Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wideorejestratory DOD LS470W vs mio mivue 658 - który wybrać?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wideorejestratory DOD LS470W vs mio mivue 658 - który wybrać?

    Witam.
    Proszę o pomoc w decyzji dotyczącej zakupu wideorejestratora.

    Zastanawiam się między
    1. Mio mivue 658 - cena około 640zł
    2. DOD LS470W - cena około 920zł
    do obu plus karta ale kartą się nie zajmujmy.

    Różnica 280zł no piechotą nie chodzi ale jakby co to bankructwa też nie spowoduje więc warto, czy nie warto dołożyć?
    Żeby nie zmuszać Was do tułaczki po otchłani sieci wrzucam kilka linków.

    Porównanie mio 658 i DOD LS470W


    DOD LS470W noc


    jakiś tam jeszcze filmik promo DOD


    mio 658 nocą


    Pomijam wszelkie wodotryski w jakie wyposażone są oba rejestratory typu cudowny GPS, niesamowity design, ostrzeganie o radarach i inne wabiki wpisywane przez producentów w specyfikacjach, nie biorę tego pod uwagę.

    Dla mnie liczy się
    1. Jakość nagrania - szczególnie nocą.
    2. Solidność mechaniczna (techniczna) samego urządzenia = bezawaryjność (z tym wiadomo różnie bywa, nie takie cuda potrafią się psuć, ale myślę że rozumiecie co mam na myśli)

    Wg mnie DOD zwycięża tu bezdyskusyjnie.

    Miałem już w użyciu takie kamerki jak: mio 508, mio 358, prestigio roadrunner 520, modecom MC-CC12 FHD i wszystkie wg mnie się równo wykładają w nocy. Jeszcze w mieście czyli jak coś tam z góry świeci wszystkie jako tako radzą to już poza miastem na mio widać niewiele a na prestigio i modecom widać dokładnie nic przy czym trzeba świecić długimi.
    Przy prestigio i modecom doświdaczyłem uszkodzonych (bezwartościowych) nagrań więc pies yeeehbał takie wynalazki.

    Już w zasadzie byłem zdecydowany na mio (to dość przyjemny sprzęt znany mi i dobrej jakości, nigdy nie było problemów z odtwarzaniem filmów itp) ale trafiłem na DOD_ę i mi się w głowie zmieszało. O ile mio z grubsza znam to z DODem nigdy się nie zetknąłem.

    To jak pomożecie?
    Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
    ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
    Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
    Spalanie - Motostat.pl
    Spalanie - Motostat.pl

  • #2
    Po 4 latach uzytkowania w DOD padla bateria w sposob taki, ze odpiecie zasilania powoduje wylaczenie natychmiastowe i nawet nie dopisze sie do konca plik (chociaz juz raz takie nagranie naprawialem i w zasadzie poza dziwiekiem bylo ok), ale akumulatorek jest uniwersalny i mozna go za ~30zl kupic nowy i wymienic.

    Nagrania w nocy jak dla mnie OK. Moze przy padajacym deszczu jest gorzej, ale to w sumie nawet czlowiek wtedy slabiej widzi.

    Ja jeszcze uzywalem Prestigio, ale to raczej zabawka, ktora w dzien cos nagrywala jedynie.

    Z tych drozszych kamerek to podobno calkiem ok jest BlackVue DR650S w wersji dwu kanalowej, kreci przod i tyl naraz. Wersja z jednym kanalem na amazon.de kosztuje okolice 1000zl
    Spritmonitor.de

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez Maicroft Zobacz wpis
      Po 4 latach uzytkowania w DOD padla bateria w sposob taki, ze odpiecie zasilania powoduje wylaczenie natychmiastowe i nawet nie dopisze sie do konca plik
      To samo mam w prestigio roadrunner 520. No ale ta kamerka kosztowała około 300zł kilka lat temu i faktycznie to zabawka w dzień coś widzi a nocą jak napisałem wcześniej.

      Na plus dla DOD jest także jak piszesz możliwość wymiany aku. To że 4 lata wytrzymał akumulatorek też uważam za dobry wynik. W prestigio po 2 latach już wyłączał się od razu a później już nawet nie wiem po jakim czasie to nawet daty i godziny nie trzymała tylko przy każdym włączeniu trzeba było albo sobie na nowo ustawiać albo klikać 7x "OK" aż przeskoczy na tryb nagrywania.
      Jaki model DOD używasz jeśli można wiedzieć?

      BlackVue DR650S też ciekawa propozycja zwłaszcza, że możesz mieć dwie kamerki. Muszę poszukać wolną chwilą filmików jak z ich jakością.
      ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
      Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
      Spalanie - Motostat.pl
      Spalanie - Motostat.pl

      Komentarz


      • #4
        Ls460w
        Spritmonitor.de

        Komentarz


        • #5
          W zasadzie to tylko nocą poza obszarem zabudowanym (bez oświetlenia ulicznego) nowszy model czyli LS 470W nagrywa nieco lepiej, w mieście różnic praktycznie nie widać.

          Ale widzę, że LS460W i tak nocą nagrywa lepiej niż moje mio 358.
          ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
          Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
          Spalanie - Motostat.pl
          Spalanie - Motostat.pl

          Komentarz


          • #6
            Bardzo dobre opinie zaczyna zbierać kamera Opia 1. Stałem właśnie przed wyborem kamery i poświęciłem trochę czasu na zapoznanie się z forum autowrzuta.pl które dedykowane jest właśnie tej dziedzinie. I dod jak i mio to raczej bym nie polecił. Sam wybrałem Viofo A119s ale właśnie na rynku pojawił się bardzo dobry zawodnik jakim jest Vicovation Opia 1. Właśnie jest w fazie testów na Wideorejestratory, kamery samochodowe i akcesoria - Sklep Wideorejestratory24.pl podobno cena ma oscylować w granicy 799pln.
            PerfectService by DGW
            Skoda Octavia 2FL Combi L&K 2.0 TDI BKD+
            Skoda Octavia 1 Combi 1.9 TDI AHF
            Skoda Fabia RS 1.9 TDI ASZ+

            Komentarz


            • #7
              No no Adrian bardzo ciekawa propozycja chyba to jest to czego szukałem
              ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
              Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
              Spalanie - Motostat.pl
              Spalanie - Motostat.pl

              Komentarz


              • #8
                Na Youtube masz porównanie kamerki A119s oraz Opia 1. Bardzo polecam odwiedzić wspomniane wcześniej forum. Jest tam temat w którym są wszystkie za i przeciw. Nawet film o ls460 i mio 358 jest zrobiony przez tą samą osobę co a119s i opia1.

                Wysłane z mojego SM-T820 przy użyciu Tapatalka

                PerfectService by DGW
                Skoda Octavia 2FL Combi L&K 2.0 TDI BKD+
                Skoda Octavia 1 Combi 1.9 TDI AHF
                Skoda Fabia RS 1.9 TDI ASZ+

                Komentarz


                • #9
                  Ta a119s też warta uwagi. Wejdę na pewno na polecane przez Ciebie forum i pozgłębiam temat. Dzięki za zaangażowanie i podpowiedzi w temat. Sprawa wyboru cały czas otwarta.
                  ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                  Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                  Spalanie - Motostat.pl
                  Spalanie - Motostat.pl

                  Komentarz


                  • #10
                    Wiesz Adrian przekopać to forum autowrzuty to chyba "nie ma na tym świecie tyle ogórców" (w nawiązaniu do tego Ruska jak go się pytali czy wypił by morze wódki...)
                    Ale jest sporo ciekawych rzeczy.
                    ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                    Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                    Spalanie - Motostat.pl
                    Spalanie - Motostat.pl

                    Komentarz


                    • #11
                      Pół nocy nieprzespane przez autowrzutę i wychodzi, że
                      Page Not Found - Aliexpress.com

                      tylko łykać jak kaczka chleb... po zniżce od sprzedawcy niecałe 430 złociszy wychodzi.

                      Czy ktoś się orientuje jak jest z cłem/akcyzą na kamerki? Bo za telefon musiałem niestety beknąć na celnym.
                      Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
                      ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                      Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                      Spalanie - Motostat.pl
                      Spalanie - Motostat.pl

                      Komentarz


                      • #12
                        Ja za swoją z gps zapłaciłem 569pln. Ale kupiłem z PL dystrybucji bo chcialem miec gwarancję

                        tapatalka

                        PerfectService by DGW
                        Skoda Octavia 2FL Combi L&K 2.0 TDI BKD+
                        Skoda Octavia 1 Combi 1.9 TDI AHF
                        Skoda Fabia RS 1.9 TDI ASZ+

                        Komentarz


                        • #13
                          No i A119s zamówione. Chińczyk puścił paczkę w trasę.
                          ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                          Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                          Spalanie - Motostat.pl
                          Spalanie - Motostat.pl

                          Komentarz


                          • #14
                            Będziesz zadowolony. U mnie już śmiga drugi tydzień i jest bardzo dobrze.

                            tapatalka

                            PerfectService by DGW
                            Skoda Octavia 2FL Combi L&K 2.0 TDI BKD+
                            Skoda Octavia 1 Combi 1.9 TDI AHF
                            Skoda Fabia RS 1.9 TDI ASZ+

                            Komentarz


                            • #15
                              No myślę, że będe.

                              Akurat jestem w trakcie modzenia oświetlenia kopytek i dziś kombinowałem nad ładowarką z portem usb w lampce oświetlenia kabiny, żeby to podpiąć na stałe ale chyba mniej rzeźby będzie z drugim gniazdem zapalniczki zasilanym po stacyjce schowanym gdzieś pod schowkiem pasażera.
                              Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
                              ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                              Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                              Spalanie - Motostat.pl
                              Spalanie - Motostat.pl

                              Komentarz


                              • #16
                                Ja puściłem kabel pod tapicerką i wprowadziłem go pod fotelem pasażera. Tam mam rozdzielacz założony. A dokładnie coś takiego jak w linku i przyciskiem mam możliwość włączyć i wyłączyć. Potrzebuje tak jak zostawiam auto np w centrach handlowych.

                                EUGIZMO 4 Port USB 3 Way Samochodów Gniazdo Zapalniczki Splitter Ładowarka DC 12 ~ 24 V Gniazda Zapalniczki czarny Darmowa wysyłka
                                Link
                                (from AliExpress Android)

                                Wysłane z mojego SM-T820 przy użyciu Tapatalka

                                PerfectService by DGW
                                Skoda Octavia 2FL Combi L&K 2.0 TDI BKD+
                                Skoda Octavia 1 Combi 1.9 TDI AHF
                                Skoda Fabia RS 1.9 TDI ASZ+

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez Adrian Zobacz wpis
                                  Potrzebuje tak jak zostawiam auto np w centrach handlowych.
                                  Widzisz o tym w sumie nie pomyślałem a to bardzo dobre rozwiązanie.
                                  ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                                  Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                                  Spalanie - Motostat.pl
                                  Spalanie - Motostat.pl

                                  Komentarz

                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                  Pracuję...
                                  X