolice podłokietnika.
                Podejrzewam, że obsługa pendraka będzie podobna do obsługi płyt nagranych w formacie mp3 ale to tylko moje przypuszczenia.
                O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Mihau
                  Podejrzewam, że obsługa pendraka będzie podobna do obsługi płyt nagranych w formacie mp3 ale to tylko moje przypuszczenia.
                  To teoria. Jak odpalisz sobie pendrive w nowych modelach Kii, to każdy z nich inaczej obsługuje np. kolejność utworów (najpierw podkatalogi, potem pliki w folderze głównym, albo odwrotnie), wyświetlanie i przewijanie długich napisów, wielkość obsługiwanej pamięci, itp.

                  Dla mnie to ważne, bo specjalnie wybrałem MDI zamiast radia Bolero, żeby nie pierdzi*lić się ze zmieniarką - mam to teraz w Toyocie i za cholerę nie mogę się z rodziną dogadać czyje płyty mają tam siedzieć i gdzie trzymać wszystkie pudełka od CD.

                  Szkoda, że nawet w VW nie potrafili mi powiedzieć jak działa to ich Media-In, odpowiednik MDI w Skodzie. W Skodzie to już w ogóle nie wiedzieli ... czyżby nikt nie zamawiał podstawowego wyposażenia, które ma konkurencja?
                  Morgoth

                  Rozsądni ludzie dostosowują się do świata, nierozsądni nieugięcie starają się dostosować świat do siebie.
                  G.B.Show

                  Komentarz


                  • #10
                    ale chyba mało osób to MDI dokupuje, przecież jest stary i sprawdzony Aux-In więc wolą to używać niż dokupić za 500 zeta ten bajer
                    O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                    Komentarz


                    • #11
                      500 zł na MDI to pryszcz w porównaniu z kosztem i ograniczeniami zmieniarki. Swing => Bolero w Elegance to 1500 zł, w innych wersjach nawet więcej, a po cholerę dotykowy ekran? Żeby się brudził od palców?

                      Aux-In jest dobry dla ... nie wiem dla kogo, bo to rozwiązanie sprzed 10 lat i nic tym nie da się obsłużyć. Wyobrażasz sobie przewijanie utworów i zmianę katalogów podczas jazdy? Ja nie
                      Morgoth

                      Rozsądni ludzie dostosowują się do świata, nierozsądni nieugięcie starają się dostosować świat do siebie.
                      G.B.Show

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Morgoth
                        Wyobrażasz sobie przewijanie utworów i zmianę katalogów podczas jazdy? Ja nie
                        ja również nie wyobrażam sobie dlatego domówiłem sobie MDI ale zastanawiałem się nad Bolero przez chwilkę
                        O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                        Komentarz


                        • #13
                          Najpierw widać foldery a potem pliki. Sortowanie alfabetycznie.
                          BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                          SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                          Komentarz


                          • #14
                            Dzięki szado
                            A jaką wielkość łyka?
                            Morgoth

                            Rozsądni ludzie dostosowują się do świata, nierozsądni nieugięcie starają się dostosować świat do siebie.
                            G.B.Show

                            Komentarz


                            • #15
                              Z USB jest tak, że jak jest zgodny ze standardem 2.0 to powinien działać każdy. Tymniemniej zdarzają się pendrivy, które nie do końca trzymają się specyfikacji i wtedy są problemy.
                              BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                              SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                              Komentarz


                              • #16
                                Zawsze jeszcze mozna pokusic sie o symulator zmieniarki i w ten sposob uzyskac AUX'a. Do tego tani odtwarzacz mp3 na USB i mamy pelne sterowanie z radia/kierownicy

                                Komentarz


                                • #17
                                  To teoria i tego się trzymajmy, jednak z praktyki wiem, że ważna jest ilość katalogów i plików na penie i niektóre sprzęty sobie z tym nie radzą.

                                  Dzięki za info, może ktoś coś napisze z praktyki.
                                  Morgoth

                                  Rozsądni ludzie dostosowują się do świata, nierozsądni nieugięcie starają się dostosować świat do siebie.
                                  G.B.Show

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Czy nie istnieje jakaś inna opcja cenowa tego MDI, niż oferta ASO?

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Istnieje, były posty na forum, ktoś sprzedawał. Nie wiem jak wtedy z montażem.
                                      Morgoth

                                      Rozsądni ludzie dostosowują się do świata, nierozsądni nieugięcie starają się dostosować świat do siebie.
                                      G.B.Show

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Morgoth
                                        ...jednak z praktyki wiem, że ważna jest ilość katalogów i plików na penie i niektóre sprzęty sobie z tym nie radzą.

                                        Dzięki za info, może ktoś coś napisze z praktyki.
                                        W instrukcji do Swinga: "Struktura folderów w pamięci podłączonego urządzenia nie powinna przekraczać ośmiu poziomów. W jednym folderze nie może być zapisanych więcej niż 1000 plików."

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez shado
                                          Najpierw widać foldery a potem pliki. Sortowanie alfabetycznie.
                                          Mój Swing z MDI odtwarza najpierw pliki, potem foldery.

                                          Pendrive 32 GB łykany jest bez problemu, gorzej z poruszaniem się po katalogach
                                          Morgoth

                                          Rozsądni ludzie dostosowują się do świata, nierozsądni nieugięcie starają się dostosować świat do siebie.
                                          G.B.Show

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Napisałem co widać, a nie co odgrywa. Najpierw odgrywa pliki z roota, a potem z pierwsego folderu.
                                            BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                                            SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              A czy w SWINGu mogą/powinny pojawiać się nazwy katalogów tak jak nazwane są na płycie. Czy tylko nazwa FOLDER1 FOLDER2 ?
                                              Pozdrawiam
                                              Piotr

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Są pełne nazwy folderów (pewnie do jakiejś długości, ja mam krótkie) w trybie Browse (przeglądanie). Gdy wybrana muza już gra, można sobie wyświetlać dowolne informacje, jak tytuł utworu, artysta, album, nazwa folderu, itd. Wyświetlacz jest długi, to sporo się mieści. Jeśli tego wyświetlania nie wybierzesz, to odgrywa pliki Track 01, Track 02, ...

                                                Aha, nie wiem jak jest z wyświetlaniem polskich liter. Z góry założyłem, że sprzęt od Panzerwagena, który nie ma komputera po polsku, nie wyświetli poprawnie polskich znaków diakrytycznych, więc przygotowując mp3 stosowałem alfabet anglosaski.

                                                Trochę męczące jest "przewijanie" utworów guzikami, a pokrętło do przeszukiwania, gdy je przekręcić zbyt szybko, zawiesza wyświetlacz na chwil parę. Wyświetlacz wraz ze znalezieniem utworu ponownie się aktualizuje.
                                                Morgoth

                                                Rozsądni ludzie dostosowują się do świata, nierozsądni nieugięcie starają się dostosować świat do siebie.
                                                G.B.Show

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Dzięki,

                                                  Kurcze u mnie jest FOLDER1 FOLDER2 ....coś trzeba ustawić pod MP3 ?
                                                  Pozdrawiam
                                                  Piotr

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X