Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rejestrator jazdy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Rejestrator jazdy

    Jezu te filmiki to już historia internetu ! Zwłaszcza poldek !



    a ja głupi poszedłem na informatykę a trzeba było na AWF iść !!

    403 Forbidden

  • #2
    Rejestrator jazdy

    Noszę się z zamiarem kupna kamerki do auta celem rejestacji przejazdów.

    Przeglądałem net i znalazłem kilka ciekawych propozycji:

    lusterko

    Vosonic
    GV 6330


    HD 720P

    Ceny jeszcze do przełknięcia choć są droższe np te które używają "L-ki" czy misiaki

    Ostatnio widzę dużo chamstwa na drogach, a można byłoby powrzucać parę ciekawych ujęc np tu:
    jak jedziesz

    Co o tym sądzicie, czy ktoś ma coś takiego i jak to się sprawdza ?
    MARCIN
    Mój szkodnik

    Komentarz


    • #3
      bzyq_74, a nie lepiej Ci z telefonu nagrywać ?
      O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez loru
        bzyq_74, a nie lepiej Ci z telefonu nagrywać ?
        1 kamerka jest wygodniejsza
        - zaczyna nagrywać po przekreceniu stacyjki
        - niewidoczna (montaż na osłonie słonecznej)
        2. z telefonu:
        - obraz moze być gorszej jakości
        - brak wyświetlania daty/godziny
        - mała pojemność karty
        - ogólnie obsługa do bani

        Jest też możliwośc zabudowy statywu ( tj mają w Uwaga Pirat), ale montaż/demontaż no i kamera większych gabarytów.
        MARCIN
        Mój szkodnik

        Komentarz


        • #5
          Również zastanawiam się nad czymś takim. Generalnie chciałbym nagrywać to co się dzieje na drodze i być "życzliwym" i wysyłać foty lub filmy na psy. Bo nie widzę innego sposobu na to żeby coś się zmieniło na polskich drogach na lepsze. Wiem, że świata nie zbawię, przynajmniej nie będe obojętny na chamstwo.

          Komentarz


          • #6
            Nematode, bzyq_74, licze na to, ze bedziecie tez slac filmiki do policji kiedy jedziecie 56km/h i wiecej w miescie :lol:
            VW Vento 1.9TDI 1Z ++
            Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
            Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0 :lol

            Komentarz


            • #7
              bradley, prędkościomierz wyłącze
              Prędkość to nie cwaniactwo. Chcę nagrywać tych wciskajacych się (bo im sie śpieszy).
              Obcego to jeszcze wpuszczę, a miejscowemu nie popuszczę.
              Już kilka razy miałbym tarcie blach, ale cwaniaczki w ostatniej chwili odpuszczały :evil:
              MARCIN
              Mój szkodnik

              Komentarz


              • #8
                bzyq_74, co Ty w ubeka chcesz sie bawic????
                Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez piotrek_os
                  bzyq_74, co Ty w ubeka chcesz sie bawic????
                  No chyba za dalekie, żeby nie powiedzie kretyńskie porównanie.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez piotrek_os
                    bzyq_74, co Ty w ubeka chcesz sie bawic????
                    :szeroki_usmiech tylko w stażnika prawa i porządku

                    Od razu do policji byłoby wiecej przyjęć na stanowisko odróbka filmików i wysyłania poczty :diabelski_usmiech
                    MARCIN
                    Mój szkodnik

                    Komentarz


                    • #11
                      In the eyes of a ranger,
                      The unsuspected stranger
                      Had better know the truth of wrong from right,
                      'cause the eyes of a ranger are upon u,
                      Any wrong u do he's gonna see,
                      When u're in Zabrze look behind u
                      coz thats where bzyq will gonna be

                      nie mogłem się powstrzymać :twisted:

                      jakiś filtr tu jest brzydkich wyrazów czy coś? cenzuruje "y o u"
                      Wrocławskie spoty

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez bradley
                        policji kiedy jedziecie 56km/h i wiecej w miescie :lol:
                        te s...syny raczej poniżej 70-tki nie śmigają

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez mrfazi
                          Zamieszczone przez bradley
                          policji kiedy jedziecie 56km/h i wiecej w miescie :lol:
                          te s...syny raczej poniżej 70-tki nie śmigają
                          W tej kwestii powinien zareagować chyba jakiś Admin lub Mod.

                          Co do reszty chłopaki i dziewczyny to nie tak, że za przekroczony 1km człowiek będzie innemu psem czy wrogiem, bo na pewno nie będę jeździł po mieście 50 km/h , bo po prostu się nie da. Jednak jak na osiedlu gdzie jedzie się wolno na pasach wyprzedza mnie na prędkości jakiś debil lub autobus komunikacji miejskiej będę bezlitosny. Generalnie to chciałbym uderzyć we wszystkich cwaniaczków drogowych, którzy wymuszają i wpychają się gdzie popadnie, którzy wyprzedzają na zakazach, którzy wyprzedzają kolumnę grzecznie czekających samochodów trawnikiem czy poboczem itp sytuacje. I nie ma tutaj znaczenia kto jakie ma tablice, bo momentami w Warszawie to więcej obcych blach jest niż miejscowych. najbardziej rozbrajajace jest gdy widzę powyżej opisane akcje i na bocznych szybach przyklejona myszka mickey i kaczor donald i z tyłu naklejka "Uwaga! Dziecko w samochodzie".

                          Komentarz


                          • #14
                            też chyba coś takiego założę. Na razie myślę o próbie z aparatem cyfrowym. Na początek przynajmniej bezkosztowo.
                            Pozdrawiam
                            Marcin

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Enriquez
                              też chyba coś takiego założę. Na razie myślę o próbie z aparatem cyfrowym. Na początek przynajmniej bezkosztowo.
                              telefonem próbowałem, ale rozmyte tablice są. Pozatym jadąc wypadało by się skupić na jeździe, a nie telefonie Dlatego lepsza kamerka IMO.

                              Komentarz


                              • #16
                                Nematode, a Ty co z policji, zabolała prawda może ??, zauważ że nie użyto wulgarnego słowa, kiedyś opisywałem pewne zdarzenie
                                Forum - Octavia Club Polska
                                prawo obowiązuje wszystkich jednakowo, i to właśnie leniwa, sfrustrowana policja powinna pilnować porządku a nie Wasze ukryte kamerki.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez bzyq_74
                                  :szeroki_usmiech tylko w stażnika prawa i porządku
                                  To Ty takim społecznikiem chcesz być? :lol: A jak ktoś Ciebie nagra jak zrobiłeś głupio jakiś manewr, albo wymusiłeś lub przejechałeś przez teren zabudowany z prędkością 100km/h o wyprzedzaniu na linii ciągłej nie wspomnę ?
                                  Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    No to jego filmik też trafi na policję :P

                                    A tak generalnie to nie rozumiem co w tym złego, że chcą nagrywać?
                                    Jak sobie policja nie radzi to dlaczego jej nie pomóc (oczywiście w granicach prawa)?
                                    Moje MU: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=586830#586830
                                    6n leichtwagen: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=886072#886072
                                    Rozpórki, mocowania foteli: http://gorny-sport.pl/

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez mrfazi
                                      Nematode, a Ty co z policji, zabolała prawda może ??, zauważ że nie użyto wulgarnego słowa, kiedyś opisywałem pewne zdarzenie
                                      Forum - Octavia Club Polska
                                      prawo obowiązuje wszystkich jednakowo, i to właśnie leniwa, sfrustrowana policja powinna pilnować porządku a nie Wasze ukryte kamerki.
                                      Początkowo myślałem, że napisałeś to do mnie i do kolegi który założył wątek ...

                                      No masz rację. Tylko mi nie chodzi o prędkość, bo przykładowo 70km/h na Toruńskiej w Warszawie, a na mojej osiedlowej gdzie pełno dzieci to dwie różne sprawy. Bardziej chciałbym karać za po prostu głupotę i idiotyzm. I nie uważam, żebym robił coś złego. Jedynie mogę wpłynąć na bezpieczeństwo, bo jeśli ktoś jeździ jakby sam był na drodze to jeśli nagra go trzech takich jak ja to może straci prawko i nie będzie uczestnikiem ruchu, co z kolei przełoży się na bezpieczeństwo.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Ale od łapania za prędkość jest policja, bo przecież oni za nic innego nie łapią :evil:
                                        O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          ja pier**e... załamałem się jak to przeczytałem ad:...jeszcze podsłuchujcie sąsiadów bo może coś złego robią w domu...
                                          niech teraz wszyscy to założą i zaczną nagrywać siebie nawzajem...
                                          Opel Vectra 1.6 16V --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ALH+ --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ASZ+ --> Ford Mondeo ST220 3.0V6 --> Skoda Octavia II 2.0 TDI BKD -->Vectra C OPC 2.8T -->Mitsubishi Lancer X 2.0DI-D --> Skoda Octavia 2 FL -->Renault Laguna III GT 2.0dci-->obecnie Toyota Auris IIFL Hybrid i Ford Focus MK3

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Mihau, a jedynym powodem wypadków na naszych drogach jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze :diabelski_usmiech
                                            Moje MU: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=586830#586830
                                            6n leichtwagen: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=886072#886072
                                            Rozpórki, mocowania foteli: http://gorny-sport.pl/

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              AdamB, jak mnie nagraja to oczywiście się podporządkuję,
                                              ale oprócz przekraczania prędkości innych cwaniaczkich krzywek nie uskuteczniam.
                                              Dobrym narzędziem, ale tylko w miastach jest monitoring.

                                              Nematode, właśnie takie sytuacje drogowe miałem na myśli

                                              mrfazi, wszelkie służby nie jadące na sygnale, a przekraczające przepisy to w pierwszej kolejności bym temperował - Oni mają świecić przykładem :szeroki_usmiech

                                              [ Dodano: Czw 21 Paź, 10 15:41 ]
                                              Zamieszczone przez lukasz3112
                                              ja pier**e... załamałem się jak to przeczytałem ad:...jeszcze podsłuchujcie sąsiadów bo może coś złego robią w domu...
                                              niech teraz wszyscy to założą i zaczną nagrywać siebie nawzajem...
                                              Jaką sąsiad kupę zrobił to mnie nie interesuje :szeroki_usmiech

                                              W Szwajcarii czy w Skandynawii jak fikasz na drodze od razu inni kierowcy dzwonią na policje i nie ma przebacz.
                                              U nas takiemu by za godzine ucho odpadło /komóra padła*

                                              */ niepotrzebne skreślić
                                              MARCIN
                                              Mój szkodnik

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez lukasz3112
                                                ja pier**e... załamałem się jak to przeczytałem ad:...jeszcze podsłuchujcie sąsiadów bo może coś złego robią w domu...
                                                niech teraz wszyscy to założą i zaczną nagrywać siebie nawzajem...
                                                Jeśli nie będziesz leciał na podwójnej ciągłej, wymuszał pierwszeństwa, wpychał się na siłę itp to na pewno ci nie zaszkodzę. Gdyby każdy to założył i nagrywał to mielibyśmy spokój na drogach i nie byłoby cwaniactwa na drodze. Ja stwarzam zagrożenia na drodze i nie cwaniakuję więc nie mam się czego bać, że ktoś mnie nagra. Jedynie w moim przypadku można się przyczepić do prędkości, bo przepisowych 50km/h nie jeżdżę, ale to głównie wynika z tego, że po Warszawie po prostu się nie da ... co więcej uważam, że na niektórych odcinkach stwarza wręcz zagrożenie na drodze. Pozatym ... ludzie jesteśmy wszyscy dorośli. Jeśli popełniamy jakieś błędy to za nie trzeba płacić :twisted:

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Mnie tak samo jak koledze lukasz3112, ten pomysł się zupełnie nie podoba, ale o gustach się nie dyskutuje. To że zaczniecie kogoś nagrywać i kablować nie zmieni zupełnie NICZEGO w mentalności polaków i kulturze na drodze. Nie wiem jak bardzo byśmy się starali. Podstawy dobrego wychowania i manier na drodze wynosimy już z naszego domu i wychowania nas przez rodziców. Zamiast nagrywać należy, raczej zacząć uczyć już nasze dzieci kultury i poszanowania innych na drodze, wtedy będzie można powiedzieć o rozwiązaniu problemu. Natomiast nagrywanie chyba nie do końca jest zgodne z kulturą osobistą. Czy łamanie prawa na drodze i brak kultury nigdy się Wam nie przydarzył?? Jeśli powiecie ze nie to ja na pewno w to nie uwierzę :roll:
                                                  Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                                                  Spalanie - Motostat.pl

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X