Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wybór rejestratora - MIO MiVue792, Viofo A199S...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wybór rejestratora - MIO MiVue792, Viofo A199S...

    Cześć,
    pomóżcie Koledzy i Koleżanki dobrać jakiś rejestrator. Zastanawiam sie pomiędzy Viofo A119S GPS v2 lub MIO MiVue792 PRO. Lista oczywiście nie jest zamknięta i jeśli padnie jakaś ciekawa propozycja, to również wezmę pod uwagę.
    Na czym mi zależy:
    - sprawa oczywista to jak najlepsze nagrania
    - w miarę kompaktowa budowa, żeby nie wisiał na pół szyby w dół
    - możliwość zabezpieczenia nagrania przed skasowaniem
    - z racji parkowania w różnych miejscach możliwość w miarę bezproblemowego demontażu i zabrania ze sobą.
    MIO zbiera bardzo dobre recenzje, czasami trafi się jakieś narzekanie na filmy, ale generalnie opinie bardzo dobre. Viofo (również bardzo dobre opinie) z kolei jest małych rozmiarów i montowany na stopkę z zasilaniem, co jest na plus dla niego. Który z nich jest lepszy wg Was? A może po odrzuceniu marketingowej otoczki któryś z nich nie jest taki NAJ jak opisują?
    Jeżeli możecie polecić może jakiś jeszcze inny model, to chętnie rozważę. Na coś kasa pójdzie, niech pójdzie jak najlepiej
    Pozdrawiam
    Northeusz

  • #2
    To akurat "Z racji parkowania w różnych miejscach możliwość w miarę bezproblemowego demontażu i zabrania ze sobą" w Mio odpada jest tam mocowanie troche źle rozwiązane producent nie przewidział aby urzadzenie zabierać ze soba,ale jest i plus tego mocowania nie spadnie w czasie jazdy w terenie. W sieci masz recenzje popatrz i oceń sam. Mam MIO 686 co do jakości nagrywania nie narzekam, drażniło mnie demontowanie rejestratora i ponowny montaż, dlatego jest u mnie na stałe w aucie.

    Komentarz


    • #3
      No to fatalnie trochę. Trafiłem na info na necie, że pozostawione rejestratory były kradzione, stąd dobrze by było, jakby dało się to ściągać z szyby. Z takich łatwo demontowanlnych jest jeszcze XBlitz GO SE z tego co widzę. MIO mi pasuje z kolei funkcjami i opiniami.
      Pozdrawiam
      Northeusz

      Komentarz


      • #4
        U mnie kabel wisiał jak cię może i mogłem demontować videorejestrator, ale wygladalo to paskudnie. Mam kabel pod sufitką i urządzenie zostaje w aucie, ogólnie urządzenie fajne pobieram liste videoradarów stacjonarnych co m-c. Zapisuje zdarzenia na dodze, plus do tego safe camera informuje mnie o miejscach na drodze na które muszę uważać.

        Komentarz


        • #5
          witam, właśnie zamówiłem nowy wideorejestrator firmy Mio MiVue 688+ filtr polaryzacyjny za jedyne 499 zł brutto ( promocja ), mój kolega dostał taki model w zeszłym roku i chwali sobie bardzo, może zdecydujesz się właśnie na to urządzenie
          jmors44

          Komentarz


          • #6
            Generalnie sprzęty MIO podobają mi się i z tego co czytam są chwalone. ALE .... u mnie jak się przyglądałem najlepszym miejscem na montaż (patrząc z punktu kierowcy) jest zaraz za wstecznym lusterkiem, od strony pasażera, przy górnej krawędzi szyby. Wtedy lusterko zasłania sprzęt i jest ok . Jednak u mnie wokół lusterka szyba jest wykończona tymi czarnymi kropkami dookoła lusterka, a tego przyssawki się nie trzymają niestety. W takim przypadku zdecydowanie lepiej sprawdza się klejony sprzęt. Chyba, że źle kombinuję z tym mocowaniem?
            Pozdrawiam
            Northeusz

            Komentarz


            • #7
              Dobrze kombinujesz. Ja mam w Superbie tak zamocowany Mio538 de Lux. Niestety musiałem dokupić za parę złotych klejony uchwyt. Przyssawka była za duża i wystawał poniżej lusterka. Tyle, że nie mam żadnych kropek

              Komentarz


              • #8
                Ja kupiłem A119 i jestem mega zadowolony.
                Mała, dyskretna - podłączona na stałe (z aktualizacją softu doszedł tryb parkingowy)
                Dobra rejestracja w nocy - porównywałem z kolegi jakimś Xiaomi i miał przepalone rejestracje...



                algi
                O3 Combi 1.4TSI Elegance + AMAZING + KESSY

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez algi Zobacz wpis
                  Ja kupiłem A119 i jestem mega zadowolony.
                  Mała, dyskretna - podłączona na stałe (z aktualizacją softu doszedł tryb parkingowy)
                  Dobra rejestracja w nocy - porównywałem z kolegi jakimś Xiaomi i miał przepalone rejestracje...


                  Również polecam A119. Ja mam w wersji A119S v2 z filtrem polaryzacyjnym i GPS, wersja v2 ma już poprawione styki. Zakupione na Ali za coś około 430PLN. Sprzęt pracuje wyśmienicie, soft po aktualizacji ma tryb parkingowy.
                  Mocowanie rozwiązałem w ten sposób, że szybę za lusterkiem wstecznym wykleiłem folią reklamową (taką do sitodruku z dziurkami) i na tym przykleiłem kamerkę. Pod folię wystaje tylko obiektyw, kamera jest praktycznie cała schowana za lusterkiem, że z pozycji kierowcy nawet jej nie widać, sama kamera jest niewiele większa od paczki zapałek.
                  Z zewnątrz też ją ciężko dojrzeć bo folia stanowi czarne pole, które maskuje obiektyw.
                  Potwierdzam super jakość nagrań nawet nocą, porównywałem różne modele MIO to nawet nie ma o czym rozmawiać.
                  Cyknę dziś fotki to wrzucę.
                  ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                  Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                  Spalanie - Motostat.pl
                  Spalanie - Motostat.pl

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Bambek1 Zobacz wpis
                    Cyknę dziś fotki to wrzucę.
                    No to czekamy



                    CB Harry II ASC + Triflex

                    Pozdrawiam Mirek!!

                    Komentarz


                    • #11
                      Możecie obejrzeć filmyy na stronie wideorejestratory24.
                      Są linki do youtube (tu kompresja trochę obniża jakość) a na stronie są pliki źródłowe chyba mp4.

                      Ja też sobie dokupiłem filtr polaryzacyjny. Drobna różnica a jednak jakość polepsza.

                      Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

                      algi
                      O3 Combi 1.4TSI Elegance + AMAZING + KESSY

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez eaglemirek Zobacz wpis
                        No to czekamy
                        Zdjęcia trochę takie sobie nie linczujcie mnie ale nie chciało mi się z garażu wyjeżdżać. W rzeczywistości wygląda to elegansio a z zewnątrz bez dokładniejszego przyjrzenia kamerka nie rzuca się w oko. Jak będę gdzieś na zewnątrz i miła w pamięci to może z oddali zrobię fotkę.
                        Załączone pliki
                        ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                        Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                        Spalanie - Motostat.pl
                        Spalanie - Motostat.pl

                        Komentarz


                        • #13
                          ja od dłuższego czasu używam xblitz black bird ale wyląduje ona w drugim pojeździe a do nowego planuje zakup xblitz professional p600

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X