Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki wybrać wzmak i tube?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jaki wybrać wzmak i tube?

    Planuję w bliskiej przyszłości do mojej O2 wrzucić jakąś tubę i wzmaka. Problem w tym że nigdy się tym nie interesowałem i ten temat jest mi obcy. Liczę że ktoś mi doradzi fachowo Dodam że to nie musi być mega sprzęt - chcę poprawić jakość dźwięku w swoim ryżowym radiu bo trochę tam basu brakuję.

  • #2
    Budżet?

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez patryk23 Zobacz wpis
      Budżet?
      Nie wiem, ile trzeba dać Strzele - pińcet starczy?

      Komentarz


      • #4
        Podepne się pod temat.
        tuba już jest , czas na wzmaka.
        chce wydać max 250 zł
        Była O2 RS 190 km / 436 Nm
        Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

        Komentarz


        • #5
          No to w takim budżecie to chyba szukałbym jakiejś uzywki ground zero , moze alpine. Z tych tańszych nowych to crunch . blaupunkt . Tuba myślę ze ważniejsza niż wzmak 25 JL AXTON (w boczek) , Te kloce 30 blaupunkta etc wyglądają komicznie w bagażniku

          Ze swojego doświadczenia to modzenie audio to ciągła rozbudowa. Szukałbym czterokanałowvca połowa dla tuby a 2 kanały dla przodu .

          Co do tuby i wzmaka to myślałbym perspektywicznie bo to są rzeczy krórych raczej zostawiamy przed sprzedaża auta . Mniejsza kasa szukać dobrej używki , lub dolozyc 100, 200 na coś lepszego

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez patryk23 Zobacz wpis
            Te kloce 30 blaupunkta etc wyglądają komicznie w bagażniku
            No właśnie ja mam 30 Xploda ale to z dawnych czasów głośnik więc nie będę zmieniał ot tak, szkoda, żeby leżał.
            Mam coś takiego


            Myślałem na początek kupić coś takiego
            Link
            Była O2 RS 190 km / 436 Nm
            Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

            Komentarz


            • #7
              oolsztyniak tez mozesz sprobowac. Z Tego co wiem xpl ma bardziej plaskska charakterystyke grania, teraz sprawa obudowy w kolo czy kloc do bagaznika? Boczek odpada bo za maly litraz tam jest dla 30 .druga sprawa czy ryzowe radio ma wyjscie na wzmak.

              Komentarz


              • #8
                Ma wyjście, gdyby nie miało to bym się nie bawił w ten temat.
                Instalację już mam położoną.
                Niestety opcji innej nie ma i musi iść w boczek.
                Czytałem, że litraż za mały ale na chwilę obecną nie wrzucę kloca do bagażnika.
                Co spowoduje za mały litraż?
                Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                Komentarz


                • #9
                  Bedzie go dlawilo mozesz sprobowac z otworem bassreflex alebedziesz mial na tyle miejsca?

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez patryk23 Zobacz wpis
                    Ze swojego doświadczenia to modzenie audio to ciągła rozbudowa. Szukałbym czterokanałowvca połowa dla tuby a 2 kanały dla przodu
                    Znaczy się odpiąć fabryczne kostki i podpiąć głośniki pod wzmaka? Szukam czegoś żeby mi nie zajęło pół bagażnika

                    Komentarz


                    • #11
                      Tu zagłębiamy się w HI , LOW input na wzmaku . Jeżeli tylko tuba to z radia chinch (low input) do wzmaka , i pieca glośnikowy na tubę . Gdy chcesz też przód to zalezy ile jest wyjść przedwzmacniacza (chich) lub wzmacniacz hi input i więcej zabawy (przelotka z radia do wzmacniacza i powrót do instalacji glośnikowej).

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez patryk23 Zobacz wpis
                        Bedzie go dlawilo mozesz sprobowac z otworem bassreflex alebedziesz mial na tyle miejsca?
                        Idealnie może nie będzie ale i tak zrobię pod kątem ku górze żeby więcej miał "powietrza" i dam bassreflex
                        Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                        Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                        Komentarz


                        • #13
                          A nie lepiej wygłuszyć drzwi i wsadzić lepsze głośniki.
                          Tak to dudnienie a nie basik.

                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=70046

                          Komentarz


                          • #14
                            Błędne myślenie skrzynka z BR potrzebuje więcej litrów niż na tym samym glosniku skrzynia zamknięta.w boczku raczej żadna 30tka nie będzie miała wystarczającego litrazu.Ja w megance zrobiłem zabudowę w boczek jest tam bardzo niski litraz ale mam głośnik Udimension śr.25cm który jak dobrze pamiętam w skrzynce zamkniętej moze grać już przy ok 15litrach a już w skrzynce BR producent podaje kilka litrów więcej.ogólnie lepsze skrzynki z BR jak ktoś lubi ładny głęboki bass,skrzynka zamknięta ma inną charakterystykę grania ale wybacza więcej błędów m.in.za mały litraz.Za mały litraz znieksztalci bas nie pozwoli glosnikowi zejść do niskich częstotliwości i odwzorowac ładnego głębokiego dzwieku i zacznie "pukać".W Octavii 1 miałem ten sam głośnik ale tam zrobiłem zabudowę obok koła zapasowego pod 2 podłoga sporo litrów jak na 25cm wyszło i nawet bass refleks (BR)byl i gralo to zupelnie inaczej.Wiec lepiej zrobic skrzynie jak należy bo grania może tylko denerwować i skończy się drugim na kolejnej skrzynce.

                            Wpiszcie w Google "Bartosz Nazar" i znajdziecie fajne opracowanie z którego sporo można się dowiedzieć na temat budowy głośników niskotonowych również.
                            Ostatnio edytowany przez ; 9522.

                            Komentarz


                            • #15
                              Aha dobrze mieć radio które umożliwia odpowiednio wyregulowac głośniki.Ja mam zwykłego pioneera ale ma podstawę czyli sterowanie suba z radia można ręcznie ustawić korektor również odcięcie częstotliwości filtrowania niskich dźwięków,nawet "wychylenie" głośnika niskotonowego i co ważne można plynnie odciąć niskie tony na resztę głośników,ustawić ze np.ma filtrowac częstotliwości ktore puszczamy na suba i unikamy dudnienia w drzwiach.Nie trzeba schylac się ciągle do bagaznika by regulować głośnik jeśli wprowadzimy zmiany np.na korektorze.Fabryczne radia raczej tych funkcji nie mają.
                              Ostatnio edytowany przez ; 9522.

                              Komentarz


                              • #16
                                A co z „dedykowanymi” skrzyniami w boczek?

                                Basser - FBskod04 Skoda Octavia 2 Wagon obudowa subwoofera

                                Komentarz


                                • #17
                                  No tak to właśnie pod głośnik 25l i typu zamkniętego.Jeśli producent głośnika podaje że w takim litrazu może głośnik grać to ok.Ja szukając głośnika kilka lat temu kierowałem się między innymi tym parametrem i wtedy mało było głośników przynajmniej do 350pln które go spełniały,mój Udimension go spełniał dlatego też gi kupiłem, a skrzynke zrobilem do boczku sam.15 litrów to nie wiele,dobrze żeby głośnik chociaż się zbliżał do tego bo inaczej będzie znieksztalcal i nie wykorzystamy a juz na pewno nie usłyszymy pełni jego możliwości.Chociaż litraz to nie jedyny wyznacznik jednak bardzo ważny.Raczej 30cm nie ma szans w takiej pojemności.Trzeba by jeszcze się dowiedzieć czy ta obudowa ma 15l po uwzględnieniu głośnika?jeśli nie to trzeba odjąć trochę pojemności w zależności od głośnika.Znaczenie mają również z czego skrzynka jest zrobiona (polecany mdf żadnych sklejek) bo inaczej odbijany jest dźwięk od chropowatej powierzchni i od gładkiej, czym i jakiej grubosci glosnik jest wygluszony.
                                  Ostatnio edytowany przez ; 9522.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Robienie stereo /guadro to gruby temat maty oraz gabka na boczek do tego koszt glosnikow wiem bo sam robilem 4 drzwi to 400 na same wygluszenia. Aydiosystem 200 robi robote nawet pod radiem a pod wmakiem to w ogole . Skrzynki basseta sa pod 25 a u oolsztyniak ma byc ulep z glosnika ktory juz ma . Choć nie sądzę by to wyszlo. Najlepsze rozwiazanie w O2 wzgledem prakrycznosci to wzmak pod fotelem kierowcy a tuba w boczku .

                                    Druga sprawa ze najprostrzy pionieer Alpine jest duzo lepszy niz fabryczne skody a ryzowe gorsze od fabrycznych.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez DaannD Zobacz wpis
                                      A co z „dedykowanymi” skrzyniami w boczek?

                                      Basser - FBskod04 Skoda Octavia 2 Wagon obudowa subwoofera
                                      Jak co ?
                                      zjebana cena.
                                      kawałek dykty za 3 stówki
                                      Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                      Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        No cena naprawdę nie zachęcająca, ale nie udało mi się znaleźć czegokolwiek innego, ani tańszego, ani droższego.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Na razie spróbuje zrobić sam, kupić zawsze zdążę
                                          Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                          Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            oolsztyniak - lepiej zrób boczki i zakup sobie zestaw DLS r6a - zobaczysz że woofer w bagażniku nie będzie ci potrzebny.
                                            Oczywiście jakiś 4 kanałowiec do napędzenia by się przydał, np GZTA
                                            Ale jak byś się uparł to tu masz za rozsądne pieniądze do budy 17L
                                            CAR AUDIO i MULTIMEDIA Rockford Fosgate / Rockford Fosgate R1S4-10 subwoofery | ESSA Rzeszów

                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=70046

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              ja na chwilę obecną zaczynam przygodę z CA a do tego zanim nie wygłuszę drzwi nawet nie będę tam grzebał
                                              Ale to na spokojnie mamy czas
                                              Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                              Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Kupiłem taki
                                                Link
                                                Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                                Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                                Komentarz


                                                • #25

                                                  N1004.jpg


                                                  oolsztyniak - z pewności urzekło cię to hasło reklamowe.
                                                  A miałeś wygłuszyć drzwi

                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=70046

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X