Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Alternatywa dla navi Skody

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • PAOLO ESCO, faktycznie, znalazłem opis i jest nieźle, ale oczywiście za większą kasę
    Nie wiem czy czytałeś opinie użytkownika:
    Stacja GMS 6041 gra ładnie ale po za zaletami ma również niedociągnięcia (przynajmniej w moim egzemplarzu i funkcjach z których korzystam):


    - system głośno mówiący: kiepsko zbiera i daje pogłos.
    - przy temperaturach poniżej zera często stacja nie dział poprawnie, cuda się dzieją !!!(a niby do -10 ma być ok) po nagrzaniu jest ok. Dotyczy to również działania GPS. Gdy jest zimno prędzej dotrzesz do celu nim złapie sygnał.
    - Zegar potrafi się rozsynchronizować (tylko godziny oraz dni, minut odziwo nie rusza), bez przyczyny. Nie ma związku z ustawieniami synchronizacji w nawigacji.
    - po wyłączeniu radia lub zmianie źródła traci niektóre ustawienia np. odtwarzanie losowe utworów. przywraca fabryczną konfigurację.
    - odtwarzanie losowe utworów potrafi ponownie odtworzyć utwór nawet gdy nie działa w pętli.

    Mam nadzieję że uaktualnienie oprogramowania wyjdzie niebawem w innym wypadku pożegnam się ze stacją.
    pozdrawiam Pakoś - teraz 147KM/328Nm

    Komentarz


    • :? nooo nie czytałem tej opini - dzięki za info. Jak tam Twój Erisin - daje radę ? Były jakieś problemy ?
      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

      Komentarz


      • Problem zawsze się jakiś znajdzie W zimie zdejmowany panel ma kiepski kontakt z radiem aż autko się nie nagrzeje. Do tego programowo jest coś nie tak bo ten panel nie "trzyma" pamięci godziny jakby nie miał kontaktu z komputerem pokładowym.
        Natomiast duża czułość radia powoduje wyłapywanie słabych stacji których na dłuższą metę nie może utrzymać.
        Mam też zastrzeżenia do procesora obsługującego nawigację. W moim Samsungu Galaxy S3 jest o niebo szybszy. Na zwykłej drodze tego się nie zauważy ale wystarczy że wjedzie się na wielopoziomowy "ślimak" na autostradzie a już dostaje głupawki :szeroki_usmiech
        Jednak jest to prezent a darowanemu koniowi.... itd :lol:
        pozdrawiam Pakoś - teraz 147KM/328Nm

        Komentarz


        • dziękuję za info
          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

          Komentarz


          • Witam,
            Dołączę do tematu alternatywnych systemów audio, bo liczę na doświadczenia z chińskim sprzętem. Otóż zamontowałem "chinola no-name" i niby wszystko działa, ale:
            Następnego dnia gdy je włączyłem okazało się że radio nie pamięta nastaw. Zakodowałem ponownie i sprawdziłem. Po wyjęciu kluczyka wyłącza się. Po dłuższej chwili gdy kluczyk przekręcam radio pamięta nastawy i zaprogramowane stacje. Po 24 h. już tych nastaw nie pamięta. Tak jakby na pinie UB+ znikało napięcie. Wczoraj wyłączyłem funkcje zarządzania energią w centralnej elektryce. Czytałem że funkcja ta odłącza zasilanie zbędnych odbiorników w celu oszczędzania energii i po 8 godzinach radio pamięta nastawy. Czy może ktoś spotkał się z takim zachowaniem? Oryginalnie było radio SREAM i takich numerów nie robiło, ale je można całkiem odłączyć od zasilania a i tak pamięć trzyma.

            Komentarz


            • Bardzo często nieoryginalne odbiorniki potrzebują dwóch kabli zasilających - 1 zwykły zasilający może być odcinane zasilanie. 2 do podtrzymania pamięci - nie może być odłączane napięcie. Sprawdź rozpiskę pinów na radiu. powinny być dwa z +12V

              Komentarz


              • Radyjko ma adapter CAN i z niego wychodzi zasilanie do odbiornika. Z drugiego końca jest wtyczka do instalacji samochodowej. Problem prawdopodobnie leży w GATEWY. Jest z końcówką F i po trzech dniach nieodpalania auta akumulator padł. Dziś będę miał gateway z końcówka Q lub AA (który lepszy?). Akumulator całą noc był po respiratorem i wrócił do życia. Wymienię moduł i zobaczymy.

                [ Dodano: Sob 27 Wrz, 14 20:31 ]
                po zmianie Gateway jest już dobrze.
                Mam jeszcze jedno pytanie, czy działa wam funkcja GALA i czy jakoś się to włącza w radiach z win CE? Instrukcja do mojego radia napisana jest krzaczkami i nic nie morza z niej wyczytać.

                Komentarz


                • Cześć.
                  Poszukuję jakiegoś tabletu dla ojca który dotychczas używał starego tomtoma jako navigacji.
                  Jako że stara navi ma miliard lad i raczej powędruje do szuflady, chciałbym żeby ją zastąpił niedrogim tabletem.
                  Wydaje mi się, że jest to sensowniejsze rozwiązanie chociażby ze względu na rozmiar wyświetlacza i wygodę obsługi.
                  Czytałem trochę w necie, niektórzy polecają GOCLEVER TAB T76GPSTV za małe pieniążki.
                  Niestety ciężko dostać teraz z opcją TV.
                  Poza tym parametry trochę odstają porównując do innych.
                  Nie wiem, chciałbym się zmieścić do 500zł.
                  Mógłby mieć TV, czy moduł 3G? Żeby pracował z aero? Nie wiem.
                  Może ktoś z was używa i byłby w stanie mi polecić oraz podzielić się swoim doświadczeniem.
                  Najważniejsze żeby bardzo dobrze łapał gpsa, łączył nie z 3ma satelitami, a np 9cioma.
                  No i nie miał zabezpieczeń co do wgrywania map ;-)
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=79749

                  Komentarz


                  • Daro2hola, Cena koliduje z wymogami.
                    Żaden tani tablet nie będzie miał dobrego procesora do obsługi GPS. Mam radio samochodowe z tabletem w którym jest nawigacja i gość który instalował mi w nim TomToma powiedział że nawigacja w nim jest gorsza niż w Samsungu Galaxy S3.
                    Żeby nawigacja i tablet pracował prawidłowo musisz wydać trochę więcej. Do takich celów poleciłbym np. Link
                    Jeżeli tablet ma głównie służyć nawigacji to zwróć uwagę głównie na procesor który ją obsługuje. Powodzenia w poszukiwaniach
                    pozdrawiam Pakoś - teraz 147KM/328Nm

                    Komentarz


                    • pacocases,
                      Dzięki
                      Czyli lepiej kupić samą navi i odpuścić sobie tableta?
                      Jeżeli ktoś z was jeździ po Europie bądź chociaż PL, na jakimś tablecie to bym prosił o wasze spostrzeżenia.
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=79749

                      Komentarz


                      • Ja natomiast moge polecic tobie tablet lenovo a 3000,ktorego uzywam juz ponad rok. Sprawuje sie znakomicie,szybko lapie sygnal i go nie traci i do tego modem 3g.Aero2 dziala bez problemu,mapy nawigacyjne ktore uzywam to mapy google,oraz bezplatna panorama firm od tomtoma.Cena za nawigacje jak dobrze poszukasz to 500zl. :wink:
                        mirus67

                        Komentarz


                        • Daro2hola, ja jeżdżę z Dell 7" i AM. Byłem w Cro i po Polsce też trochę zjeździłem. Fajna jest wielkość 7" do czytania, co Krzysiu mówi ale też wada bo sporo szyby zasłania. Najbardziej mi przeszkadza uchwyt (Yarvik YAC350 który już mi się rozpadł) ze względu na sposób montażu tabletu - od góry wystaje i problem z zamontowanie mam tak, aby dostęp do schowka na desce był. Druga sprawa to jednak prąd ustrojstwo żre i ładowarka potrzebna jest do tego (jak masz tel i tablet naładować to zaczyna się robić ciasno). I tablet wychodzi z Tobą zawsze z auta Jak masz dobry uchwyt wypinany to ok a jak nie to za każdym razem przyssawkę mocujesz i odklejasz i szyba upalcowana
                          Pisał Sebastian

                          Komentarz


                          • SS ...a w schowku na desce nie miesci sie tobie tablet?ja tak jezdze i zero problemu. :P
                            mirus67

                            Komentarz


                            • Dzięki za pomoc. Suma sumarum nadal nie wiem co zrobić.
                              Zdania są podzielone.
                              Najbardziej obawiam się tego, że będzie słabo łapać gpsa [ fixa czy jak to się zwie] :-/
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=79749

                              Komentarz


                              • Używam Nexus 7 3G już ponad rok w nim iGo TomTom AM i działa bardzo dobrze Obecnie nie powinien być drogi bo to już nie nowość
                                "Bądź uczynny, pomagaj innym - a wtedy wszyscy wokół pomyślą, że to co dla nich robisz, jest twoim zasranym obowiązkiem."
                                ----------------------------------------------------

                                !!! MOJE RECENZJE PRODUKTÓW !!!

                                Komentarz


                                • krissos,
                                  A Masz w nim TV ??
                                  Dobrze łapie gpsa ??
                                  Nigdy nie zgubił ?
                                  Jeździsz po Europie ?
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=79749

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez mirus1967
                                    SS ...a w schowku na desce nie miesci sie tobie tablet?ja tak jezdze i zero problemu. :P
                                    tam są inne graty, nie do ruszenia ops:
                                    Pisał Sebastian

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez Daro2hola
                                      krissos,
                                      A Masz w nim TV ??
                                      Dobrze łapie gpsa ??
                                      Nigdy nie zgubił ?
                                      Jeździsz po Europie ?
                                      - Nie, ale możesz dokupić dvbt
                                      - Tak. Porównując do S4 to wolniej, a do S2 szybciej, jest ok
                                      - Nie zauważyłem takiego problemu
                                      - Tak
                                      "Bądź uczynny, pomagaj innym - a wtedy wszyscy wokół pomyślą, że to co dla nich robisz, jest twoim zasranym obowiązkiem."
                                      ----------------------------------------------------

                                      !!! MOJE RECENZJE PRODUKTÓW !!!

                                      Komentarz


                                      • przejechałem 5300km do Włoch z Nexusem 7 (tym starszym) i ...
                                        Zamocowany miałem w uchwycie CD --> z jednej strony nie zasłania szyby dość łatwo poprowadzić kabel i nie przeszkadza.
                                        Z drugiej zasłania trochę nawiewy (to nie problem) oraz przycisk świateł awaryjnych (może być problemem) no i nie jest przy szybie.

                                        Jeżeli chodzi o sygnał to ogólnie jest ok (8-12 satelit), ale zdarzało się gubienie najczęściej przy wysokich budynkach, skałach dodatkowo mam wygłuszony dach, który być może osłabiać sygnał. Gdzieś też czytałem, iż Nexusy te pierwsze mają jakiś problem z GPS (warto pogooglować)

                                        Korzystałem z darmowej nawigacji OSMAnd+ z offlinowymi mapami (bardzo wolno liczy długie (>200km) trasy i czasami puszcza drogami niższej kategorii.


                                        Ogólnie taki zestaw dla amatora mogę polecić.
                                        Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                                        Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                                        Komentarz


                                        • Panowie mam u siebie Rns 510 jednakże w ostatnim czasie wgłębiam się w CA i pierwszym etapem byłaby wymiana radia na takie z wyjściem RCA pierwszy pomysł padł na Kenwood DNX521DAB szukam tez iinych opcji która by się łądnie komponowała w desce te kwadratowe radia na adaptery montażowe troche słabo wyglądają wiec jest to ostateczna opcja jakies propozycje prócz wspomnianego Kenwooda?

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Zorr
                                            Jeżeli chodzi o sygnał to ogólnie jest ok (8-12 satelit), ale zdarzało się gubienie najczęściej przy wysokich budynkach, skałach dodatkowo mam wygłuszony dach, który być może osłabiać sygnał. Gdzieś też czytałem, iż Nexusy te pierwsze mają jakiś problem z GPS (warto pogooglować)
                                            Używam go już dość długo, ale nie zauważyłem problemu z gps. Może to kwestia romu, lub map
                                            "Bądź uczynny, pomagaj innym - a wtedy wszyscy wokół pomyślą, że to co dla nich robisz, jest twoim zasranym obowiązkiem."
                                            ----------------------------------------------------

                                            !!! MOJE RECENZJE PRODUKTÓW !!!

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez krissos
                                              Zamieszczone przez Zorr
                                              Jeżeli chodzi o sygnał to ogólnie jest ok (8-12 satelit), ale zdarzało się gubienie najczęściej przy wysokich budynkach, skałach dodatkowo mam wygłuszony dach, który być może osłabiać sygnał. Gdzieś też czytałem, iż Nexusy te pierwsze mają jakiś problem z GPS (warto pogooglować)
                                              Używam go już dość długo, ale nie zauważyłem problemu z gps. Może to kwestia romu, lub map
                                              być może, aczkolwiek może to też być przez wygłuszony dach i mocowanie tabletu wewnątrz przy CD a nie przy szybie
                                              Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                                              Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                                              Komentarz


                                              • Dzięki Panowie za pomoc w kwestii tabletu jako navi.
                                                Trochę się dowiedziałem.
                                                Będę kombinować.
                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=79749

                                                Komentarz


                                                • no dobra Pany
                                                  potrzebuję opini o poniższym sprzęcie
                                                  NVOX JDZ7005 SKODA Multimedialna stacja nawigacja dedykowana SKODA OCTAVIA ROOMSTER FABIA : Avde.pl
                                                  wszystkie za i przeciw mile widziane :diabelski_usmiech
                                                  Była Octavia II 1.9 TDI BXE by Wally

                                                  => Superb II FL 1.6 TDI CAYC,
                                                  => Volkswagen Passat City 1.6 TDI
                                                  => Volkswagen Passat Variant 2.0 TSI DSG
                                                  "Nie ma rzeczy niemożliwych... są tylko nieopłacalne..."

                                                  Komentarz


                                                  • Wally, NVOX to chyba firma lodówek samochodowych. Kolejna chińszczyzna która będzie działać, albo nie
                                                    "Bądź uczynny, pomagaj innym - a wtedy wszyscy wokół pomyślą, że to co dla nich robisz, jest twoim zasranym obowiązkiem."
                                                    ----------------------------------------------------

                                                    !!! MOJE RECENZJE PRODUKTÓW !!!

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X