Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wbudowana nawigacja O2 czy google maps?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wbudowana nawigacja O2 czy google maps?

    Witajcie. Posiadam Octavię 2 FL z radiem amundsen rns 310 z mapami 2016 na karcie SD. Zastanawiam się, czy warto/lepiej używać w Polsce i EU wbudowanej navi czy google maps. Wiadomo, że mapy od google są zawsze online, wyświetlane jest zawsze kilka tras do wyboru, ale jest mały ekran i zżera baterię z telefonu. Nie ma również fajnego połączenia z wyświetlaczem FIS po środku zegarów i komendy nie są "czyste", jak z wbudowanej navi. Dane komórkowe mam nielimitowane u operatora, więc z tym problemu nie ma

    Wbudowana nawigacja wyświetla tylko jedną trasę (najlepszą) i co prawda nigdy mnie nie zawiodła i zawsze zaprowadziła do celu. Zdarzyło się jednak, że kilku dróg nie było na mapie i jechałem "po polu". Zaletą jest większy ekran nawigacji, współpraca z FIS i lepszy zasięg GPS, który nigdy nie został zgubiony (w telefonie czasami zgubił w tunelach itp.).

    Czy warto zakupić/zaktualizować ponownie amundsena za ok. 200-300 zł najnowszymi mapami czy może przejść na google maps?
    Jakich nawigacji Wy używacie?

    Dziękuję za odpowiedzi

  • #2
    IMHO nie ma lepszej nawigacji niż Google Maps. W swojej OII mam RNS510 i jeszcze nigdy nie używałem wbudowanej navi. Nie wiem jaki masz telefon ale moje (Honor 7 lite, Samsung J7) idealnie się mieszczą w poziomie po otwarciu popielniczki. Poza tym zawsze można zainwestować w dyskretny uchwyt na telefon. Do tego ładowarka samochodowa i problem z baterią rozwiązany.

    Czarna RSka: http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-bwa-by-hering

    Komentarz


    • #3
      A dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest chińczyk na bazie PX3 lub PX5 miałem RNS510 i miałem też telefon. Obecnie mam ryżową jednostkę (możliwość odpalenia Google Maps, Yanosika, Spotify itp.) i podpisuję się dwoma rękoma, że jest to najlepsze rozwiązanie jakie miałem.
      ... be creative ... be inspired ... be yourself ...

      JEST: O2 1.9TDI MY2008 jest 146,3KM / 322,3Nm
      JEST: ASTRA H 1.6 115KM MY2008

      OCP Poznań -> Mapa Spotów

      Komentarz


      • #4
        Czyli mimo posiadania wbudowanej nawigacji z najnowszymi mapami, to jednak google maps z ich kilkoma wariantami dojazdów i ruchem online będzie najlepszym wyborem?

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Roberto18 Zobacz wpis
          Czyli mimo posiadania wbudowanej nawigacji z najnowszymi mapami, to jednak google maps z ich kilkoma wariantami dojazdów i ruchem online będzie najlepszym wyborem?
          Tak. Ja też nie korzystam z ori navi. Jeżdżę z yanosikiem, ale do navi używam google.

          Komentarz


          • #6
            jak sie zacznie korzystać z google i yanosika to juz nie ma powrotu no chyba ze jakies full online ori
            Sławka wozi Superb 2 FL
            http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-by-slawko80rr

            Komentarz


            • #7
              No ja ci napiszę że jeśli chodzi o zachodnią Europę to można spokojnie na oria navi. Mapy tak się tam nie starzeją, bo nie buduje się tylu nowych dróg, a raczej jakieś kosmetyczne zmiany. Zdażyło mi się nie raz że szukałem na trasie gdzie zatankować, a Google się nie mogło ogarnąć bo za wolna transmisja danych.
              Mnie Google często denerwuje że za późno mówi kiedy skręcić. Ja wolę już jechać na Waze bo to prawdziwa nawigacja samochodowa, a zarazem mam powiadomienia o radarach, wypadkach i korkach, no i to też ma Google.
              Ostatnio edytowany przez PiotrekDK; 1814.
              ...DIESEL KOPCI , DIESEL CZADZI , DIESEL NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI... :-)
              mala ewolucja BKD ->BMN 205KM/458Nm

              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=26088

              Komentarz


              • #8
                a jak wyglądają aktualizacje Waze? Są też tak częste jak Google maps? Mam jeszcze nawigacje od Apple'a. Działa płynniej, niż GM, lepsze i wcześniejsze komendy, ale nie pokazuje kilku tras do wyboru jak GM, gdy wpisujemy jakiś cel. Jak to wygląda w przypadku Waze? Podobno mapy HERE są jeszcze dobre.

                Komentarz


                • #9
                  Ja korzystam z Naviexpert. Pokazuje kilka tras jak GM i są ostrzeżenia o radarach, wypadkach, korkach i pokazuje ograniczenia prędkości.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez ducker Zobacz wpis
                    A dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest chińczyk na bazie PX3 lub PX5 miałem RNS510 i miałem też telefon. Obecnie mam ryżową jednostkę (możliwość odpalenia Google Maps, Yanosika, Spotify itp.) i podpisuję się dwoma rękoma, że jest to najlepsze rozwiązanie jakie miałem.
                    Również polecam takie rozwiązanie. Mam, korzystam i zmieniać nie zamierzam.
                    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                    Komentarz


                    • #11
                      Jest jeszcze jedna opcja, co prawda trochę kosztowna. MIB STD2 Amundsen lub Bolero ze SmartLinkiem


                      Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                      Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                      Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                      Komentarz


                      • #12
                        Jaka jest różnica pomiędzy MIB STD2 a RNS510, pytam bo nie jestem w temacie.

                        Komentarz


                        • #13
                          kazek103 MIB STD2 Amundsen czyta mapy z karty SD, ma wejścia na dwie karty, wbudowany BT z możliwością sparowania dwóch telefonów, aktualizacje map z internetu (wystarczy mieć VIN auta dawcy). Jest jeszcze Bolero bez nawigacji. W obu radiach masz do wyboru z MirrorLinkiem, lub AndroidAuto. W przypadku Bolero nie masz nawigacji, ale jeśli wybierzesz z AndroidAuto, to masz GoogleMaps.
                          Zapewne o czymś zapomniałem. O szczegóły pytaj pab567 Pawła

                          Ostatnio edytowany przez gradek; 9065.

                          Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                          Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                          Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                          Komentarz


                          • #14
                            Dzięki wielkie, jest postęp.

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X