Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Podłączenie nowego Radia

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Podłączenie nowego Radia

    Cześć, chce zamontować radio do Skody Octavi I, ale nie bardzo wiem jak się do tego zabrać. O ile wiadomo mi gdzie w radiu podłączenie głośników masy i zasilania to reszta jest zagadką.
    Dodatkowo w samochodzie mam wiązke z przewodami zasilającymi ale co do czego to już problem. Nie znalazłem nigdzie schematu wiązki więc zgłaszam się do was z prośbę jak to wszystko połączyć. Przedstawiam zdjęcie wiązki oraz schemat z naklejki radia, które chce podłączyć. Z góry dziękuje za pomoc.
    Załączone pliki

  • #2
    Z tego co widzę chcesz tam podpiąć radyjko LG. Do tego radia powinieneś mieć przejściówkę kablową ze złącza w radiu na ISO czyli to co masz w aucie. W aucie powinieneś mieć jeszcze jedną taką wtyczkę jak na zdjęciu. Przez tą przejściówkę powinieneś bez problemu podpiąć radio bo inaczej niż właściwie nie da się tego podpiąć. Jedyne co może będzie trzeba zrobić to zamienić plus z akumulatora i stacyjki zamienić miejscami gdyby radio po wyjęciu kluczyka gubiło pamięć.
    Robert

    Komentarz


    • #3
      Robert tak właśnie radio LG nie mam żadnej kostki przejściowej. W aucie oczywiście jest jeszcze jedna kostka ale ona tyczy się głośników. Do radia dołączona jest tylko oryginalna wtyczka i wystające z niej kable. Do przejściówki która dokypilwm wiem tylko jak podłączyć głośniki a nie wiem jak powiązać kable z instalacji z kablami w radiu. Nie wiem za co odpowiada dany kabel wychodzący z wiązki samochodu.

      Komentarz


      • #4
        Wydaje mi się że potrzebujesz takiej przejściówki , z jednej strony do radia a z drugiej do instalacji.
        Załączone pliki

        Komentarz


        • #5
          Przejściówkę kupiłem ale ISO z wystającymi przewodami do obrobienia. Poszukam gdzieś na spokojnie i zakupie oryginał aby nie było tyle tych centymetrów kabli . Natomiast to co mówisz Robert faktycznie musiałem pozamieniać miejscami stałe +12V z +12V po stacyjce. Wszystko działa (mam nadzieje że wszystko dobrze połączone i nic z instalacją nie będzie). Natomiast zastanawia mnie fakt, że jaki przewód jest od czego zabrałem się do instrukcji poprzedniego radia MONTE CARLO MP28 Blaupunkt. Zdziwił mnie fakt, że na schemacie pin7 to stacyjka a 4 stałe +12V, a jak sprawdzałem miernikiem jest zupełnie odwrotnie więc jak to działało ? Czy ktoś może to wyjaśnić ? Natomiast jest jeszcze druga sprawa. Podłączyłem radio LG pod przejściówkę i patrząc na oryginał wiązki Octavi zostały dwa wolne przewody. patrzac od lewej Pin 1 co to za przewód gdzie go podłączyć ? PIN 2 i PIN 3 wolne; PIN 4 żółto czerwony stacyjka +12V; PIN 5 wolne , PIN6 szaro niebieski także nie wiem do czego podłąćzyć? PIN 7 biało czerwony Stałe +12V PIN8 brązowy masa. Proszę dajcie znać czy wszystko zrobiłem jak trzeba ? schemat radia LG w pierwszym poście. Z góry dziękuje.
          Załączone pliki

          Komentarz


          • #6
            Pin 1 nie wiem trzeba by poszukać ale nie jest do LG potrzebny. Pin 6 i 7 pomieszałeś opisy. Na 6 stałe napięcie na 7 przyciemnianie radia po włączeniu świateł. W LG złącze A7 dimmer różowy możesz podpiąć pod Pin7. Z tego co pamiętam Blaupunkty nie tracą pamięci po odpięciu zasilania więc nawet po zamieszaniu w plusach nic się nie dzieje i radio gra normalnie po przekręceniu stacyjki.
            Robert

            Komentarz


            • #7
              Robert ja dla pewności sprawdziłem jeszcze raz. Na pin 6 czyli tym szaro niebieskim nie ma napięcia a na pin7 czyli nad masa ten czerwono biały to cały czas mam +12v. Sprawdziłem dla pewności miernikiem Może ktoś pozamienial w oryginalnej wiązce kabelki na potrzeby poprzedniego radia? A jak już piszę na forum w sprawie wiązki oryginalnej czy do niej mogę podpiąć rozdzielnik na 3 gniazdka zapalniczki tak aby wlaczalo mi się po włączeniu stacyjki? Czy to za duże obciążenie dla instalacji. Podłączona byłaby ładowarka tel, CB radio i ewentualnie kamerka.

              Komentarz


              • #8
                szaro/niebieski to zacisk 58d czyli podświetlenie po pozycyjnych. a ten ostatni to prawdopodobnie linia K
                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                poprzednie modele:
                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                Komentarz


                • #9
                  Trochę za dużo chcesz pod to podpiąć. Ja mam tam wpiętą kamerkę i ładowarkę telefonu ale u mnie radio nie ciągnie żadnych głośników bo są podpięte pod osobny wzmacniacz.
                  Robert

                  Komentarz


                  • #10
                    Robert masz rację chyba za dużo odbiorników jak pod układ instalacji radia. Mam ten magiczny rozdzielnik i wszystko w niego wpięte, Włączam go w gniazdo zapalniczki ale za każdym razem muszę pamiętać aby wyłączyć po wyłączeniu silnika. Czytałem na forum, i u niektórych kolegów nie ma prądu w zapalniczce gdy nie ma kluczyka u niektórych jest. Ja niestety jestem w grupie tych z napięciem non stop Może jest jakiś sposób aby zapalniczka działała tylko przy zapłonie tak jak działa radio ?

                    Komentarz


                    • #11
                      Witam. Podepne się żeby nie zaczynać nowego tematu.
                      Kupiłem Octavię I Tour z badziewnym, nieorginalnym radiem - chciałbym sobie wymienić na coś lepiej grającego.
                      Potrzebuję z mp3 i cd
                      np coś takiego
                      Just a moment...

                      co Wy na to??

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X