Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakich nawigacji używacie,jakich map i co polecacie?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jakich nawigacji używacie,jakich map i co polecacie?

    Uważam, że w tym przypadku oryginał wygląda najlepiej. Chyba lepiej nie ruszać.

  • #2
    Jakich nawigacji używacie,jakich map i co polecacie?

    witam
    Jakich uzywacie nawigacji,jakie mapki macie powgrywane,co polecacie a co nie?Dodam od siebie,że widzialem ostatnio Larka 35.6 odblokowanego z Automapa 5.5.3 i nawet fajnie to chodzilo.Najlepsza jest cena,okolo 200 zl za urzadzenie nowe fabrycznie w komplecie z MapaMap.
    Respect All,Fear No One!

    Komentarz


    • #3
      Jeśli chodzi o sprzęt, to niewiele mogę poradzić. Ja Kupiłem palmtopa MIO ponad 2 lata temu, w ceni za którą teraz można by kupić ze cztery nawigacje , ale wtedy nie było jeszcze "cudów" typy lark, czy inne gotowe gps-y za symboliczna opłatę. Moge Ci tylko doradzić, żebyś zakupił sprzęt do którego można wgrywać różne oprogramowanie, a nie zablokowanego gotowca.

      Jeśli chodzi o programy, to ja jeżdżę tylko na i-Go i sobie chwalę, ale ilu użytkowników, tyle opinii na temat oprogramowania... Map uzywam z Teleatlasu, czasem na próbę zapodam Emapę. Specjalnych różnic nie znajduję, choć i w tym temacie zdania są podzielone.

      Poczytaj sobie tutaj:
      forum tematyczne GPS
      Życie nie jest ani tak złe, ani tak dobre, jak to sobie wyobrażamy.

      Piszę poprawnie po polsku.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez fan
        Najlepsza jest cena,okolo 200 zl za urzadzenie nowe fabrycznie w komplecie z MapaMa
        Lark 43.0 lub 43.1 jest z MapąMap ale w wersji okrojonej. Po zakupie trzeba kupić pełna wersję i ona jest tylko na Polskę + główne drogi europy. Wersja pełna jest na Polskę bardzo dokładna. Lark ma możliwość uruchomienia innych map bez odblokowywania go. Używam również AM 5.3 i IGo8 ale tylko jak jadę za granicę.

        [ Dodano: Wto 17 Lis, 09 08:59 ]
        Zamieszczone przez smer
        ale wtedy nie było jeszcze "cudów" typy lark, czy inne gotowe gps-y za symboliczna opłatę
        Tylko, że kupując takie urządzenie trzeba się liczyć z wykupieniem aktualizacji do pełnej wersji jak np. przez mnie opisanym Larku 43.0 i mapą MapaMap

        Decyzja o zakupie tego sprzętu była podyktowana faktem, że używam nawigacji średnio raz w miesiącu.
        Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

        Komentarz


        • #5
          Czesc,

          Garmin Nuvi 650 + GPMAPA + CityNavigator.

          Do drog naszych poludniowyh sasiadow: Slovakia Roads + Altas Czech.

          Pozdrawiam,

          Krzysiek
          Pozdrawiam,

          Krzysiek

          ---

          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=27857

          Komentarz


          • #6
            A ja używam Blow + Auto Mapa i jestem baaardzo zadowolony
            RENT COMPLEX

            DACAR.team

            Komentarz


            • #7
              Lark 35.3 + IGO8 +skin Gurjon 6.jakiśtam, mapy TeleAtlasu.
              Polecam.
              Znajomemu ustawiłem Larka 43.1 z tą samą konfiguracją mapy i sobie chwali
              Rodzinie poustawiałem w Larkach 35.3, 35.5 tą samą konfigurację i nie narzeka nikt.
              Ja osobiście od AM się odsunąłem. Nie potrafiłem się do niej przekonać + po moim mieście robiła takie cuda, że bałbym się z nią wjechać gdzieś w nieznany teren.

              O2 1,9 BXE+ 143KM/312Nm

              Komentarz


              • #8
                Go Clever 5" (bo na sprzęcie wypaśnym mi nie zależy) i AutoMapa Europa (oryginał)- nigdy się nie zawiodłem na AM. Automapa pracowała też na Mio A 701, telefonik troszkę się zestarzał i na razie leży w szufladzie, zbieram drobniaki na następnego smart phona.
                It doesn't matter what we're losing
                It only matters what we're going to find!

                Komentarz


                • #9
                  Telefon HTC Touch Diamond + Auto Mapa
                  S3 SL 2.0 TSI DSG 4x4 [355KM@461Nm] 2018-... link
                  Alfa Romeo Stelvio AT8 Q4 [280KM@470Nm] 2018-... link
                  -------------------------------------------------------------------------
                  O3 RS 2.0 TSI DSG [313KM@439Nm] 2016-2018 link
                  O2 1.8 TSI DSG [237KM@345Nm] 2009-2014
                  O1 1.9 TDI [207KM@389Nm] 2004-2010

                  Komentarz


                  • #10
                    Akira MM3512-A3 z oryginalną pełną wersja MapaMap+aktualizacje oraz Automapę w wersjach 4XX i 53X. Cena zakupu 2 lata temu to ok 390 pln. Po zakupie odblokowałem dostęp do Windowsa w navi.
                    MapaMap daje w Polsce radę , jest dość dokładna , porównywalna do Automapy , trochę uboższa grafika.
                    404 Not Found
                    Tańsze urządzenia mają okrojona wersje MapyMap tzw. Lite.

                    Automapa Europa też nie stwarza problemów, gorzej jest tylko w miejscach gdzie zbudowano nowe autostrady np w Czechach. Generalnie polecam. Na trasach do Włoch czy Grecji navi bardzo się przydała, szczególnie w Neapolu ops:
                    W chwili obecnej kupił bym jednak coś większego z 4,3 lub 5" ekranem.
                    Jest druga srebrna kochanka- CBF 600S...

                    Komentarz


                    • #11
                      GARMIN 250 NUVI Z GPMAPA+CITYNAVIGATOR
                      Bardzo dobry sprzecik,godny polecenia.

                      Komentarz


                      • #12
                        MIO P560 + AutoMapa Polska XL
                        :

                        Komentarz


                        • #13
                          1. Nie wypowiadam się o Garminach - w ręku nie miałem, ludzie używający b. polecają, są (ponoć) bardzo dobre darmowe mapy "made by users".
                          2. Po powyższym zastrzeżeniu - na Polskę - tylko i wyłącznie AutoMapa - "Miplo, kategorie fotoradary i suszarki - i wszystko jasne" :-D
                          3. Na zachodnią Europę - ponoć wszystko jedno, wybierać należy "pod gust" wg interfejsu programu
                          4. Na "dziki wschód" - iGO8 + Gurjon + mapy "lokalnych dostawców" - AFAIK na razie pokrycie "nie do przebicia", wszelkie Teleatlasy czy Navteqi wysiadają.
                          Sumując powyższe - dla mnie optymalna kombinacja to AM Polska + iGO8 z mapami Europy lub AM Europa + iGO8 z mapami EE.
                          A sprzętowo - ja tam lubię PPC, navi "dedykowane" czy "w telefonie" mnie nie przekonują, więc iPAQ 214 i GPS na CF (byłby BT, ale ten został się jeszcze z poprzedniego palmtopa).
                          Pozdrawiam,

                          Saszka


                          Perfect Service by DobryGrześWawa

                          Komentarz


                          • #14
                            MIO MOOV 200 oczywiście do tego Auto Mapa jestem zadowolony 0 problemu moim zdaniem to dobry zakup za rozsądną cenę kosztowało mnie około 300 pln
                            https://www.facebook.com/tapicerekpranie

                            Komentarz


                            • #15
                              Mój zestaw to BLOW GPS43Vbt + doskonała, legalna, AutoMapa Polska XL + POI z miplo,
                              alleluja i do przodu :szeroki_usmiech
                              zdroofko
                              daszek
                              http://www.motostat.pl/user_images/13387/icon1.png [1500-3000 obr/min]http://emoty.blox.pl/resource/hi.gif | oryg. instrukcja obsługi Octavia II

                              Komentarz


                              • #16
                                ERA MDA IV

                                tańszych i dokładniejszych nie ma
                                SUPERB

                                Komentarz


                                • #17
                                  Navroad NR430 + legal AutoMapa Polska XL - polecam gorąco
                                  testowałem również różne wersje nawigacji Blow - jak dla mnie bardzo dobre urządzenia - a także nawigacje Peiyinga (nawigacje z MapąMap) - takie sobie.
                                  wszystkie marki miały odblokowane urządzenia co dawało możliwość instalacji różnych map a także innych programów.
                                  Silnik BFQ + sekwencja KME
                                  CB President Johnny II ASC+President HAWAII

                                  Kenwood KDC-BT92SD
                                  Hertz HSK 165
                                  Hertz DBX 250
                                  KICX Kap 45
                                  KICKER ZX 200.2
                                  Kable - Dietz, Caliber
                                  Kondzio 1F
                                  wygłuszenie drzwi

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    sama marka nie ma znaczenia wszystkie pracują na podobnych procesorach wiec najlepiej zastanowić się jakie bajery ci są potrzebne w nawi która ci się podoba i jaką ma mieć przekątną ekranu ,a co najważniejsze,weż tą która ma dużą pamięć wewnętrzną docenisz to robiąc aktualizacje oczywiście każda ma wejscie na karty sd ale, jak masz zamiar jedną mapę (org) mieć w pamięci a drugą na karcie tu wiadomo o co chodzi to docenisz wielkość pamięci trzeba pamiętać też o tym żeby nawigacja miała możliwość pracy z róznymi mapami . A najważniejsze jest to że każda nawigacja jest tylko tak dobra jak dobra jest mapa w niej zainstalowana

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Ja używam MIO Moov 200 PL. Brak map państw ościennych, ale za to zapłaciłem tylko 239 zł.
                                      Marek

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        samsung Omnia II + auto mapa ( dostałem ja z telefonem ) sprawdzałem Garmina i Tomtoma - jednak automapa jest dla mnie najlepsza

                                        Wcześniej nawigacji używałem na telefonie TyTan II - ale na Omnii II z amloedem 3,7 cala wygląda rewelacyjnie - procesor 800 Mhz świetnie sobie radzi z przesuwniem mapy - plynnie jak nigdy dotąd - polecam

                                        minusem jest to że w Orangu do Omnii 2 nie dają uchwytu do auta ani ładowarki samochodowej

                                        Automape dostałem do HTC ze wszystkim (ładowarka, uchwyt )

                                        jedyny minus takiej konfiguracji nawigacji z telefonem to ze jeśli używasz nawigacji i ktoś zadzwoni to można pobłądzić

                                        następny minus to ze trzeba pamiętać aby do auta zabrać uchwyt, ładowarek itp - jeśli sie ma kila środków transportu

                                        W skodzie bedzie nawigacja fabryczna właśnie po to aby usunąć problem z wiecznym ładowaniem i kombinacjami z uchwytami

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Ja używam HTC Touch HD + Automapa.
                                          obecnie Mazda 6 GL 2.5 Pb AT
                                          wcześniej O1 1.9 TDI AGR & O2 2.0 TDI BKD

                                          Markizy tarasowe, balkonowe, koszowe, rolety wewnętrzne -> www.x-mark.pl

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            ETEN Glofiish X800 + ori AutoMapa Polska XL

                                            sprzęcik mały, poręczny, i śmiga że ho ho...
                                            Człowiek wiedzy żyje działając, a nie myśląc o działaniu, ani też myśląc, co pomyśli, kiedy skończy działać.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Na Polskę używam AutoMapy a poza granicami iGO 8. Polecam. Fajne w iGO jest to że możesz wrzucić sobie mapy tych krajów które Cię w danym momencie interesują np. jadąc do Włoch ładujesz sobie tylko mapy CZ, A, I - w ten sposób oszczędzasz miejsce w pamięci (lub na SD) i mniej męczysz procesor. Posiadam Mio P560.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Tom Tom go710 ...fajny zestawik...mapy PL i innych krajow EU ,bluetooth +zestaw głosnomowiacy i 3giga pamieci...tylko ten ekran taki troche maly :?
                                                sprzedam do OI :

                                                szyby cala lewa strona
                                                nadkole nowe LP
                                                kontakt PW

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  w komórce tom tom v5 w aucie columbus-jeszcze nie udało mi się zgubić :wink:
                                                  1.8T AGU L&K

                                                  2.0TDI BKD ELEGANCE

                                                  TOYOTA LAND CRUISER J95

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X