Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

RNS 510 wersja S - brak dzwięku, brak gps.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • RNS 510 wersja S - brak dzwięku, brak gps.

    Witajcie, mam mały problem z nową nawigacją RNS510 wersja S.

    Po kradzieży nawigacji (prawdopodobnie miałem wersje 3T0035680 C) zakupiłem wspomnianą nawigację o numerze części 3T0035680 S, parę dni temu założyłem i niestety nie mam dźwięku.

    Bluetooth i wszystko inne działa, ale uciekł mi całkowicie dźwięk. Nie mam dźwięku z radia, navi ani z telefonu (dvd nie sprawdzałem).

    Skala głośności się porusza, a dźwięku nie ma. Co może być??

    Dodam że dzisiaj pożyczyłem od znajomego Mini VAG505 który wskazał następujące błędy:

    Przed założeniem RNS510:
    01300 nawigacja z jednostka sterująca napędem CD-J401
    01304 radio
    03272 link to external audio source

    Po założeniu nowego RNS510:
    00857 zmieniarka CD-R41
    00856 antena na radio

    w opcjach setup i ustawieniach radia:
    Tuner fm wskazuje ant1: on ant2: on
    tuner am tak samo

    Po resecie nawigacji i wykasowaniu błędów Mini Vag505 nie pokazuje już żadnych błędów, ale dźwięku dalej nie ma.

    Zdążyłem się zorientować na forach że muszę zakodować sound system, gdyż daje za małe napięcie na głośniki.

    Niestety Mini Vag505 nie wspiera kodowania navi i radia, miałem też pożyczony Vag kkl fiat ecu scan, ale ten interfejs radzi sobie tylko z VAG do 2004 roku a moja Octavia jest z 2011r.

    W sumie i tak miałem zakupić jakiś interfejs, a teraz nadarza się dobra okazja. Powiedzcie mi tylko czy VAG009 który jest do kupienia w kraju ogarnie temat??

    Zastanawiam się też czy przyczyną problemów może być gniazdo antenowe fakra podwójne białe gdyż starą navi złodziej wyrwał i zostały mi trochu pogięte gołe gniazda (bez plastikowego wtyku).

    Navigacja nie wyszukuje pozycji na mapach.

    Będę wdzięczny za pomoc i wszelkie wskazówki, to moja pierwsza przygoda z dłubaniem w Octavii - poprzednio miałem starego Vaga.

    .
    Ostatnio edytowany przez polar33; 44099.

  • #2
    Potrzebujesz VCDSa od wersji 15.7 wzwyż
    Do kupienia na forum lub chińczyki
    Takie głupie pytanie. Wtyczka z głośnikami podłączona?
    Masz sound system u siebie?
    Mój szatan

    Paweł

    Komentarz


    • #3
      Dzięki za odp, kojarzysz, albo ktoś wie z jaką wersją VCDSa współpracuje VAG009?

      Ty może to i nie głupie! Mam z tyłu RNSa jakieś jedno niewykorzystane gniazdo, ale gdzieś wyczytałem że to pod kamerę. Chyba że nie chodzi ci o podłączenie do RNSa.

      W sumie to robiłem test głośników tym Mini Vag505 i podczas testu każdy piszczał, więc wtyczka z głośnikami (gdziekolwiek się znajduje) raczej musi być podłączona.

      No zdaje się że posiadam Mam wersję Elegance i w opcji TONE mogę ustawiać wyciszanie przednich lub tylnych głośników, indywidualne ustawienia dźwięku dla głośników lewych i prawych, przystosowanie głośności do prędkości jazdy.

      Komentarz


      • #4
        To inaczej. Ile masz głośników w drzwiach przednich od kierowcy? Masz napis Sound system?
        Jeśli robiłeś test i gra to masz podłączone. Wtyczka z głośników jest prostokątną, pod kamerę jest inne gniazdo.
        Kup vcdsa a będziesz zadowolony.
        Mój szatan

        Paweł

        Komentarz


        • #5
          Hej mam 2 głośniki w drzwiach od strony kierowcy w sumie w aucie 8 szt. brak napisu Sound system. Głośniki tak jak mówisz na pewno są podłączone (test potwierdza).

          Poluję właśnie na vcds'a, ale dzisiaj udało mi się podłączyć u sąsiada interfejs Delphi i mam możliwość zakodować RNS510.

          Na chwilę obecną wychodzi jeden błąd stały z zmieniarką CD: 00857 - brak komunikacji, której w Octavii nie posiadam, a ten RNS510 musiał ją mieć w SuperB z 2015roku. Jak zakodować wyłączenie zmieniarki CD?

          Ważniejszą sprawą jest przywrócenie dźwięku i komunikacji z gpsem. Ktoś wie jakie numery mam wprowadzić?

          Obecnie w jednostce sterującej mam numer kodowy: 06 06 00 02 00 00 00 81 10 00

          Kto poratuje ustawieniami do Octavii Elegance z 2011? Robię to pierwszy raz.



          Komentarz


          • #6
            Zamieszczam zdjęcia:

            błąd zmieniarki:

            kod jednostki sterującej:

            wersja RNS510:

            ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
            Ostatnio edytowany przez polar33; 44099.

            Komentarz


            • #7
              Wrzuć kodowanie 04000400000400830000 a potem zrestartuj radio
              Żeby mi się chciało tak jak mi się nie chce...

              Komentarz


              • #8
                ok zaraz wracam

                Komentarz


                • #9
                  Jest progres dźwięk powrócił

                  Brak wyszukiwania pozycji gps

                  Brak dobrego docisku gniazd fakra z gps moze być powodem?? Radio gra dobrze a też nie posiada plastikowych wtyków.

                  ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
                  Ostatnio edytowany przez polar33; 44099.

                  Komentarz


                  • #10
                    ps. skan systemu nawigacji nie zwrócił błędu zmieniarki CD której moja octavia nie posiada, skanuje całość.

                    Komentarz


                    • #11
                      Pragnę poinformować że kodowanie nowego RNS510 zakończyło się sukcesem, radio "gra i buczy" a nawigacja łapie sygnał

                      dzięki pab567 za kod!!!

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X