Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

O[1U] montaż anteny CB

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • O[1U] montaż anteny CB

    Witam. Pytanko jakie macie pomysły na miejsce montażu anteny od CB. Myślę nad zmianą miejsca, ponieważ auto będzie lakierowane, a dotychczas miałem długą antenę Midland ML-145 na uchwycie SF-40 na klapie bagażnika po lewej stronie. Tego już nie chcę, ponieważ śruby jak i uchwyt wygięły lekko krawędź klapy i wdarła się rdza. Myślałem nad zmianą anteny na krótszą z podstawą magnetyczną na dach lub pozostawienie mojej antety z uwagi na dobre osiągi ale zamontowaniu jej na stałe na środku klapy. Oczywiście od spodu wzmocnbym to blachą po zdjęciu osłony klapy. Myślałem też nad wymianą anteny dachowej na antenę 3w1 np. Sirio Triflex, lecz podobno nie ma za dobrych osiągów.

    Proszę o sugestie.


    Załączone pliki
    Everything is over... But Trance Music is still alive!!

  • #2
    z triflexem to nie jest źle jak u mnie to czasami przy dobrej pogodzie łapało nawet do 15km a jak była gorsza to do 5km ,dla mnie to wystarcza bo nie muszę wiedzieć co się dzieje 30-50km przede mną bo zanim się dojedzie to dużo potrafi zmienić .ok
    Był ATD 101KM 240NM a teraz jest

    ARL 185KM 371NM http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...lies/smile.png i teraz czuć że auto jedzie http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...es/biggrin.png

    https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-k...5-IDeGVGr.html

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez motomat Zobacz wpis
      Myślałem też nad wymianą anteny dachowej na antenę 3w1 np. Sirio Triflex
      To jest dobry pomysł i radio w miejscu popielniczki. Używam takiego zestawu ze dwa lata i jest super, nic nie trzeba chować, nie latają jakieś kable, radio schowane. Nic nikogo nie kusi aby zajumać. Polecam.

      Komentarz


      • #4
        Ja mam taki patent, ale muszę pomyśleć nad popielniczką z zamykaniem
        Na fotce jest jeszcze kolor srebrny ale teraz jest oklejone na czarno. Wiem, że przy przeróbce trzeba jakieś elementy powycinać z tej oryginalnej popielniczki żeby radio weszło.
        Załączone pliki
        Everything is over... But Trance Music is still alive!!

        Komentarz


        • #5
          Dzisiaj zamontowałem w końcu antenę, ponieważ pogoda mi na to pozwoliła. Roboty było sporo bo mało miejsca na ręce ale jakoś dałem rade.

          Antena Midland ml-145 na główce pl na środku klapy. Radio w miejscu po popielniczce. Ramka zrobiona z nierdzewki ale uległa zmianie bo polakierowana na czarny metalik.

          Muszę jeszcze rozkminić czemu po przeniesieniu anteny jest szum w radiu. Musze sporo skręcić redukcję szumów i moc wyjściową anteny żeby grało. Dodam, że swr na wszystkich kanałach 1.0 ale to temat na inny dział.

          Fotki z instalacji.

          20170424_154553-1741x3095.jpg20170424_154726-1741x3095.jpg20170424_161346-1741x3095.jpg20170424_161340-1741x3095.jpg20170424_161337-1741x3095.jpg
          Everything is over... But Trance Music is still alive!!

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X