Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zmiana głosników niskotonowych octavia 1 przód

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zmiana głosników niskotonowych octavia 1 przód

    Witam wszystkich.

    Proszę o małą poradę.

    Chcę zmienić oryginalne głośniki niskotonowe (te w drzwiach przednich) na coś ciutkę lepszego.

    Znalazłem coś takiego Phantom TS-C 1622M:

    Link

    (btw - nie chcę kombinować z drewnianymi dystansami, zmieniać radia itd itp - jeśli coś bez zmiany instalacji i trochę droższe jest na rynku to proszę o wskazanie takich modeli głośników).

    Nie chcę modyfikować fabrycznych złączek nałożonych na przewody biegnące do obecnego oryginalnego głośnika.

    Gdzie znajdę (Jakie ma oznaczenie ?) gniazdo głośnikowego stosowane w moim aucie ?

    Obecnie wygląda to tak:

    20170821_110959.jpg

  • #2
    Chcesz poradę, to moim zdaniem nie ma co ruszać samych niskotonowych głośników. A bez modyfikowania fabrycznych złączek i tak nic nie zrobisz. Jakbyś zobaczył jak te głośniki wyglądają od tyłu, to nawet nie kupiłbyś ich:



    Moim zdaniem to są jakieś no-name'y, dla mnie szkoda pieniędzy. Ale jak Tobie nie szkoda, to kupuj, montuj i dawaj znać, czy było warto .
    Srebrna Szczała 1.6 Octavia I FL Classic - sprzedana po 15 latach
    Jeszcze srebrniejsza Szczała 1.8T Octavia I FL Elegance

    Zapraszam do obejrzenia mojego auta i luźnych pogaduch
    Škoda Octavia I FL Elegance+ 1.8T 4x4

    Komentarz


    • #3
      Wielokrotnie słyszałem opinię, że nawet byle no-name'y grają lepiej jak fabryczny szajs w Octavii.
      Paru gości pisało na necie że już kupowało dokładnie takie i stwierdzili że dzień do nocy. Inwestycja żadna (70 zeta) więc być może zaryzykuję.

      Najwyżej oddam w pizdu bez podania przyczyny. Lutować nie będę początkowo więc nikt sie nie skapnie że były na sekundkę podłączone

      Ale pal sześć konkretnie te głośniki, powiedzmy że może finalnie kupie coś ciutkę lepszego.

      Szukam wiedzy na temat tego jak oznaczone jest fabryczne gniazdo które znajduje się w obecnych blaupunkt'ach. Jeśli to możliwe, nie chciałbym obcinać oryginalnych złączek będących na kablach biegnących do radia. No chyba, że ja kompletnie źle myślę na ten temat i trzeba wszystko w cholerę wyciąć i zrobić jakiś patent - ale wolałbym tego uniknąć.


      Znalazłem coś takiego:
      ● ZłączaKostki-AUDIO, Złącza do podłącz.głośników w sa, Złącze głośnikowe do SKODA Octavia-1 drzwi

      Czy ktoś mi może potwierdzić, że to prawidłowe znalezisko ?
      Ostatnio edytowany przez dj1910; 34027.

      Komentarz


      • #4
        Ewentualnie alpine ?

        Link

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez dj1910 Zobacz wpis
          Wielokrotnie słyszałem opinię, że nawet byle no-name'y grają lepiej jak fabryczny szajs w Octavii.
          Paru gości pisało na necie że już kupowało dokładnie takie i stwierdzili że dzień do nocy.
          Jejku skąd ty takie bzdury wziąłeś. Nie ruszaj tych seryjnych głośników. Zamiast 70 zł wydać na no-namy, które na pewno będą grały dużo gorzej od seryjnych blaupunktów wygłusz sobie drzwi. Poczytaj lepiej o tym.

          A co do cięcia oryginalnych wiązek, po co ??
          Kup sobie coś takiego i po problemie:
          złącze głośnikowe vw - Szukaj w Google

          Tempo!! I tak cały tydzień, życie idzie jak na spidzie!

          Komentarz


          • #6
            Złącze / przejściówkę już namierzyłem W sumie dokładnie to co wskazałeś.

            Wygłuszenie drzwi też mam w planach, ale nie wiem kiedy :P

            A te powyższe ALPINE w miarę ok?

            Komentarz


            • #7
              Jak masz w planach wygłuszenie to dystanse MDF to mus. U mnie Kupiłem głośniki GMS oraz DYstanse z MDF i nagle pojawiło się trochę BASU

              ...Moje Cappuccino MPi...

              jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
              sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
              wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

              Komentarz


              • #8
                Wszyscy powyżsi mają rację. Co do głośników - ja uważam, że całkowita seria (pseudowygłuszenie + plastikowe "dystanse" + głośniki + filtr na bazie kondensatora) to jakieś nieporozumienie (przynajmniej w moim classicu gra to naprawdę słabo), ale z wypowiedzi na forum widać, że lekki lifting pozwala wyciągnąć z seryjnych głośników całkiem dobry efekt. Uparcie będę twierdził, że kilka mat wygłuszających + dystans MDF + dobre radio to absolutne minimum do przyjemniejszego słuchania muzyki .
                Srebrna Szczała 1.6 Octavia I FL Classic - sprzedana po 15 latach
                Jeszcze srebrniejsza Szczała 1.8T Octavia I FL Elegance

                Zapraszam do obejrzenia mojego auta i luźnych pogaduch
                Škoda Octavia I FL Elegance+ 1.8T 4x4

                Komentarz


                • #9
                  Zmieniłem seryjne głośniki na Hertz dsk 165.3. Było to najgorzej wydane 300 zł w historii tego auta. Wygłuszenie drzwi zrobiło efekt WOW! Zmiana głośników, na co ja ku**** te pieniądze wydałem.
                  Tempo!! I tak cały tydzień, życie idzie jak na spidzie!

                  Komentarz


                  • #10
                    Bywa i tak, ale ja dla przeciwnej opinii napiszę, że po zmienieniu wooferów na oryginalne odczuwam bardzo duży spadek jakości dźwięku, który dociera do mych uszu z radia. Oczywiście nic poza głośnikami się nie zmieniło.
                    Srebrna Szczała 1.6 Octavia I FL Classic - sprzedana po 15 latach
                    Jeszcze srebrniejsza Szczała 1.8T Octavia I FL Elegance

                    Zapraszam do obejrzenia mojego auta i luźnych pogaduch
                    Škoda Octavia I FL Elegance+ 1.8T 4x4

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X