Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Alternatywa dla navi Skody

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Alternatywa dla navi Skody

    Zamieszczone przez tomekjmopl
    Cieszymy się z sukcesów ©kody, ale nie możemy sami się osłabiać
    Jak zywo przypomnialo mi sie oswiadczenie Ericha Honecker'a, ze w razie potrzeby Nationale Volksarmee pomoze bratniemu rzadowi w Warszawie. Dla Niemcow widac nadal Czechy i Polska sa jedynie Osteuropa.



    A marki skoda mi zal, bo dobrze sie zapowiadala i Bracia Czesi udowadniali, ze sa w stanie zrobic dobra oferte za atrakcyjna cene.

  • #2
    Alternatywa dla navi Skody

    Dla zainteresowanych podaję linki do stron sprawdzonych dostawców z Chin, gdzie można kupić znacznie tańsze niż w salonach nawigacje do Skody. Ja w Outlanderze mam zamontowaną taką, jak widać w rozwijanym menu są również do Octavii - podobno jest to producent. Kilku innych użytkowników Mitsubishi kupowało u tego dostawcy . Ceny ma trochę wyższe, ale większy wybór i dogodniejsze formy płatności.

    Ja ze swojego jestem zadowolony 8" navi jest super, WinCE 5.0 pozwala na zamontowanie niemal każdego programu. Radio gra lepiej niż ori Rockford. Montaż jest Plug&Play w komplecie były wszystkie kable i złączki tylko anteny TV oraz kamerę trzeba kupić osobno. loco dom cały komplet kosztował mnie poniżej 2,5kzł. W Outlanderze faktura obudowy sprzętu jest taka sama jak deski rozdzielczej. AutoMapę przeniosłem z innego urządzenia po odblokowaniu licencji. Za kilka dni wkleję pare zdjęć.

    Komentarz


    • #3
      To juz lepiej dolozyc pare stowek i kupic ORYGINALNEGO COLUMBUSA niz miec NO NAME CHINA :shock:
      Respect All,Fear No One!

      Komentarz


      • #4
        a gdzie te linki?

        Komentarz


        • #5
          To dosyć subiektywna sprawa. Skoro "no name" daje większą funkcjonalność na której zależy użytkownikowi - to czemu nie?

          Pytanie czy mapy w Columbusie mają:

          - aktualne radary?
          - głos w nawigacji mówi po polsku? (jeżeli jest angielski to mi osobiście rybka - ale wielu osobom by to przeszkadzało)
          - na ile aktualne są mapy?
          - na ile precyzyjne są mapy? - potrafią doprowadzić pod wskazany dom czy tylko na ulicę? itp. itd.

          Moim zdaniem jeżeli ktoś na prawdę dużo jeździ w nieznanym terenie - np. biznesowo - to ważniejsza jest funkcjonalność i użyteczność niż to czy sprzęt jest "oryginalny" (a i tak pewnie więcej niż 50% bebechów w Columbusie jest z Chin)

          Komentarz


          • #6
            Na pewno na wince 5.0 zainstalujesz spokojnie IGO8 , AUTOMAPE i inne - tym samym te nawigacje mają więcej opcji czyli jezyk PL więcej lektorów i inne bajery.
            To czy zamotujemy Columbusa czy NO NAME - to kwestia już gustu.
            Ja mam Columbusa i jak sobie pomyśle że nie mam BT, nie wspomnę o TV czy innych bajerach to mi smutno , jeszcze aby dołożyć powyższe bajery to koszt będzie bardzo duzy.
            Brakuje DivX z obsługa napisów i tak można mnożyć braki.
            Jednak tu nasuwa sie pytanie jaka trwałość NO NAME - jezeli tak jak Chińskie trampki to ja dziekuje
            Wole miec braki ale śmigać w ORI sprzecie

            Komentarz


            • #7
              Jeżeli w samochodzie nie masz MAXI-DOT'a ani kierownicy mutifunkcyjnej to z pewnością to chuńskie cudo jest lepsze od COLUMBUSA bo daje więcej możliwości. Jednak jak masz MAXI-DOT i kiere milti to szkoda żeby to nie działało, dlatego wtedy lepiej wybrać COLUMBUSA. Wszystko zależy od tego na czym bardziej komuś zależy. Jeżeli ma ktoś parcie na zmianę nawigacji na AUTOMAPE to musi wybrać Chińskie cudo, bo na COLUMBUSIE automapa nie poleci.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez POOK
                Jednak jak masz MAXI-DOT i kiere milti to szkoda żeby to nie działało
                nie wiem jak w Skodzie, bo w Octę nie inwestuję, nawet nie mam w niej kiery multi, ale w Outku mam i działa mi również sterowanie z kierownicy za wyjątkiem telefonu. Mitsu wstawia ori oddzielny moduł BT i z kierownicy to on jest sterowany, a nie radio, więc nie ma sygnału sterującego do radia. BT w chińczyku jest znacznie lepszy niż ori - Mitsu ma kilkusekundowe opóźnienie, a głosowe wybranie cyfry 2 graniczy z cudem. Chińczyk ma odbieranie na ekranie dotykowym i wybieranie z wyświetlanej klawiatury. I bardzo fajna funkcja - Re-dial. Nie ma niestety możliwości łatwego przełączania między sparowanymi kilkoma telefonami - albo dotychczas tego dobrze nie rozpoznałem.
                Zamieszczone przez engels
                a gdzie te linki?
                pod słowami taką i u tego dostawcy w pierwszym wpisie.
                Zamieszczone przez nuti
                Jednak tu nasuwa sie pytanie jaka trwałość NO NAME - jezeli tak jak Chińskie trampki to ja dziekuje
                A Columbus to oczywiście wyrób czysto made in EU? :wink: Jeden ze znajomych był mocno zaskoczony jak w kilkuletniej S-klasie wysiadła mu zmieniarka i dał ją do naprawy. No name made in China - podobnie zresztą jak reszta sprzętu z bardzo ładną nazwą. Jaka jest trwałość ROF 1701? - na razie min. pół roku - tyle ma najdłużej jeden z posiadaczy, reszta - łącznie ze mną ma krótszy staż.
                Nie pisałem też o ciekawej funkcji Dual zone - czyli obraz i dźwięk na monitory z tyłu może być inny niż na jednostce centralnej, ale na razie nie mam jak przetestować.

                Komentarz


                • #9
                  Tyle tylko ze jest roznica pomiedzy sprzetem markowym produkowanym w Chinach a sprzetem chinskim produkowanym w Chinach ....
                  Podobnie jak sprzet markowy ma chinskiego poddostawce czesci to zwykle wymaga innej od niego jakosci niz wytworca chinski.


                  O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez martinex
                    - aktualne radary?
                    - głos w nawigacji mówi po polsku? (jeżeli jest angielski to mi osobiście rybka - ale wielu osobom by to przeszkadzało)
                    - na ile aktualne są mapy?
                    - na ile precyzyjne są mapy? - potrafią doprowadzić pod wskazany dom czy tylko na ulicę? itp. itd.
                    może mam jakiś stary soft ale na wszystkie Twoje pytania z czystym sumieniem odpowiadam - NIE :diabelski_usmiech
                    Co nie oznacza że nie jestem z niego w miarę zadowolony, w dużej mierze dzięki BT i lepszemu odsłuchowi radia niż w streamie.
                    O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                    GVI 1.4TSI
                    LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                    tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                    Komentarz


                    • #11
                      - aktualne radary?
                      To nie problem troche pracy i juz masz

                      - głos w nawigacji mówi po polsku? (jeżeli jest angielski to mi osobiście rybka - ale wielu osobom by to przeszkadzało) - jest angielski
                      brak polskiego to kwestia czasu

                      - na ile aktualne są mapy?
                      V 6.1 - jestem zadowolony


                      - na ile precyzyjne są mapy? - potrafią doprowadzić pod wskazany dom czy tylko na ulicę? itp. itd.
                      Tutaj większe ulice mają numeracje, pozostałe lokalne itp niestety nie mają ale to nie problem jak już masz ulice to reszta mały problem, kiedyś były mapy papierowe tylko i sie dawało rade

                      Co do samego sprzętu jak już pisali koledzy wyżej - to kwestia gustu i może przekonania sie. Ja rozważałem zakup V&S ale jak poczytałem opinie to zrezygnowałem.

                      Komentarz


                      • #12
                        Koledzy - topic nie był wstawiony po to aby toczyć dyskusję o wyższości takiego czy innego sprzętu, tylko po to, aby ew. zainteresowani tańszą alternatywą dla navi Skody o niej wiedzieli. Każdy decyzję podejmuje sam. W Outlanderze wygląda ona tak ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
                        widoczny jest z lewej slot na SD(HC) do Navi, z prawej slot SD(wyłącznie bez HC) oraz gniazdo USB. W schowku jest kabel do podpięcia iPod'a. Dźwięk lepszy niż niejedno kino domowe - ale to zasługa też seryjnego wyposażenia Outlandera
                        ps. te palmy to z Dnia apokalipsy w pauzie. Widoczne ziarno to folia ochronna antyodblaskowa 3M.

                        Komentarz


                        • #13
                          rezon
                          Ktoś to ma w PL? Gdzie i za ile? Link który podałeś, to sklep w Malezji i mimo że honorują polskie przelewy z ING, to wolałbym lokalnego dostawce.
                          Morgoth

                          Rozsądni ludzie dostosowują się do świata, nierozsądni nieugięcie starają się dostosować świat do siebie.
                          G.B.Show

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Morgoth
                            Ktoś to ma w PL? Gdzie i za ile? Link który podałeś, to sklep w Malezji i mimo że honorują polskie przelewy z ING, to wolałbym lokalnego dostawce.
                            też bym wolał. Miało kiedyś Autodio z Krakowa, ale podobno zmieniają branżę. Ja ściągałem od producenta, pełny obaw - Chiny, Western Union (chociaz można i przelewem, ale to znacznie wydłuży). Ale wszystko poszło OK, po mnie jeszcze co najmniej kilku właścicieli Outlanderów też ściągało i po za noworoczną przerwą w lutym (chiński Nowy Rok) wszystko idzie sprawnie. Dwa tygodnie temu składałem drugie zamówienie na co innego i mam sprzęt w domu od 5 dni. Obecnie większe zaufanie mam do nieznanych mi bliżej Chińczyków, niż do autoryzowanego dealera Mitsubishi, który wystawił mi fakturę na profi wiązkę do haka, a zamontował 7 lutowanych kabelków i gniazdo. I jeszcze się pomylił przy lutowaniu.
                            Sklep w Malezji to pośrednik. Od nich ściągał pierwszy posiadacz ROF1701, a później kto inny dotarł do producenta, który okazał się o 20% tańszy i jakoś idzie bez problemów do dzisiaj. Jedna osoba ma jakieś problemy z softem do GPS - działa, ale nie chce trzymać innego czasu tylko chiński GMT+7. Jak ustawi się na inny to się wiesza. Wszyscy pozostali nie narzekają - włącznie ze mną. Gdyby było inaczej to nie wstawiałbym topic-u. Zrobiłem to po miesiącu użytkowania.
                            Polecam uwadze lekturę Forum Oficjalnego Klubu Mitsubishi - MitsuManiaki :: Zobacz temat - Nowa stacja Multimedialna DVD/TV/GPS temat liczy 42 strony wpisów, więc można prześledzić całą historię pojawienia się w PL i uwagi co do funkcjonowania.

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez rezon
                              Obecnie większe zaufanie mam do nieznanych mi bliżej Chińczyków, niż do autoryzowanego dealera Mitsubishi, który wystawił mi fakturę na profi wiązkę do haka, a zamontował 7 lutowanych kabelków i gniazdo. I jeszcze się pomylił przy lutowaniu.
                              Tamci jeszcze budują swoją renomę, a Mitsu w PL widocznie nie musi.

                              Tak BTW to zanim zamówiłem Octę przymierzałem się do Oulandera, ale to jakie mieli podejście do klienta ... no to sorry ale się zawiodłem. Jeśli tak się"zabiega" o klienta, to jak musi wyglądać potem obsługa naiwniaka już "złapanego" :?
                              Morgoth

                              Rozsądni ludzie dostosowują się do świata, nierozsądni nieugięcie starają się dostosować świat do siebie.
                              G.B.Show

                              Komentarz


                              • #16
                                Rezon jak dźwięk jaka jakość odbioru, i jak radio "ściąga" ?

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez nuti
                                  Rezon jak dźwięk jaka jakość odbioru, i jak radio "ściąga" ?
                                  Jakość odbioru bardzo dobra, tylko trochę słabo mi ściąga, ale przyczyna jest bardzo prosta. Ori antena ma wzmacniacz w podstawie, a ja mam Sirio Twin czyli bez wzmacniacza. Radyjko Rockforda hulało dobrze, ale chińczyk potrzebuje jednak dobrego sygnału - w mieście OK, ale w trasie różnie bywa. Wzmacniacz antenowy to wydatek rzędu kilkunastu zł. Jak będę montował resztę sprzętu to mam zamiar dołożyć. Nie wiem czy Octa też ma w podstawie wzmacniacz, w Outku miałem bardzo podobną antenę do tej z O1.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Witam,

                                    takie coś znalazłem w sklepie we wrocławiu. Kolega ma to zamontowane u siebie w aucie i naprawde super to wygląda. Dla chętnych namiar do sklepu tutaj: Interdigital.pl : Hurtownia importer car audio multimedia : Nieaktualny adres URL

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      dość podobne do ROF1202T. Jednak czerwone podświetlenie przycisków to właściwe jest dla VW. ROFaudio robi w różnych kolorach - Skoda ma zielone, VW czerwone. Cenowo też prawdopodobnie znacznie wyżej. To z ROF to koszt ok. 400USD loco PL + opłaty
                                      ps. Mam potwierdzenie ceny - 315USD ROF1202T, kamera dedykowana 20USD, przesyłka 75USD. Opłaty celne jakie ponosiłem do tej pory to było 77-230zł, w zależności od wartości przesyłki (radio do Outka jest prawie dwa razy droższe) oraz opłata za Western Union 46-88zł. Jessica, do której piszę - informuje mnie w mailu, że jest to wysokiej klasy sprzęt współpracujący z Canbus i wyświetlający nazwę dzwoniącej osoby przy sparowaniu BT (w modelu do Outlandera tego nie ma - wyświetla tylko numer), współpracuje również z Maxi-Dot. POniżej macie opis i zdjęcia

                                      This item is top quality and perfect. Because,

                                      A. Fully functional: 6.2 inch 800*480 digital panel,with gps, can bus,steel wheeling control, rds, bluetooth, ipod, usb,sd slot, Phone book shows name of mobile tel no.

                                      B. 2 Way canbus: unlike other simple canbus in car dvd gps, It displays dvd info such as FM radio on the car dashboard LCD. Enclosed please find the photos for your reference.

                                      C. Top quality: SAMSUNG High performance processor S3C2440A-40, Max.main frequency 400MHZ

                                      D. Perfect outlooking: The shape matches with the original car perfectly.Enclosed please the photos for your reference.

                                      osoba do kontaktu w China to Jessica - [email protected]. Można się powołać na Krzysztofa.

                                      ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

                                      [ Dodano: Pią 26 Mar, 10 09:54 ]
                                      Zamieszczone przez POOK
                                      Jeżeli w samochodzie nie masz MAXI-DOT'a ani kierownicy mutifunkcyjnej to z pewnością to chuńskie cudo jest lepsze od COLUMBUSA bo daje więcej możliwości. Jednak jak masz MAXI-DOT i kiere milti to szkoda żeby to nie działało, dlatego wtedy lepiej wybrać COLUMBUSA.
                                      jak się okazało, działa również Maxi-dot i kiera multi.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez rezon
                                        Cenowo też prawdopodobnie znacznie wyżej.
                                        zgadza się, wczoraj podpytałem o ceny tego nvoxa (JD7210):
                                        1990 zł brutto za model bez TV tunera
                                        2190 zł brutto za model z TV tunerem
                                        F10 530D 258PS

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Ładnie - liczą sobie 200zł za tuner, który u mnie był w komplecie. Na razie TV mam ze śniegiem, bo zamontowałem tylko jedną antenę, a powinny być 2. Już ściągnąłem z innymi rupieciami, ale czekam z montażem na wyjazd do mechaników w K-wie. Ja naprawdę jestem zadowolony ze swojego ROF'a. Funkcjonalnie to pewnie to samo, co do OCtavii tylko opakowanie inne.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Chiński kombajn

                                            Witam
                                            Ja mam zamontowane w swojej OII FL Chiński kombajn MT-6501 firmy Maisun.
                                            Te same radia robią firmy Waywell i Witson. Np Waywell oferuje sprzdaz bezpośrednią z płatnością Paypal - z transportem do Polski to około 400-430 USD (do tego cło +VAT)
                                            Ja kupowałem na ebayu od pośrednika z UK (miał akrat promocję przed Świetami) np tu:link
                                            Wolałem tak kupować, bo nie ma problemów z cłem Vatem itp - paczka z UK nie jest kontrolowana, nie podlega procedurze celnej. Poza tym pośrednik oferuje gwarancję i serwis - nie są to puste słowa - mi wysiadł panel dotykowy i dosłał mi nowy na wymianę.

                                            Mam model Mk4 z wyjściem USB z tyłu (kolejne modele różnią się trochę wyposażeniem)
                                            Podłączenie do autka - Plug&Play - sę odpowiednie przejściówki.
                                            Działa z magistralą CAN w OIIFL (ale nie do końca)- tzn radio włącza się po przekręceniu kluczyka, podświetlenie włącza się w momencie włączenia świateł. Jeden feler - dołożyłem kierownicę multifunkcyjną i nie działają mi wszystkie przyciski. Chińczyki pracują nad tym i już podobno jest gotowy moduł CAN w 100% kompatybuilny z OIIFL i Golf 6 (włączając to współprace z Maxi Dot-em). Sprzedawca obiecał mi ten moduł na podmianę.

                                            Krótka opinia (moja subiektywna)
                                            - jakość dźwięku - średnia - gra na poziomie radia marketowego za 300 PLN (ale ja nie jestem audiofilem, radio w samochodzie jest mi potrzebne do umilania podróży)
                                            - BT działa bez problemu, niektórzy twierdzą, że mikrofon jest kiepski - ale robiłem połączenia testowe i twierdzę że jakość jest OK. W nowszych wersjach jest dodatkowe wyjście na podłączenia zewnętrznego mikrofonu (ja tego niestety nie mam). Mozna importować książkę tel i wybierać numer z ekranu. Działa odbieranie rozmów z kierownicy.
                                            - radio - podłączyłem zasilanie wzmacniacza antenowego i jest OK - jedyna wada- zbyt czułe AF - szukanie alternatywnych częstotliwości stacji - wyłączyłem to
                                            - DVD - czyta wszystko - DVD, divx, xvid.... z napisami. Mozna oglądać podczas jazdy (dobre dla dziecka)
                                            - kamera cofania - nie mam, ale z opisu wynika, że jest uruchamiana automatycznie przez CAN
                                            - zmieniarka CD - sterowana z ekranu (nie mam, nie sprawdzałem)
                                            - wejścia AUX-in - nie sprawdzałem
                                            - I-pod - nie mam, nie sprawdzałem
                                            - SD card - u mnie działa tylko do 2GB -ale nowsze wersje są do 32GB
                                            - TV - mam DVBT - ale nie podłączyłem anteny - nie korzystam
                                            - GPS - działa na WIN CE (ja mam 5.0) - mozna uruchomić wiekszość map - ja mam Automapa 6.2. Działa bezproblemowo - mozna miksować audio - mapa gada w tle np radia lub mapa wyłacza dźwięk radia i dopiero gada. Mozna odblokowć win CE i wtedy mamy mały komputr w autku - mozna podłączyć do portu USB klawiaturę.

                                            Ogólnie fajny gadżecik - ładnie wygląda, sporo funkcji. Kupiem, bo miałem dosyć przylepiania nawigacji na szybę, zestaw głośnomówiący też się przydaje. Radio - miałem niefirmowe, które grało i tak kiepsko a w ramce wyglądało nieciekawie.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Jakoś te chińskie kombajny dziwnie podobne wizualnie do modelu instalowanego w Superbie kombi. Ciekawe dlaczego?

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez rezon
                                                Jakoś te chińskie kombajny dziwnie podobne wizualnie do modelu instalowanego w Superbie kombi. Ciekawe dlaczego?
                                                Spytaj tego chinola co podrabial ... Zapewne powie ci ze zajelo mu to kilka dni dluzej dlatego jest dokladniej Chinczycy podrabiaja absolutnie wszystko lacznie z pociagami i samolotami. Czasem im to wychodzi lepiej , a czasem gorzej ale ciagle sie ucza.


                                                O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez voltar
                                                  Spytaj tego chinola co podrabial ... Zapewne powie ci ze zajelo mu to kilka dni dluzej dlatego jest dokladniej
                                                  mógł nie podrabiać - po prostu zamiast jednej uruchomił dwie linie technologiczne. Na drugiej jest tylko inny dostawca naklejek
                                                  Zamieszczone przez voltar
                                                  ciagle sie ucza.
                                                  Niestety . Miałem okazję oglądać. Bazując na medialnym przekazie mocno niedoceniamy chińskiej gospodarki, a to drugi głos po USA w MFW.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X